Cilt Bakımı

Konserve Ağda Nedir? Diğer Ağdalardan Farkı Nedir?

Reklamlar

Konserve ağda, istenmeyen tüylerle mücadelede kullanılan yöntemler arasındadır. Kolay kullanım sağlaması bakımından da sıklıkla tercih edilir.

Kadınların makyajdan sonra en çok dikkat ettikleri vücudundaki istenmeyen tüylerdir. Bakımına dikkat edilmediğinde çirkin bir görünüm oluşturur. Özellikle etek, şort, elbise tercihinde tüyler büyük sorun yaratır. Hatta çoğu ağda yöntemi yanlış kullanıldığında cildinize zarar verir. Cildinizin tahriş olmasına sebep olur. Bunun için ağda seçiminde kaliteli ürünleri kullanmalısınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Pratik Yolu
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Pratik Yolu

İstenmeyen tüylerin çözümü aslında zor değildir. Bakım konusunda bir yere gitmenize gerek kalmadan tek başınıza halledebilirsiniz. Geleneksel yöntemlerle ağda kadınların korkulu rüyası olmuştur. Kadınlar ağda yapmaktan çekinirler. Ancak modern yöntemlerle ağrısız, hızlı bir şekilde ağda işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ağdanın birçok çeşidi bulunmaktadır. En yaygın olanı ise konserve ağdadır. Peki, ağda çeşitlerden olan konserve ağda nedir?

Reklamlar

Konserve Ağda Nedir?

Doğal reçineden üretilen balmumu ve bitkisel yağın karışımıdır. Ağaçlardaki reçinelerin, doğal balmumu ile özel süreçlerden geçirilerek işlenip üretilir. İçerisinde şeker içermez. Cildin üzerindeki ölü deriyi temizler. Çok küçük tüylere bile ulaşırsınız. Cildinize pürüzsüzlük kazandırır.

Konserve Ağda Nasıl Kullanılır?

Metal kutuların içerisinde yer alır. Ağda makinesi ile ısıtılarak kullanılır. Öncelikle ağdayı tamamen erinceye kadar ısıtın. İyice karıştırın, bir spatula yardımı ile tüylerin çıkış yönüne doğru sürün.  Üzerine ağda bezi yapıştırıp tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekin. İşleminiz bittikten sonra ağda yaptığınız bölgeyi ağda yağı ile temizleyebilirsiniz.

Konserve Ağda Nasıl Isıtılır?

Ağdayı ısıtmanın en kolay yolu ise ağda makinesidir. Ağda makinesi tüm katı ağdayı belirli bir dakika içerisinde sıvı hâle getirir. 15 dakika içinde ağda erir ve spatula ile karıştırarak hızlıca ağda işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ağda makineniz yoksa başvuracağınız bir çözüm ise su konmuş tencerenin içerisine ağdanızı koyarak ısıtmaktır. Su kaynayınca ağdanız erir. Eriyen ağdayı spatula ile karıştırarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Reklamlar

Konserve Ağda Kullananların Yorumları

Birçok ağda çeşidi bulunur. Ağda çeşitlerinin arasında en yaygın olanı konserve ağdadır. Ağda seçimi yaparken alacağınız ürünün kaliteli olmasına dikkat edin. Bunun yanı sıra ürünün kullanıcı yorumlarını mutlaka okuyun.

Gelen yorumlar genellikle şöyle: Kadınların çoğunluğu konserve ağdadan memnun. Ağda çok kolay erime özelliğine sahip olduğu için makineye bir miktar koyduğunuzda ağda işleminiz için yeterli oluyor. Bu sebeple ağdanızı daha uzun süre kullanabilme fırsatı tanıyor.

Kadınların bir diğer ortak görüşü ise inatçı tüyleri bile alabilmesidir. Çok kısa ve ince tüyleri dahi alabilirsiniz. Gayet kolay kullanımı olması ise ürünün sevilen bir diğer özelliğidir. Kolay kullanımı ile hassas ciltler için uygundur. En önemlisi cildinizde alerji yapmaz.  Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca eş koşullarında dahi rahatlıkla kullanım sağlar. Bu sayede hem ekonomiklik hem de pratiklik açısından tercih edebilirsiniz.

Konserve Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ağda makinesini fişe takmalısınız. Sonrasında ihtiyacınız kadar ağdayı makine içerisindeki bölmeye yerleştirmelisiniz. Ağdanın yeterince ısınmış olmasına dikkat etmelisiniz. 15 dakika sonra katı olan ağdanın erimeye başladığını göreceksiniz. Sıvı hâle gelen ağdanızı spatula ile iyice karıştırın. Daha sonra sıvı hâle gelen ağdayı deriniz üzerine ince bir şekilde sürün. Kolay bir şekilde ağda işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konserve Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Ağda makinesini temizlemek için başvurulan en etkili yöntem makine yağıdır. Makine yağı sürüldükten sonra biraz beklemelisiniz. Sonrasında nemlendirilmiş bir bez ile makineyi silin. Ardından deterjanlı bir bez ile tekrar silmeniz gerekir. Daha sonra durulayıp makinenizi kurulayabilirsiniz.

Konserve Ağda Ciltten Nasıl Temizlenir?

Kozmetikçilerde ağdayı temizlemek için özel yağlar ve temizleme mendilleri satılır. Temizleme mendilleri ile kolayca temizleyebilirsiniz. Alternatif olarak zeytinyağı yapısı itibari ile konserve ağdayı oldukça güzel temizler, üstelik cildinize parlaklık kazandırır.

Cilt Dışındaki Konserve Ağda Nasıl Temizlenir?

Ağdanız kıyafetinize, halıya, kanepeye, battaniyeye gibi birçok yere dökülebilir. Bunun için endişelenmeyin. Döküldüğü yeri ağda yağı ile silin. Eğer çıkmazsa sıcak su ile tekrar üstünden geçin yağ çözücü kullanın. Bir diğer çözüm olarak alkollü veya asetonlu pamuk ile temizleyebilirsiniz.

Konserve Ağda Fiyatları

Konserve ağda fiyatları, markasına göre değişiklik göstermektedir.

  • Kuaf 800 ml pudralı konserve sir ağda, 33,95 TL’dir.
  • Yine aynı markaya ait Kuaf, 800 gr natürel konserve ağda, 33,95 TL’dir.
  • Bir diğer marka Epicure Titanyum Pudralı Konserve 800 ml Sir Ağda 63,90 TL olarak sunulur.
  • Epicure 800 ml natürel pudrasız konserve sir ağda ise 68,50 TL’dir.

Birçok konserve ağda markalarına rastlayabilirsiniz. Önemli olanı ise cildinize en iyi geleni ve kaliteli olan ağdadır.

Konserve Ağda İle İstenmeyen Tüyler Tamamen Biter mi?

Konserve ağda ile tüyleriniz tamamen bitmez. Ancak tüylerinizin zayıflamasını ve azalmasını sağlamanız mümkün. Ağdayla birlikte onaylanmış tüy dökücü kremleri de kullanabilirsiniz. Zamanla etkisini hissedeceksiniz.

Uygulama Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

-Ağda yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hijyendir. Ağda yapmadan önce duşunuzu alın, işlem yapacağınız bölge temiz olduğunda daha etkili olur.

-Yaz sıcaklarında ağda yapmak oldukça zordur. Ter ağdanın yapışkanlığına etki eder. Terlememek için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Terlemeyi önler.

-Ağda yaparken kullanılan ağda bandı boyutlarına dikkat etmelisiniz. Ağdanız hemen bitsin diye büyük bant kullanmak bir hatadır. Orta boy ağda bandı kullanmak daha etkili sonuç verir.

-Tüylerinizin çok uzaması fazla acı verebilir. Tüyleriniz görünür olduğunda ağda işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

-Ağdayı tüylü bölgeye sürerken tüylerin çıkış yönüne bacağınızda yukarıdan aşağıya sürmelisiniz. Vücudunuzdan çekerken tam tersini yapmalısınız. Aksi yöne, aşağıdan yukarıya doğru çekmelisiniz.

-Ağda sonrası bakım asla ihmâl edilmemelidir. Ağdadan sonra cildinize hemen su değdirmeyin. Su tahrişe neden olabilir. Ağda bittikten sonra yağ kullanabilirsiniz. Alternatif olarak nemlendirici krem sürebilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz bebek pudrası kullanmanız da oldukça etkili olacaktır.

Konserve Ağda Nedir, Nasıl Kullanılır ?
Banu Horoz

Hem alaylı hem okullu, edebiyat fakültesinden kelam aşığı olarak mezun olmuş kadın yazar. Dünya üzerindeki her şey kelimelerle resmedilebilir .

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx