Moda

Yaz Tatili Valizi Nasıl Hazırlanmalı?

Reklamlar

Yaz tatiline çıkarken bir yaz tatili valizi nasıl hazırlanmalı en büyük sorundur. Bu yüzden valiz listesi her zaman hayat kurtarıcıdır. Bavul hazırlamak genel olarak bir işkencedir. Yola çıkasıya kadar valiz hazırlamak resmen bir külfet olarak görülür. Fakat valiz hazırlamadan yola çıkmak da imkansızdır. Bu nedenle hır şekilde valiz hazırlamak gerekir. Kırışmadan bir valiz hazırlayabilmek de adeta bir sanat işidir. Her evin bir valiz hazırlama uzmanı bulunur. Yaz tatili valizi hazırlarken içerisine neler koymak gerekir? İşte yaz tatili bavulunun hazırlanma aşamaları;

Yaz Tatili Valizi Nasıl Hazırlanmalı?

Kombinlerinizi Önceden Belirleyip Hazırlayın

Ne kadar süre boyunca tatilde bulunacağınız yanınıza almanız gereken eşyaların miktarını belirleme açısından en büyüt etkendir. Uzun süreli bir tatil için daha fazla ayakkabı ve kıyafete ihtiyaç duyacağınız kesindir. Kısa süreli tatil için de aynı hususta yanınıza daha az oranda kıyafet almanız gerekir. Tatilde bulunduğunuz süre boyunca her bir gün içi sabah ve akşam giyinmek üzere iki farklı kombin oluşturarak Valize koyacağınız kıyafetleri belirlemeniz gerekir.

Tatil Listenizi Oluşturun
Tatil Listenizi Oluşturun

Tatil Listenizi Oluşturun

Valize yerleştireceğini kıyafet ile kişisel bakım eşyalarınızın listesini oluşturmak herhangi bir eşyayı yanınıza almayı unutmanıza engel olacak bir adımdır. Belirleyeceğiniz bir liste sayesinde unutkanlığınızı önlemeye ek olarak gereksiz olan eşyaları da tek tek görüp Valize ilave etmemiş olursunuz. Genel olarak her insan tatile çıkmadan önce gerekli gereksiz her ne kadar eşya varsa yanına almak ister. Bu durumda seyahat esnasında bir defa bile kullanmayacağımız eşyaların hamallığını yapmış olacağımız anlamını taşır. Böyle bir durumun önüne geçmek içinde Valize koyulması gereken eşyaların listesini yapmaya kişisel bakım ürünlerinden hangilerini almanız gerektiğine karar vererek başlayabilirsiniz. Valiz listesinde dış macunu, duş jeli, şampuan, tarak, dış fırçası ve krem gibi kişisel bakım ürünlerine mutlaka yer verilmelidir.

Reklamlar

Eşyaları Sıralamak Önemlidir

Valiz içerisindeki giysilerin buruşmaması için valizin en alt bölümüne saç kurutma makinesi, tarak, terlik, ayakkabı, saç maşası, makyaj çantası ya da kutu gibi sert yapıya sahip eşyalar yerleştirilmelidir. Yaz tatili valizi nasıl hazırlanmalı denildiğinde bu şekilde olunmalıdır. Bunların üzerine de tayt, eşofman, iç giyim, bikini, çorap gibi kırışsa da fazla önemli olmayan giysiler konulmalıdır. Bunların sonrasında da şort, etek ve pantolon gelmelidir. Daha sonra da kırışma olasılığı fazla olan gömlek, elbise ve tişörtler valizin en üstünde yer alacak şekilde yerleşmelidir.

Gömleklerde Kat İzi Olmamasına Özen Gösterin
Gömleklerde Kat İzi Olmamasına Özen Gösterin

Gömleklerde Kat İzi Olmamasına Özen Gösterin

Eğer yanınıza gömlek de alacaksanız gömleklerin kollarını arkaya doğru kıvırarak kutlamanın gerekir. Gömleklerin yaka düğmelerini son düğmelerini de iliklemek mantıklı olur. Gömleğin kat olan kısmına rulo şeklinde bir pelür kağıda yerleştirin. Bu sayede kat izi oluşmayacaktır. Ceket de oldukça önemlidir. Yanınıza ceket alıyorsanız ceketleri katlarken potluklara engel olmak adına rulo haline getirilmiş pelür kağıtları kollarını ve omuzların içerisine yerleştirmeniz iyi bir sonuç yaratır.

Eşyaları Rulo Yapmayı Deneyin

Etekler ve gömlekler katlandığı zaman diğer kıyafetlere göre daha kırışık olması mümkündür. Her otelde ütü olmadığı için valiz içerisinde kıyafetlerin kırışmadan sağlanmasını iğrenerek önemlidir. Bu nedenle de kıyafetleri katlayarak değil rulo bir halde sararak Valize en iyi şekilde yerleştirmek iyi bir sonuç yaratır. Tişört, kazak hırka, etek, pantolon gibi her kıyafet rulo açısından müsaittir. Yaz tatili valizi nasıl hazırlanmalı sorusuna en iyi örnek bu şekildedir. Rulo yapılan her kıyafet yan yana yerleştirildiğinde hem daha az yer kaplar hem de kırılması engellenir.

İlginizi çekebilir: Erkeklere Özel Şıklık Yaratan Yaz Kombinleri

Reklamlar

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx