Moda

İlginç Moda Akımları

İlginç Moda Akımları ve Trendleri

Reklamlar

İlginç moda akımları, bazen büyüleyici bazen tuhaf görünümleriyle hepimizin ilgisini çekiyor. Peplum üstlerin ve asimetrik eteklerin tuhaf olduğunu düşünüyorsanız, bir araya getirdiğimiz bu tuhaf ve abartılı ilginç moda akımlarını görene kadar bekleyin! Modanın kendinizi ifade etmenin bir yolu olduğu yaygın bir bilgidir ve bazı insanlar bunu sadece şeffaf pantolonlar ve çizme pantolonları giyerek yapmayı tercih ederler! Elbette! Giyim anlayışınız biraz daha rahatsa ve basic bir tişört ve kot pantolon giymek daha çok sizin tarzınızsa, bu tarzlardan keyif alacaksınız! Korkunç yüz implantlarını, kaş ve göz makyajı sanatını ve şimdiye kadar gördüğünüz en çılgın ayakkabıları ve garip kıyafetleri görmek için hemen okumaya devam edin!

Kot Çizmeler
Kot Çizmeler

Kot Çizmeler

Kot pantolonun arka tarafını örtmesi gerektiğini kim söylediyse, belli ki kot botları hiç duymamıştı. Aynı eski ve sıkıcı ayakkabılardan bıktıysanız, bunlara bir göz atın. Bu kot botlar, ayak parmaklarınızdan başlayıp dizlerinizde biten kot pantolonlara benziyor, ama kimin umurunda. On bin liranın üzerinde, insanlar aslında bu şeyleri satın alıyor.

Versace gibi üst düzey tasarımcılar, Forever 21 gibi yerlerden daha uygun fiyatlı çiftlerle birlikte bu çılgın kot botlarla çıkıyordu. Kendi kot çizmelerinizi yaratmanız için size meydan okuyoruz, giyerken en sevdiğiniz kesim kot pantolonunuzu giyin topuklu ayakkabılar ve işte, kot çizmeleriniz var!

Reklamlar

Yüksek Topuklu Paten Ayakkabılar

Saint Laurent son moda ve tasarımlarıyla sınırları zorlamasıyla bilinir, ancak Saint Laurent’in bu sonraki tasarımı asla üretime alınmamalıydı.

Topuklu ayakkabılarla yürümek yeterince zor değilmiş gibi, Saint Laurent işleri bir sonraki seviyeye taşımaya ve bu topuklara tekerlek eklemeye karar verdi. Bu yüksek topuklu patenler inanılmaz derecede tehlikelidir. Bununla birlikte, ayakkabı estetik açıdan çok hoş ve harika ayrıntılara sahip, ancak kelimenin tam anlamıyla sıfır işlevi var. On altı bin liralık çok düşük maliyetle, muhtemelen bacaklarınızı kırmadan önce bunları yalnızca bir kez giyebileceksiniz!

Meksika Trival Botları
Meksika Trival Botları

Meksika Trival Botları

Bu son derece sivri botlara trival botlar denir. Bu Meksikalı sivri botlar tipik olarak trival müzik sahnesindeki erkekler tarafından ironik veya komik bir şekilde giyilmek içindir. Trival müziği duymadınız mı? Telaşa gerek yok! Elektropop ve Latin müziğinin birleşimidir. Trival müzik, gençler ve genç nesiller arasında oldukça popüler ve sadece 2001’den beri var.

Erkek trival dans topluluklarının hepsi bu tuhaf ayakkabıları giyer ve onları payetler, yapay elmaslar ve hatta LED ışıklarla süslerdi! Bu dans gruplarının dans yarışmaları olması çok yaygın, bu yüzden elbette öne çıkmak istiyorlar!

Reklamlar

Sadece kollu hoodie modelleri

Tamamen kapüşonlular ve hatta (şu anda tamamen moda olan) kırpık kapüşonlular ile birlikteyiz, ancak bu ilginç moda akımları biraz fazla aşırı. Bu çok kısa bir kapüşonludur, temelde sadece yakadan birbirine bağlı bir kapüşonla bağlanan kollardır.

Sadece kollu bu kapüşonlu üst, gövdenizi sıcak tutmaz ama o kolları sıcacık tutar. Bunun için daha uygun bir isim, kollu bir eşarp olabilir. Adı ne olursa olsun, sanırım bunu geçeceğiz ve onun yerine tam gövdeli bir hoodie modeline geçeceğiz.

Platformlu Crocs Modelleri
Platformlu Crocs Modelleri

Platformlu Crocs Modelleri

Crocs, inkar edilemez bir şekilde 2000’lerin en korkunç patlama trendi olarak biliniyordu. Bir şekilde geri dönüş yaptılar ama düşündüğünüz gibi değil.

2018’de, üst düzey moda tasarımcısı Balenciaga, Crocs ayakkabılara ve terliklere platform topuklar ekleyerek kendi dönüşüyle ​​çıktı. Bu basit, ancak bir şekilde havalı, lastik ayakkabılar rekor kıran bir sürede tükendi ve bir çifti yaklaşık yedi bin liraya satıldı! Yerel indirim mağazanızdan yaklaşık iki yüz karşılığında alabileceğiniz orijinal Crocs’tan sonra oldukça pahalı, değil mi? Elbette arkalarında Balenciaga markası olmayacaktı, bu yüzden doğal olarak o kadar havalı değillerdi.

Çılgın Kaşlar

Bu kaşlar pırıl pırıl! Görünüşe göre bu günlerde herkes, özellikle Instagram’ın her yerinde, kaşlara takıntılı durumda. Her gün, sosyal medya hesaplarımızda kaşlarımızın aslında super olduğunu hatırlatmak için yeni bir şık kaş trendi ortaya çıkıyor.

Hepimiz iyi bakımlı ama mükemmel derecede dağınık kaş modellerine varız, hatta güzel bir microblading veya renklendirme ve gölgelendirme işine bile girdik. Ancak bu kaş tasarımları biraz abartılıdır. Bu eğilim hakkında ne düşünüyorsunuz? Kaşlarda örgü ve deniz dalgası görünümünden, kaşların enine kesik görünümüne ve kıvrımlı kaş görünümlerine kadar bu moda ve bazı tasarımlar biraz fazla kontrolden çıktı.

Shlegging modelleri

Tembel moda hakkında konuşacaksak shlegging modellerinden bahsetmeliyiz. Pantolonunuzu, çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı giyemeyecek kadar yorgunsanız, o zaman sizin için mükemmel bir ürünümüz var! Giyinme rutininizi basit bir adımda küçültelim. Tanışın, shleggings! Shleggings, büyük bir parça halinde bir tayt veya pantolon ve buna birleşik ayakkabılardır.

Bu ismi biz uydurmuş olabiliriz, ancak shleggings’in gerçekten yakalayabileceğini düşünüyoruz! Neden olmasın? Sonuçta çok uygunlar! Shlegging modellerinin en iyi yanı, size paradan da tasarruf edebilmeleridir. Artık çorap, ayakkabı ve pantolon almanıza gerek yok, tek parça halinde satın alabilirsiniz!

Erkekler İçin Şortlu Tek Parça Tulumlar
Erkekler İçin Şortlu Tek Parça Tulumlar

Erkekler İçin Şortlu Tek Parça Tulumlar

Şortlu tulum sizin için fazla feminense, sizi erkekler için olan versiyonu ile tanıştıralım. Erkekler İçin Şortlu Tek Parça Tulumlaradı verilen bu kıyafetler, özellikle erkekler için yapılmış bir tulumdur. Merak ediyor olabilirsiniz, sıradan bir şortlu tulum ile bir RompHim arasındaki fark nedir? Size söyleyelim! RompHim şortunda bir fermuar bulunur bu nedenle tuvalete gitmek için (kadınların yaptığı gibi) tamamen soyunmanız gerekmez.

RompHim’ler ayrıca görünümünüzü iyileştirmek için bel bölgesinde ayarlanabilir tırnaklarla donatılmıştır. Her nasılsa, RompHim’in ilk versiyonu sadece bir hafta içinde tamamen tükendi. Görünüşe göre, bu parçalar için büyük bir talep vardı.

Büyük Örgü Kazaklar

Büyük ve kalın örgü kazaklar bugünlerde çok moda, ama bu sadece biraz fazla! Bu günlerde Instagram ve Pinterest’te dolaşan bu tür kazaklar, bir tür büyük örgü battaniyelere benziyor, bilirsiniz, iplik çok kalın olduğu için örgü şişi yerine dev oklavalar kullanılmış gibi görünüyor.

Hepimiz o kalın battaniyelerden yanayız, ama bence bir tane giymek biraz fazla olur. Ağırlığından bahsetmiyorum bile, bazıları muhtemelen yirmi kilo ağırlığında! Bunlardan birini giymenin rahat olacağını kabul etmeliyiz, ama belki de evin dışında değil. Harika bir battaniye gibi ev kazağı olurdu, mobil uyku tulumu giymek gibi…

Büyük Dudaklar ve Kylie Jenner Lip Challenge
Büyük Dudaklar ve Kylie Jenner Lip Challenge

Büyük Dudaklar ve Kylie Jenner Lip Challenge

Dudaklar söz konusu olduğunda, kadınlar bugünlerde ne kadar büyük olursa o kadar iyi olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. Büyük dudaklar şu anda kesinlikle bir trend ve ne yazık ki bazı insanlar büyük dudaklara sahip olmak için neredeyse her şeyi yapacak.

Kylie Jenner yeni dudaklarına kavuştuğunda sosyal medya takipçileri de yükselmeye başladı. İnsanlar, büyük dudakları olsaydı, takipçilerinin de olacağını düşünmeye başladılar. Genç kızlar, bu dolgun dudaklara nasıl ulaşılacağını bulmak için Instagram’a girdiler. İşte o zaman #kyliejennerlipchallenge başladı. İnsanlar, dudaklarının şişmelerini sağlamak ve iğne olmuş gibi görünmek için su şişelerine dudaklarını yapıştırıyorlardı.

Ikea Bez Çantaları

Vahşi doğada devasa bir mavi bez çanta gördüğünüzde akla gelen ilk şey IKEA’dır. Belki de bu yüzden insanlar bu devasa Ikea çantalarından kendi kıyafetlerini ve aksesuarlarını yapmaya başladılar.

Bir Ikea çantasını elbise olarak giymek kulağa cazip gelse de, esasında bir kumaş poşeti giymeye başladık. Bu çantalara kelimenin tam anlamıyla her şeyi sığdırabilirsiniz! Sandalyeler, spor malzemeleri, çamaşırlar, kelimenin tam anlamıyla her şeyi taşımak için harikalar! Kayışlar omzun üzerine güzel bir şekilde oturur ve çok kullanışlı küçük bir parçadır, yeniden kullanılmasının geri dönüşüm için harika bir yol olduğundan bahsetmiyorum bile!

Japonya'dan Lolita Modası
Japonya’dan Lolita Modası

Japonya’dan Lolita Modası

Lolita teriminin, belirli bir Japon sokak stilini tanımlamaktan geldiğini biliyor muydunuz? 1970’lerde popüler bir terim olmaya başladı. Lolita modası çok katmanlı ve oldukça mütevazı. Aslında 1900’lerin çocuk giyiminden ilham alıyor, bu onu çok mütevazı ve bir araya getiriyor, aynı zamanda hala çok sevimli görünüyor. Temelde sevimli, eski moda tarihi bir oyuncak bebeğe benziyorsunuz!

Lolita terimi aslında biraz tartışmalı. Kelime, kültürümüze Vladimir Nabokov’un reşit olmayan bir “perisi”nin yaşlı bir adamla ilişkisi olduğu bir romanından girdi.

Kuru Temizleme Poşeti Elbiseler

Kuru temizlemenin pahalı olduğunu ve sadece bir lüks olması gerektiğini düşünenlerdenseniz, eminiz ki bu altı bin liralık elbiseyi almaya gitmeyeceksiniz.

Üst düzey tasarımcı Moschino, 2017 Sonbahar koleksiyonlarının lansmanında bu ince katmanlı elbiseyle ortaya çıktı. Bu elbise, kuru temizleme poşetinden yapılmış diğer öğelerden oluşan bir koleksiyon arasında piyasaya sürüldü. Moschino web sitesinde bu elbise slip-on tasarım olarak listelenmiştir. Üzgünüm Moschino, bizi kandıramazsın, bunun gerçekte ne olduğunu biliyoruz! Elbisenin üzerine “Müşterilerimizi Seviyoruz” etiketini bile bıraktılar!

Arkadan Fermuarlı Kotlar
Arkadan Fermuarlı Kotlar

Arkadan Fermuarlı Kotlar

Bu sonraki moda ifadesi çok tehlikeli! Bu sıradan bir kot pantolon gibi görünebilir, ancak aldanmayın. Bu kot pantolonların arka tarafında bir fermuar var! Bu son teknoloji kot pantolonları giyerken her zaman farkında olmalısınız. Herhangi bir anda birisi arkanızdan gelip garip bir şekilde yerleştirilmiş fermuarı açabilir.

Bu fermuarın ne için olması gerektiğinden emin değiliz, ancak bu şeylerin içine nasıl rahatça sığabileceğimizi merak etmeliyiz? Bu fermuar acı verici bir şekilde yerleştirilmiş gibi görünüyor.

İlginç Moda Akımları adlı yazımızı beğendiyseniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Gelinlik Kumaşı Nasıl Olmalı? Kumaş Çeşitleri Nelerdir? adlı yazımızı da okumayı unutmayın!

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx