Cilt Bakımı

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Vajina beyazlatma işlemi, son on yılda kadınlar arasında yaygınlaştı. Vajina estetiği alanına giren vajina beyazlatma işlemi estetik cerrahlar tarafından yapılır. Fakat bunun dışında doğal yöntemler ile vajina beyazlatma mümkündür. İşte çok merak ettiğiniz o soruların cevabını verdik. Vajina beyazlatma işlemi nedir, vajina beyazlatma fiyatı, vajina beyazlatma lazer tedavisi, vajina beyazlatma ameliyatı ve vajina beyazlatma doğal nasıl yapılır gibi soruların cevapları bu yazıda bulabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma İşlemi
Vajina Beyazlatma İşlemi

Vajina Beyazlatma İşlemi Nedir?

Özellikle koyu tenli kadınlarda labiaların yaşla birlikte koyulaşması yaygındır ve bazı kadınlar bu değişikliği görmekten hoşlanmayabilir.

Vajina beyazlatma olarak da bilinen vajinal beyazlatma, labiayı veya genel bikini bölgesini hafifletmek için özel bir tedavi kullanmayı gerektirir. İsim, kadının vücudunun içinde bulunan vajinanın kendisinin rengini hafifletilmesini ima ediyor, ancak durum böyle değil ve prosedür aslında vulvaya (bir kişinin cinsel organının vücudun dışında var olan kısmı) odaklanır. 

Reklamlar

Tıpkı anal beyazlatmaya benzer şekilde vajinal beyazlatma, doğrudan cilde uygulanan bir lazer tedavisi veya topikal kremlerle yapılabilir. Genel olarak, vulva bölgesi, esas olarak labia, sonuç olarak daha parlak veya daha açık görünür.

Sonuçlar genellikle çok uzun sürmeyebilir. Vulvanın daha koyu rengi aslında normal renk olduğundan, bu cilt beyazlatma prosedürleri sadece geçici bir açılma sağlayabilir. Kremleri kullanmayı bıraktığınızda veya sürekli olarak kimyasal peeling almaya devam etmediğinizde, daha koyu renk geri dönecektir.

Bir vajinanın daha beyaz veya daha parlak olması gerektiği fikrinin tam olarak nereden geldiğini söylemek zor. Yetişkin film endüstrisinde, insanların vajinanın belirli bir şekilde görünmesi gerektiğini düşünmesine neden olan çıplaklıklar görüyoruz. Bu yüzden vajina beyazlatması yaygın hale geliyor.

Bazı kadınlar beyaz bir vajinanın onları daha ​​genç veya çekici hale getirdiğini düşünme eğilimindedir. Ancak, tamamen fizyolojik bir bakış açısıyla, genellikle kılların olduğu bölgelerde daha koyu cilde yol açabilecek hiperpigmentasyon alanları olabilir ve bu tamamen normaldir. Bu koyulaşma da kötü bir şey değildir aksine normaldir. Tüm vulva, perinea ve labia her insana özgüdür. Biraz daha koyu olması, mutlaka sağlıksız veya doğal olmadığı anlamına gelmez. İnsanlar, vücutlarının nasıl doğal bir durumda olduğuna göre güçlenmiş ve güzel hissetmelidir. 

Reklamlar

Estetik vajinal beyazlatma işlemi, çok güvenli olmayabilir. Hassas olan vulvar cilt için kötüdür ve her türlü tahrişe ve dermatolojik soruna neden olabilir. Potansiyel olarak çok tehlikeli olabilir.

Vulvanız ve cinsel organınız etrafındaki cildin vücudunuzun diğer bölgelerine göre daha hassas olabilir. Doğru yapıldığında bile, lazerler ve kimyasal peelingler bu hassas cildin yanması ve renginin solması riskini taşır. Ayrıca hidrokinonlu ağartma kremleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Uzun süre yüksek konsantrasyonlarda kullanıldığında, hidrokinon ciltte geri dönüşü olmayan siyah lekelere neden olabilir.

Vajinal beyazlatma ağrıya, yanmaya, tahrişe, kızarıklığa, kızarıklığa ve hatta uzun süreli sinir hasarına yol açabilir. Bu, mutlaka olacağı anlamına gelmez ama olabilir. Kesinlikle birçok kadın bundan kurtulur ve hiçbir problem yaşamaz, ancak bazı kadınlarda yanıklar ve vulva ağrısı gibi potansiyel olarak ciddi sorunları olabilir.

Vajina Beyazlatma Fiyatı

Genellikle vajina beyazlatmanın üç seansı 1.500 liradır.

Vajina Beyazlatma Lazer Tedavisi

Ünlü vlogger Huda Kattan, 2018’in başlarında, sitesinde pek çok hayranını şaşırtan bir blog yazısı yazdı. “Vajinanız Neden Kararır ve Nasıl Hafifletilir?” bölümünde güzellik vloggerı, kişinin genital bölgesinin rengini değiştirmek ve daha koyu renkli vulva dokusunu düzeltmek için kendin yap hilelerini paylaştı. Tepki hızlı ve etkiliydi hatta gönderi daha sonra silindi. Yine de, tedavi doktorların muayenehanelerinde ve tıbbi merkezlerde giderek daha fazla uygulanıyor bu yüzden yine de bu tartışmalı konu hala birçok akılda görünüyor.

Vajinal beyazlatmanın gerektirdiği süreçlerin ve risklerin yanı sıra bazılarının bu tedavileri vücudundan utandığı için yaptırdığını biliyoruz. 

Vajinal beyazlatma olarak adlandırılan bu uygulamalar genellikle plastik cerrahlar, dermatologlar veya jinekologlar tarafından yapılır. Sadece birkaç kimyasal veya lazer tedavisinden sonra “genital renk değişikliğini giderme” sözü verir. Ancak buna renk değişimi demek, ilk başta renkte bir sorun olduğunu ima eder ve bu oldukça büyük bir sorundur.

Bu sadece hiçbirinin olmadığı yerde bir sorun yaratmakla kalmaz sadece hiperpigmentasyona daha yatkın olan koyu ten rengine sahip olanlar üzerinde aşırı baskı yaratabilir. Aynı zamanda renkli insanlara ciltlerini hafifletmeye baskı yapan rahatsız edici pazarlamanın hedef kitlesine de fazladan baskı uygulayabilir. 

Ortalama bir vulvar ten rengi yoktur ancak bunun yerine boyut ve şekil gibi renk kişiden kişiye değişir. Ergenlik çağındaki hormonal değişiklikler nedeniyle vulvanın çevresindeki deriden daha koyu olması nadir değildir. 

Rahatsızlıkla eşleştirilen ani bir renk değişikliğinin tıbbi olarak bir şeyin yanlış olduğunu işaret etmesine rağmen, çok çeşitli olası vulva tonları olması tamamen normaldir. Bir kişinin etnik kökenine bağlı olarak, renk doğal olarak pembeden mordan kahverengiye kadar olabilir.

Öyleyse, hemen hemen her vulva rengi normalse, insanları bu tedaviyi yaptırmaya iten nedir? Tedavileri sunan kliniklerden en az biri, daha açık renkli cinsel organlara duyulan arzunun yetişkin film endüstrisinde gösterildiğini söylüyor. Ek olarak, ana akım filmlerde çıplaklık daha yaygın hale geldikçe ve izleyicilerin kendi bedenleri ve diğerlerinin bedenleri hakkındaki algılarını da etkilediğinden, bazı insanlar vücudun geri kalanından daha koyu olan cinsel organlar bulmaya başladı.

Vajina beyazlatma işleminde, hidrokinon ve kojik asit gibi vücudun başka yerlerinde hiperpigmentasyon görünümünü en aza indirmek için kullanılanlara benzer kimyasal ağartma maddeleri kullanılıyor. Ayrıca cildi aydınlatmaya yardımcı olabilecek çeşitli fraksiyonlu lazerler kullanabilirler.

Cildi aydınlatmak için ağartma kremleri veya pigmenti çıkarmaya yardımcı olmak için lazerler kullanmak hem tıbbi olarak gereksizdir hem de vulvanın hassas ve hassas dokusuna zararlı yan etkilere neden olabilir. Yanma, kabarma, alerjik reaksiyonlar, kızarıklık ve tahriş gibi yan etkiler oluşabilir ve potansiyel yan etkiler arasında yara izi vardır.

Ayrıca labia ve vulva rengi kişiye özgüdür ve tamamen doğal ve sağlıklıdır. İnsanları, vücutlarının her parçasının olduğu gibi kucaklamaya ve bunu yapmalarını isteyecek partnerlerle birlikte olmasını gerektiğini düşünüyoruz. Bedeninizin her parçası kabul edilebilir ve sizi özel kılıyor.

Herhangi bir kozmetik prosedürü (vajinal aydınlatma dahil) uygulama kararı tamamen size aittir. Bununla birlikte, özellikle tıp camiasında ciddi riskler ve güçlü bir muhalefet varken neden değişikliği yapmak istediğinizi dürüstçe değerlendirmek önemlidir.

Lazer ile Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? yazımızı inceleyiniz.

Op. Dr. Özlem Gültekin – Vajinal Beyazlatma

Vajina Beyazlatma Ameliyatı

Lazer vajinal beyazlatma, vajina çevresindeki koyu renkli dokuları kalıcı olarak gidermeyi amaçlar. Renk değişikliği genellikle hormonal değişikliklerin, tıraşın, yaşın veya doğumun bir sonucudur.

Vajinal beyazlatma, genellikle yirmi dakika içinde tamamlanan güvenli ve konforlu bir tedavidir. Genel olarak, optimum sonuçlar için yirmi ila otuz günde bir dört tedavi önerilir ancak duruma bağlı olarak bazen iki tedavi bile yeterlidir.

Vajina Beyazlatma Doğal Nasıl Yapılır?

Bakım, güzellik rejimlerimizin çoğunun önemli bir parçasıdır. Vajinal cilt hassas ve kızarıklık, alerji ve koyu lekelere eğilimlidir, vücudumuzun tüm bölümlerinde özel alanlarımıza bakmak her zaman öncelik listemizin en altında yer alır. Yakın bölgemizdeki koyu ten rengi, çoğumuzun hayatımızın bir noktasında mücadele ettiğimiz bir şeydir Piyasada bulunan cilt beyazlatıcı kremler onu daha koyu hale getirir ve alerjik reaksiyonlara neden olur. Koyu cilt genellikle kötü beslenme alışkanlıklarına, sigara içmeye atfedilir. Tüy dökücü kremler, dar giysiler, deri enfeksiyonları, kalıtım, yaşlanma ve obezite. İşte vajinayı doğal olarak beyazlatmanın en kolay yolları…

Vajina Beyazlatan Kremler yazımızı okuyabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ve bal maskesi

Bir kase alın ve bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ile bir tatlı kaşığı balı karıştırın, mikrodalgada yaklaşık yirmi saniye ısıtın. Bu maskeyi vajinaya uygulayın ve on beş dakika bekletin. Gül suyunu bir pamuk pede alın ve maskeyi pamukla silerek çıkarın.

Ayran

Biraz ayran ve pamuk alın. Pamuk topunu ayrana batırın ve vajinal bölgede en az on beş dakika nazikçe masaj yapın. Ayran, cildin koyulaşmasını gideren bir peeling ajanı görevi görür.

Salatalık ve aloe vera maskesi

Salatalığı ezin ve zengin bir salatalık ve aloe vera ezmesi yapın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bu maskeyi etkilenen bölgelere on beş dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Ardından etkilenen bölgeyi bol soğuk suyla durulayın.

Yoğurt

Vajinal bölgeye beş ila yedi dakika yoğurt ile masaj yapın. On dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Sandal ağacı, domates suyu, limon suyu ve salatalık suyu maskesi

Sandal ağacı, domates suyu, limon suyu ve salatalık suyundan bir karışım yapın. Bu karışımı vajinanın canlandırmak istediğiniz duvarlarına sürün ve bir süre bekletin. Bundan sonra etkilenen bölgeyi soğuk suyla yıkayın ve cildinizi hafifçe kurulayın.

Patates

Vajinanızı hafifletmek için patatesi kesin ve vajinanın etrafında dairesel hareketlerle döndürerek masaj yapın. Patates, etkilenen bölgeyi hafifletmelerini sağlayan doğal bir ağartıcıdır.

Esansiyel zeytinyağı

Etkilenen bölgeye zeytinyağı ile masaj yapın ve bir gece bekletin. Bu çare sadece cildi aydınlatmaya yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda kırışıklıkları azaltır ve cildi yumuşatır.

Limon suyu

Limon suyu, biraz su ve bir yemek kaşığı balla karıştırın ve vajina duvarlarına nazikçe uygulayın. Bu maskeyi üç ila beş dakika kadar bekletin ve sonra durulayın. Ilık suyla yıkayın.

Yumurta beyazı

Bir yumurta akını köpürene kadar çırpın. Bu çırpılmış yumurta beyazını vajinal bölgeye tutarlı bir şekilde uygulayın. Kurumaya başladığında soğuk suyla durulayın.

Vajina beyazlatma için aloe vera jel ve zerdeçal

Bir kase alın, bir tatlı kaşığı aloe vera jeli ile bir tutam zerdeçal karıştırın. Bu maskeyi vajinal bölgeye uygulayın. Yirmi dakika bekletin. Ardından etkilenen bölgeyi ılık suyla durulayın ve silin. İşlemi günde üç defa tekrarlayın.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx