Moda

Tesettür Gelinlik Modelleri 2021

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Trendleri

Reklamlar

Tesettür gelinlik modelleri son yıllarda daha şık ve harika hale geldi. Özellikle normal gelinlikleri, tesettüre uyacak şekilde kişiselleştirmemeyi tercih ediyorsanız, tesettür gelinliğinizi bulmak zor olabilir. Bu yüzden, bugün sizlere tesettür için gelinlik fikirleri ile bazı seçenekler sunmak için buradayız. Bunlar en son gelin trendlerinden bazılarıdır, böylece zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Tesettür Gelinlik Modelleri 2021 Fiyatları

Tesettür gelinlik modelleri 3.000 TL ile 50.000 TL arasında değişir.

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları
Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Hayalinizdeki gelinliği bulmak her gelin için zordur. Tesettürlü kadınlar için ister hazır ister kişiye özel gelinlik alışverişi yapmak daha da zor… Vücut şeklinize uyan ve aynı zamanda tesettürün alçakgönüllülüğünü kucaklayan aynı derecede zarif bir gelinlik bulmak zor bir denklemdir.

Reklamlar

Bu, tesettürlü bayanların düzenli olarak açık gelinliklere başvurmalarına ve onları değiştirmeye çalışmasına neden olur. Sonuçlar her zaman tatmin edici değildir. İşte alışverişe başlamadan önce biraz ilham almak için son moda gelinlikler… Prenses, A kesim, sade, kabarık ya da balık kesimini tercih edebileceğiniz farklı stiller bulacaksınız.

Tesettür Gelinlik Modelleri Sade

Sade tesettür gelinlik modelleri, minimal stilleri seven tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilir. 

Düğün modası trendleri önceki yıllara göre daha fazla gelişigüzel olduğundan, 2021’de daha kısa gelinlik kuyrukları popüler olacak. Özellikle küçük düğünler ve törenler norm haline gelirken, bu rahat ama yine de muhteşem tarz burada kalacak gibi görünüyor. Bu yüzden sade gelinlik modellerinde kısa bir kuyruklu model seçebilirsiniz.

Pelerin kollu bir gelinlik ile stilinize modern ve havalı bir dokunuş katın. Hafifçe oturan etekli lüks krep ve georgette kumaşlarla yapılan gelinlik harika görünür. Büyük gününüzde bu gelinlikle, düğün mekanında yürürken kendinizi en iyi şekilde hissedeceksiniz. Sade ve zarif bir prenses stili için bu gelinliği giyebilirsiniz.

Reklamlar

Büyük, hacimli eteklerin olduğu günler geride kaldı! 90’lardan ilham alan sade gelinlik stiline merhaba deyin. Bu yüzden aşağıya doğru zarifçe inen ve etekleri açılmayan tuvalet stili gelinlikleri tercih edebilirsiniz. İsterseniz bu gelinlik baştan aşağı saten, isterseniz bu gelinlik dantel detaylarıyla bezeli olabilir.

Bu yıl, gelinliklerde kollar öne çıkıyor. İster kapri kol, ister uzun kol, ister hacimli, ister düz olsun bu sezon gelinliklerdeki kol detayları göze çarpıyor. Gelecek yıl da trend olacak olan sade ve düz gelinliği zarif bir biçimde tamamlıyor ve herhangi bir basit silüete son bir dokunuş katıyor. 

Aplike dantel, kısmen popüler hale gelen temiz kumaşlar ve basit silüetlerle çok iyi uyum sağladığı için 2021’de çok popüler olacak. Aplike dantel korsaj ve basit pilili eteğe sahip rüya gibi gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Tesettür Gelinlik Modelleri Prenses
Tesettür Gelinlik Modelleri Prenses

Tesettür Gelinlik Modelleri Prenses

Her zaman romantik, kadınsı ve gösterişli bir girişi garantileyen prenses gelinliğindeki modern dokunuşlar biraz ferahlatıcı ve çekici bir hava getiriyor. Krem ve bej tonlarından ve beklenmedik tonlardan, temiz mimari çizgilere ve büyük boy fiyonk detaylara kadar her gelin için mükemmel bir stil vardır. Bedene oturan bir korsaj ve tam etekle, bu tarzın evrensel olarak ne kadar şık ve gösterişli olduğunu hepimiz biliyoruz. Üstelik dans ederken, eteklerin şık bir biçimde dönmesini de seviyoruz. 

Gelin romantizminin doruk noktası için, sadece bir miktar dram ile, prenses gelinlikleri, düğün gününde kalıcı bir izlenim bırakmak isteyen gelinler için mükemmeldir. Klasik romantizmden esinlenen prenses gelinlikleri, yumuşak tül veya sofistike satenle kaplanmış dolgun, hacimli eteklere sahiptir. Her gelin, düğün gününde kendini bir prenses gibi hissetmelidir ve bir masal perisine dönüşmelidir.

Prenses gelinlikler klasik bir tat yayıyor. Çiçek işlemeleri ve çiçek aplikeleri ile süslenmiş prenses gelinlikleri, denenmiş ve gerçek prenses siluetini bir adım yukarı taşıyor.

Modern ama klasik olan prenses gelinlikler, eski dünya ile yeni dünyanın buluştuğu noktadır. Güzel boncuklu desenlerden oluşan prenses gelinlikler, siluete görsel bir boyut katar.

Bazı prenses gelinlikler, aslen ipekten yapılmış, nervürlü bir dokuya sahip yumuşak, hafif dokuma bir kumaştan yapılır. Uzun, işlemeli kollu olan yuvarlak yakalı bir korsajı olan gelinlikler harika görünür. Dantel balıkçı yaka tarzı ise bu tür prenses gelinliklere sofistike bir çekicilik katar.

Başka bir prenses gelinlik modeli de çapraz dökümlü üst kısmıyla, pilili modifiye eteği ile iyi bir şekilde eşleşir. İmza niteliğinde eteklerindeki büklümler ve ayrıca eteğin yan tarafını süsleyen yapraklar ya da çiçekler doğa aşığı gelinler için idealdir.

Yüzde 100 organze ipek elbisenin kalp şeklindeki yakası çekici bir görünüm sergiler. Yakanın geri kalanı ise tüllerle kaplıdır. Askısız bir korsajı ve dalgalı fırfırları olan, modern şeffaf puf kollu ve fırfırlı bir etekle büyüleyici görünür. 

Alternatif olarak dokulu organze, gösterişli dökümlü bir korse ve asimetrik etekli bir prenses gelinlik de seçebilirsiniz.

Dantel, görkemli zarafetin fiziksel düzenlemesidir. Bu ipek kompozisyonlu prenses gelinlik, dantel kayık yaka ve uzun dantel kolları ile romantik bir dokunuş kazanıyor.

Bazı tesettür gelinlik modellerinde geometrik boncuk ve enfes görünümlü nakış detayları var. Eşsiz fistolu yaka ile birleştirilmiş karmaşık geometrik boncuklar ve nakışlar, katmanlı tül eteğe muhteşem bir dokunuş katıyor. Tam boy kollar, Kate Middleton’ın 2011 düğün görünümünü andırıyor.

Tesettür Gelinlik Modelleri Kabarık
Tesettür Gelinlik Modelleri Kabarık

Tesettür Gelinlik Modelleri Kabarık

Hafif tül, genel olarak gelinliklere romantik ve ruhani bir etki yaratabilecek boyut ve doku katıyor. Artık kabarık gelinliklerin ağır ve taşıması zor olması gerekmiyor. Çıkarılabilir, kabarık tül eteği hemen gelinliğin üzerine giyebilirsiniz. Yumuşak bir tül etek, bir gelinlikte gerekli tüm dramayı bir gelin pastası gibi görünmeden getiriyor. Göğüs kısmındaki işlemeler ve romantik omuz detayları da bu kabarık gelinliklere çok yakışıyor.

Tesettür Gelinlik Modelleri A Kesim

Bu tarz bir gelinlik genel olarak korsaja takılır ve kesintisiz bir çizgi ile zemine doğru akar. Bir A harfinin ana hatlarını andırır. Klasik ve sade tarzı sayesinde, A kesim bir gelinlik açık hava düğünlerinden, kır düğünlerine, plaj düğünlerine ve salon düğünlerine kadar her mekan ve her durum için uygundur. Tüm figürler, özellikle daha büyük göğüslü olanlar için harika bir şekildir. A kesimli gelinliğin tam eteği ayrıca daha büyük bir alt gövdeyi gizleyebilir veya dar bir çerçeve üzerinde kıvrımlar yanılsaması yaratabilir. A kesimli gelinlik çok yönlü olduğundan, yaka, bel veya kumaşta yapılan basit değişiklikler en iyi özelliklerinizi vurgulayabilir ve çok sevmediğiniz yerleri gizleyebilir!

Kendiniz için en iyisini bildiğiniz sürece, düğün gününüz için hayallerinizdeki gelinliği seçmek sandığınızdan daha kolay. A kesim gelinlikler, kıvrımlarınızı vurguladığı için figürü çok geliştirir. Ayrıca giymek çok rahattır ve etek altının genişliği için hareketlilik sağlar, bu sayede istediğiniz kadar hareket etmenize, dans etmenize ve eğlenmenize izin verir. Bu tür bir kesim kadınlığı vurgular ve ona çekici ve zarif bir görünüm verir.

Boncuklar ve süslemeler, gelecek yıl da trend olan en basit düz gelinliklere bile dramatik bir hava katacak. Elbisenin forma uygun fildişi bir etekle kombine edilmiş seksi ince korsajını harikadır. Görünüşün ölçeği eşleştirilebilir, ışıltı ve boyut veren özel dokunuşlarla zenginleştirilir.

Tesettür Gelinlik Trendleri 2021
Tesettür Gelinlik Trendleri 2021

Tesettür Gelinlik Trendleri 2021

Bu yıl tesettür gelinlik modelleri çok zarif ve şık siluetlere sahip. Bu bölümde 2021 yılında tesettür gelinlik trendlerini inceleyeceğiz.

90’lardan ilham alan gelinlikler

90’lar bu yıl gelinlik tasarımcılarının tercih ettiği dönem gibi görünüyordu! 90’lardan ilham alan saten elbiseler ve kılıf stillerinin yanı sıra Prenses Diana benzeri hacimli prenses gelinlikleri gibi çok sayıda modern silüet gördük. Tasarımcılar, derin ve süslemeli kalp yakalar gibi 90’ların tarzı yakaların yanı sıra kare, pelerin detaylı, yüksek yaka ve boyundan askılı stilleri geri getirdi.

Puf kollu gelinlikler

2021 tesettür gelinlik modelleri için her şey kollarda! Ancak, son birkaç yıldır gördüğümüz romantik dantel kollar değil, bu sezon gelinlikleri tamamen kabarık kol ile ilgili. İster daha küçük omuzsuz balon kollar isterse tam boy dalgalı bishop kol tasarımları olsun, moda podyumlarında gördüğümüz bu cesur moda ifadesi, gelinlikler dünyasına sağlam bir şekilde girdi.

Uzun duvaklı gelinlikler

Ayrıca hem gelin koleksiyonlarından hem de moda öncüsü gerçek gelinlerden uzun duvaklarla eşleştirilen çok sayıda muhteşem gelinliği gördük.

Sade ve romantik gelinlikler
Sade ve romantik gelinlikler

Sade ve romantik gelinlikler

Fırfırların ve büyük boy yayların maksimalizminin aksine, sade gelinlikler, süslenmemiş beyaz elbiseler ve temiz şekiller ve grafik çizgileri olan daha dar olan silüetler, bu yılki gelin tasarımcılarının koleksiyonlarının çoğunda yer aldı.

Fırfırlı gelinlikler

Görkemli hale gelmek, eskiden tamamen dantel ve karmaşık süslemelerle ilgiliydi ancak bir yıl içinde üretim, salgın nedeniyle yavaşladı. Tasarımcılar kendilerini ipek, tül ve tafta katmanlar halinde kat kat fırfırlarla ifade etmeye başladılar. 

Kare yakalı gelinlikler

90’ların nostaljisine bir başka selam, bu sezon kare yaka biçiminde geldi. 90’ların ihtişamını yansıtan bu trend, çeşitli koleksiyonlarda açıkça görülüyordu.

Çok yönlü gelinlikler
Çok yönlü gelinlikler

Çok yönlü gelinlikler

Gelinler, kendilerine çok yönlülük sunan görünümleri her zamankinden daha fazla tercih ediyor ve tasarımcılar, farklı tarzlarda yeniden giyilebilen uyarlanabilir gelinliklerle büyük bir şekilde yanıt veriyor. Prenses gelinliklerin altına tulumların yanı sıra çıkarılabilir tül üst eteklerle tamamlanan elbiseler ve tulumların yer aldığı koleksiyonlar, ikinci bir düğün için tekrar giyilebilen ve yeni hissettiren iki parçalı gelinliklerdir. Böylece iki düğün ya da bir nikah bir düğün için mükemmel olan ikisi bir arada seçenekler sunuyor.

Tulum ve pelerin kombini gelinlikler

Her sezon pantolon, iki parça gelinlik ve tulum modelleri podyumlarda elbiseden vazgeçen gelinler için bir alternatif sunuyor ve bu yıl da her gelin için daha şık, ışıltılı ve sofistike seçeneklerle farklı değil. Eğer farklı stilde bir gelinlik istiyorsanız, tulum ve üzerine dökümlü ve gösterişli bir pelerin giyebilirsiniz.

Büyük boy fiyonklu gelinlikler

Sırt, omuz ve bel hatlarını süsleyen gelin koleksiyonlarında maksimalizmin bir başka versiyonu, 2021’de gelinlerin gönlünü cüretkar bir oyun haline getiren hayattan daha büyük fiyonk detaylı gelinlikler şeklinde geldi.

Vintage gelinlikler
Vintage gelinlikler

Vintage gelinlikler

Prenses Beatrice sayesinde vintage gelinlikler yeniden yükselişte. Kraliyet gelini, Norman Hartnell gelinliğini büyükannesi Kraliçe Elizabeth’ten ödünç alarak 2021 ve sonrasında yeni bir gelin trendini ateşledi. Prenses Beatrice’nin gelinlik seçimi, çok alakalı ve sürekli büyüyen sürdürülebilirlik konusu ile birleştiğinde, eskiyi daha önce hiç olmadığı kadar gündeme geri getirdi.

Sadece vintage gelinlik arayışları artmıyor, gelinler aynı zamanda duygusal aile dokunuşlarını gelin görünümlerine dahil etmenin daha fazla yolunu arıyor. Çiftlerin baş harfleri veya gizli mesajlarıyla işlenmiş gelinlik ve duvaklar ilgi çekiyor. Ayrıca gelinin annesinin veya büyükannesinin gelinlik kumaşlarına kadar nostalji, 2021 için gelinlik tarzında büyük rol oynayacak.

Tesettür Gelinlik Modelleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. 2021 Moda Akımları adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Begonya Kadın‘ı Instagram’dan takip etmeyi unutmayın!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx