Haber

Vatandaşlık İsteyen Suriyeli Kadına Yardım Eli Uzatan Müge Anlı’ya Tepki Yağıyor !

Reklamlar

Vatandaşlık İsteyen Suriyeli Kadına Yardım Eli Uzatan Müge Anlı’ya Tepki Yağıyor ! Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı, bir cinayet olayıyla alakalı canlı yayına bağlanan Suriyeli kadının vatandaşlık isteği üzerine yardımcı olacağını belirtti. Ünlu sunucunun bu desteği sosyal medyada gündem olurken birçok sosyal medya takipçisi tarafından ünlü sunucu Müge Anlı’ya tepki gösterdi.

Canlı yayında eleştirilere yanıt veren Anlı, “Sapla samanı karıştırmayalım. Kadın hakkını kazanmış” yanıtını verdi. Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında kayıp olarak aranan Celal’i son gören Bülent Tuna, geçtiğimiz günlerde evinde pompalı tüfek sakladığı söyleyerek büyük tepki çekmişti. Bülent Tuna’nın bu sefer de Suriye mültecisi eşinin vatandaşlık sözleri gündeme bomba gibi düştü.

 

Vatandaşlık İçin Müge Anlı’dan Yardım İstedi

Bülent Tuna ile kendisinden yaşça büyük olduğu için evlenmek asla istemediğini dile getiren Esma Tuna, vatandaşlık hakkı kazanmak için ona 3 sene tahammül ettiğini belirtti. Suriyeli kadın Esma Tuna, ‘vatandaşlık için evlilik yaptığını’ itiraf etmesinin ardından ünlü sunucu Müge Anlı’dan yardım istedi. Senelerdir vatandaşlık için beklediğini dile getiren Esma Tuna, “Müge Hanım benim senden bir ricam var. Bu vatandaşlık sen bana oldu. 4 sene oldu kimse bana sahip çıkmadı.” sözlerini söyledi.

Reklamlar

 

Müge Anlı Yardım Edeceğini Söyledi

Bu sözlerin üzerine Suriyeli kadının zor durumda olduğunu söyleyen Anlı “Olayım ben sana çünkü senin de durumunu çok iyi görmüyorum açıkcası” şeklinde konuştu.

Twitter’da Gündem Oldu

Ünlü sunucunun Suriyeli mülteciye ‘vatandaşlık için yardımcı olma sözü’ vermesi Twitter’da gündeme bomba gibi düştü. Birçok sosyal medya kullanıcısı Anlı için “Ülkeye bir Suriyeli daha kazandırdı” yorumları yapıldı.

Yayında Cevap Verdi: Sapla Samanı Karıştırmayın

Canlı yayında arkadaşından gelen mesajı gören ünlü sunucu Müge Anlı, Twitter’da gündem olmasıyla alakalı açıklama yaptı. Yanlış anlaşıldığını belirten Anlı, “Kanunları ben yapmıyorum. Kadın kazandıysa vatandaşlığını kazandı. Hakkını kazandığı halde erkek baskısı ile hakkını kullanamayan kişiye elbette yardım ederim. Sapla samanı karıştırmayalım. Kadın hakkını kazanmış” sözlerini kullandı.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Reklamlar
Munise Demircioğlu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx