Cilt Bakımı

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Koltuk Altı Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Koltuk altı beyazlatma pek çok kadının merak ettiği bir konudur. Koltuk altı kararması insanların muzdarip olduğu bir sorundur. Bu yüzden insanlar, internette sürekli bu sorunun çaresini arar. Bu yazımızda koltuk altı beyazlatma yöntemi nedir, koltuk altı beyazlatma kesin çözümleri nelerdir, koltuk altı beyazlatma en etkili yöntem nedir, koltuk altı beyazlatma doğal yöntemler nelerdir, koltuk altı beyazlatıcı doğal yöntemler nelerdir, anında koltuk altı beyazlatma nasıl yapılır, en hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi doğal nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Koltuk altı kararmasını geçiren kremler makalemize göz atmak isteyebilirsiniz.
Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri
Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi Nedir?

Çoğu insan için, koyu renkli koltuk altı bir utanç kaynağı olabilir. Daha koyu renkli ve kararmış koltuk altı bölgesi, bazı insanların kolsuz üstler giymesini, halka açık yerlerde mayo giymesini ve spor yapmasını engelleyebilir.

Vücudun diğer bölgelerindeki cilt lekeleri ve renk değişikliği gibi, koyu koltuk altı da özgüven eksikliğine ve benlik saygısına neden olabilir.

Reklamlar

Koltuk altlarının koyulaşmasının çeşitli olası nedenleri vardır. Deodorantlar ve antiperspiranlar (kimyasal tahriş ediciler), tıraş (tahriş ve aşınma), ölü deri hücresi birikimi (pul pul dökülme eksikliği), sürtünme (dar giysiler), sigara içenlerde oluşan melanoz (sigaranın neden olduğu hiperpigmentasyon), hiperpigmentasyon (artan melanin), acanthosis nigricans (genellikle diyabet, obezite veya anormal hormon seviyeleri belirtisinden dolayı oluşan bir cilt hastalığı), eritraz (bir tür bakteriyel enfeksiyon), melazma (ciltte oluşan koyu lekeler) ve Addison hastalığı (hasarlı adrenal bezlerden dolayı oluşan bir cilt hastalığı) gibi nedenlerden dolayı koltuk altı kararması oluşabilir.

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri
Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk Altı Kararmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Koltuk altları nasıl hafifletilir sorusuna verilen ilk yanıt, bazı temel nedenleri ele almaktır. Koltuk altı kararmasını önlemek ve koltuk altının kararmasını engellemek için bazı önerileri dikkate almanız gerekir.

  • Deodorant veya antiperspirant markanızı değiştirin. Bazı insanlar karbonat veya elma sirkesi gibi doğal bir alternatife geçer. Bazı insanlar deodorant kullanmayı tamamen bırakır.
  • Tıraş olmayı bırakın. Bazı insanlar bunun yerine ağda veya lazer epilasyon seçerler.
  • Ayrıca vücut peelingi kullanın. Çoğu insan haftada iki ila üç kez vücut peelingi veya yüz peelingi kullanır.
  • Bol giysiler giyin.
  • Sigara içmeyi bırakın.

Koltuk Altı Beyazlatma Kesin Çözüm

Teşhisinize bağlı olarak, doktorunuz veya dermatoloğunuz koltuk altlarını hafifletmek için hidrokinon, tretinoin, kortikosteroidler, azelaik asit veya kojik asit içeren topikal kremler veya losyonlar gibi tedaviler önerebilir. Ayrıca doktorunuz pigmenti gidermek için lazer tedavisi, cildi pul pul dökmek için alfa hidroksi asitler ve beta hidroksi asitlerle kimyasal peeling, cildi iyice temizlemek için dermabrazyon veya mikrodermabrazyon tedavisi önerebilir. Size eritraz teşhisi konduysa, doktorunuz büyük olasılıkla topikal eritromisin veya klindamisin ve/veya penisilin gibi oral bir antibiyotik reçete edecektir.

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri
Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk Altı Beyazlatma En Etkili Yöntem Nedir?

Hiçbir şey vücudunuzu kolsuz bir elbise ya da straplez elbise kadar vurgulamaz. Güzellik, şık görünümlü omuzların dekoltesinde yatmaktadır. Ama utanç verici koyu renkli kol altı bölgesi genellikle bizi bu kadar ileri gitmekten alıkoyar. Kolsuz üstler, dekolte omuzlar, straplez üstler, askılı yakalar ve düşük omuzlar, kararmış koltuk altı olan kızların giyemediği parçalardır. Neyse ki, bu dokuz doğal çare koltuk altı beyazlatmada işe yarar.

Reklamlar

İlginizi çekebilir: Siyah Hardal Tohumu Maskesi ile Cilt Bakımı

Kararmış Koltuk Altı İçin Neden Karbonat Kullanmalı?

Kararmış koltuk altı, zamanla biriken ölü deri hücrelerinin bir sonucudur. Sadece koltuk altlarınızı karartmakla kalmaz aynı zamanda gözenekleri tıkayarak cildin nefes almasını engeller. Anahtar, bu ölü hücrelerin cildinizden soyulmasında yatmaktadır. Karbonat, cilde uygulandığında, cildi temizlemek için epidermisten ölü deri hücrelerini sıyıran temel bir ekzotermik reaksiyon verir.

Grenli bir macun yapmak için su ve karbonatı karıştırın. Yumuşak dairesel hareketlerle koltuk altlarınıza uygulayın. Ardından koltuk altı bölgenizi soğuk suyla yıkayın ve kurulayın. Normal su yerine gül suyu kullanabilir ve bunu haftada üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri
Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk Altı Beyazlatma Doğal Yöntemler Nelerdir?

Çoğu insan koltuk altı aydınlatması için doğal bir yaklaşım seçer. Doğal ilaçların savunucuları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi doğal ağartma maddesi önermektedir.

Patates

Bir patatesi rendeleyin, rendelenmiş patatesin suyunu sıkın ve suyunu koltuk altlarınıza uygulayın. On dakika sonra koltuk altlarınızı soğuk suyla durulayın.

Salatalık

Kalın salatalık dilimlerini kesin ve dilimleri koltuk altlarınızın koyu bölgelerine sürün. On dakika sonra koltuk altlarınızı soğuk suyla durulayın.

Limon

Kalın limon dilimleri kesin ve dilimleri koltuk altlarınıza sürün. On dakika sonra koltuk altlarınızı soğuk suyla durulayın, kurulayın ve nemlendirici uygulayın.

Portakal kabuğu

Bir yemek kaşığı süt ve bir yemek kaşığı gül suyunu yeterince toz portakal kabuğu ile karıştırarak kalın bir macun yapın. Koltuk altlarınızı bu peeling ile nazikçe ovalayın ve ardından soğuk suyla durulamadan önce yaklaşık on beş dakika bekletin. Haftada iki ila üç kez bu peelingi tekrarlayın.

Zerdeçal

Küçük bir kapta iki yemek kaşığı taze limon suyunu yeterli miktarda zerdeçal ile karıştırın. Bu maskeyi koltuk altlarınıza eşit şekilde uygulayın. Otuz dakika sonra macunu yıkayın.

Yumurta yağı

Yatmadan hemen önce koltuk altlarınıza yumurta yağı ile masaj yapın. Ertesi sabah koltuk altlarınızı pH dengeli vücut yıkama suyu veya sabunla yıkayın.

Hindistan cevizi yağı

Koltuk altlarınıza birkaç damla hindistan cevizi yağı sürün. On beş dakika sonra koltuk altlarınızı ılık su ve yumuşak bir sabunla yıkayın. Bu adımları günde iki ila üç kez tekrarlayın.

Çay ağacı yağı

Küçük bir sprey şişesinde beş damla çay ağacı yağını 28 gram suyla karıştırın. Duş veya banyodan sonra her gün kuruduktan sonra bunu koltuk altlarınıza püskürtün ve doğal olarak kurumasını bekleyin.

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri
Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk Altı Beyazlatıcı Doğal Yöntemler

Koltuk altı beyazlatma için aşağıdaki doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. 

Koltuk Altı Beyazlatma için Limon Nasıl Kullanılır?

Limon oldukça asidiktir ve ölü hücrelerden kurtulur. Ağartma özellikleri aynı zamanda koltuk altlarını da hafifletir. Daha parlak koltuk altı için limon kullanabilirsiniz. Bir limonu ikiye bölün ve şekere batırın. Dilimleri koltuk altlarınıza iki dakika sürün ve masaj yapın. Hafif bir batma ve kaşıntı yaşayabilirsiniz. Soğuk suyla yıkamadan önce beş dakika bekletin.

Koyu Koltuk Altı İçin Neden Patates En İyi Çalışır?

Koltuk altlarını hafifletmek için limon kullanmak hassas cildi tahriş edebilir ve kızarıklık veya başka tür reaksiyonlara neden olabilir. Patatesler limonlar kadar asidik değildir ancak hassas ciltler için daha iyi bir seçenektir. Patateslerdeki sitrik asit daha hafiftir ve yavaş çalışsalar da istenen sonuçları verirler.

Patatesleri dilimler halinde kesin ve koltuk altlarının derisine sürün. On dakika esansın yerleşmesine izin verdikten sonra ılık suyla yıkayın ve kurutun. Günde iki kez bu işlemi tekrarlayın.

Kararmış Koltuk Altı İçin Salatalık İşe Yarıyor mu?

Isı sizi terletir ve ter, koltuk altlarınızda koyu renk solmasına neden olabilir. Ayrıca, koltuk altı bölgenizdeki cilt, yürürken veya herhangi bir temel işi yaparken kollarımızı sallamaktan dolayı günün büyük bir bölümünde yırtılır. Önemli olan bölgeyi soğutmaktır ve dünyanın en sevilen soğutma sıvısı olan salatalığından daha iyi ne olabilir? Salatalıkta bir soğutma maddesi olmasının yanı sıra ağartma maddeleri de vardır.

Salatalık dilimlerini kesin ve cilde sürün. On dakika sonra yıkayın ve kurulayın. Günde iki kez bu işlemi tekrarlayın.

Kararmış Koltuk Altı İçin Portakal Kabuğu Kullanmanın Arkasındaki Sır

Narenciye ile yapılan bir diğer meyve ise turuncudur. Limonların sahip olduğu ağartma özelliklerinin aynısı portakallarda da bulunur. Ama ona tatlı bir koku eklenmiş. Koltuk altı derisine uygulandığında, portakal kabuğu sadece ağartıcı ayağını ortaya çıkarmakla kalmaz aynı zamanda doğal bir deodorant görevi görür ve koltuk altı kokusuyla savaşır.

Portakalları soyun ve kabuklarını terasta bir gün kurumaya bırakın. Nem kabukları terk ettiğinde, toz haline getirmek için onları öğütün. Bu tozu gül suyu ve sütle karıştırın, bu maskeyi koltuk altlarına uygulayın. On beş dakikadan fazla fırçalayın ve soğuk suyla yıkayın. Haftada üç kez bu maskeyi tekrarlayın.

Neden Çoğu Güzellik Uzmanı Kararmış Koltuk Altı İçin Süt Öneriyor?

Evrensel olarak kabul edilen bu güzellik ürünü, kararmış koltuk altlarınızla da savaşmak için burada! Kleopatra stiline gitmeyi ve süt havuzlarına dalmayı tavsiye etmiyoruz, cilt aydınlatma özellikleri ve nemlendirici faydaları için sadece birkaç yemek kaşığı kullanıyoruz. İşte süt için asırlık bir büyükanne tarifi…

Üç yemek kaşığı sütü biraz gram unuyla karıştırın. Bir tutam zerdeçal ekleyin ve bir macun yapın. Bu maskeyi uygulayın, on dakikadan fazla bu bölgeye masaj yapın ve kurumaya bırakın. Ardından koltuk altı bölgenizi soğuk suyla durulayın ve kurulayın. Haftada üç kez bu işlemi tekrarlayın.

Kararmış Koltuk Altları İçin Lor Kullanabilirsiniz

Temel özellikleri yüksek olan lor peynirin cilde yerleşmiş bakteri izlerini ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Bu şekilde cildi beyazlatmaya, daha açık bir ton vermeye ve aynı anda nemlendirmeye başlar. Kokulu bakterileri öldürür ve vücut miskini etkisiz hale getirir.

Bir maske oluşturmak için lor peynire bir damla bal (güçlü bir ağartma maddesi) ekleyin. Koltuk altlarına nazikçe uygulayın ve koltuk altı bölgesine sürün. Ardından koltuk altı bölgesini yıkayın, kurulayın ve haftada üç kez tekrarlayın.

Kararmış Koltuk Altlarından Kurtulmak İçin Neden Elma Sirkesi Kullanmalısınız?

İşte cilt bakım ürünlerinize eklenecek başka bir hafif asit. Elma Sirkesi sadece ölü deri hücrelerini temizlemek için ısı yaratmakla kalmaz, aynı zamanda bakteriyel enfeksiyonları da önler ve ölü deri hücrelerini besleyen mikropları öldürür. Aynı zamanda cildi aydınlatan hafif ağartma özelliklerine sahiptir.

Anında Koltuk Altı Beyazlatma

Yarım bardak pirinç alın ve pirinç unu yapmak için öğütün (bu güçlü bir soyucudur). Kalın bir macun kıvamı oluşturmak için elma sirkesi ekleyin. Bu maskeyi koltuk altlarınıza uygulayın ve on beş dakikadan biraz fazla masaj yapın. Yıkayın ve kurulayın. Haftada üç kez bu işlemi tekrarlayın. Unutmayın ki anahtar her hafta bu ipuçlarını sürekli uygulayarak koltuk altını temiz ve sağlıklı tutmaktır! Beyaz ve parlak koltuk altı bölgesi için bunları tekrarlayın.

En Hızlı Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi Doğal 

Diş macunu, koyu koltuk altlarını beyazlatan ağartma özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte, renkli varyantlarda hassas koltuk altı cildini tahriş edebilecek kimyasallar bulunduğundan sadece beyaz diş macunu kullandığınızdan emin olun. Matcha yeşil çayı, ölü deri hücrelerini temizleyen ve gözenekleri açan bir antioksidandır.

Beyaz diş macunu ve matcha yeşil çay tozunu iyice karıştırın. Bu karışımı koltuk altı bölgesine uygulayın ve on dakika sonra silin.

İlginizi çekebilecek içerik: Siyah Hardal Tohumu Maskesi ile Cilt Bakımı

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx