Saç Bakımı

İp ile Kaş Şekillendirme

Reklamlar

Kaş yüzümüzde en çok dikkat çeken kısımdır. Hatta kişinin ifadesini değiştiren bakışını farklılaştırır. İp ile kaş şekillendirme hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Kaşınızın mutlaka kaşımızın düzgün bir şekle sahip olması çok önemlidir. Kaşımızın kıvrımı, kavisi, uzunluğunun yüzümüze uygun olması çok önemlidir. Yazımızda ip ile kaş şekillendirme nasıl yapılır konusundan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Üç Aşamada İp ile Kaş Şekillendirme

İlk Olarak İpinizi Ayarlamalısınız

İp ile kaş aldırmak yerine kaşlarınızı evde kendiniz şekillendirebilirsiniz. İp ile Kaş Şekillendirme için ilk olarak ince ama sağlam bir ip almalısınız. İpi yaklaşık 4 karış olacak şekilde kesiniz. 80 cm uzunluğunda kestikten sonra ipi ikiye katlamalısınız. Sonrasında ipin iki ucunu tutarak 8 şeklini vermelisiniz. İpinizin makas şeklini aldığını göreceksiniz. İp ile kaşlarınızı şekillendirmenin en etkili yolu budur.

İp ile Kaş Şekillendirme
İp ile Kaş Şekillendirme

İkinci Adımda İpi Parmağınıza Dolamalısınız

İp ile 8 şeklini almanız gerektiğinden bahsetmiştik sonrasında ipin iki ucuna baş ve işaretparmağınızı geçirerek parmağınızı açıp kapatarak ipin ortasının döndüğünü göreceksiniz. Kaşınızı almadan önce bu hareketi birkaç kez yaparak ipin nasıl döndüğünü nasıl kontrol edildiğini öğrenmelisiniz.

Reklamlar

Üçüncü Adımda Kaşlarınızı İp ile Alın

İlk olarak kaşlarınızın yoğun olan kısımlarını ip ile alarak başlayabilirsiniz. Çoğunlukla kaşlarınızın üst kısmından almaya başlanmaktadır. İple kaş almak için 8 şeklini verdiğiniz ipin kesişme noktalarını tüylerinizin üzerine getirmelisiniz. Parmaklarınızı açıp kapatarak kaşınızın dağınık olan bölgelerini iple almalısınız.

Kaşlarınızı iple aldıktan sonra isterseniz kaşlarınızın altına aydınlatıcı sürebilirsiniz. Aydınlatıcı ile kaşlarınız ön plana çıkar ve daha aydınlık görünür.

Kaş Alınırken Hangi Yöntemler Kullanılmalıdır?

Kaş iple, ağda, cımbız ve lazer ile alınabilir. En rahat kullanabileceğiniz yöntemi seçerek uygulayabilirsiniz. Lazer kalıcı bir sonuç verdiği için kaşa nasıl şekil verileceğinden iyice emin olunduktan sonra uygulanabilir. Ağda da cildinize hasar verebilir ve düzgün şekilde sürülmezse hataya sebep olabilir. İp en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Ama el becerisi ister kaşın şeklini bozmamaya özen göstermek gerekir.

Kaş Alınırken Hangi Yöntemler Kullanılmalıdır?
Kaş Alınırken Hangi Yöntemler Kullanılmalıdır?

Kaşınızı Şekillendirmek İçin Cımbız Kullanmalısınız

Kaşınızı cımbızla şekillendirmek en doğru yöntemlerdendir. Kaş jileti yani ustura da şekillendirmek için kullanılabilir. Ancak en iyi en güvenilir yöntem cımbızdır. Çünkü usturayı elinize alınca yanlış bir hareketinizle kaşınız geri dönülmez bir şekilde bozulabilir. Ancak bu konuda çok iyiyseniz kaşınızın belli noktalarına düzgün bir şekilde ustura uygulanırsa dolgun ve şekilli kaşlara sahip olabilirsiniz.

Reklamlar

Kaşlar Nasıl Dolgunlaştırılır?

Kaşlarınızın dolgunlaşmasını istiyorsanız besleyici yağlar kullanabilirsiniz kaş için hazırlanan vitaminler kullanarak kaşların daha gür görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Günlük makyajınızda da kaşlarınızı kalem ya da farlarla kaşınızı belirginleştirip şekil verebilirsiniz.

Kaşlara Nasıl Şekil Verilmelidir?

Bazı zamanlar ince kaş modayken bazı zamanlarda da kalın kaş modadır. Şimdilerde doğal görünen kalın kaşlar daha çok tercih edilmektedir. Yüzünüze uygun kaş şeklini bulmak için kaşlarınızın ne kadar uzun olması gerektiğini tespit etmek için aynanın karşısına geçerek burnunuzun kenarına kalem koyarak göz pınarınızdan geçirmelisiniz. Kalemin bittiği yerden kaşlarınız başlamalıdır. Kalemi burnunuza dayayarak gözlerinizin bittiği yerden geçirin ve kaşlarınızı orada bitiriniz. Kaşlarınıza kavisi nereden vereceğinizi doğru bir şekilde bulmak için aynı şekilde kalem kullanabilirsiniz. Kalemi burnunuza koyup karşıya bakınız ve göz bebeklerinizin geldiği yer ile kalemin denk geldiği yere kavis verebilirsiniz.

İp ile Kaş Nasıl Alınır?

İp ile kaş aldırmak canınızı acıtsa da güzel ve şekilli kaşlar için biraz acı çekmeye değeceğini düşünüyoruz. Sadece ip değil ağda ve lazer gibi diğer yöntemlerde canınızı yakar. Ancak sonuç için daha bakımlı görünmek ve kendinizi iyi hissetmek için kısa süren bu işleme kendinizi hazırlayabilirsiniz.

İp ile kaş alınırken gözleriniz sulanabilir. Çünkü göz bölgenize basınç uyguladığınız için gözyaşlarınız akabilir. İlk defa yapıyorsanız ara vererek kaş alma işlemine devam etmelisiniz.

İple mi ağdayla mı?

İp ya da ağda ile kaş aldırmak birbirinden farklıdır. Fakat sonuç olarak temiz ve ferah kaşlara sahip olursunuz. İp ile aldırınca tüylerin kısa bir zamanda az miktarda olsa çıktığını görürsünüz. Çünkü ağda ile kıllar kökünden alınırken ip ile alınınca kökten alınmamaktadır.

İp ile Kaş Almak İz Bırakır Mı?

Kaşınızı iple aldırma işlemi diğer işlemlere göre daha çok sürtünme yarattığı için cildinizde kızarıklık olması oldukça normaldir. Kaşlarınız alındıktan bir iki saat sonra kızarıklık geçmektedir. Fakat cildiniz çok hassas ise birkaç gün kabarıklık ve kızarıklık devam edebilir. Kaşınız her alındığında yeni temiz bir kullanılmalıdır.

İple Kaş Almak Kaşları Kalınlaştırır Mı?

En çok merak edilen ip ile kaş almak tüyleri kalınlaştırır mı, sertleştirir mi gibi sorulardır. İp ile kaş almak kaş köklerini kalınlaştırıp sertleştirmek herhangi bir zararı yoktur. İp ile kaş alımının tek kötü yanı ağda ile kaş alımından daha hızlı bir şekilde kaşların uzamasıdır. Çünkü ağda kaşları kökünden aldığı için kaşların yeniden uzaması için daha uzun zaman gereklidir. İp ile kaş alınınca sadece deri üzerinden kaş alındığı için kaşınız daha hızlı uzayacaktır.

Kaşınızı Cımbız ve İp Kullanarak Alabilirsiniz

Kaşınızı sadece ip ya da cımbız ile almaktansa hem cımbız hem ip ile alınması tavsiye edilmektedir. Kaşınızı iple alınırken cımbız ile üst kısımda ve alt kısımda çıkan kaşlarınızı toplayabilirsiniz. Ayrıca iple kaş almak daha hızlıdır. Bir kere de birçok tüy alabilirsiniz.

Cımbızı kaşlarınızı şekillendirme aşamasında kullanmalısınız. Kaşlarınızın altında doğal bir görüntü olması için tüyü cımbızla alıp kalanı bırakabilirsiniz. Kaşınızı düz yapmak için ya da kavisli yapmak için mutlaka cımbız kullanmanız gerekiyor. Fakat cımbız kullanırken tüylerin kırılmaması için kaşlarınızı hep ters yöne doğru çekmelisiniz.

Kaş Şekillendirme Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaşlarınıza doğru şekil vermek için öncelikle kaşınızın tamamen çıkmasını beklemelisiniz. Kaşlarınızı şekillendirmek için kaş fırçası kullanmalı ve kaşlarınızı önce yukarıya doğru sonra da çıkış yönünde taramalısınız. Kaşınızı taramadan direk elinizle şekillendirip işe başlarsanız kaşınıza tam olarak istediğiniz şekli veremeyebilirsiniz. Kaşınızı almadan önce rimel far gibi makyaj malzemelerini kullanmamış olmaya dikkat ediniz. Çünkü gözleriniz sulanabilir ve bu durumda tüm makyajınız akabilir.

Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Kaşınızı evde alırsanız daha sonra kaşınızdaki boşlukları doldurmak için kaşınızı kaş kalemi kullanmalısınız. İlk olarak kaş kalemi ile kaşlarınızı yukarı doğru tarayıp sonrasında boşlukları doldurmalısınız.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx