Dizi Haberleri

The Sinner yeni sezonu Ekim’de Netflixte! The Sinner nasıl bir dizi? The Sinner konusu ne?

The Sinner inceleme ve yorumlar nelerdir? The Sinner oyuncuları kimlerdir?

Reklamlar

İlk sezonu 2017 yılında yayınlanmış olan The Sinner dizisi, her sezon ayrı bir suç gizem polisiye hikayesi anlatıyor. Şu ana kadar 4 sezon yayınlandı. Her sezonun ana karakteri canlandıran oyuncular da değişiyor.

The Sinner dizisi konusu ne?

The Sinner dizisini diğer polisiye dizilerinden ayıran özelliği Katil kim sorusunu bölümlerin başında öğreniyoruz. Her sezon başında katili biliyoruz ve katilin bu cinayeti neden işlediği sorusunun cevabına yolculuk ediyoruz.

  • Sezon 1: Bir sahil kasabasının plajında bir cinayet işleniyor. Cora adlı masum görünümlü bir kadın tutuklanıyor. Cora’nın esas katil mi? Cinayeti neden işledi sorularının cevaplarına doğru hikaye ilerliyor. 8 bölümlük ilk dizinin başrolünde ünlü oyuncu Jessica Biel var. The Sinner dizisindeki performansı ile Emmy ve Golden Globe’ın da içinde yer aldığı bir çok ödülde en iyi kadın oyuncu adaylığı mevcut.
  • Sezon 2: İkinci sezonun ilk bölümünde ufak bir çocuk ailesini öldürdüğünü görüyoruz. Kasabaya geri dönen dedektif Harry cinayetin neden işlendiğini araştırmaya başlar. Dedektif rolünde başarılı oyuncu Bill Pullman’ı görüyoruz. İkinci sezon yine 8 bölüm olarak yayınlandı.
  • Sezon 3: Üçüncü Sezon bir trafik kazası ile başlıyor. Bu kazanın cinayet mi kaza mı olduğunu soruşturmaya başlayan yine Dedektif Harry. Bill Pullman bu sezon da The Sinner dizisinde oynamaya devam ediyor. Dizinin çarpıcı sorgulamalarından biri yakın arkadaşlarınız size ne kadar zarar veriyor şeklinde. Yardımcı olduklarını düşündüğün arkadaşların ne kadar yardımları dokunuyor. Yine dedektif Harry bizleri, cinayet mi değil mi sorusu kadar bu ölümlerin detaylarını inceleme yolculuğuna çıkarıyor.
  • Sezon 4: Artık dedektif Harry emekli oluyor. Sonya ile birlikte bir tatile çıkıyor. Orada Muldoon ailesinin kızları trajik bir olayın mağduru olur. Harry yine bu olayla ilgilenmeye başlayacaktır.
The Sinner dizisi izlenmeli mi?
The Sinner dizisi izlenmeli mi?

The Sinner dizisi izlenmeli mi?

The Sinner dizisi gergin bir atmosferde gerilim yüklü polisiye macera izlemeyi sevenlerin kaçırmayacağı türden bir dizi. Gergin atmosfer olayların detayları çözülene kadar bize eşlik ediyor. Hikaye kurgusu katil kim sorusundan daha çok katil neden işledinin cevabını arama olarak belirlenmesi diziyi kendi türünde ayrı bir yere koymayı da başarmış.

Reklamlar

The Sinner dizisi inceleme ve yorumları

The Sinner dizisi bir roman uyarlaması. Dizinin uyarlandığı kitabın basım seneleri 90ların sonları olarak görülüyor. 2017 yılında ilk sezonu yayınlanan dizinin 4.sezonu 2021 tarihinde izlenmeye başlandı.

İzleyici yorumları üzerinden puanlamaları ile bilinen IMDB’de 7,9 puan ile ortama üstü bir beğeni puanına sahip.

İzleyici ve Eleştirmen yorumlarını ayrı ayrı ele alan Rotten Tomatoes ise puanlamada daha yüksek puanlar vermiş. Eleştirmenlerin 86 puan vermesi ile izlenebilirliği ve kalitesi yüksek diziler arasına giren dizinin 4.Sezon’u beğenildiği anlamın bizlere gösteriyor. İzleyici puanları ise 75 olarak kayda girmiş. Rotten Tomatoes izleyici puanı 75 ise yine bize oortalama üstü bir dizi ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Puanları konusunda daha cimri olan Metascore ‘un puanlaması geçer not üstü olan 70. Sert eleştirmenlerin puanladığı Metascore puanı bizlere, yine izlemeye değer diziler arasında The Sinner dizisinin olduğunu söylüyor.

Reklamlar

Dizinin son sezonu diğer sezonlar gibi atmosferi ile bizleri gergin bir hikayenin içine sürüklüyor. Dedektifimiz dışında ana karakterleri oynayan oyuncular yenilenmiş. The Sinner dizisi yapımcıları her sezon bu yenilemeye gitmek isteyor. Yeni eklenen karakterler ve oyuncuların izleyicilerle arasında sempatik bir bağ kurduğunu var olan gerilimi izleyicilere geçirebildiğini görüyoruz.

The Sinner dizisi ne zaman hangi platformda?

The Sinner dizisi yayınlanma tarihi 15 Ekim itibari ile Netflix Türkiye kataloğunda da izlemeye başlayacağız. Eğer bir şekilde 4.Sezonu izlemediysenin Ekim ayında yayınlanacak olan yapımlar arasında öncelik verilebilecek bir dizi: The Sinner

İlginizi çekebilir: Disney Plus Türkiye hangi dizi ve filmler var?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx