Dizi Haberleri

The Bear dizisi Disney+ da yayınlanmaya başladı! The Bear dizisi konusu nedir?

The Bear dizisi inceleme yorumları nelerdir? The Bear dizisi oyuncu cast kadrosu kimlerdir? The bear dizisi izlenir mi?

Reklamlar

5 Ekim tarihinden itibaren Disney+ dünya çapında büyük ilgi gören The Bear dizisini kataloğuna ekledi. Şimdilik tek sezon olan dizinin ilk sezonu Disney+ henüz Türkçe dublaj seçeneği olmadan yayınlanmaya başladı.

The Bear dizisi konusu nedir?

The Bear dizisi, genç hırslı oldukça kaliteli yemekler çıkaran başarılı bir restoran şefinin Chicago’ya ailesinin sıradan sandwich dükkanına dönüşünün hikayesini anlatıyor.

Carmen “Carmy” Berzatto iyi kaliteli leziz yemek rekabetinin yoğun yaşandığı gastronomi dünyasında genç ve gelecek vadeden bir şeftir. Carmy’nin erkek kardeşi intihar eder. Carmy zor bir karar ile ailesinin yanına kariyerinden vazgeçmiş bir halde bir sandwich dükkanın işletmesini yönetmek için Chicago’ya dönmek zorunda kalır. Carmy’in ailesi bir trajedi yaşamıştır bunun üstesinden gelinmesi için bir şeyler yapılması gerekmektedir. İşletmede inatçı bir personel dışında gergin aile ilişkilerini Sandwich dükkanın bazen ağır gelen işletme sorumluluğu ile baş etmek zorunda kalır.

Reklamlar
The Bear dizisi inceleme ve yorumları nelerdir?
The Bear dizisi inceleme ve yorumları nelerdir?

The Bear dizisi inceleme ve yorumları nelerdir?

The Bear, 2022 en beğenilen en çok takdir edilen dizileri arasında üst sıralarda. FX orjinal yapımı olan diziyi Disney+ satın almış durumda.

The Bear daha önce Ramy dizisinin de yapımcılığını yapan Christopher Storer tarafından yaratılmış. Birçok bölümün yönetmenliğini hatta yazar kadrosunda bizzat yer almış. Dropout’un yazarları arasında da olan Sofya Levitsky-Weitz 8 bölümün tamamında yazar kadrosunda görev yapıyor.

The Bear dizisi Rotten tomatoes eleştirmenleri tarafından 100 puan ile kaçırılmaması gereken diziler arasında üst sıraya yerleştiriyor. Rotten Tomatoes’un izleyici puanları ise 91 olarak görünüyor. Bu puanla izleyicilerin de takdirini beğenisini kazandığını görebiliyoruz.

Metacritics eleştirmenlerinin puanlarının diğer değerlendirme sitelerine göre çok daha katı olduğunu biliyoruz. Buna rağmen The Bear dizisi 87 puan ile eleştirmenlerden oldukça yüksek puan almış. The Bear dizisi, Metascore tarafından mutlaka izlenmeli kategorisinde yerini almış bile.

Reklamlar

The Bear dizisi, Gastronomi dünyasında yer alan büyük restoran mutfak sahnesi ile açılıyor. Orada yaşanan gerginlik, hızlı olma hatasız çalışma hırsı çabası ile bize dizi genel atmosferi ile karşılamış oluyor.  Beklenmedik ve önüne geçilebileceği vicdan sorgulaması ile dizi karakterlerinin yolculuğu, bizlere yaşamın içinde yaşanabilecek dramatik çatışmaları etkili bir şekilde ekranlara taşımayı başarmış.

Daha önce Shameless dizisinin Amerikan versiyonun da özellikle son iki sezon aldığı önemli rol ve oyunculuk ile tanınan Jeremy Allen White, Carmy rolü ile yine çeşitli ödüllerde adaylıkları hatta kazanıyor olarak görebiliriz.

The Bear dizisi inceleme ve yorumları nelerdir?
The Bear dizisi inceleme ve yorumları nelerdir?

The Bear dizisi izlenir mi?

The Bear 2022 yılında yayına giren en başarılı yapımlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Eğer Master Chief gibi yarışma programlarını seviyorsanız, mutfakta stress kadar çeşitli yemeklerin yapımlarından hoşlanıyorsanız, ölümle başlayan dramatik çatışmaların içsel sorgulamaları ve karışan düzenlerin tekrar bir şekilde düzene girmesi için uğraşları seviyorsanız bu dizi mutlaka izlenecek filmler arasında üst sıralarda yerini almalıdır.

The Bear dizisi yıldızı Jeremy Allen White kimdir?

Jeremy Allen White: 1991 Brooklyn Newyork doğumlu. Kendisini dünyaya Shameless Amerikan versiyonu dizide Lip Galleger olarak tanıttı. Shameless dizisinde 2011-2021 seneleri arasında ana kadro içerisinde yer aldı. Homecoming gerilim korku dizisinin ilk sezonunda yer aldı. Jeremy Allen White, 2018 yılında Californication dizisi 4.sezonunda ünlü bir sinema oyuncusu Sasha Bingham’ı canlandıran Addison Timlin ile 2019 yılında evlendiler. Çiftin 2 kız çocuğu var.

The Bear dizisi diğer oyuncuları kimlerdir?

  • Ebon Moss-Bachrach (Kendisini Girls ve Punisher dizilerinde izledik.)
  • Ayo Edebiri (Kendisini Dickinson ve Sunnyside yapımlarında gördük.)
  • Abby Elliot (Kendisi Saturday Night Live‘ın eski sunucusu Chris Elliot’un kızı. How I Met Your Mother 5 bölümünde, No String Attached filminin oyuncu kadrosunda yer aldı.)

İlginizi çekebilir: Pam and Tommy dizi incelemesi

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx