Cilt Bakımı

Ladin Yağı Ne İşe Yarar?

Ladin Yağı Cilde Faydaları

Reklamlar

Ladin yağı, anında topraklama etkisine sahiptir. Merkezleme, sakinleştirme ve odaklanma için harikadır. Tam, görkemli ladin ağacı resmedilebilirse, kök salmışlık ve genişleme hissi oluşur. Topraklanmış hissettiğimizde, nefesimize daha bağlı hissedebiliriz, birçok düzeyde açılır ve genişleriz.

Ladin esansiyel yağı, tüm ağacın nefes almasını sağlayan ağacın iğnelerinden damıtılır. Ladin yağının kendimizi toprağa ve nefese daha bağlı hissetmemize şaşmamalı. Bu uçucu yağ, kök çakra (birinci çakra) ve kalp çakra (dördüncü çakra) ile çalışırken harikadır. Gölge tarafımızla çalışmamıza yardımcı olur ve böylece daha yüksek bir titreşim oluşmasına izin verir.

Ladin yağı, anıları hatırlamamıza izin verir. Ladin esansiyel yağının bizi sadece toprağa ve nefese değil, aynı zamanda kendimize de bağlamanın bir yolu var, bize geçmiş günlerden hatıraları hatırlatıyor. Yeryüzüne derinden bağlandığımızda, daha sonra yüksek benliklerimize açılabileceğimizi bulduk. Fiziksel bedenimizde daha rahat ve topraklanmış hissedebildiğimizde, her şey mümkündür!

Reklamlar
Ladin Yağı Ne İşe Yarar?

Ladin esansiyel yağı, özellikle kas sorunlarıyla uğraşırken her zaman tekrar tekrar ulaştığımız esansiyel yağlardan biri olmuştur. Derine, ancak nazikçe nüfuz etmenin bir yolu vardır böylece kasların gevşemesine ve rahatlamasına izin verir.

Bu yazımızda ladin yağı faydaları nelerdir, ladin uçucu yağı cilde faydaları nelerdir ve ladin ağacı yağı nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Ladin Yağı Faydaları
Ladin Yağı Faydaları

Ladin Yağı Faydaları

Ladin esansiyel yağı, bu yağa anti-enflamatuar ve analjezik, mukolitik ve solunum terapötik etkilerini veren monoterpenler bakımından zengindir. Ladin esansiyel yağı antiseptik ve balgam söktürücüdür ve bu nedenle birçok solunum sorunu için idealdir. Özellikle bir inhalasyon karışımında kullanıldığında astım ve bronşit gibi birçok akciğer rahatsızlığı için ideal bir çare.

Hava kaynaklı koku giderici ve dekonjestan olarak bilindiğinden difüzörlerde kullanılabilir. Aynı solunum yararları için merhemlerde veya kremlerde de kullanılabilir. Ladin ağacı yağı ayrıca stres ve yorgunluk zamanlarında böbreküstü bezlerini güçlendirdiği ve desteklediği bilinmektedir. Bu, ladin esansiyel yağının sadece sakinleştirici ve sakinleştirici değil aynı zamanda moral verici olduğu gerçeğini destekler.

Reklamlar

Picea mariana yani ladin ağacı, ortalama beş metre ila on beş metre boyunda, yavaş büyüyen, küçük, dik, yaprak dökmeyen iğne yapraklı bir ağaçtır. Genellikle tepesinde bir kulüp veya karga yuvası oluşturan karakteristik bir dal kümesine sahiptir.

Topraklama için kullanılır

Tarihsel olarak ladin yağı, Yerli Amerikalılar tarafından ritüellerde olumsuz enerjileri temizlemek ve arındırmak için kullanılıyordu. Çoğu köklü ağaçta olduğu gibi, ladin yağı çok topraklayıcıdır ve kök çakrayı dengeler. Avucunuzun içine iki damla ladin esansiyel yağı koyun, ellerinizi birbirine sürtün ve burnunuza ve ağzınıza koyun. Birkaç derin nefes alın ve aromanın tadını çıkarın. Güvenlik duygusunun yanı sıra topraklama ve merkezlilik sağlamak için bunu gerektiği kadar sık ​​yapın.

Vücudu canlandırmak için kullanılır

Taze ladin kokusu zihne ve vücuda canlandırır ve enerji verir. Uzun bir yolculuk sırasında veya sabah erken gidip gelirken uyanıklığı artırmak için araba difüzöründe ladin esansiyel yağı kullanmayı veya topikal olarak kullanmayı deneyin.

Duygusal blokajları serbest bırakmak için kullanılır

Ladin yağı, meditasyon sırasında kullanmak için favori bir üründür. Sezgi ve bağlılık geliştirmeye yardımcı olur ve durgun duyguları serbest bırakmada etkilidir. Aynı zamanda ilham bulmaya, maneviyatı derinleştirmeye ve güveni güçlendirmeye yardımcı olur.

Ruh halini iyileştirmek için kullanılır

Erkekler genel olarak ladin esansiyel yağının dünyevi, baş döndürücü aromasını severler. Bu yüzden genel olarak ev yapımı parfümlerde kullanılabilir.

Uykuyu iyileştirmek için kullanılır
Uykuyu iyileştirmek için kullanılır

Uykuyu iyileştirmek için kullanılır

Alfa pinenin hızlı olmayan göz hareketi uykusunu artırdığı gösterilmiştir. Yatmadan önce ayakların dibine birkaç damla ladin esansiyel yağı damlatın, daha hızlı uykuya dalmaya ve daha dinlendirici bir gece uykusuna neden olabilir. Veya bu huzurlu difüzör karışımını deneyin. Beş daml ladin esansiyel yağı, dört damla sedir ağacı yağı ve üç damla buhur yağını bir difüzöre ekleyin. Bu buharı havaya dağıtın.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır

Ladin uçucu yağları, güçlü antioksidanlar olan bol miktarda monoterpenler içerir. Bağışıklık sisteminizi desteklemek için bu yağı difüzörde düzenli olarak veya topikal olarak kullanın.

Sakin hissetmek için kullanılır

Ladin yağı canlandırıcı olmasına rağmen stres duygularıyla mücadele etme özelliklerine de sahiptir. Bir çalışmada, farelere uygulanan limonen, bir labirent testine karşı anksiyete tepkilerini büyük ölçüde azalttı. Stresli durumlara tepkinizi hafifletmek için bu karışımı kullanın. Beş damla ladin esansiyel yağı, beş damla papatya yağı ve iki damla portakal yağını karıştırın. Bu karışımı bir difüzöre ekleyin. Bu buharı havaya dağıtın.

Kalp çakrasını açmak için kullanılır

Ladin esansiyel yağı sadece kök çakrayı desteklemekle kalmaz, aynı zamanda taze çam ormanı aroması kalp çakrasını da açar. Kalp çakrası aynı zamanda akciğerleri de yönetir, bu nedenle bu çakranın açılması solunumu iyileştirebilir.

Sakal serumu olarak kullanılır

Ladin esansiyel yağı saçları yumuşatır ve kaba saçları yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. Erkekler bu ev yapımı pürüzsüzleştirici sakal serumu tarifinde ladin esansiyel yağı kullanmayı çok seviyor.

On dört gram argan yağı, yedi gram jojoba yağı, yedi gram tatlı badem yağı, yedi damla lavanta esansiyel yağı, beş damla biberiye yağı ve üç damla sedir ağacı esansiyel yağını koyu renkli amber cam şişede bir damlalıkla birleştirin. Bir elinize üç ila beş damla alın. Daha uzun sakallar daha fazla damla gerektirir, ancak unutmayın, biraz uzun sürer, bu yüzden miktarı her seferinde bir damla artırın. Parmak uçlarınızı diğer elinizden yağa batırın ve sakalın her tarafına yağı sürün.

Yağın tamamı uygulandıktan sonra, parmak uçlarınızı kullanarak cilde kadar sakala masaj yapın. Sakalı düzeltmek için küçük bir tarak kullanın. En iyi sonuçlar için havluyla kurulanmış yeni yıkanmış sakallara günlük olarak uygulayın. Daha güçlü sakal kılları ve daha fazla büyüme için limon otu veya ylang ylang uçucu yağları kullanmayı deneyin.

Vücut takviyesi için kullanılır

Ladin esansiyel yağının enerji verici faydaları vücuda iyi gelir. Bu karışım, egzersiz sonrası masaj sonrası canlandırıcı bir masaj için de harikadır.

Otuz gram jojoba yağı, sekiz damla ladin uçucu yağı, üç damla köknar uçucu yağı ve üç damla defne yağını küçük bir cam kavanozda birleştirin. Kaslara ve eklemlere bu karışımda istediğiniz gibi bolca uygulayın.

Ladin Yağı Cilde Faydaları
Ladin Yağı Cilde Faydaları

Ladin Yağı Cilde Faydaları

Aromatik olarak, ladin esansiyel yağı, yıl boyunca çalışmayı sevdiğim bir yağdır. Gevrek, taze orman benzeri aroması, diğer birçok uçucu yağ ile çok güzel uyum sağlar. Bir ladin esansiyel yağını ilk kez koklarken muhteşem kış mevsimini düşünmek kolaydır, ancak ladin esansiyel yağının aromatik güzelliği ve çok yönlülüğü, soğuk mevsimler ve tatillerin çok ötesine uzanır.

Ladin esansiyel yağı, monoterpenlerde ve esterlerde bol miktarda bulunur, bu da onu antiseptik yapar ve solunum sorunları ile kas ağrıları ve ağrıları için faydalıdır. 

Ladin uçucu yağlarıyla çok iyi rezonansa girerim. Duygusal olarak, ladin esansiyel yağı uyuşuk hissettiğimde enerji verici ve canlandırıcı buluyorum. Ladin uçucu yağı, daha önce bilinmeyen bir içgörü derinliği ekler ve sizi yenilgi duygularından tazelenmiş ve motive olmuş hissetmeye değiştirme kapasitesine sahiptir.

Cilde yatıştırıcı bir rahatlama sağlar. Rahatlatıcı ve sakinleştirici duygular sağlar. Stresi azaltmaya ve yönetmeye yardımcı olur. Temiz ve kolay nefes alma hissini teşvik eder. Ayrıca küçük cilt tahrişlerini yatıştırır.

Yorucu aktiviteden sonra, bir ila iki damla ladin ağacı yağını bir yemek kaşığı erimiş hindistan cevizi yağı ile birleştirin ve yatıştırıcı rahatlık için cilde masaj yapın. Zor koşullarda çalışırken, stresi azaltmaya yardımcı olması için ladin ağacı yağını bir difüzörde havaya dağıtın. Küçük tahrişleri yatıştırmaya yardımcı olmak için cilde topikal olarak uygulayın. Ferahlatıcı aromayı deneyimlemek ve kolay nefes alma hissini teşvik etmek için gün boyunca nefes alın.

Ladin Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?
Ladin Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Ladin Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Ladin esansiyel yağı, ister topikal olarak kullanılsın, ister doğrudan havaya yayılsın, bir nimettir. Çamı andıran odunsu kokusuyla, evinizin her yerinde çeşitli şekillerde faydalı olabilir. İşte günlük yaşamınızda kara ladin uçucu yağının birkaç kullanım örneği.

Doğal oda kokusu

Evinizde doğal bir oda kokusu yaratmak için kurutulmuş çam kozalaklarına beş ila on damla ladin esansiyel yağını ekleyin ve bu çam kozaklaklarını bir kaseye alın ve odanın ortasında bir sehpaya yerleştirin.

Doğal ev temizleme ürünü

Temiz bir sprey şişesinde, beş damla ladin esansiyel yağı, sedir ağacı esansiyel yağı, limon esansiyel yağı ve damıtılmış su veya votkayı karıştırın. Evinizi dezenfekte etmek için evinizin sert yüzeylerinde kullanın.

Aromaterapi 

Havayı temizlemeye yardımcı olmak için difüzörünüze beş damla ladin esansiyel yağı ekleyin ve havaya buharı dağıtın.

Doğal oda spreyi

Temiz bir sprey şişesinde, her biri on ila on beş damla ladin esansiyel yağı, biberiye esansiyel yağı, lavanta esansiyel yağı ve karanfil esansiyel yağını damıtılmış suyla karıştırın. Ferahlatıcı ve dezenfekte edici oda spreyi için evinizde kullanın.

Kas ağrısı için doğal krem 

Üç damla ladin yağı, papatya esansiyel yağı, sedir ağacı esansiyel yağı ve copaiba esansiyel yağını otuz gram taşıyıcı yağ ile karıştırın. Bu doğal kremi, gerektiği gibi ağrıyan kaslara uygulayın.

Vücut çatlakları için doğal krem 

Bir tatlı kaşığı taşıyıcı yağa, iki damla ladin esansiyel yağı ve limon esansiyel yağı ekleyin. Yüzeyin altındaki enfeksiyonların temizlenmesine yardımcı olmak için vücudunuzdaki çatlaklarına uygulayın.

Ladin Yağı Ne İşe Yarar? adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Tarhun Yağı Ne İşe Yarar? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Bizi YouTube’dan da takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx