Cilt Bakımı

En İyi Yara İzi Kremi Hangisidir? En Etkili Yara İzi Kremleri

En İyi Yara İzi Kremi Listesi

Reklamlar

En iyi yara izi kremi pek çok insanın merak ettiği bir konudur. Sivilce izleri, akne izleri, yanık izleri, dikiş izleri, ameliyat izleri, koyu lekeler, yara izleri gibi pek çok farklı türdeki yara izlerini tedavi eden kremler listesini burada bulabilirsiniz. En iyi yara izi kremi listesini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Yara İzi Kremi Fiyatları

Piyasada pek çok farklı türde ve farklı içeriklere sahip yara izi kremi vardır. Doğal içeriklerle yapılmış organik yara izi kremleri, eczane ürünleri ve dermatolojik yara izi kremleri vardır. Yara izi kremlerinin fiyatları 30 lira ile 400 lira arasında değişir. 

Yara İzi Kremi
Yara İzi Kremi

Yara İzi Azaltıcı Krem Önerileri

Yara izlerinin türü ve şiddeti değişir. Hafif yara izleri zamanla kendiliğinden hafifleme ve solma eğilimindedir ve neredeyse görünmez hale gelir. Şiddetli veya derin yara izi, kriyocerrahi, lazer tedavisi, enjeksiyonlar veya radyasyon gibi tıbbi tedaviler gerektirebilir. Hafif ve şiddetli arasında bir yere düşen yara izleri için, yara kremleri de dahil olmak üzere evde tedaviler fayda sağlayabilir. Bitkisel skar kremlerini kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız gerekir. Sahip olduğunuz yara izi türü için yararlı olup olmayacağını belirleyebilir.

Reklamlar

Bazı durumlarda, doktorunuz herhangi bir tedavi denenmeden önce yara izinin tamamen iyileşmesi ve olgunlaşması için bir yıla kadar beklemenizi tavsiye edebilir. Diğer durumlarda acil tedavi önerilecektir.

Mederma Advanced Scar Gel

Yara izi kremi, yara izlerini solduran, ameliyat izlerini ve dikiş izlerini solduran Mederma krem, çok kısa zamanda etkisini gösterir. İlk birkaç haftada bir değişiklik fark edebilirsiniz ancak iki ay sonra yara izlerinin rengi oldukça açık ve cilt dokusu daha pürüzsüz olur. 

Honeydew Natural Scar Cream

Honeydew Natural Scar Cream
Honeydew Natural Scar Cream

Egzama, yara izleri, sivilce izleri ve yanık izlerini iyileştiren bu yara izi kremi, kısa sürede etkisini gösterir. Bunun yanı sıra morluklar, kararmalar ve farklı türdeki izlerin solmasına yardımcı olur. Bu krem ​​cildi tahriş etmiyor, ciltte yumuşak ve kondisyonlu bir his bırakır ve sadece birkaç gün içinde yaraları hafifletir.

Mederma PM Intensive Overnight Scar Cream

Sivilce izlerini tamamen yok eden bu yara izi kremi, düzensiz cilt tonunu iyileştirmek için idealdir. Cilt tonu eşitsizliklerini gideren ve cildin rengini aydınlatan bu krem, gece boyunca yüzünüzü onarır ve yeniler. 

Reklamlar

Palmer’s Cocoa Butter Formula Skin Therapy Oil with Rosehip 

Bu krem, yakın zamanda tahriş olmuş bazı eski ameliyat izlerini yatıştırmaya yardımcı olan bir üründür. Palmer’s Cocoa Butter Formula Skin Therapy Oil with Rosehip cilde çok kısa bir sürede emilir ve yara dokusunu gerçekten onarır ve derinlemesine cildi yeniler. Aynı zamanda harika kokuyor ve bu gül kokularının büyük bir hayranıyız.

Kate Blanc Rosehip Seed Oil

Bu kuşburnu yağı, kistik sivilce izleri, yara izleri ve yanık izlerinin tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra hiperpigmentasyon, ciltteki koyu lekeleri ve izleri gideren bir kremdir. 

Derma E Scar Gel With Panthenol

Derma E Scar Gel With Panthenol
Derma E Scar Gel With Panthenol

Gece boyunca cildi derin katmanlarına kadar onaran ve yenileyen bu krem, yağlı, akne eğilimli, kuru, hassas ya da normal cilt tiplerinde kullanılabilir. Gün içinde birçok kez uygulayabilirsiniz ancak başlangıçta sadece geceleri uygulamanız gerekir ve o zaman bile, uyandığınız zaman çok büyük bir fark yaratır. 

Derma Sciences Medihoney Gel Wound and Burn Dressing

Bu krem, kaşıntı ve ağrıyı doğal yoldan giderir. Bal, yüzyıllardır dünyanın her yerindeki insanların yaralarının iyileşmesine yardımcı olarak, yanıklardan ve açık yaralardan ayak ve bacak ülserlerine kadar her şeyi iyileştirir. Medihoney jel, çok çeşitli yaraların bakımı için vücudunuzun doğal iyileşme süreciyle çalışır. Etkisi, yaranın pH seviyelerini etkili bir şekilde düşürmeye yardımcı olan aktif leptospermum balından elde edilir, vücudun oksijeni bölgeye taşıma kabiliyetini artırır ve iyileşme sürecini yüzde 30’a kadar etkili bir şekilde hızlandırır. Daha hızlı iyileşme, geleneksel yara bakımı ve  pansumanların sağladığı sonuçları geride bırakarak daha az ağrı ile sonuçlanır. Bu yanık jeli yüzde 80 aktif leptospermum balı ve doğal jelleştirici maddeler içerir, lateks ve kimyasal katkı içermez. Jel formülasyonu cilde hızla emilir ve kolaylıkla bandaj altında kullanılabilir. 

Kaşıntı ve ağrıyı giderir. Medihoney jel, yanıklardan, kesiklerden ve sıyrıklardan bacak ve diyabetik ayak ülserlerine kadar çok çeşitli yaraların bakımı için vücudunuzun doğal iyileşme süreciyle çalışır. Aktif leptospermum balı içerir. Yaranın pH seviyelerini düşürmeye yardımcı olur ve hızlandırılmış iyileşme için vücudun oksijeni bölgeye taşıma yeteneğini artırır. Genel iyileşme süresini yüzde 30’a kadar artırarak ağrıyı geleneksel ilk yardım pansumanlarından daha hızlı azaltır. Kimyasal katkı maddesi içermeyen lateks içermez.

COS Naturals Stretch Marks and Scars Cream

Bu krem, çatlak ve yara izlerinin görünümünü soldurur. Ciltteki stresten kaynaklanan iltihabı azaltır. Gelecekteki çatlakların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Cosnaturals Anti Çatlak Kremi, B vitamini, C vitamini, E vitamini ve hyaluronik asit gibi doğal ve organik bileşenlerle doludur. Bu besinler, kremin sunabileceği tüm faydaları görmenizi sağlarken aynı zamanda cildinize derin nemlendirme ve nem sağlar.

Çatlaklar, hamilelik, ergenlik, hızlı kilo alma veya kas yapımı gibi büyümedeki ani değişikliklerden kaynaklanan ciltte bir izdir. Bu krem, kilo verme, vücut geliştirme veya sadece günlük vücut yağından sonra çözüm arayan hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Paraben, alkol ve hayvan testleri olmaksızın sadece mevcut en iyi, doğal ve organik bitki bazlı bileşenleri kullanıyoruz.

Bio-Oil

Bio-Oil
Bio-Oil

Bio-Oil, sivilce izlerinin görünümünü azaltabilen kozmetik bir yağdır. Ayrıca kırışıklıkları yumuşatabilir ve yüzdeki hiperpigmentasyonu azaltabilir. Bio-Oil, yağın adı ve ürün üreticisinin adıdır.

Bu üründe nergis yağı, lavanta yağı, biberiye yağı ve papatya yağını içeren uzun bir içerik listesi vardır. Lavanta yağı, antifungal özelliklere sahiptir ve akne ile savaşabilir. Aynı zamanda E ve A vitaminleri ile tokoferol gibi cilt geliştirici diğer bileşenleri içerir.

A vitamini, renk değişikliği ve ince çizgilerin görünümünü azaltabilir. Bazen retinoidler olarak da adlandırılan retinol, A vitamininden türetilen çok çalışılmış bir topikal yaşlanma karşıtı bileşendir.

Bio-Oil ürünün bilimsel olarak yüz bölgesine fayda sağladığı gösterildi. Bio-Oil, hücre yenilenmesini artıran A vitamini içerir. Sivilceleri tedavi ettiği ve kırışıklıkları yumuşattığı bilinen retinol, A vitamininden elde edilir. Bio-Oil’de kullanılan bitki bazlı yağlar cildi dolgunlaştıran ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilen nemlendiricidir.

Bio-Oil’in yeni akne izlerine uygulandığında en etkili olduğu belirtilmiştir bunun yanı sıra eski akne izlerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Akne izleri bir yıldan az ise yeni kabul edilir. 2012 yılında yapılan bir araştırma, deneklerin yüzde 84’ünün sivilce izlerinin genel durumunda bir iyileşme yaşadığını ve yüzde 90’dan fazlasının yara renginde bir iyileşme yaşadığını gösterdi.

Akne izleri genel olarak dört kategoriye ayrılır ve Bio-Oil, ciltteki pürüzler, çukurlar, sivilce izleri ve yara izleri gibi dört kategori için de kullanılabilir. Bio-Oil cildiniz çatlamış, kanamalı veya aşırı tahriş olmuşsa kullanılmamalıdır.

Yağın A vitamini içeriği cildin pul pul dökülmesine yardımcı olabilir ve yeni cilt hücrelerinin oluşmasını teşvik edebilir. Bu, yara iyileşme sürecini hızlandırır. Bazı çalışmalarda izlerin görünümünü azaltmak için E vitamini gösterilmiştir. 

Bazı çalışmalar Bio-Oil’in yüzdeki genetik veya ultraviyole (UV) maruziyetinden kaynaklanan hiperpigmentasyonu (koyu lekeler) tedavi etmede etkili olduğunu göstermektedir.

Skinceuticals Phyto + Botanical Gel for Hyperpigmentation

Skinceuticals Phyto
Skinceuticals Phyto

SkinCeuticals Phyto Plus, tahriş olmadan cilt renginin solmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yatıştırıcı bir serumdur. Arbutin ve kojik asit ile formüle edilen bu güçlü bileşenler, koyu lekelerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur ve genel olarak daha parlak, daha düzgün ve ışıltılı bir cilt sağlarken, kekik ve salatalık özleri cildi sakinleştirir ve yatıştırır.

Bu kremin içindeki arbutin, renk değişikliğinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Kojik asit, bazı mantarlar tarafından doğal olarak üretilen kojik asit, renk değişikliğinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Kekik ve salatalık özleri genel olarak cildi yatıştırmaya, sakinleştirmeye ve tazelemeye yardımcı olur.

Güneş hasarı ve hiperpigmentasyon görünümünü azaltır ve cildin genel sağlığını iyileştirir. Cildi rahatlatır ve yatıştırır. Renk değişiminin görünümünü soldurmaya yardımcı olur. Nemlendirici hyaluronik asit bazı ile formüle edilmiştir. Tüm cilt tipleri için idealdir.

Günde iki kez, rengi solmuş bölgelere iki damla uygulayın. Ardından SkinCeuticals nemlendirici ve güneş kremi uygulayın. Göz ile doğrudan temastan kaçının.

Cica-Care Gel Sheet

CICA-CARE, kırmızı, koyu veya kabarık izlerin iyileştirilmesinde tıbbi olarak yüzde 90’a kadar etkili olduğu kanıtlanmış kendinden yapışkanlı bir silikon jel tabakadır. Doktorlar ve sağlık uzmanları tarafından dünya çapında bir milyondan fazla insanı tedavi etmek için kullanılmıştır.

CICA-CARE dayanıklıdır, rahattır ve tekrar kullanılabilir, gündüz ve gece kullanımı için idealdir. Ayrıca çocuklar ve yetişkinler üzerinde kullanımı güvenlidir ve tüm aile için uygundur. CICA-CARE, yirmi yıllık yara izlerinde bile kullanılabilir. Kalıcı olduğunu düşündüğünüz izler iki ila dört ay içinde tedavi edilebilir ve görünümleri kalıcı olarak iyileştirilebilir. 

CICA-CARE’ın kullanımı kolay ve rahattır ve lazer cerrahisi, ameliyat veya steroid enjeksiyonları gibi diğer skar tedavilerinin ağrı, rahatsızlık ve acıyı azaltır. Bant veya bandajlara da gerek yoktur.

Yetişkinler kadar çocuklarda kullanım için güvenli ve etkili olduğu tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle CICA-CARE tıp mesleği tarafından on yılı aşkın süredir yaygın olarak kullanılmaktadır. 

CICA-CARE’in nasıl çalıştığına dair araştırmalar, cildi yara alanını nemlendirmek için tıkadığını göstermektedir. Bu, nemin yaranın etrafındaki cilde hapsolduğu ve vücudun derin yaralı cildi yeniden inşa etmek için kullandığı, kan akışını ve kolajen birikimini azalttığı anlamına gelir. Bunun etkisi, yara dokusunun rengini soluk, cildinizin doğal rengine daha yakın hale getirmektir.

CICA-CARE, yüz dahil vücudun herhangi bir yerinde ameliyat, kaza, kesik ve yanıklardan kaynaklanan kırmızı, koyu veya kabarık izleri yumuşatmak, düzleştirmek ve soldurmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazı yaralanmalar zamanla doğal olarak kaybolan beyaz izler bırakır ve CICA-CARE bunlarda kullanıma uygun değildir. Açık veya enfekte yaralarda veya kabukların veya dikişlerin üzerinde kullanılmamalıdır.

Jel tabakanın altında merhem veya krem ​​kullanmayın. Bazı durumlarda bir kızarıklık görünebilir, bu ya yetersiz hijyene ya da ürünün çok sıkı uygulanmasına bağlanmıştır. Bir kızarıklık görülürse tedavi süresini kısaltın, devam ederse lütfen doktorunuza danışınız. Şu anda sivilceden etkilenen cilt üzerinde kullanmayın.

Cimeosil Scar and Laser Gel

Cimeosil Scar and Laser Gel
Cimeosil Scar and Laser Gel

Keloid ve hipertrofik izlerin yanı sıra lazer veya yanıkların yönetilmesinde ve azaltılmasında etkilidir. Bu krem, makyaj bazı olarak, makyaj altına kullanılabilir. Kozmetiklerle kaplanabilir ve hava geçirgendir ancak suyu iter. Görünmez bir bandaj gibi cilt üzerinde çok ince su itici bir zar oluşturur. Günde iki kez kolay bir şekilde uygulanır.

Tosowoong Green Tea Natural Pure Essence

Yeşil çay, bu nemlendirici ve parlatıcı özün ana maddesidir. Yeşil çay, cildinizi korumak için işe yarayan antioksidanlarla dolu olduğu için cilt bakımının yanı sıra sağlıkta uzun süredir kullanılmaktadır. Bu esans, cildin daha derinlerine inerek nem ve beslenmeyi sağlamak için kolayca emilen hafif bir dokuya sahiptir. Rutininize bir esans katmak istiyorsanız, bu harika bir seçim.

MD Performance Ultimate Scar Formula

Ameliyat izleri, yaralanma izleri, yanık izleri ve akne izleri için tavsiye edilen en iyi yara kremidir. Dermatolog formüle edilmiş ve iki ay içinde yara izlerinin görünümünü, dokusunu ve rengini iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Etkili ve doğal yara kremi yetişkinler, çocuklar, vücut, yüz, tüm cilt tipleri, yeni ve eski i̇zler i̇çin güvenlidir. Gelişmiş skar jelini sürekli olarak günde iki kez uygularken veya parayı iade ederken sonuçları iki ila üç ay içinde görebilirsiniz.

Aroamas Advanced Silicone Scar Sheets

Tibbi̇ sinif si̇li̇kon plasterler plastik cerrahlar tarafından kullanılır. Hastaneler ve dermatologlar tarafından önerilen yara tedavisi bileşenidir. Tıbbi sınıf silikon plasterler, en yüksek performanslı yara izi gidermeyi sağlamak için profesyonel olarak geliştirilmiştir.

Silikon yara izi plasterleri, genellikle ameliyat, yaralanma, yanıklar, akne, sezaryen ve daha fazlasından kaynaklanan hipertrofik yara izlerinin ve keloidlerin rengini, boyutunu, dokusunu ve genel görünümünü iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır.

Sadece birkaç gün içinde yara izleri daha yumuşak hissedilebilir ve sadece birkaç hafta içinde gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Optimal sonuçlar yaklaşık on iki hafta içinde beklenir.

Bu ilaçsız silikon yapışkan şeritler yumuşak, esnek ve nefes alabilir. Kokusuzdur, zararsızdır, toksik değildir ve rahattır. Her plaster yıkanabilir ve uygun temizlik ve bakım ile iki haftaya kadar tekrar kullanılabilir. 

Yara İzi Kremi Contractubex

Bu krem yaraları tedavi eder ve onları görünmez kılar. Cildi destekler ve iyileştirir. Yara ile ilişkili kaşıntıyı hafifletir. Anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Yara dokusu üretimini düzenler ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Yara İzi Kremi Scarex

Yara İzi Kremi Scarex
Yara İzi Kremi Scarex

Scarex, travmatik yaralanma, ameliyat veya cilt yanıklarına bağlı hipertrofik skarların tedavisi için özel olarak formüle edilmiş bir silikon jeldir. Lazer işlemlerinden sonra cildin hızlı toparlanmasını uyarır ve kızarıklığı azaltır. Scarex, hasarlı bölgenin elastikiyetini ve nemini korurken yara izini düzleştirir ve pürüzsüzleştirir.

Cildin normal ve hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olan yüksek yoğunluklu medikal sınıf silikonlar ile kombinasyon halinde E Vitamini ve Provitamin B5 içerir. Scarex, kolayca emilen, giysilere yapışmayan veya zarar vermeyen bir silikon mikro membran oluşturur.

Yara İzi Kremi Dermatix

Bu krem, yara izi bakımı için kullanılan ve kendiliğinden kuruyan şeffaf silikon jeldir. Temiz ve ipeksi bir dokusu olan bu jel krem kendiliğinden hızlıca kurur. Görünmeyen, kokusuz ve yağsız bir tabaka oluşturur. Dermatix Ultra Gel, siklik ve polimerik siloksanlar ve vitamin C ester içerir. Bu jel olarak yenilenmiş, formülüne vitamin C ester ilave edilmiştir. Cilt üzerinde gerekli bölgeye çok ince bir tabaka bu jelden sürülür. Şeffaf jeli dört ila beş dakika kendi kendine kurumaya bırakın. Günde iki kez uygulayın.

Aloe Vera Yara İzi Kremi

Aloe Vera Yara İzi Kremi
Aloe Vera Yara İzi Kremi

Bu yara izi kremi genel olarak yeşil çay ekstresi, aloe vera ve gotu kola ile giderici tedavidir. Solan yara i̇zleri, kabuklar, yanıklar için gelişmiş jel çözümü sunan bu jel tamamen doğal bir yüz açıcı kremdir.

Bu jel krem, ameliyat izlerinden yara izlerine kadar her şeyden kurtulmak için zamanla çalışır. Günde iki kez kullanımla cildinizin yumuşamasını ve izlerin kaybolmasını izleyebilirsiniz.

Formülümüz cilt sağlığı için gereklidir, fucoxanthin, astaxanthin, yeşil çay ve gotu kola içerir. Bu kombinasyon, hasarı tersine çevirmek ve kusursuz bir cilde sahip olmak için sağlıklı cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Cildinizin olabildiğince berrak olmasını sağlamak için jellerimiz, antioksidanları yara dokusuna hızlıca sürmek için deniz yosunu Bio-ferment ile aşılanmıştır. Bölgenin nemli kalmasını sağlamak için aloe vera tozu ekstresi de vardır.

Bu gelişmiş ürün hızlıca kayar ve saniyeler içinde emilir, geride hiçbir kalıntı veya koku bırakmaz, yağlı ciltlerde, kuru ciltlerde ve hatta hassas ciltlerde kullanımı güvenli hale getirir.

Jelimiz formüle edilmiştir bu nedenle yatıştırıcı ve parlaklığı geri kazanmaya geldiğinde biraz uzun bir yol kat eder. İster bir sivilce tarafından bırakılan küçük bir yara, ister daha derin, daha belirgin bir yara izi ile uğraşıyor olun, jelimiz ihtiyacınız olan rahatlamayı sağlar.

Aynısefa Kremi Yara İzi

Bu doğal merhem genel olarak kesikler, yanıklar, kuru kaşıntılı ciltler, psoriasis, egzama, yara izlerini iyileştirir ve güneş yanığı giderici olan bu krem hassas ciltler i̇çin naziktir. Sivilce veya ameliyattan kaynaklanan yaraları hızla iyileştirmek ve yara izlerinin görünümünü azaltmak için doğal ve güvenli̇ bi̇r çözümdür. Antibiyotikler veya sert kimyasallar olmadan iyileşmeyi teşvik edebilirsiniz. Bu krem yanıkları, kızarıklıkları yatıştırır ve yuva kapağını tedavi edebilir. Çatlakları en aza indirmek için doğal bir çözümdür.

Şems Aslan Yara İzi Kremi

Şems Aslan harika bir yara izi kremi tarifi paylaştı. Bu kremi hazırlamak için iki yemek kaşığı taze ceviz yaprağını bir havanda dövün. Ardından iki yemek kaşığı ceviz yaprağı, bir yemek  kaşığı gliserin ve üç damla aloe vera suyunu bir cam kasede iyice karıştırın. Bu kremi, bir cam kavanoza alın ve kapağı kapalı şekilde bir hafta buzdolabında bekletin. Bir hafta sonra yara izi bölgesine nazik bir şekilde her gün düzenli olarak uygulayın.

Yara İzi Kremi Eczane Ürünleri
Yara İzi Kremi Eczane Ürünleri

Yara İzi Kremi Eczane Ürünleri

Ağaca tırmanma günlerinize kadar uzanan bir yara izi veya sürpriz bir sezaryen ameliyatından daha yeni bir yara izi olsun, hemen hemen herkes bir yara izi toplar. Belki onları soldurmak için yara kremi kullanmayı denediniz. Yara izi, hem travma yaralanmalarından hem de cildinizin kolajen yapısında bir kayba veya değişikliğe neden olabilen iltihaplı durumlardan (sivilce gibi) kaynaklanır, bu da cildinizi gerçekten normale döndürmek için en iyi yara kremlerine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Yara izleri vücudumuzun yaralanmaya tepki verme şeklidir ve yaralanmanın boyutuna, yerine ve bazı bireysel faktörlere bağlıdır. Yaranın nasıl göründüğünü belirleyen şeylerden biri, kolajenin nasıl düzenlendiği ve yara iyileşme aşamalarında ne kadar kalın veya düzensiz olduğudur.

Bu nedenle hiçbir iz birbirinin aynısı değildir. Kabarık olanlardan (hipertrofik veya keloid yara izleri gibi), çentiklere, renksiz lekelere ve çatlaklara kadar çeşitli yara türleri vardır. 

Yara izleri için estetik tedavileri tartışmak için dermatoloğunuzdan randevu almaktır. Doktorunuz yaranızın özel ihtiyaçlarına göre uygun saldırı planı konusunda size tavsiyede bulunacaktır. PDL lazerleri, yüzey yenileme tedavileri, ışık tedavisi, mikro iğneleme ve kortizon enjeksiyonları olası çözümlerdir. Bununla birlikte, pahalı (bazen ağrılı) bir prosedürü atlamayı tercih ederseniz, alternatif bir seçenek, bu dermatolog onaylı en iyi yara kremlerinden biri gibi evde bir çare bulmaktır.

Vazelin Kremi

Vazelin Kremi
Vazelin Kremi

Bir yara iyileşmeye başlar başlamaz, yara izini en aza indirmek için tedavi sürecini hemen başlatmak önemlidir. Bu süre zarfında, bir cilt bariyerini korumak ve aynı zamanda iyileşen yaraya nem sağlamak ve kabuk oluşumunu sınırlamak önemlidir. Bu yüzden eski ama güzel bir vazelin harikadır.

Alastin HydraTint Pro Mineral Sunscreen SPF 36

Güneş cildiniz için korkunçtur. UV’ye maruz kalma, cilt kanseri ve erken yaşlanma olasılığınızı artırmanın ötesinde, yara izlerinin görünümünü de kötüleştirir. Yara dokusu yanmaya daha yatkındır (bu da hiperpigmentasyona ve koyulaşmaya neden olur) bu nedenle cildi bir SPF ile korumak çok önemlidir. Aynı anda gizlemek ve korumak için renkli bir mineral formülü arayın. Bu, koruma sağlamaya da yardımcı olan bir renk tonuna sahip harika bir mineral bazlı güneş koruyucusudur. Birinin yara izlerinin görünümünü maskelemeye yardım etmek istemesi harika.

Kelo-Cote Gel

Hidrasyonu artırdığı ve yara dokusunu normalleştirmeye yardımcı olan tıkanıklığı sağladığı düşünüldüğü için silikon uzun süredir önerilen bir yara tedavisi olmuştur. Bu yüzden birçok yara kreminde silikon görüyorsunuz. Bu yağlı olmayan jeli tercih ediyor çünkü sadece eski ve yeni yara izlerinde kullanılmıyor, nemlendirici özelliği de çok fazla kolajenin yara izi içinde birikmesini engelliyor.

PURE BioDerm Antioxidant Super Serum

C vitamini bilinen bir parlatıcı, serbest radikal savaşçısı ve kolajen güçlendiricidir, bu nedenle yara izini de iyileştirmesi mantıklıdır. Güneş kremi ile birlikte ek koruma sağlar ve yeni kolajen oluşturmaya ve cildin görünümünü yumuşatmaya yardımcı olur. Bu, onun antioksidan bakımından zengin kremidir çünkü rahatsız edici olmayan bir güçlü formül oluşturmak için C vitamini ile ferulik ve floretik asitleri birleştirir.

ScarAway Silicone Scar Sheets

ScarAway Silicone Scar Sheets
ScarAway Silicone Scar Sheets

Bunları yara izleriniz için kağıt maskeler gibi düşünün. İyileşme için en uygun ortamı sağlamak için doğal cilt bariyerini taklit etmeye yardımcı olan bir yapışkan aracılığıyla yara izlerine silikon sağlarlar. Cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve yapışkan rahat ve esnektir, iyileşirken yarayı kapalı ve korumalı tutmanıza olanak tanır.

BioCorneum plus SPF 30 Advanced Scar Supervision

Bu, kabarık izleri yumuşatmak ve düzleştirmek ve kaşıntı, kızarıklık ve renk değişikliğini iyileştirmek için patentli FDA onaylı Silishield teknolojisini kullanan topikal bir silikon tedavisidir. Pürüzsüzleşen ve çabuk kuruyan bir jel aracılığıyla görünmez bir kalkan oluşturur.

Dermablend Leg and Body Makeup

Teknik olarak yaralarınızı iyileştirmeye yardımcı olmasa da, bu kremsi güneş kremi ile aşılanmış makyaj, cildinizi nemli tutarken on altı saate kadar göze hoş görünmeyen izleri gizler.

Lasercyn Dermal Spray

Bu önleyici spreyi, bir süre yapışıp kalacak gibi görünen yeni yaralara sıkın. İçinde, yara izi ile ilişkili kızarıklığı azaltan bir bileşen olan hipoklorit asit var. Ayrıca bu formül hasarlı dokuyu temizler, nemlendirir ve en aza indirir.

En İyi Yara İzi Kremi Hangisidir? En Etkili Yara İzi Kremleri adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Cilt bakımı ile alakalı Ev Yapımı Maske Tarifleri gibi yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx