Cilt Bakımı

Hydrafacial Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Hydrafacial, son moda cilt bakımı yöntemlerden birisidir. Çok etkili, cilt dokusunu iyileştiren ve cildin sağlıklı olmasını sağlayan bir cilt bakımı yöntemidir. Bu yazımızda hydrafacial nedir, hydrafacial cilt bakımı nedir, hydrafacial fiyatı, hydrafacial cilt bakımı ne işe yarar ve hydrafacial nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Hydrafacial Nedir?

HydraFacial şu ​​anda en popüler klinik yüz tedavilerinden biridir. O kadar popüler ki, dünya çapında her on beş saniyede bir gerçekleştiriliyor. Bu istatistik tek başına etkileyici, ancak tedavi ünlüler, iş arkadaşlarınız ve liseden Facebook arkadaşlarınız için yüz bakımı haline geldi çünkü kuruluk ve yaşlanma belirtileri gibi en yaygın cilt bakımı sorunlarının çoğunu hedef alıyor. 

Tanıdık olmayanlar için HydraFacial, gözeneklerinizi temizleyen, ayrıca cildinizi nemlendiren tıbbi sınıf bir yüzey yenileme tedavisidir. Ülke çapında lisanslı tıbbi profesyonel tesislerde veya sertifikalı bir HydraFacial estetisyeninin bulunduğu yerlerde sunulmaktadır. Dört aşamalı tedavi, kalem benzeri bir cihaz olan hydrapeel ucu ile gözeneklere aşılanan serumlarla cildi temizleme, peeling, özütleme ve nemlendirmeyi içerir.

Reklamlar

Serumlar yaşlanmayı geciktirici ve antioksidan özelliklere sahiptir ve hastaların özel ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanmıştır. Burada, tedavinin cildinize ne yaptığından size ne kadara mal olacağına kadar hydrafacial almakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu bölümde bahsettik. 

HydraFacial tedavisi ölü cilt hücrelerinin ve fazla sebumun ciltten arındırılmasıyla başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde bir salisilik ve glikolik asit karışımı uygulanır. Ardından hydrapeel ucu, esas olarak siyah noktaları, kiri, yağı ve kirleri temizlemek için kullanılırken aynı anda cilde nemlendirici, dolgunlaştırıcı ve besleyici serumlar uygulanır.

Hydrafacial Cilt Bakimi Nedir?

Hydrafacial tedavisi cildinizi birçok yönden iyileştirebilir. Pek çok faydası arasında daha sulu, parlak, dolgun ve berrak bir cilt vardır. Ayrıca yaşlanma belirtilerini de iyileştirebilir. Tedavi ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır, sıkılığı artırır, tonu, dokuyu ve koyu lekeleri eşitler ve genişlemiş gözenekleri azaltır.

Hydrafacial yönteminin bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, minimum yan etkilerin olması ve esasen tedavi sonrası kesinti olmamasıdır. Tedaviden hemen sonra biraz kızarıklık oluşabilir ancak hızla azalır. Tedaviyi takiben cildinizin dinlenmesine izin vermek ve günün geri kalanında yüzün tüm faydalarını emmek isteyeceksiniz. Ertesi sabah makyaj yapabilir ve normal rutininize devam edebilirsiniz.

Reklamlar
Hydrafacial Cilt Bakimi Nedir
Hydrafacial Cilt Bakimi Nedir

Hydrafacial yönteminde riskler düşüktür ancak reaktif cildiniz varsa özelleştirilmiş serumlardan tahriş olmanın mümkün olduğu konusunda uyarıyor.

Hydrafacial yönteminin en büyük avantajlarından biri, birkaç istisna dışında tedavinin hemen hemen her yaş ve cilt tipi için uygun olmasıdır. Bu tedavi sivilceleri, kırışıklıkları ve hiper pigmentasyonu olan yetişkinler ve güneş hasarı olan ve hatta kanser öncesi lekeleri olan yaşlı hastalar için (daha ciddi tedavilerin bir parçası olarak) güzeldir. Birçok cilt tipi için faydalı olmasına rağmen, hamile hastalarla birlikte aktif kızarıklıklar, güneş yanıkları veya rosacea olanlar bu tedaviden kaçınmalıdır.

HydraFacial uygulandıktan sonra cildiniz nemli ve ışıltılı görünse de, tedavi hızlı bir çözüm değildir. Zamanla cildin görünümünü iyileştirmesi amaçlanır. Etkileri diğer yüz bakım yöntemlerine göre daha uzun sürüyor. Ancak maksimum sonuçları elde etmek için, her dört ila altı haftada bir hydrafacial tedavisi yaptırmanız gerekir.

Botoks veya microblading gibi diğer non-invaziv prosedürlerle birlikte bir hydrafacial seansı alabilirsiniz. Fakat yüz bakımı yapmadan önce bu tedavilerin yan etkilerini ve aksama sürelerini göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Botoks, microblading, dolgu maddeleri alırken hydrafacial seansını da kesinlikle alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu diğer prosedürlerin yerine geçmez çünkü farklı cilt bakımı ihtiyaçlarını karşılarlar. Hydrafacial, botoks tedavilerinden sonra hastaların uzanmaması gerektiği için botokstan önce yapılmalıdır.

Yaşlanma veya donukluk gibi kişisel cilt bakımı endişelerinizi özellikle hedeflemek için tedavi sırasında kullanılan serumları değiştirebilirsiniz. Daha da iyisi, dermatolog ve estetisyen ek tedavi eklentileri sunabilir.

İlginizi Çekebilir : Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? En İyi Tüy Dökücü Kremler

Hydrafacial Fiyatı

HydraFacial işleminin fiyatları 400 lira ile 600 lira arasında değişir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar
Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar

Herkes bir bebeğin yüzü kadar pürüzsüz ve çizgisiz görünen daha temiz, daha güzel bir cilt ister. Sorun şu ki, çok azımız derin cilt tedavileriyle ilişkili ağrı ve aksama süresinden geçmek istiyor veya yaşamak istiyoruz. Yine de faydaları istiyoruz.

Hydrafacial cilt bakım yönteminin tercih edilen yeni cilt bakımının olmasının nedeni budur. Dünyanın herhangi bir yerinde on beş saniyede bir hydrafacial yapılır. Bu, geçen yıl küresel olarak iki milyon tedavi anlamına geliyor.

Hydrafacial, cildi temizlemek, ölü derileri tamamen temizlemek ve nemlendirmek için patentli teknolojiyi (tıbbi sınıf bir cihaz) kullanan bir tedavi yöntemidir. Ciltteki ölü deri hücrelerini temizler, gözenekleri gevşetir ve glikolik asit, salisilik asit ve botanik özlerin bir karışımını kullanarak bunları ekstraksiyon için hazırlar. Ardından, neredeyse ağrısız bir prosedürle ciltteki “kalıntıları” çıkarmak için benzersiz bir vakumla çalışan ekstraksiyon yöntemi kullanır.

Bunların hepsi, çift sarmal girdap işleme çubuğu sayesinde mümkün hale geldi. Çubuğun bir odası ölü deri hücrelerini ve ciltten kiri çekerken, diğeri cildi yatıştırıcı besinler (hyaluronik asit, C vitamini ve büyüme faktörleri) ile dolu olarak pompalar. Temel olarak, cildiniz daha derin nüfuz için tazelenir. Esasen bir soyma, mikrodermabrazyon ve nemlendirici maske hepsi bir arada. Daha kapsamlı hydrafacial tedavileri ayrıca LED ışık tedavisi, oksijen ve daha hedefli eklentiler ve güçlendiriciler gibi özellikleri içerebilir.

Öyleyse neden hydrafacial yöntemi dünya çapında hastalar tarafından seviliyor? Her hastanın bekleyebileceği beş iyi bilinen faydası vardır.

Hydrafacial ile kesinti yok

Yaklaşık otuz dakika içinde bir hydrafacial yöntemi cildinizde sıfır tahriş ile sonuçlanır. Daha net, daha ışıltılı bir cilt sağlayabilir, bu da neredeyse hiç kesinti olmadığı anlamına gelir. Bu cilt bakımı yöntemi son derece popüler hale geldi çünkü neredeyse hiç kesinti süresi yok ve cildin ışıltısını, nemini ve parlaklığını sadece otuz dakika içinde iyileştirebiliyor.

Özel bir hazırlık gerekmez ve hastalar tedaviden hemen sonra normal aktivitelerine (makyaj yapmak dahil) dönebilirler. Şimdiye kadar en iyisi, daha iyi cilt dokusu, sıkılık ve daha parlak, ışıltılı bir ten ile görünür gözeneklerde ve ince çizgilerde kameraya hazır bir azalmaya şahit olacaksınız.

Hydrafacial hassas ciltler için uygundur
Hydrafacial hassas ciltler için uygundur

Hydrafacial hassas ciltler için uygundur

Hydrafacial cilt bakımı yöntemi, gözenek yumuşatıcı buhar kullanmayarak aşırı kızarıklığa (ciltteki kan damarlarının genişlemesi) neden olmaktan kaçınır. Bu, tedavinin hassas cilde sahip kişiler için bile işe yaradığı anlamına gelir ve cildin elle sıkılması veya delinmesi yerine vakumla çalıştırılan ekstraksiyon kullanıldığından, hassas cilde sahip kişiler, iltihapsız derinlemesine bir temizliğin tadını çıkarabilirler. 

Ek olarak, bir hydrafacial, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak bir dizi cilt sorunu için aranabilir ve özelleştirilebilir. İster akneli bir genç olun, ister güneş hasarı ve hiperpigmentasyonu olan yaşlı bir hasta, sizin için işe yarayabilir. Hydrafacial cilt bakımı yöntemi kaçınması gereken tek kişi aktif kızarıklıklar, güneş yanıkları veya rosacea olan kişilerdir.

Hydrafacial prosedürü neredeyse ağrısızdır

Hydrafacial aletinin ucu (pürüzsüz, plastik uçlu bir değnek olan) her vuruşunda sıvı biriktiği için, hastalar asla kazıma veya derinin çekildiğini hissetmeyeceklerdir. İğneleme, kıstırma, aşınma veya başka bir şey yok. İşlem, rahatsız edici yanma veya rahatsız edici reaksiyonlar olmaksızın çok naziktir. Aslında birçok hasta tedaviyi keyifli ve rahatlatıcı bulmaktadır.

 Tedavinin hafif asitler (% 7,5 glikolik asit ve% 2,5 salisilik asit) kullandığı unutulmamalıdır bu nedenle hafif bir karıncalanma olabilir, ancak bu olmalı. Hydrafacial, birçok hastanın hafif bir masajın hissiyle karşılaştırdığı iyi hissettiren bir deneyimdir.

Sonuç daha genç görünen, parlayan, daha sağlıklı bir cilt olur

Tedavi anında görünür gözenekler ve ince çizgiler üzerinde etki eder. Hastalar anında gelişmiş sıkılığa ve gelişmiş doku ve ten rengine şahit olacaklar ve tüm siyah noktalarının iz bırakmadan kaybolduğunu görecekler. Hydrafacial tedavinizi daha parlak bir cilt ve ışıltılı bir cilt ile bırakmayı bekleyebilirsiniz.

Genel olarak, bir hydrafacial, i̇nce çizgiler ve kırışıklıklar, esneklik ve sağlamlık, eşit cilt tonu ve canlılık, sağlıklı cilt dokusu, koyu lekeler, daha az yağlı cilt ve gözeneklerin küçülmesi de dahil çeşitli cilt bakımı ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilir.

Hydrafacial, hastaların tekrar tekrar güvenebileceği tutarlı sonuçlar üretir. Cildinizin mevcut durumunu iyileştirmede güvenilir bir şekilde güvenli ve etkilidir. Cildinize temel vitamin, nem ve antioksidan infüzyonu sağlayarak erken yaşlanma belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur ve çevre kirliliği ve zararlı serbest radikallerden korur.

Hydrafacial tedavisi özelleştirilebilir
Hydrafacial tedavisi özelleştirilebilir

Hydrafacial tedavisi özelleştirilebilir

Hydrafacial serumunuzdaki özel bileşen formülasyonu, özellikle koyu lekeleri ve güneşin zarar görmüş alanlarını hedeflemeye ince çizgileri gidermeye ve cilt tonu eşitlemeye, kırışıklıkları azaltmaya ve cilt tonunu aydınlatmaya kadar her şeyi yapabilir. Sizin cildinizin özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, cilt bakımı uzmanınızdan tedavinizi tam olarak sorunlarınıza göre kalibre etmesini isteyebilirsiniz.

Hydrafacial hakkında sevdiğimiz şey, her hastanın kendine özgü cilt endişelerine göre ne kadar özelleştirilebilir olmasıdır. Yağlı, akne eğilimli gençlerden ince çizgiler ve pigmentasyon sorunlarıyla mücadele eden daha olgun ciltlere kadar her yaş ve cilt tipi için harika bir tedavidir.

Hydrafacial yöntemi, besleyici bileşenlerden yapılmış benzersiz, türünün tek örneği (ödüllü) süper serumlarla yapılır. Bu bileşenler arasında gliserin, Oligopeptid-68, nonapeptid-1, diglukosil gallik asit, n-asetil glukozamin, büyüme faktörleri, oktapeptid-3, palmitoil dipeptidler-5, C vitamini ve alfa-arbutin bulunmaktadır. Cilt bakımı uzmanınızın seçtiği bileşenlerin tam kombinasyonuna bağlı olarak, istediğiniz sonuçları alırsınız.

HydraFacial bu kadar popüler bir tedavidir çünkü tipik olarak derin cilt tedavileriyle ilişkili tüm yan etkiler olmadan harika sonuçlar elde edersiniz. Mikrodermabrazyon, soyma ve mikro iğneleme ile karşılaştırıldığında, otuz dakika içinde hiçbir kesinti olmaksızın tamamlanabilen ağrısız bir işlemdir. Bu, hemen sağlıklı ve güzel bir cilt isteyen kişiler için idealdir. Herkesin aylık cilt rutinine mükemmel bir ektir.

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Hydrafacial Nasıl Yapılır
Hydrafacial Nasıl Yapılır

Bu tedavi, estetisyenin sürecin farklı aşamalarını tamamlamak için yüzünüzde kaydırdığı bir çubuğa bağlanan bir makine ile mümkün olur. Medikal sınıf hidra-dermabrazyon cihazı cildi temizler, pul pul döker ve yoğun serumlarla besler.

Birinci Adım: Vortex Peelingi

Sürecin ilk kısmı pul pul dökülme yani peeling işlemidir. Cilt hücrelerimiz her zaman ölüyor ve yenileniyor. Sonunda kendi başlarına dökülürler, ancak pul pul dökülme sürece yardımcı olur böylece cildiniz taze ve canlanmış hisseder. Ayrıca cildinizi aydınlatmaya da yardımcı olur. Bunun nedeni, ölü hücrelerin ışığı iyi yansıtmaması, dolayısıyla cildinizin donuk görünmesidir. Yine de, tüm ölü hücreler döküldükten sonra, sağlıklı hücreler cildinizin parlak ve temiz görünmesine yardımcı olur.

Estetisyen, ölü deri hücrelerini ve birikintileri süpürmek için bir deplaning aleti kullanacaktır. Bu aynı zamanda gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur ve bu da cilt neminin artmasına neden olur.

İkinci Adım: Asit Peelingi

“Asit peelingi” kelimeleri sizi biraz endişeli hissettirebilir. Geçtiğimiz yıllarda asit peelingi biraz ağrılıydı ve ciltte batma veya yanma hissi yaratıyordu. Bu asit peelingi değil. Tahriş edici olmayan glikolik ve salisilik asit karışımıdır. Bu asit peelingi, gözeneklere derinlemesine nüfuz eden, besin açısından zengin bir çözelti ile cildi nemlendirir. Çözelti içeri girer ve daha sonra çıkarılmasına izin vermek için gözeneklerinizin derinliklerindeki döküntüleri gevşetir. Çözelti aynı zamanda cildi yumuşak ve tazelenmiş hissettirir.

Üçüncü Adım: Vortex Eksfoliyasyonu

Tıpkı asit peelingi gibi, ekstraksiyonla ilgili olumsuz deneyimler yaşamış olabilirsiniz. Daha geleneksel bir cilt bakımında, estetisyen, gözeneklerden döküntüleri dışarı çıkarmak için kıstırır ve iterdi. Ancak bu tür bir çekim aynı şey değildir ve herhangi bir acıya neden olmaz.

Bunun nedeni, estetisyenin kullandığı asanın bir vakum görevi görmesi ve tıkanmış gözeneklerinizdeki tüm pislikleri kelimenin tam anlamıyla emmesidir. Asit kabuğu, gözeneklerinizdeki tüm kalıntıları gevşetmeye yardımcı olduğundan, bu göründüğünden daha kolaydır. Estetisyen, gözenekleriniz için en iyi olanı bulmak için birkaç farklı emme gücü arasından seçim yapabilir.

Dördüncü Adım: Serum Uygulaması

İşlemin son adımı, tüm tedaviyi birbirine bağladığı için vortex füzyonudur. Değnek, cilde hidrasyon ve elastikiyeti teşvik eden kolajen ve antioksidan bir serum uygular. Bu serum kırışıklıkların, ince çizgilerin, eşit olmayan cilt tonlarının, güneş hasarının, hiperpigmentasyonun ve yağlılığın görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Cildinize yatırım yapmak büyük bir karardır ve en iyi şekilde hazırlanarak ondan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak istersiniz. Ayrıca tedavi sonrası talimatları dikkatlice izleyerek tedavinizden en iyi verimi almak isteyeceksiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx