Saç Bakımı

Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Mor şampuan etkisi nedeniyle son zamanlarda kullanımı giderek yaygınlaşan ürünler arasında yer alır. Bunun doğal bir sonucu olarak “Mor şampuan nedir?” ve “Mor şampuan nasıl kullanılır?” gibi soruların yanıtları daha çok merak edilir hale gelmiştir. UV filtreleri ile mor renklendiriciler barındıran bu özel şampuanı gelin birlikte tanıyalım.

Mor Şampuan Nedir?

Mor şampuan; sarı, beyaz, platin ve gri gibi açık renkli saçlarda zaman içerisinde ortaya çıkan ton eşitsizliğinin ve yıpranmaların giderilmesi amacıyla özel olarak formüle edilmiş kozmetik bir üründür. Saçtaki istenmeyen renk yansımalarının giderilmesini sağlayan mor şampuan sayesinde saç rengi daha iyi bir tona kavuşturulabilir.

Saçlarını boyamayan ancak saçının rengini korumak ya da saçlarının doğal sarı veya kumral renginin renk kaybı yaşamasını önlemek isteyen kişiler de mor şampuan kullanmayı tercih edebilirler. Mor şampuanın haftada en çok 2 kez kullanılması önerilse de bu durum elde edilen etkiye ve saçın yapısal özelliklerine göre kişi özelinde değişebilir. Tercih edilen ürünlerin talimatlarında ideal kullanma sıklığı belirtilir.

Reklamlar
Mor Şampuan Ne İşe Yarar?
Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Saçlara arka arkaya boya ve ısıl işlemler yapılması, UV ışınlarının etkileri, suda bulunan klor ve birtakım mineraller açık renk saçlarda renk akmasına ve istenmeyen sıcak tonlu yansımalar oluşmasına yol açabilir. Bu aşamada saçlardaki boyalı yerlerin istenilen renkte kalması için mor şampuandan faydalanılabilir.

Mor şampuanın içinde menekşe tonları vardır. Bu tonlar sayesinde saç rengindeki sıcaklığı kontrol etmesinin yanı sıra sarı ve turuncu tonlarını da nötralize eder. Böylece saç daha küllü bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda mor şampuan beyaz saçların pigmentlerine etki eder ve saç tonu bütünlüğünün sağlanmasını destekler.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Kullanımı

Mor şampuanın ilk kez kullanılacağı durumlarda normal şampuanla karıştırılması ve etkisinin görülmesi önerilir. Böylece istenmeyen bir renk elde edilmesi riski ortadan kaldırılır.

Mor şampuan kullanılırken saç tipine uygun nemlendirici bir şampuanla eşleştirilmelidir. Saçların güçlü ve sağlıklı olması noktasında nemlendirme önemli bir rol oynadığından nemlendirme özelliğine sahip şampuanlar kullanılmalıdır. Bununla birlikte saçların rengine ve parlaklığına bağlı olarak her yıkamada mor şampuan kullanılmasına gerek duyulmaz. Mor şampuanın her yıkamada kullanılması saçta mat ve donuk bir görünüme de neden olabilir. Önerilen mor şampuanın her üç yıkamada bir kullanılmasıdır.

Reklamlar

Mor şampuan kullanmadan önce saç ılık suyla ıslatılır. Mor şampuan köpürtülerek ve nazik bir masajla saça uygulanır. Yaklaşık 2-3 dakika saçta bekletildikten sonra saç soğuk suyla yıkanır. Saçlar şampuandan tamamen arındırıldıktan sonra saç kremi uygulanır.

Saç kökleri şampuanı uçlardan daha uzun sürede emdiğinden önce köklere uygulama yapılır. Uçlar daha gözenekli olduğundan ton değişikliği daha kolay olur. Mor şampuanın saçta bekletilmesi gereken sürenin ürünün markası özelinde değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır.

Mor Şampuan Siyah Saça Uygulanır mı?
Mor Şampuan Siyah Saça Uygulanır mı?

Mor Şampuan Siyah Saça Uygulanır mı?

Mor şampuan etkisi saç rengi özelinde farklılaşabildiği için “mor şampuan siyah saça uygulanır mı?” sorusuna “evet” yanıtı verilebilir. Bu kullanım sonucunda saçlarda daha küllü ve soğuk yansımalar elde edilebilir.

Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır mı?

Mor şampuan genellikle duşta nemli saça uygulanan bir üründür. Ancak saçta çok fazla kızıllık ya da turunculuk olduğu durumlarda mor şampuan kuru saça da uygulanabilir. Bu durumda uygulama yapıldıktan sonra mor şampuan bir süre bekletilir ve daha sonra iyice durulanır.

Mor Şampuan Nerede Satılır?

Mor şampuan satın almak isteyen kişiler, mor şampuan çeşitleri arasından ihtiyaçlarına uygun formüle edilen ürünü seçebilirler. “En iyi mor şampuan hangisidir?” sorusuna net bir yanıt vermek doğru bir yaklaşım değildir. Önemli olan her zamanki gibi ihtiyaçların belirlenmesi ve ihtiyaçlara en doğru yanıtı sunabilecek kaliteli ürünler arasından seçim yapılabilmesidir. Gratis’in şampuanlar kategorisinde farkı markalar tarafından üretilmiş şampuan çeşitleri arasından dilediğiniz ürünü inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza yanıt sunan mor şampuan çeşitlerini inceleyerek güvenle sipariş verebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx