Cilt Bakımı

Hydrafacial Tedavisi Ne İşe Yarar?

Hydrafacial Faydaları

Reklamlar

Hydrafacial, 21. yüzyılın en popüler cilt bakımı yöntemlerinden birisidir. Hydrafacial cildi derinlemesine temizler, cildi ölü derilerden arındırır ve ciltteki sivilceler, siyah noktalar, beyaz noktalar, koyu lekeler, sivilce izleri ve gözenekli görünümü giderir. Bu yazımızda hydrafacial tedavisi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler ve hydrafacial faydalarını sizler için yazdık.

Hydrafacial Tedavisi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

 • Bir klinisyen tarafından izin verilmedikçe, tedaviden altı ay önce Roaccutane gibi Isotretinoin ürünlerini kullanmayı bırakın.
 • Tedavinizden en az kırk sekiz saat önce jenerik Tretinoin veya topikal Retin-A kullanımını bırakın.
 • Tedavinizden en az kırk sekiz saat önce tedavi edilecek bölgede glikolik asit veya enzimler gibi peeling uygulamaları kullanmayın.
 • Bu yüz bakımını yaptırmadan önce en az iki hafta orta veya derin kimyasal peelingleri veya kimyasal yüzey yenileme işlemlerini ve lazer tedavilerini kullanmayı bırakın.
 • Tedavinizden en az kırk sekiz saat önce ağda veya tüy dökücü kullanmayın.
 • Yüzünüze bakmadan en az kırk sekiz saat önce, benzoil peroksit ve salisilik asit gibi reçetesiz satılan sivilce ilaçlarını kullanmayı bırakın.
 • Aşırı güneşe maruz kalmaktan kaçının ve tedaviden en az yetmiş iki saat önce bronzlaşma yatağı kullanmayın.
 • Tedaviden en az iki hafta önce herhangi bir botoks tedavisi yaptırmayın. Botoksu yüz bakımı ile aynı gün yaptırabilirsiniz, ancak yüz bakımı sonrası yapılmalıdır.
 • Yüz bakımı ile aynı gün yüzünüzü tıraş etmeyin.

İlginizi Çekebilir : Yüz Temizleme Fırçası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hydrafacial Tedavisi Sonrası Bilinmesi Gerekenler
Hydrafacial Tedavisi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Hydrafacial Tedavisi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

 • Fazladan güneşe maruz kalmaktan kaçının ve tedaviden sonra en az yetmiş iki saat bronzlaşma yatağı kullanmayın.
 • Uygulamadan sonraki sabah yüzünüzü sadece PCA Skin Facial Wash veya Hydropeptide Exfoliating Cleanser ile yıkayın. Bunun nedeni, reçetesiz satılan bazı yüz yıkamalarının bu tedaviden sonra cildinize zarar verebilmesidir.
 • Tedavinizden sonraki otuz gün boyunca PCA Hylauronic Boosting Serum’u her gün sabah ve gece uygulayın.
 • Hydropeptide SPF 30 güneş koruyucusunu tedaviden sonra en az üç ila beş gün boyunca günlük olarak uygulayın.
 • Tedaviden sonra en az kırk sekiz saat topikal Retin-A veya jenerik tretinoin kullanmayın.
 • Tedaviden sonra en az kırk sekiz saat boyunca ağda veya tüy dökücü kullanmayın.
 • Yüz bakımınızdan en az iki hafta sonra orta veya derin kimyasal peeling veya lazer tedavisi kullanmayın.
 • Uygulamadan sonra en az kırk sekiz saat glikolik asit veya enzimler gibi peeling uygulamaları kullanmayın.
 • Tedaviden sonra en az kırk sekiz saat boyunca reçetesiz satılan benzoil peroksit veya salisilik asit gibi akne ilaçlarını kullanmayın.
 • Tedaviden sonra en az yirmi dört saat yoğun ısıdan kaçının.
 • Makyajınızı uygulamak için tedavinizden sonraki güne kadar bekleyin.
Hydrafacial Faydaları Nelerdir
Hydrafacial Faydaları Nelerdir

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

Hydrafacial, hızla dünyadaki en popüler cilt tedavilerinden biri haline geliyor. O kadar popüler hale geldi ki, dünyanın herhangi bir yerinde on beş saniyede bir icra ediliyor. Bu tedaviyi bu kadar popüler yapan nedir?

Reklamlar

Tüm yaşlar, cilt tipleri ve cilt sorunları i̇çin mükemmeldir

Bu yüz bakımı, kim olursanız olun cildinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur. Bu tedavi, her cilt tipine ve her cilt sorununa yardımcı olması açısından nadirdir. Siyah noktaları ve beyaz noktaları temizler, sivilceleri azaltır ve yeni sivilcelerin oluşmasını engeller. Ciltteki kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü giderir, cildin neme doymasını sağlar. Cilt tonunu eşitler ve hiperpigmentasyonun yanı sıra hipopigmentasyonu azaltmaya yardımcı olur. Güneş hasarını ve koyu lekeleri azaltır. Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır ve küçültür ve tıkanmış gözenekleri temizler, yağlı cildin normal seviyelere dönmesine yardımcı olur.

Cildini etkileyen büyük hormonal değişimlerden geçen ergenler için harika bir tedavi seçeneğidir ve ince çizgileri azaltmak ve cildini canlandırmak orta yaşlılar için de iyidir. Kim olursanız olun veya hangi cilt problemleriyle karşı karşıya kalırsanız olun, bu tedavi cildinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Sonuçlar son derece tutarlıdır

Çoğu cilt bakımı tedavisinin sonuçları büyük ölçüde estetisyenlerin becerilerine bağlıdır. Manuel ekstraksiyonları etkili bir şekilde tamamlamak için elleriyle yetenekli olmaları gerekir. Ancak bu tedavi farklıdır. Bunun nedeni işin çoğunu makinenin yapmasıdır. Estetisyen makineyi çalıştırır ve asayı yüzünüzün üzerinde hareket ettirir, ancak makine gerçekten tedavilere güç verir.

Sonuçların süper tutarlı olması gibi, deneyim de öyle. Bu tedaviyi farklı teknisyenler tarafından tekrar tekrar alabileceğinize güvenebilirsiniz ve her seferinde aynı derecede kolay ve acısız olacaktır.

Reklamlar
Hydrafacial Faydaları Nelerdir
Hydrafacial Faydaları Nelerdir

Yan etki riski yoktur

Çoğu yüz bakımının, özellikle çekim içerenlerin yan etkileri vardır. Belki bir olaydan önce yüz bakımı yaptırdınız ve kızarıklık ve ağrı yaşayacağınız korkusuyla çekimlerini atladınız. Bu tedavi ile bu bir endişe olmayacak. Aksine, tedavi rahatlatıcıdır ve hafif bir masaj gibi hissedilir. Bu tedavi size diğer yüz tedavilerinden daha iyi sonuçlar verir ve hiçbir ağrı ve iltihaplanma yapmaz. Oldukça kolay bir seçim.

Anında iyi sonuçları alırsınız

Çoğu tedavi, sonuçların görünür hale gelmesi için zaman alır. Gerçekten bir fark görmeden önce birkaç tedavi yaptırmanız gerekebilir veya tedavinin yan etkilerinin ölmesi için zamana ihtiyacı olabilir, böylece cildinizin ne kadar sağlıklı olduğunu gerçekten görebilirsiniz.

Ama bu tedavi ile sonuçlar anında görülebilir. Tedaviden hemen sonra cildiniz daha parlak, daha sağlıklı ve daha nemli görünür ve tedavinin kendisi sadece otuz dakika sürer! Bu, bu yüz bakımını, düğün veya balo gibi bir olaydan önce tazelenmenin bir yolu olarak mükemmel bir seçim haline getirir. Hızlı bir tedaviden sonra, gözlerinizi kamaştırmaya ve nefes kesici görünmeye hazır olacaksınız.

Sonsuz şekilde özelleştirilebilir

Hydrafacial, size tam olarak aradığınız sonuçları verecek şekilde özelleştirilebilir. Önceliklerinize gerçekten hitap edebilecek birçok destekleyici var. Cildinizi biraz daha fazla aydınlatmak için güçlendiriciler ekleyebilir veya ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olmak için cildinizi büyüme faktörleriyle aşılayacak bir güçlendirici seçebilirsiniz.

Tedavi sürecinin asitle soyma adımından geçerken, teknisyeniniz cilt tipinize, arzu ettiğiniz sonuca ve peeling ile geçmiş deneyiminize göre üç farklı glikolik-salisilik asit soyma gücü arasından seçim yapabilir. Estetisyen, kan dolaşımını hızlandırmaya ve koyu halkaları azaltmaya yardımcı olmak için göz altı gibi yüzünüzün hassas bölgelerine biraz ton vererek emiş gücünü bile özelleştirebilir. Hatta ölü pulları çıkarıp dolgunlaştırmak için estetisyen, dudaklarınızı hafifçe vakumlar ve böylece dudaklar yumuşak ve dolgun olur.

Diğer tedavilerle i̇yi çalışır

Birden fazla tedavi için dermatoloğa giderseniz, muhtemelen hepsini aynı anda yaptırmayı tercih edersiniz. Estetisyenin ofisine gitmek için gününüzden zaman ayırmak zor olabilir ve birden çok kez duracak zamanı bulmak çok daha zordur. Ancak, hidrafasiyalinizden sonra, botoksunuzu tamamlamak veya diğer enjekte işlemleri almak gibi diğer tedavilere kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Daha sonra ablatif ışık ve lazer tedavileri de alabilirsiniz.

Cildinize yatırım yapmak her zaman harika bir seçimdir ve bir hydrafacial seçmek, kendinizi ve cildinizi hak ettiğiniz lüks bakımla şımartmanın en iyi yoludur. Hızlı, ağrısız ve hiçbir yan etkisi yoktur, aynı zamanda cildinizi pul pul dökmenin, çıkarmanın ve temizlemenin en etkili yoludur. Sadece bu da değil, sadece yarım saat sürüyor ve kesinti yok!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx