Saç Bakımı

Saç Ekimi Sonrası Doğal Görünümlü Saçlar – Smile Hair Clinic

Reklamlar

Saç Ekimi Sonrası Doğal Görünümlü Saçlar – Smile Hair Clinic

Saç ekimi işlemi son yılların en çok tercih edilen cerrahi uygulamasını oluşturuyor. Bu alanda profesyonel bir merkezden tıbbi hizmet almak saç ekimini ve saçı oldukça kaliteli hale getiriyor. Saç için kullanılan kraft ve doğal saç telleri saç görseline ve sıklığına etki ediyor. Saç ekimikonusunda uzman bir doktor bu tıp hizmetini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyor.

Saç Ekimi Nedir?

Bu tedavi en basit tabiri ile saçlı bölgeden alınan kılların saçsız bölgeye eklenmesi işlemi için kullanılıyor. Saç ekimi saçsız bölgenin veya az miktarda saç olan bölgenin saç ile kaplanması durumu esas alınıyor. Hem kadınların hem de erkeklerin ihtiyaç duyduğu bu hizmet profesyonel bir uygulama ile ortaya son derece doğal saçların çıkmasını sağlıyor.

Reklamlar

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlem, işlem konusunda uzman olan bir doktor ve ekibi tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem için öncelikli olarak bireyin saçı ile ilgili planlama yapılır. Doğal ve dolgun görünümlü saçlar ortaya çıkarmak ve bir süre sonra uzamasını sağlama adına tıbbi girişim uygulanır. Saç ekimi işlemi günümüzde mikro cerrahi uygulaması ile yapılıyor. Bu işlemlerin tamamında kişinin öncelikli olarak kan tahlili alınıyor.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Ekim işlemi kadın ve erkekler için uygun olan bir işlemdir. Saçsızlık, saç dökülmesi ve saç seyrekliği sorunu yaşayan ve bu durumdan muzdarip olan kişiler gerekli olan tetkiklerin yapılması sonrasında saç ekimi yaptırabiliyor. Ancak işlem yapılmadan önce kronik rahatsızlık durumu ve kan tahlilleri değerlendiriliyor.

Saçsızlık sorunundan şikayet eden kişiler sağlıkları izin verdiği sürece saç ekimi işlemi yaptırabiliyor. Bu işlem sonrasında son derece doğal görünüme sahip olan saçlara sahip olmak mümkün oluyor.

Saç Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Bu tedavide öncelikli olarak doktorun bir planlama yapması gerekiyor. Hasta için kullanılacak olan kraft miktarı, doğal saç teli, saç teli kalınlığı, mikro cerrahi işlemi gibi tüm detayların incelenmesi aşaması sonrasında nasıl bir saç ekim tekniği kullanılacağına karar veriliyor.

Reklamlar

Deri üzerinde işaretlemeler yapılıyor ve işlem için genel veya lokal anestezi uygulanıyor. Ardından kraft saç ile kişinin kıl kalınlığı uygun olan ense kısmındaki saçlardan alınarak işaretlenen bölgeye saç ekimi işlemi yapılıyor.

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon öncesinde alkol kullanmamış olmak gerekiyor. Aynı zamanda işlem yapılacağı gün önden açılan giyim parçalarının tercih edilmesi gerekiyor. Saç ekimi fiyatları işlemine gelirken yorgun olmamak da önem taşıyor. Operasyon sırasında saç uygulamaya engel teşkil etmeyen giyim tarzını seçmek gerekiyor.

Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlem gerçekleştikten sonra12 ile 18 ay arasında yeni ve doğal saçların çıkması gerekiyor. Bu nedenle saç ektiren kişinin bu süre öncesinde saç çıkmasını beklememesi gerekiyor. Saç ekimi işleminden 3 ay sonra saçlar doğal bir görünüme sahip oluyor. Aynı zamanda kraft saçlar da doğal saç gibi görünüyor. İşlem sonrasında kişinin bir ya da iki gün dinlenmesi yeterli oluyor. Saç ekimi fiyatları uygulama şekline, saç eksikliğine, kraft kullanımına ve tekniğe göre değişim gösterebiliyor.

Saç Ekimi Fiyatları

Ülkemizde bu operasyon her merkezde farklı bir şekil alıyor. Kullanılan kraft miktarı, doğal saç oranı, işlemin tekniği, uygulama süresi, uygulamanın yapıldığı merkez gibi faktörler saç ekiminin fiyatını etkiliyor. Bu nedenle birbirinden çok farklı olarak alınan saç ekimi fiyatları için bu fiyatın alındığı merkezlerin güvenilirliğine dikkat etmek gerekiyor.
 

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

Ümit Uslu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx