Cilt Bakımı

Ölmez Çiçeği Yağı Ne İşe Yarar?

Ölmez Çiçeği Yağı Cilde Faydaları

Reklamlar

Ölmez çiçeği yağı, cilt yenileyici ve doku önerici özelliklere sahiptir. Cildi onaran, hücre yenileyen ölmez çiçeği yağı, sağlığa ve cilde çok yararlıdır. Bu yazımızda ölmez çiçeği yağı fiyatı nedir, ölmez çiçeği yağı kullananlar yorumları nelerdir, ölmez çiçeği yağı faydaları nelerdir, ölmez çiçeği yağı cilde faydaları nelerdir ve ölmez çiçeği yağı nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Ölmez Çiçeği Yağı Fiyatı

Bu esansiyel yağ 49 lira ile 515 lira arasında değişir.

Ölmez Çiçeği Yağı Kullananlar
Ölmez Çiçeği Yağı Kullananlar

Ölmez Çiçeği Yağı Kullananlar

“hücre yenileyici ve doku onarıcı özellikli bir çiçek olduğundan estetik ameliyatlarından sonra doktorlar hastalarına önerir ama bizim estetisyenler pek bilmez maalesef.

Reklamlar

bu yağ tek başına kullanılmaması gereken bir yağdır ancak her yağ ile de karıştırılmaz. jojoba ve kayısı ile ayrı ayrı karıştırılmış hali var bizim evde. oranını öğrenip sonradan ekleyeceğim buraya, ablam hazırlamıştı.

en büyük ablam eczanesinde kalfasına da verdi. kalfasının yüzünde büyük kahverengi bir leke varmış o yıllardır ne yaptıysa geçmiyormuş ama bu yağ karışımından sonra rengi epey açılmış.

benim cildimde çukurluklar var belki onlara da azcık iyi gelir diyerekten kış ayları kullanıyorum. onlar çok eski çukurluklar pek bir işe yaramadı ama yüzümde oluşan dönemsel sivilce lekeleri ve yüz ve göğüs bölgem için iğneli epilasyona gittiğimde izleri hızlıca geçiyordu bunu kullanırken.

aynı zamanda kullandıktan sonra 4 saat güneşe çıkılmamalıdır, ciddi güneş lekeleri oluşur bu yüzden gece kullanıma uygundur.

Reklamlar

biz de  florame markası var”

“blogda yazısını yazdığım için şuna başlık açayım dedim ama açmışım bile gözümü elimi aklımı seviyim asdgavsdha

şuraya ölmez çiçeğin son hastasının mutlulukla biten sonucunu da eklemek istiyorum. en küçük ablamın bacağına ocaktan yeni aldığı çaydanlık devrildi v sonuç 2.derece yanık idi. i̇şte o dönemde jojoba ve ölmez çiçek karışımı kullanarak leke tedavisine devam ettik v yara izleri çok geç iyileşen bir aile olmamıza rağmen kısa zamanda toparlamasını sağladı ölmez çiçeğim, gözümün nuru bebeğim

 mucizevi yağlar serisi no2 de ondan v bir diğer mucize gül yağından bahsettim. yağlara merakı olanlar inceleyebilir ama ölmez çiçek ile ilgili her şeyi hatta fazlası burada yazılı zaten :)”

Ölmez Çiçeği Yağı Faydaları
Ölmez Çiçeği Yağı Faydaları

Ölmez Çiçeği Yağı Faydaları

Immortelle olarak bilinen ölmez çiçeği bir bitkidir. Kurutulmuş çiçek ilaç yapmak için kullanılır. İnsanlar, beraberinde krampları olan safra taşları da dahil olmak üzere karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları için ölmez çiçeği özleri kullanır. Ayrıca mide rahatsızlığı (dispepsi), iştahsızlık ve sıvı tutulmasını tedavi etmek, safra akışını uyarmak ve mikroplarla savaşmak için için kullanılır. 

Helichrysum angustifolium veya asclepias asperula ile karıştırmamaya dikkat edin.

İnce çizgilerin ve kırışıklıkların varlığını azaltmanın doğal bir yolunu arıyorsanız, ölmez çiçeği esansiyel yağ karışımı sizin için tasarlandı. Ölmez çiçeği yağı, anti-aging ürünü boyun, yüz ve dekolte bölgesine uygulandığında ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olabilir.

Yaşlanan cilt doğal bir süreç olmasına ve artan yaşla birlikte ortaya çıkmasına rağmen, görsel olarak yaşlanan cildin bazı faktörleri kontrol edilebilir. Dış yaşlanma faktörlerini engellemeye yardımcı olmak için ölmez çiçeği esansiyel yağı karışımını cildinizin istediğiniz bölgelerine uygulayın. Ölmez çiçeği yağı genel olarak güçlü bileşenleri, yaşlanan cildin görünümüne katkıda bulunan faktörleri azaltmaya yardımcı olacak ve pürüzsüz cildin korunmasına yardımcı olacaktır.

Ölmez çiçeği yağı ile sağlıklı ve genç bir görünüm elde edin. Bu esansiyel yağ, daha pürüzsüz, daha parlak ve genç görünen bir cildin korunmasına yardımcı olmak için sıklıkla kullanılabilir. Ölümsüz çiçeği yağı, cilt hassasiyetini en aza indirmeye yardımcı olmak için fraksiyonlu hindistan cevizi yağı ile birleştirilebilir.

Ölmez çiçeği yağı kullanırken, yüze, boyuna ve dekolteye ince bir tabaka uygulayın ve ardından hedeflenen ilgili bölgelere uygulamayı tekrarlayın. Bu adımı tamamladıktan sonra, seçtiğiniz nemlendiriciyi cildinizin istediğiniz bölgelerine uygulayın ve cildinizin parlak ve beslenmiş görünmesini sağlayın.

Ölmez çiçeği yağı sadece ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda lekelerin görünümünü de azaltmaya yardımcı olabilir. Yüzünüzde bir leke hissetmeye veya görmeye başladığınızda, o bölgeye ve çevresine ölmez çiçeği yağı uygulayın.

Ölmez çiçeği yağı, onu önemli bir güzelleştirici ajan yapan güçlü, yenileyici ve nadir uçucu yağların tescilli bir karışımıdır. Gül yağı, sandal ağacı yağı, mür yağı, buhur yağı ve helichrysum esansiyel yağının karışımı ile ölmez çiçeği yağı, her damlasında güçlü yağlar ve güçlü özellikler içerir.

Ölmez çiçeği esansiyel yağını cilt bakım rutininizin bir parçası haline getirin ve sonuçlara bayılacaksınız! Ölmez çiçeği esansiyel yağ karışımını hem sabah hem de gece kullandığınızda cildinizi beslemeye yardımcı olur, kırışıklıkların, ince çizgilerin ve lekelerin görünümünü azaltır ve cildinize daha güvenli görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacak sağlıklı bir parlaklık kazandırın.

Erken kırışıklıklara ve ince çizgilere katkıda bulunan ana faktörlerden biri güneşe maruz kalmaktır. Plajda veya parkta geçen uzun bir günün ardından güneşe maruz kalan cildinize Ölmez çiçeği esansiyel yağı karışımını sürerek bakım yaptığınızdan emin olun. Ölmez çiçeği yağı uygulaması cildinize güneşte geçen uzun bir günün sonu için mükemmel olan yatıştırıcı bir his verecektir.

Terli bir antrenmandan sonra ölmez çiçeği esansiyel yağını bir taşıyıcı yağ ile karıştırın ve kollarınızın altına uygulayın. Bu karışım, egzersiz sonrası kokuları maskelemeye yardımcı olacak odunsu ve taze bir aromaya sahiptir. Ölmez çiçeği esansiyel yağı, kollarınızın altındaki hassas cildi yatıştırmaya da yardımcı olabilir.

Kozmetik çekmecenizde bulunması gereken ideal bir yağ arıyorsanız, ölmez çiçeği uçucu yağ karışımı bu kategoriye uygundur. lmez çiçeği esansiyel yağı, çeşitli besleyici ve cilt koruma özellikleriyle cildi güzelleştirmeye yardımcı olmak için ideal bir yağdır.

Ölmez Çiçeği Yağı Cilde Faydaları
Ölmez Çiçeği Yağı Cilde Faydaları

Ölmez Çiçeği Yağı Cilde Faydaları

Ölmez çiçeği yağı, kırışıklık önleyici kremlerde ve losyonlarda kullanılır. O ana kadar, bu minik çiçeğin “sonsuz” anlamına gelen ölümsüz denilen şifalı bir uçucu yağın sırrını taşıdığını bilmiyordum. Ölmez çiçekleri, cilt yaralarını, sivilceleri iyileştirme ve ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltma yeteneği ile bilinen ölmez çiçeği yağının kaynağıdır.

Ölmez çiçeği (helichrysum italicum), Akdeniz çevresinde güneşli, kuru ve kayalık bölgelerde yetişen sarı bir çiçektir. Sadece ender bitkilerin yaşayabildiği, susuz sıcak bölgelerde çiçek açtığı için buna ölümsüz çiçeği denilir.

Bu yağ tıbbi ve kozmetik amaçlar için kullanılır. Pek çok yararlı anti-inflamatuar ve iyileştirici özelliği vardır ve yaşlanmayı geciktirmek ve kırışıklıkları, akne izlerini ve kızarıklığı tedavi etmek için harika bir yağdır. Görünüşe göre, litre başına on altı bin lira gibi yüksek bir fiyatla dünyanın en pahalı uçucu yağlarından biridir. Bu fahiş fiyatın nedeni, bu uçucu yağın bir kilogramını yapmak için yaklaşık bir ton ölmez çiçeği almasıdır.

Helichrysum yani ölmez çiçeği, kıt ve değerli bir bitkidir. Çiçekleri altın renginde küçük güneşlere benzer. Akdeniz çevresinde kuru, kayalık veya kumlu zeminlerde yetişirler. Özellikle Korsika’da… Tıpkı fantastik filmlerde olduğu gibi, bu çiçek sonsuz gençliğin sırrına sahiptir. Tamam… Gerçek dışı görünüyor, ama değil! Aslında adı, alındıktan sonra bile asla kaybolmayan özelliklerinden geliyor. İnanılmaz değil mi?

Biraz daha hayal etmek ister misiniz? O halde bilmelisiniz ki bu çiçek eskiden de kullanılıyordu.  Mitolojiye göre, Helichrysum’un uzun süredir parıldayan güzelliği Yunanlıları o kadar etkiledi ki, Apollon’un (en sevdiğimiz Yunan tanrısı) heykellerini ve heykellerini onunla taçlandırdılar.

Ölmez Çiçeği Yağı
Ölmez Çiçeği Yağı

Son yıllarda, bugün gerçekten imrenilen bu bitkinin olağanüstü özelliklerini yeniden keşfettik!

Helichrysum, Fransa, İtalya ve bazı komşu ülkelere özgü bir Avrupa bitkisidir. Bu çok pahalı bir yağdır ve nadiren bulunur, ancak raf ömrü kısa olan diğer uçucu yağların aksine, bu yağ çok uzun süre saklanabilir.

Helichrysum yani ölmez çiçeğinin cilt üzerindeki koruyucu etkileri vardır. Serbest radikallere karşı güçlü etkileri vardır. Kollajen üretimini önemli ölçüde uyarır, doku değişikliklerini uyarır. Üstelik mikro dolaşımı ve cilt detoksifikasyonunu iyileştirir. Cildi arındıran bir antiseptik maddedir. Çünkü evet… tüm kadınlar sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister! Ne yazık ki bu bir sır değil: Yaşlandıkça cildimiz daha az pürüzsüz ve sıkı hale gelir. Ancak ölmez çiçekleri sayesinde ışıltılı kalmak için pek çok basit ipucu var!

Ölmez çiçeği esansiyel yağı selüliti azaltmak için doğal ve etkili bir zayıflama losyonu maddesidir. Okaliptüs yağı ve İtalyan helichrysum yağı dahil olmak üzere sayısız erdemi olan  yedi esansiyel yağ içeren gerçekten canlandırıcı bir formüldür. Bir anti-selülit losyonu cildi pürüzsüzleştirir, portakal kabuğu görünümünü giderir ve bacaklar, uyluklar, kalçalar ve midedeki cilt dokusunu iyileştirir. Ölmez çiçeği yağını, okaliptus yağı, mısır yağı, üzüm çekirdeği yağı, karabiber yağı ve greyfurt yağı ile karıştırın.

Bu karışımı temiz cilde (kalçalar, karın, uyluklar, bacaklar, kalçalar, kollar) iki ila üç damla uygulayın. Her bölge için beş dakika boyunca (vücudun altından kalbe kadar) dairesel bir masaj yapın. Daha da etkili olmak için daha geniş alanlar için bir selülit önleyici vakumlu masaj aleti kullanın. Yıkamayın. Haftada bir kez, her bölge için yirmi dakika olmak üzere aynı prosedürü uygulayın.

Ölmez Çiçeği Yağı Nasıl Kullanılır?
Ölmez Çiçeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Ölmez Çiçeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Buhur esansiyel yağına çok benzer şekilde, cilt bakım rutininizde ölmez çiçeği esansiyel yağını kullanmanın birkaç yolu vardır. Kolay yoldan gitmek istiyorsanız, onu mevcut vücut bakım ürünlerinize eklemeniz yeterlidir! Cilt hassasiyetini kontrol etmek için her zaman önce bir yama testi yapın.

Kendi ürünlerinizi yapmak sadece önemli ölçüde daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda kendi formülasyonlarınızın her birine hangi bileşenlerin gireceğine karar veren kişi olduğunuzda inanılmaz derecede güç verir! Ancak, ölmez çiçeği yağı içeren bazı basit tarifler arıyorsanız, bu bölüme bakabilirsiniz. 

Yüz losyonu ya da nemlendirici krem ile ölmez çiçeği esansiyel yağı karışımı

Yüz, boyun ve dekolte bölgesine ince bir tabaka Immortelle uygulayın, ardından hedeflenen bölgelere uygulamayı tekrarlayın. Seçtiğiniz nemlendirici ile devam edin. Lekelerin görünümünü azaltmak için uygulayın. İstenilen bölgeye bir veya iki damla uygulayın. Herhangi bir cilt hassasiyetini en aza indirmek için bir taşıyıcı yağ ile seyreltin. Aşağıdaki ek önlemlere bakın.

Ölmez çiçeği esansiyel yağını, yüz losyonları ya da nemlendirici kremler ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Otuz gram nemlendirici krem için altı ila dokuz damla ölmez çiçeği esansiyel yağı kullanın.  Otuz gram vücut yağı için yirmi ila otuz damla ölmez çiçeği esansiyel yağı kullanın. 

Ölmez çiçeği esansiyel yağı ile yüz jeli

Ölmez çiçeği esansiyel yağı, akne ile mücadele özellikleri ile ünlüdür. Sadece iltihap önleyici ve antiseptik özellikler içermekle kalmaz, aynı zamanda yara izleri için de faydalı olduğu düşünülür.

Ölmez çiçeği esansiyel yağı, günlük güzellik rejiminize kolayca dahil edilebilir ve organik aloe vera jeline eklendiğinde, sağlıklı ve daha temiz bir cildi desteklemenin doğal bir yolu olabilir.

Bir cam kasede otuz gram organik aloe vera jeli ve dokuz damla ölmez çiçeği esansiyel yağını iyice karıştırın ve koyu renkli bir kapaklı kutuda saklayın.

Ölmez çiçeği esansiyel yağı ile besleyici yüz serumu

Çok yönlülüğü ve sayısız cilt destekleyici özelliği nedeniyle, helichrysum, cilt bakım formülasyonları için vazgeçilmez yağlardan biridir.

Özellikle olgun ve erken yaşlanan ciltler için popülerdir ve kuşburnu, argan yağı veya jojoba yağı gibi besleyici bir taşıyıcı yağ ile birleştirildiğinde harika besleyici bir yüz serumu oluşturur.

Bir cam kasede otuz gram kuşburnu yağı, argan yağı veya jojoba yağı ve dokuz damla ölmez çiçeği esansiyel yağını iyice karıştırın ve koyu cam damlalıklı şişede saklayın.

Ölmez çiçeği esansiyel yağı ile morlukları gideren yağ karışımı

Ölmez çiçeği yağı morluklar, burkulmalar ve incinmeler için harika olması şaşırtıcı gelebilir. Anti-inflamatuar ve ağrı giderici özellikler içerirken, aynı zamanda anti-hematomal özellikler de içerir. Morluklar veya kas, eklem veya doku yaralanmaları ile ilişkili ağrılar için çok uygundur ve gerektiğinde bir tür travma iyileştirici yağı veya kurtarma yağı olarak kullanılabilir.

Otuz gram fraksiyonel hindistan cevizi yağı veya tercih edilen diğer taşıyıcı yağ ile yirmi ila otuz damla ölmez çiçeği esansiyel yağını iyice karıştırın ve koyu renkli bir kapaklı kapta saklayın.

Portakal Sabunu Nedir? Portakal Sabunu Nasıl Kullanılır? adlı yazımıza göz attınız mı?

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx