Dizi Haberleri

TERİM belgesel dizisi neyi anlatıyor? Terim belgeselinde kimler var?

Reklamlar

Terim belgeseli neyi anlatıyor?

TERİM belgesel dizisinde, Fatih Terimin başarılarla dolu futbol yaşamını ana konuk koltuğunda kendisi anlatıyor. Fatih Terim’in 1996 ile 2022 yılları arasına odaklanan belgesel diziye, o dönemde kendisine eşlik etmiş olan çeşitli ünlü yüzler de eşlik ediyor. Terim belgesel dizisi 4 bölümü 15 Eylül tarihinde yayına girdi 30 dk içinde 14 milyon izleyici ulaşması ile bir rekora imza atmış oldu.

TERİM belgesel dizisi incelemesi
TERİM belgesel dizisi incelemesi

TERİM belgesel dizisi incelemesi

TERİM belgesel dizisi 1996 yılından 2022 yılları arasında yaşanan başarıların perde arkasını Terimin bilinmeyen yüzünü bizlere anlatıyor. Kendisine Ümit Davala başta olmak üzere Okan Buruk, Popescu, Hagi, Nuno Gomez gibi ünlü mesai arkadaşları da eşlik ediyor.

Belgeselin başlarında bu projeyi kabul etme sebebini şöyle belirtiyor. “Yıllar sonra bir bakmak istedim bakalım neler yapmışız. Bazı olayları ben de unutmuş olabilirim bunları tekrar hatırlamak istedim”. Oldukça mütevazi bir gerekçe ile projede yer alan terim ilerleyen süre içerisinde kendisinin değişim ve gelişim konusunda sürekli bir açlık içinde olduğunu bunu asla kaybetmek istemediğini kendi sözcükleriyle ifade ediyor.

Reklamlar

Galatasaray’ın başında geçen 4 hafızalara kazınmış dönem, Fiorentina da imparator tezahüratları ile taraftarların oyunculardan daha ünlü figürü olması, Milan’da kendisine yapılanların detayları kişisel yorumları, Milli takımın başında geçen Avrupa Şampiyonası özellikle Galatasaray’ın Uefa Şampiyonu olmasının öyküsü… bunların hepsi canlı tanıkları ile 4 bölüme sığdırmayı başarmış olan Netflix’te tekrar gözler önüne geliyor.

TERİM belgesel dizisi ile dakikalardan itibaren Fatih Terim’i seveni de sevmeyeni de geçmişin başarılı yıllarına götürüyor o dönemi tekrar yaşama sevincini izleyicilere vermeyi başarıyor.

Fatih Terim’in özel anlarından biri olan Arsenal maçı öncesi görüntülerinde “taktik maktik yok bam bam bam” ikonik cümlesi ile sosyal medyada çok dalga konusu olmuştu. Fatih Terim’i bu konu ile ilgili sonunda içini; “Maça çıkıyoruz son 10 dakikada taktik mi anlatacağım. O dakikalar tarihin her zaman diliminde zaten yankılanacaktı. Belgeselleri çekilecekti bu cümleler hazırlanılmış cümlelerdi. Biz taktikleri haftalarca antrenmanlarda çalışmıştık. O süre bizim için artık oyuncuları hazırlama süresidir. Orada oyuncuları verebildiğimiz gazı veririz sahaya yollarız.” şeklinde döktüğünü görüyoruz.

Uefa şampiyonluğuna giden yolda Gruplarda yaşanan hayal kırıklığının başarıya dönüşümüne yakından tanıklık ediyoruz.

Reklamlar

Hagi’nin transferinde Fatih Terim’in fedakarlıklarını ne kadar ısrar ettiğine tanık oluyoruz.

Avrupa Şampiyonası’nda yaşanan çılgın sonuçlarda Fatih Terimin özgüvenin yüksekliği anlatılıyor.

Fiorentina kulübünde futbolculardan daha ikonik hale dönüşüp, Seyircilerin tezahüratlarına eşlik edebilme fırsatını buluyoruz.

Hagi ile olan ilişkisini daha da detaylandır halde dinliyoruz.

Okan Burukun çok fazla topla oynama konusunda kötü özelliğinin önüne nasıl geçtiğini Okan Buruk’un kendisinden dinliyoruz.

Fatih Terim sadece başarılara değil başarısızlıklardan ne gibi dersler çıkardığını da anlatıyor.

Fatih Terim’in Bodrum’daki evinin Drone ile çekilmiş görüntüleri, Fenerbahçe ile olan transfer pazarlıkları ile Galatasaray kulübüne bağlılığını yakından hissetmiş oluyoruz.

Fatih Terim belgesel yayınlanmadan önce sosyal medyadan şöyle bir açıklama yapmıştı:

“Kolay bir hikaye değil bu. Anılarım, mutluluklarım, inişlerim, çıkışlarım, hüzünlerim, tüm duygularım, hayatım ve benim hikayem… Beni benimle yaşayanlara hatıra olsun.15 Eylül’de görüşmek üzere.”

Ayrıca belgesel dizinin hedef aldığı “Fatih Terim taktik bilmez sadece gaz ile oyuncularını çalıştırır” algısını başarılı bir şekilde yıktığını görüyoruz.

TERİM belgesel dizisi izlemeli miyiz?
TERİM belgesel dizisi izlemeli miyiz?

TERİM belgesel dizisi izlemeli miyiz?

Fatih Terim’i sevmeyen Galatasaray kulübü taraftarlarının içlerindeki olumsuz hislerden sıyrılmasını sağlayacak kadar güzel anıların geçmişin izlerini taşıyan belgesel, bizleri hayatımızın belli bir dönemine tekrar ziyaret etmemizi sağlıyor. Seyri kolay tebessüm ve heyecanları tekrar hatırlatan belgesel mini bir galatasaray hatta milli takım belgeseli de olmuş. Fatih Terim’i çok sevenlerin bu belgeseli hala izlemediklerine inanmak güç.

TERİM belgesel dizisi hangi platformda?

TERİM belgesel dizisi 15 Eylül 2022 tarihinde 4 bölümünün tamamı yayınlandı. İlk 30 dakida 14 milyon izleyici ile bir dünya rekorunun sahibi de oldu. o hafta içerisinde en çok izlenen yapımlar arasında 1 numarada yer alan TERİM belgesel dizisi hala en çok izlenen yapımlar arasında ilk beş arasında kendine yer bulmakta.

TERİM belgesel dizisinin senaryo yazımını Altuğ Gültan, yönetmenliğini Burak Aksoy yapıyor. Başrolde Fatih Terim’in kendisi oynuyor. Kendisine eşlik eden diğer mesai arkadaşları şunlardır:

Okan Buruk, Sergen Yalçın, Ali Dürüst, Faruk Süren, Mustafa Denizli, Gheorghe Hagi, Şansal Büyüka, Arda Turan, Fernando Muslera, Metin Tekin, Ümit Davala, Tuncay Şanlı, Hamit Altıntop, Nihat Kahveci, Selçuk İnan, Felipe Melo, Cláudio Taffarel, Gheorghe Popescu, Ozan Kabak, Müfit Erkasap, Ali Şen, Bülent Ünder, Rui Costa, Selim Soydan, Korcan Karar, Rasim Kara, Giancarlo Antognoni,Nuno Gomes

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx