Teknoloji

LG TV Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır?

Reklamlar

LG marka gelişmiş özelliklere sahip olan televizyon sahibi olan kullanıcılar sahip oldukları televizyon ile bir an önce TV keyfi yaşamak için kanallarını sorunsuz bir şekilde ayarlamak ister. Birçok yayın ve TV kanalının mevcut olduğu günümüzde farklı platformlardan farklı kanalları sorunsuz bir şekilde izleyebilmek için kanal ayarlarının hatasız bir şekilde yapılması gerekir. LG TV kanal ayarlama oldukça kolay ve sorunsuzdur. İster ev ortamında ister işyerinde ofis ortamında televizyon kanallarınızı doğru bir şekilde ayarlayarak istediğiniz kanalı sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

LG TV Kanal Ayarları Nasıl Yapılır?
LG TV Kanal Ayarları Nasıl Yapılır?

LG TV Kanal Ayarları Nasıl Yapılır?

LG marka televizyon satın aldığınızda genel olarak kurulumu firmanın yetkili servisi tarafından yapılır. Bu aşamada kanal ayarları da genel olarak yapılır. Fakat kimi durumlarda anten ayarı gibi durumlarda TV kanal ayarları sıfırlanacağı için yeniden kanal ayarı yapmanız gerekebilir ya da televizyonunuzun kanal ayarlarını kendiniz baştan istediğiniz gibi ayarlamak isteyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı da LG TV kanal ayarlama internet üzerinden araştırılan konular arasında yer alır.

Olası bir sıfırlama işleminde televizyonunuzu ilk kullanıma başlamadan önce uydu ayarları denilen kanal ayarlarını yapmanız gerekir. Bunun en önemli sebebi herhangi bir uydu cihazına bağlı olmadan yani herhangi bir kanal ayarı yapmadan televizyonunuzu aktif olarak izleyememenizden kaynaklanmaktadır.

Reklamlar

LG TV kanal ayarlama yapmak için öncelikle bulunduğunuz bölgede mevcut olan uydu sistemine bağlanmanız gerekir. Yani ikamet ettiğiniz apartmanda ortak anten kullanılıyorsa onunla bağlantı kurmalı ya da kendinize ait olan çanak anten ile bağlantı sağlamalısınız.

LG TV Kanal Ayarları Yapmak İçin Takip Edilecek Adımlar Nelerdir?
LG TV Kanal Ayarları Yapmak İçin Takip Edilecek Adımlar Nelerdir?

LG TV Kanal Ayarları Yapmak İçin Takip Edilecek Adımlar Nelerdir?

  • LG marka televizyonunuzun kumandasından Home yazan ya da Smart yazan tuşa basarak başlayın.
  • Önünüze birkaç sekme çıkacaktır. Bu sekmelerden hızlı ayarların üzerine gelip OK tuşuna basın.
  • Hızlı ayarlar menüsüne girince kanallar yazan kısmı bulup tekrar OK tuşuna basın.
  • Önünüze çıkmış olan menüden kanal ayarlamayı seçin.
  • Otomatik ayarlama yazan seçeneği bulup Ok tuşuna basın.
  • Bu menüde çıkan anten, kablo ve uydu seçenekleri üzerinden uydu olanı seçin.
  • Diğer operatörler yazan bir seçenek karşınıza çıkacak Ok tuşu ile ilerleyin.
  • Menüde ağ arama yazan kısmı etkinleştirin. Bu adımdan sonra LG marka televizyonunuz kendi tarama yaparak kanalların listesini size sunacaktır. Tarama ve listeleme işlemi bittikten sonra tik işareti ile taramanın bittiğini size bildirecektir.

bakınız: LG TV Modelleri

LG TV Kanal Ayarı Yapıldıktan Sonra Kanal Ekleme Yapılır mı?

Tüm markalarda olduğu gibi LG marka televizyonlarda da farklı yıllarda farklı özellikte ürün üretimi yapılmasından dolayı özellikler farklılık gösterse de genel olarak sonradan kanal ekleme işlemi yapılabilir. Kanal aratma işleminde olduğu gibi kanal ekleme işlemiş yaparken de LG TV kanal ayarı menüsüne girerek oradan kanal ekleme ve kanal silme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Grundig TV Kanal Ayarlama

Reklamlar

Daha fazla içerik için bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx