Reklamlar
Kumaş Türleri

Kanvas Kumaş Nedir?

Reklamlar

Spor kıyafetlerinde ve pantolonlarda çok kullanılan bir kumaş türü olan kanvas kumaş nedir, kanvas kumaşının özellikleri nelerdir, kanvas pantolon nedir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kanvas kumaşın özelliği kullanışlı ve rahat bir kumaş türü olmasıdır. En çok tercih edilen kumaşlardan biridir. Kanvas kumaşın hem yaz hem kış aylarında kullanılması söz konusudur. İnternette çok fazla aranılan kumaşlardan birisidir.

Bu kumaşın günlük hayatta kullanım alanı çok geniştir. En çok da spor giyim ve farklı tekstil dünyasında kullanılmaktadır. Ve bunun yanında reklam sektörü içinde bir potansiyeli vardır. Geçmişi eskiye dayanmaktadır. Ve görsel olarak da hoş bir yapısı vardır.

Reklamlar
Kanvas Kumaş Nedir ?

Kanvas Kumaşın Yapısı Nasıldır?

Kanvas kumaşın arka ve ön yüzü aynıdır. Kanvas kumaşın yapısı olan kalın keten kumaşlara benzemektedir. Kanvas kumaşın kullanın alanı da oldukça geniştir. Ve en çok kullanılan kumaş türleri arasında kullanılmaktadır. Ve kullanımı konforlu ve rahat tasarımı ile şık bir görünüm sağlamaktadır.

Kanvas Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Kanvas kumaşın tercih edilmesinde etkili olan özellikleri şu şekildedir;

  • Kanvas kumaş özellik olarak keten kumaşa benzemektedir.
  • Kanvas kumaşın esnek bir yapısı vardır.
  • Kumaşın yapısı oldukça kalındır.
  • Ve kumaş oldukça dayanıklıdır.
  • Kanvas kumaşın desenli ya da düz çeşitleri vardır.
  • Bu kumaş birçok farklı sektör kullanılmaktadır.
  • Kanvas kumaş baskıya uyumludur.
  • Bir başka kullanım amacı da dekor içindir.

Kanvas kumaş çoğunlukla yaz aylarında daha çok tercih edilir ve ama aslında her mevsimde kullanılan bir kumaş çeşididir.

Kanvas Kumaş Yazlık
Kanvas Kumaş Yazlık

Kanvas Kumaş Yazlık mı?

Kanvas kumaşın terletip terletmemesi kullanılan malzeme yoğunluğuna göre değişebilir. Her mevsim de kullanılabilen bir kumaştır. Yazlık kullanılması için kumaşın gevşek dokulu üretilmesi gerekmektedir. Kanvas kumaş keten kumaşa benzediği için rahat yapısından dolayı yaz mevsiminde gönül rahatlığı ile tercih edilir. Bu kumaş abiye kıyafetlerdense daha rahat ve gündelik tarz için tercih edilmektedir.

Reklamlar

Kanvas Kumaş Kışlık mı?

Kanvas kumaşın kış aylarında sıcak tutup tutmayacağı da merak konusudur. Kanvas kumaş kalın yapıya sahip olduğu için kullanılan iplik türüne göre kışlık olarak da kullanılmaktadır. Ve bu kumaş 45/55 polyester-yün karışımı da kışlık ürünler için uygun bir kullanımdır.

Kanvas Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Kanvas kumaş en çok spor giyim de kullanılmaktadır. Kanvas kumaş ile kot ve kumaş arası bir görünüme sahip olan ürünlerde tercih edilmektedir. Bu şekildeki spor kıyafetlerini seviyorsanız bu kumaştan üretilen spor ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kanvas kumaşın bir başka kullanım alanı da reklam sektörüdür. Aynı zamanda dekorasyon ürünlerinde de kullanıldığı görülmektedir. Yani geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Kanvas kumaş modanın önde gelen kumaş çeşitlerinden birisidir. Ve kanvas kumaşın yumuşak bir özelliği vardır. Çantalarda, ceketlerde, elbiselerde de kullanılabilmektedir. Hazır giyim alanında çok kullanımı göze çarpmaktadır.

Kanvas Kumaşlı Ürünler Nasıl Yıkanır?

Kanvas kumaşa sahip olan ürünün rengi solmadan yıkamak oldukça önemlidir. Kumaş dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kanvas kumaş baskıya uygun olduğu için çoğunlukla üzerinde baskılı olarak üretilmektedir.

Kanvas kumaşların özellikle düz desenlilerin makinede yıkanma talimatlarına uyulması çok önemlidir. Eğer elde yıkayacaksanız elde yıkamaya uygun deterjanlarla da ürünleri yıkayabilirsiniz.

Ayrıca ürünleri temizlemenin bir diğer yolu da çanta gibi fırçalamaktır. Ve yıkadığınız suyun çok sıcak olmaması da oldukça önemlidir. Kanvas kumaşın yıkanmasında en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bunlardır.

Kanvas Pantolon Nedir?

Kıyafetlerinizin hafif ve kullanışlı olması daha işlevsel olmasını sağlar. Bazı firmalar modaya uygun olmasına odaklanıp işlevselliği ile pek ilgilenmeyebiliyor. Aslında kanvas pantolon da çok tercih edilmektedir.

Kanvas pantolonlar normal pantolonlara benzemektedir. Ve alakasız fermuarlar, rastgele faydasız cepler yoktur. Kanvas pantolunun kumaşı diğer kıyafetlerinize göre daha kolay bir şekilde katlanabilmektedir. Ve kanvas pantolon oldukça sürtünmesizdir. Ve sıcak havalarda daha kolay hareket etmektedirler.

Kanvas pantolonların kot pantolon tarzı cepleri vardır. Kanvas pantolonun ceplerinden kolay kolay bir şey düşmez. Pantolonun arka ceplerinin bazıları kapaklı, bazıları fermuarlı ya da açık, farklı şekilde olabilir.

Kanvas pantolon kolayca kırışmazlar ve kolay bir şekilde yıkanırlar ve hızlıca kururlar, bir gecede bile kuruyabilirler. Bu pantolonun dikişleri oldukça sağlamdır. Sıcak havalarda bile rahatlıkla kullanılabilirler ve her zaman iyi görünürler.

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x