Moda

Zayıf Gösteren Kıyafetler Nelerdir?

Zayıf Gösteren Kıyafetler ve Zayıf Görünme Sırları

Reklamlar

Zayıf gösteren kıyafetler herkesin merak ettiği ve öğrenmek istediği bir konu… Herkes biraz daha zayıf görünmek ister, değil mi? Vücudunuzdaki fazlalıkları gizlemek, daha uzun, daha zarif ve daha ince görünmek için modada sık sık kullanılan göz yanılsamalarından yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda zayıf gösteren kıyafetler erkek kombinleri nasıl yapılır, zayıf gösteren kıyafetler kadın kombinleri nasıl yapılır, zayıf gösteren kıyafetler seçimi nasıl yapılır, zayıf gösteren kıyafetler tesettür seçimleri nasıl yapılır ve zayıf gösteren kıyafetler stil hileleri nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Zayıf Gösteren Kıyafetler Erkek Kombinleri
Zayıf Gösteren Kıyafetler Erkek Kombinleri

Neler Okuyacaksınız? →

Zayıf Gösteren Kıyafetler Erkek Kombinleri

İyi hissetmek için harika bir egzersiz rutini ve beslenme planı gereklidir ve bu, giysilerinizde daha iyi görünmenize yardımcı olur. Ama belki de henüz hayalinizdeki vücuda tam olarak ulaşmamışsınızdır ya da o dar kesim takım elbise içinde biraz daha zayıf görünmeyi istersiniz. İyi haber, mümkün olan en güzel görünümü yakalamanıza yardımcı olabilecek birkaç basit stil hilesi var. İşte yapabileceklerinize dair stil önerilerimiz…

Zayıf Gösteren Kıyafetler Nelerdir?

Küçük Desenlerle Gizlemek İstediğiniz Yerleri Gizleyin

Düz renklerde düz kumaşlar yekpare bir figür yaratır. Aynı şekilde, büyük ve yoğun baskılar da sizi büyük ve geniş gösterir. Ancak küçük, dokulu desenlere sahip örgüler ve ince, zarif tasarımlara sahip gömlekler, gözleri daha büyük bölgelerden uzaklaştırarak dikkatleri desenlere çeker.

Reklamlar

Pilelerden Kaçının

Pileli pantolonlar sadece belinize daha fazla malzeme katar, bu da kemerinizin altında bir futbol topu saklıyormuşsunuz gibi görünür. Düz pantolonlar, beli ince gösterir veya daha kalın olan beli gizlemeye yardımcı olur.

İnce Çizgiler Sizin Arkadaşınız

Takım elbiselerin çoğu doğal olarak zayıflar çünkü tek renk ve doku boyundan ayaklara kadar kesintisiz bir dikey çizgi oluşturur. Ancak ince çizgiler işi daha da verimli bir şekilde yapıyor: Bu yüzden ince çizgili kıyafetler giyenler olduğundan daha zayıf görünüyor. İnce çizgili bir takım elbise üzerindeki tebeşir çizgileri, gözleri vücudunuzun uzunluğu boyunca yukarı ve aşağı yönlendirecektir. Keskin bir kıvrım da aynı işlevi sağlar. Ancak büyük desenli takımlara dikkat edin: Camlı takımlar ve geniş ekose desenler kilolu görünmenize neden olur.

Sıkıştırmayın ve Kapatın

Sıkıştırmadan giyilebilen herhangi bir gömlek, fazlalıkları gizlemeye yardımcı olur. İki önemli uyarı: İlk olarak, pantolonun dışında kalacak ve pantolonun içine sokulmayacak herhangi bir gömleğin aşağı kısmında düğme olmamalıdır. İkincisi, alt kısmı elastik olan herhangi bir üstten (kazak, rüzgarlık) kaçının. Malzemenin belinizde toplanmasına neden olarak zayıf bir adamın bile geniş gibi görünmesine neden olurlar.

Az Düğmeli Ceketleri Seçin
Az Düğmeli Ceketleri Seçin

Az Düğmeli Ceketleri Seçin

Belirgin bir göbeğiniz varsa, yüksek düğmeli ceketler bazen dış hatları gösterebilir. Daha kilolu erkekler, üst düğmenin üzerinde daha derin bir gömlek üçgeni ortaya çıkaran ve dikkatleri göbekten uzaklaştıran bir veya iki düğmeli ceketler seçmelidir. Aynı şekilde kruvaze takım elbise giymeyin. Göstermeye çalıştığınız üçgeni küçültürler ve ekstra düğmeler, başkalarının dikkatini orta bölgenize çeker.

Reklamlar

Kıyafetlerin Üzerinize Oturmasını Sağlayın

Bol kıyafetlerin kusurları gizleyeceğini düşünme hatasına düşmeyin. Genellikle kusurları vurgular. Saha da kötü bir hataya düşmeyin, üç yıl önce 34 beden aldığınız pantolonlar şimdi 36 olduğunuza göre hala size uygun olabilir. Ya da pantolonlarınızı ayakta tutmak için sıkı tutmanız gerekiyorsa, alışverişe çıkma zamanı gelmiş demektir. Üstlerde de aynı şey, giysileriniz üzerinize oturduğunda, figürünüz daha hoş görünür. Fakat kıyafetlerin içinde rahat olmanız önemlidir.

Kontrastı Azaltın

Mümkün olduğunda, vücudunuzun üst yarısı ile alt kısmı arasındaki renk kontrastını en aza indirin. Haki pantolonla giyilen koyu renkli bir gömlek belinizi ikiye böler (daha kısa ve daha geniş görünmenizi sağlar). Koyu gri pantolon ile aynı gömlek belinizi biraz vurgular ve uzunluğunuzu biraz artırır. Kemerlerde de aynı. Hafif pantolonların üzerine siyah bir kuşak, bel bölgesine dikkat çeker. Bu yüzden kemer koleksiyonunuzu genişletin. Birkaç farklı kahverengi tonu, belki bir gri kemer de ekleyin. Büyük tokalı kemerlerden olabildiğince uzak durun.

Bisiklet Yakalı Üstlere Elveda Deyin

Bisiklet yakalı tişörtler ve kazaklara elveda demeniz gerekir. Bisiklet yakalı üst parçalar, yüzünüzü daha yuvarlak gösterir. V yakanın ucu, sizi daha uzun ve daha ince gösterir ve belirgin gıdı oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Elbise gömlekleri için geniş yakalardan uzak durun ve yine yüzünüzdeki yuvarlaklığı en aza indirmeye yardımcı olan V yakaları ya da dik yakaları tercih edin.

Zayıf Gösteren Kıyafetler Kadın Kombinleri
Zayıf Gösteren Kıyafetler Kadın Kombinleri

Zayıf Gösteren Kıyafetler Kadın Kombinleri

Bu COVID-19 salgını sırasında kim birkaç kilo aldı? Kapanma sırasında buzdolabıyla fazla samimi olan ve egzersiz yapmaktan vazgeçen tüm insanlar… Gerçek kıyafetler bir şoktur. Düğmeler kapanmıyor, fermuarlar kapanmıyor ve geçen sene giydiğimiz her şey çok dar. Ama, bu zayıf olmakla ilgili değil. Kıvrımlı bir vücuda sahip olabilir, kıvrımlarınıza her boyutta sahip olabilir ve yine de fit, sağlam ve harika görünmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden önerilerimizi dikkate almalısınız.

Yeni iç çamaşırı satın alın

Cidden, vücudunuzu aşırı sıkmayan ve rahatsız olan iç çamaşırlarını bırakın. Rahat ve şık iç çamaşırları ile giydiğiniz her şey on kat daha iyi görünecektir. Rahatlıktan vazgeçmeye gerek yok. Göğsünüz ve beliniz arasında mümkün olduğunca fazla boşluk yaratarak, anında daha uzun, daha fit bir gövde elde edersiniz. Dikişsiz, yüksek kesimli mikrofiber külotlar alın ancak bunların yeni bedeninize uygun olduğundan emin olun.

Bir V yakalı bluz seçin

Daha önce de söyledim. V yakanın ters üçgen şekli omuz çizginizi güçlendirir ve boynunuzu ve gövdenizi uzatır. Geniş V yakalı bluzlar ve üstler, geniş kalçaları ve uylukları dengeler. Daha derin V yakalı bluzlar, cömert bir göğüs ayrımı ve kaldırma sağlar. Şal elbiseler ve çapraz üstler de bu yakaya sahiptir. Dolabınızda V yakalı bluz yok mu? Tüm gömleklerinizin ve bluzlarınızın düğmelerini bir V şeklinde açın, ancak gerçek bir V için yakanızı omuzlardan yanlara çekin. 

Pürüzsüzleştirici olarak body ve saran atletler kullanın

Kamuoyunda ortaya çıkarmak istediğimiz son şey, sırt yağı, aşk tutamaçları veya belirgin bir göbek. Basit bir siyah body, istediğiniz ince, gergin çizgiyi yaratacaktır. Saran atletler ve bodyler, göbeğinizi ve sırtınızı daha sık ve düz gösterir. Vücuda yakın tüm kıyafetlerin altına yerleştirildiğinde de harika görünür.

Karnı kamufle etmek için belsiz elbiseler giyin
Karnı kamufle etmek için belsiz elbiseler giyin

Karnı kamufle etmek için belsiz elbiseler giyin

Karın şişkinliği, ön planda ve merkezde dikkat çeker. Bu yüzden kombin yaparken karın bölgenizin ortaya çıkmasına izin vermeyin. Kemeri olmayan herhangi bir elbise belinde herhangi bir kırılma olmadığı için ayrı üst ve altlardan daha vücut dostu olacak. Bunun için bir shift elbise, belden oturan kloş elbise, prenses kesim elbise, yükseltilmiş belli elbise ya da balık elbise kullanabilirsiniz. Tek parça elbiseler kıvrımların üzerinden kayar ve vücut oranlarını dengeler, böylece siz de daha “dengeli” görünürsünüz.

Biraz yükseklik ekleyin

Neredeyse hiç kimse yüksek topuklu ayakkabı giymek istemiyorken, yüksekliğe sahip herhangi bir ayakkabı bacakları daha uzun gösterecektir. Dolgu topuklu ayakkabı, platform topuklu spor ayakkabı veya hatta alçak topuklu ayakkabı, kedi topuklu ayakkabı veya clog ayakkabı gibi rahat ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.

Rahat ve kalın topuklu ayakkabılar ve platform spor ayakkabılarda biraz yükseklik kazanın ve yükselişi hareket ettirerek bacaklarınızın görünümüne biraz daha uzunluk ekleyin. Pantolon paçalarının iki santim daha uzun olmasına dikkat edin. Doğal belinize oturan bir pantolon çok yüksek değil, daha fit ve uzun görünmenizi sağlar.

Hacmi yalnızca en çok ihtiyacınız olan yere ekleyin

Bazılarımız vücudumuzun her yerinde eşit olarak kilo alamıyoruz. Fazla kilolar üstümüze veya altımıza gider. Fazla kiloları kalçalara, uyluklara ve kalçalara yerleşen bel altı kilolu biri misiniz? Yoksa fazla kilolarınız her zaman doğrudan göğüslerinize ve karnınıza mı gider? Eğer kalçalarınız ve bacaklarınız genişse, skinny jean pantolonları, triko elbiseleri ve kalem etekleri bir kenara bırakın. Bunun yerine tam A kesim etekler ve elbiseler ile geniş paçalı pantolonları, her zaman üzerinize oturan bir üst ile birlikte giyin. Üst kısmı geniş biriyseniz, dar tişörtleri ve dar kesim düğmeli gömlekleri unutun ve kabarık kollu üstleri, düşük omuzlu kazakları ve dar altları olan oversize gömlekleri eşleştirin. Her şey oranlarla oynamakla ilgili.

Düz siyah pantolonunuzu dikkat çekici bir bluz ile kombinleyin

Güvenilir temel parça olan siyah pantolonlarımız, eteklerimiz ve üstlerimiz, bizi kombin yaparken desteklemeye devam edebilir. Siyah, herhangi bir şeyin daha küçük görünmesi söz konusu olduğunda süper güçlü bir renktir. Bu yüzden azaltmak istediğiniz yerde giyin ve göz alıcı parlak veya baskılı bir bluz veya gömlekle eşleştirin. Eğer bunlar sizde yoksa, aynı etki için hafif bir atkı sarın.

Tepeden tırnağa tek renk giyin
Tepeden tırnağa tek renk giyin

Tepeden tırnağa tek renk giyin

M, XL veya 2X beden olsanız da en şık görünüm için üst ve altlarınızı aynı renk grubunda ve yoğunlukta tutun. Başka bir deyişle, yakın bir eşleşme sağlayın. Minimum kontrast için gidiyorsunuz. Örneğin, lacivert bir tişört ve koyu yıkama mavi kot pantolon, açık mavi bir kapüşonlu ve hafif yıkama kot pantolon veya siyah kapüşonlu ve tozluk giyin. Mevsimlik ürünleri gece veya gündüz karıştırmaya da gerek yok. Baskıları ve dokuları da karıştırırsanız, bu kıyafetiniz çok daha ilginç hale gelecektir. Örneğin, zeytin rengi kargo pantolon ile yeşil çiçekli ipek bir bluz ve funda yeşili bir hırka giyin. Pantolon takımları elbette bir kazançtır. Bunları kullanmanız gerekir.

Bel bölgenizi vurgulayın

Eğer karın bölgeniz çok geniş değilse, kalın görünen figürünüzü kum saati haline getirmenin en güzel yolu, bel bölgenizi vurgulamaktır. Oversize gömlekler, pantolonlar ve katmanlı trapez elbiseler gibi daha salaş, daha rahat kıyafetleri seviyorsanız, devam edin. Evet, sonuçta orada bir bel oyuntusu olduğunu belirtmek için belinizin üstüne veya hemen üstüne bir kemer ekleyin. Herhangi bir elbisenin, popover gömleğin ve hatta uzun bir hırkanın üzerine bir kemer takın. İnce bir bele ihtiyacınız yok, sadece göğüs ve kalçalarınız arasında yeterli girintiye ihtiyacınız var. Elbette bir tulum, işleri kolaylaştıran bir elbise-ince kemer çözümüdür.

Bir blazer ceket kullanın

Fazla kiloları gizlemek için en büyük güven artırıcı olarak bir blazer cekete güvenirdik. Bilin bakalım ne oldu? Keskin özel çizgiler, şeklimizi hızlı bir şekilde sağlamlaştırmak için hala çalışıyor. Bir şey satın almaya gerek yok. Dolabında bir şeyler saklamaya hazır olan nesiliz! Artık uzun, büyük beden modelleri ve daha klasik kesimleri ile modaya uygun. En sevdiğiniz bilekte biten pantolonunuza, kot pantolonunuza veya taytlarınıza ve herhangi bir tulum veya midi elbisenin üzerine bir blazer ceket ekleyin.

İnce el bileklerinizi ve ayak bileklerinizi gösterin

Kilonuz ne olursa olsun, el bilekleriniz ve ayak bilekleriniz her zaman vücudunuzun en ince kısımları olacaktır. Gösterin onları! Bu, uzun kolları, pantolonları ve maksi etekleri daha kısa olanlarla değiştirmek anlamına gelir. Bilekte biten pantolonlar ve kot pantolonlar, bermuda kollu üstler ve midi etekleri tercih edin. Gözü ekstremitelere çekerek yeni odak noktaları yaratırsınız. El bileklerinizi bir yığın bilezik veya ayak bileklerinizi iddialı bir ayakkabı ile vurgulayın.

Zayıf Gösteren Kıyafetler Seçimi
Zayıf Gösteren Kıyafetler Seçimi

Zayıf Gösteren Kıyafetler Seçimi

Bedeninizin daha güzel ve hoş görünmesini sağlamak için zayıf gösteren kıyafetlerle ilgili ipuçlarını hazırladık. İltifatlara hazır olun!

Farklı parçaları eşleştirin

Pantolonunuzu veya eteğinizi, çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı eşleştirerek beş kilo daha zayıf görünün. Hepsi siyahsa, on kilo daha hafif görüneceksiniz! Tek renkli şey zevkinize göre çok mu sade? Ortalığı sallamak için bir çift parlak ayakkabı giyin.

Dar giyinmenin bir numaralı sırrını hatırlayın: orantı

Üstte ve altta tam, yuvarlak şekiller sizi dolgun ve yuvarlak gösterecek. Bu nedenle, daha cömertçe kesilmiş parçalarınızı rahat bir parça ile eşleştirerek her zaman vücudunuzun en ince bölgesini vurgulayın. Örneğin, kalçalarınız genişse, geniş paçalı bir pantolon ile üst bedeninize oturan bir bluz giyin. Karın bölgeniz genişse bir mini etek ile daha uzun ve salaş bir bluz giyin.

Doğru ceketi giyin
Doğru ceketi giyin

Doğru ceketi giyin

Kalça boyu ve özel hatlara sahip ceketler şık görünecek. Çok bol veya çok dar olanlar felaketlerdir. Dar kesimli ceketler her zaman belinizi inceltecektir.

Biçimli etekler seçin

Kalem eteğin kişiye özel kesimi (kalçaların çok dar olmamasını seviyoruz) tüm vücutların şık görünmesini sağlar.

Uzun bir hırka giyin

Bel uzunluğundaki hırkalar vücudunuzu kısaltmaya eğilimliyken, uzun, kalçalarda biten modeller gövdeleri uzun gösterir.

Kotları, topuklu ayakkabı ile giyin

Bu görünümü neden ünlülerde, reklamlarda, dergilerde tekrar tekrar gördüğünüzü hiç merak ettiniz mi? Çünkü doğru yapıldığında her kadını daha uzun ve zayıf gösterir. En şık şekilde, kalçalarınıza oturan (belinizin veya kalça kemiğinizin altında değil) düz paçalı kot pantolonların üzerine bir bluz giyin ve topuklu ayakkabılarınızla eşleştirin.

Doğru kemeri kullanın

Sizi rahatça içine çeken esnek ve streç bir kemer harika görünmenizi sağlar. İnce kemerler yerine daha geniş kemerler sizi daha küçük gösterecektir.

Zayıf Gösteren Kıyafetler Tesettür
Zayıf Gösteren Kıyafetler Tesettür

Zayıf Gösteren Kıyafetler Tesettür

Zayıf gösteren kıyafetler tesettür giyiminde önemlidir. Genellikle bol kesimli tesettür kıyafetlerde kesimler ve aksesuarlarla daha zayıf ve ince görünebilirsiniz. 

Düz ön kesimli pantolonlar seçin

Düz ön stillere sahip pantolonları tercih ederseniz daha fit görünürsünüz. Kıvrımlıysanız anında küçültürler. Pilelerden farklı olarak, düz bir ön kısım, karın bölgesinde kesintisiz bir çizgi oluşturarak sizi daha uzun ve daha ince gösterir. Üç ila beş santim genişliğinde bir kemer belinizi daha kıvrımlı ve hoş gösterir. Daha ince olan kemerler karın bölgesini bölebilir ve geniş olan karın bölgesine dikkat çekebilir. Bunlar uzun zamandır bir nedenden dolayı en çok satanlar arasında. Kalçaları daha ince gösteriyorlar. Bir parça streç olan pantolonun, satın aldığınız temiz ve keskin kesimi tutmasına yardımcı olur.

Kıyafetlerin baskılarınızı akıllıca seçin

Baskılar düz renkler kadar ince değildir, ancak kamuflaj özelliklerini geliştirerek sizin için çalışmasını sağlayabilirsiniz. Alt tarafınız daha genişse, baskılı A kesim bir tuniği, bir çift siyah taytla eşleştirmeyi deneyin. Baskıların altın kuralı, baskı ne kadar küçükse o kadar küçük ve ince görünürsünüz.

Kırmızı giyin

Daha önce söyledik, ama tekrar söyleyeceğiz. Cesur kırmızı tonda bir şey giymek kesin bir kuraldır. Doygun renk, ışığı tüm doğru yollarla emer ve aynı zamanda özgüveniniz arttırır.

Üstünüzün pantolonunuzla nerede birleştiğine dikkat edin
Üstünüzün pantolonunuzla nerede birleştiğine dikkat edin

Üstünüzün pantolonunuzla nerede birleştiğine dikkat edin

Sizi belden kesen her şey kilo ekler. Üstünüz ve altınız belin hemen altında birleşirse daha ince görünürsünüz.

Geniş yakalı bir palto deneyin

Her şeyi üst üste giymek zorunda olduğunuz soğuk mevsimlerde bir kardan adam gibi hissetmemek zor. Ancak geniş yakalı bir palto ya da normal ceketinizin üzerine atılan kalın bir eşarp, göğüsten aşağı her şeyi düzene sokmanın bir yolunu sunar.

Eşarp ve düz paça kot kombinasyonunu deneyin

Uzun, güzel eşarplar ve koyu, düz kesim kotlar bir araya getirildiğinde daha iyidir. Her zaman gurur verici, her zaman moda olan düz paçalı kot pantolonların kalçaları ve uylukları incelerken, desenli bir eşarp muhteşem yüzünüze dikkat çekiyor.

Yuvarlak burunlu topuklu ayakkabı giyin

Aptalca gelebilir ama bu gece aynanın önünde farklı ayakkabı türlerini deneyin ve ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Bootieler ve bilekten bağcıklı ayakkabılar bacakları kısa göstermenin bir yolunu sunarken, yuvarlak burunlu topuklu ayakkabı ve sandaletler daha ince ve uzun görünmenizi sağlar.

Zayıf Gösteren Kıyafetler Stil Hileleri
Zayıf Gösteren Kıyafetler Stil Hileleri

Zayıf Gösteren Kıyafetler Stil Hileleri

Zayıf gösteren kıyafetler için en güzel stil hilelerini bu bölümde sizlerle paylaşıyoruz.

Cilt tonunuza uyan topuklu ayakkabılara yatırım yapın

Başka bir zayıf gösteren fikir? Ten rengi topuklu ayakkabılar, ünlü stilistlerin gizli el kitabında taytlardan sonra ikinci sıradalar. Diz boyu ve uyluk ortası eteklerle giymek için mükemmeldir, seksi bacaklarınıza birkaç santim daha ekleyebilirler. Dikkatli olun, ten rengi ayakkabı numarası sadece çıplak bacaklarda işe yarar. Renkli taytlarla bir kez eşleştirildiğinde, optik illüzyon mahvolur bu nedenle bu dahice fikri kapıdan kapıya ulaşımın olduğu günler için saklayın!

Uzun ve kalın bir kolye takın

Bu gösterişli kolyeler tamamen moda olmasının yanı sıra uzun U şekli, gövdenizi ekstra uzun ve ince gösterecektir. Açık renkli bir üst giyerek kendinizinkini daha da öne çıkarın.

İlginç yakalar arayın

Düz renkler, özellikle koyu, cazibeli tonlar giymek figürünüzü daha hoş hale getirmenin ilk altın kuralıdır. Fakat moda guruları bilirler ki, basit bir mini ve siyah elbise veya mavi elbiseyi ultra gösterişli hale getirmek için ihtiyacınız olan tek şey süslü bir yakadır. Dökümlü derin V kesim elbise beli daha da inceltir, süslenmiş yaka ise tüm gözleri hemen üzerinize çevirir.

Süslenmiş bir kemerle belinizi sarın

Bunun gibi güzel bir kemer çok yönlüdür. Görünümünüzü saniyeler içinde süsler, size seksi bir kum saati şekli verir ve size gecenin en iyi giyinen unvanını kazandırır.

Daha kalın, daha şekilli bir topuklu ayakkabı seçin
Daha kalın, daha şekilli bir topuklu ayakkabı seçin

Daha kalın, daha şekilli bir topuklu ayakkabı seçin

Aynı genel kuralı kullanarak topuk ve kemer seçimlerini yapın: Dengeli orantıları hedefleyin. Daha şehvetli baldırlara ve ayak bileklerine sahip olanlar daha kalın, daha şekilli bir topuk tercih etmelidir. Öte yandan kedi topuklu ayakkabılar ayaklarınızı ekstra uzun gösterebilir ki bu sadece bu tür şeylerle ilgileniyorsanız sorun değil.

Orta paralel arka cepleri olan orta boy kot pantolonları arayın

Spor salonu tutkunları dışında, düşük belli kot giyen kadınların çoğu hayatlarında en az bir kez göbeğinden rahatsız olacaktır. Bu sıkıntılı kaderden kaçınmak için biraz daha yüksek belli kotları tercih edin. Göbek deliğinizin birkaç santim altında biten orta boy kotları seviyoruz. Soyunma odasından ayrılmadan önce arka görüşünüzü kontrol etmeyi unutmayın. Orta dikişe paralel orta boy arka cepleri olan kot pantolonlar hemen hemen herkese yakışıyor.

Daha açık renklerin altına koyu renkler seçin

Gelecekte, insanlar geriye bakacak ve bize katmanlama sanatını mükemmelleştiren nesil diyecekler. Cidden, bir düşünün: Kaç tane kazak, hırka ve şık gömleğiniz var? Önce en koyu renklerinizi koyarak zayıf görünme potansiyellerini en üst düzeye çıkarın.

Uygun temel giysileri seçin

Elbette, saran iç çamaşırları ve korseler etkili zayıflama araçlarıdır, ancak temel bilgilerden bahsedelim. İyi büyüklükte bir sutyen, göğsünüzü ait olduğu yere kaldıracaktır. Belinizi yeniden tanımlayacak ve duruşunuzu düzeltmeye yardımcı olacaktır. Çok çeşitli bedenleri stoklayan bir butikte veya büyük mağazada bir profesyonel tarafından ölçün.

Yapılandırılmış orta boy bir çanta taşıyın
Yapılandırılmış orta boy bir çanta taşıyın

Yapılandırılmış orta boy bir çanta taşıyın

Daha ince giyinme konusunda terzilik giyimde olduğu kadar aksesuarlarda da önemlidir. Dev, huysuz omuz çantalarından (kolunuzda şekilsiz çuvallar gibi görünecekler) ve neredeyse herkeste orantısız görünen küçük el çantalarından kaçının. Dengeli, aerodinamik bir görünüm için günlük kullanım için orta boy yapılı bir çanta seçin.

Vücudunuzun en büyük kısımlarını inceltmek için daha koyu renkler kullanın

Vücudunuzun belirli bir bölümünü daha küçük göstermek istiyorsanız, koyu renkler en iyi seçimdir. Ancak bu, yalnızca kıyafetinizde de daha açık bir renk giyerseniz işe yarar. Bunun nedeni, daha koyu renkli şekillerin daha açık renkli olanlara göre daha küçük görünmesidir. Örneğin, vücudunuzun üst yarısını inceltmek için siyah bir gömlek ve beyaz pantolon giyin. Zıt renkler, vücudunuzun üst kısmının alttan daha küçük görünmesini sağlar.

Dikey çizgiler zayıflama etkisi yaratır

Dikey çizgili desenli kıyafetler giydiğinizde vücudunuz otomatik olarak daha ince görünür. Ancak kıyafetinizde ne kadar dikey çizgiler kullanırsanız, silüetin de o kadar uzun görüneceğini unutmamakta fayda var. Bu, aralarında daha az boşluk olan daha küçük çizgili kıyafetleri seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha büyük kalçalar için iyi bir ipucu, dikey çizgili pantolon ve etekleri giymektir, çünkü çizgiler dikkati o bölgeden uzaklaştıracaktır.

Yatay çizgiler vücudunuzun belirli bir bölümünü öne çıkarır

Bir kıyafette her zaman yatay çizgilerden kaçınmanız gerektiğini muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Sizi daha büyük gösterebilirler, ancak onları giymenin oldukça şık olduğunu kanıtlayan “doğru bir yol” var. Vücudunuzun geri kalanıyla bir denge oluşturmanın bir yolu olarak daha ince bölgelerde yatay çizgiler kullanmayı deneyin. Örneğin, büstünüzün daha büyük görünmesini istiyorsanız, yatay çizgili desenlerin olması gerektiği yer burasıdır! Kıvrımlı bir kadınsanız, yatay çizgiler de şeklinizi vurgulamak için harikadır.

canlı renkleri birleştirin
canlı renkleri birleştirin

Tamamen farklı bir vücut şekli yanılsaması yaratmak için canlı renkleri birleştirin

Renk bloğu, 1960’lardan beri var olan bir trend ve modaya uygun optik illüzyonlar yaratmanın cesur bir yolu. Siluetinizin görünümünü değiştirmek için çizgiler ve geometrik desenler aracılığıyla stratejik olarak yerleştirilmiş canlı ve zıt renkler giymekten oluşur. Vücudunuzu yeniden şekillendirmek için koyu kesik, geometrik şekiller ve zıt renklerde elbiseler seçin.

Karın bölgesini gizlemeye çalışıyorsanız asimetrik çizgiler harikadır

Çapraz çizgiler, gözlerinizin bir noktadan diğerine uzun bir yolculuk yapmasını sağlar bu nedenle bir kıyafette asimetrik çizgiler kullanmak sizi daha ince gösterebilir. Silüetinizi daha uzun gösterir. Göbeğiniz en sevdiğiniz bölge değilse, bu sizi daha zarif gösterebilecek bir numara.

Vücudunuzun üst veya alt kısmına yerleştirilen yatay bir şerit sizi daha zayıf gösterebilir

Bu tartışmalı görünebilir, ancak vücudunuzun üstüne veya altına yatay bir çizgi yerleştirmek aslında sizi daha uzun gösterebilir. Bunun nedeni şu kuraldır: Gözleriniz yatay bir şerit bulana kadar dikey olarak ne kadar uzun hareket ederse, siluet o kadar uzun görünür. Altları büyük parlak şeritli etekleri ve elbiseleri deneyin. Omuz seviyesinde bu detaya sahip üstler de işe yarayabilir.

Yüksek bir bel vurgulayarak bacaklarınızı uzatın

Pantolon veya etek giyerek belinizi ayarladığınızda, gövdeniz ile vücudunuzun altı arasında bir ayrım yaratırsınız. Kısa boyluysanız, bacaklarınızı daha uzun göstererek tamamen farklı vücut oranlarına sahip bir illüzyon yaratabilirsiniz. Bunun için yüksek belli pantolonlar, şortlar, etekler ve hatta göbek deliğinin üzerinde kemerler giymeyi denemelisiniz.

Vücudunuzun belirli kısımlarını büyütmek için büyük, küçültmek istiyorsanız küçük baskıları kullanın

Kıyafetlerinizde baskı kullanarak optik illüzyonlarla oynayabilirsiniz. Baskı ne kadar büyük olursa, vücudunuzun o kadar büyük görüneceğini unutmayın. Dengeli bir görünüm oluşturmak için vücudun daha küçük kısımlarına daha büyük baskılar giymek iyi bir fikirdir. Tam tersi bir etki istiyorsanız, aralarında daha az boşluk olan daha küçük baskılar deneyin. Bu sizi daha ince gösterebilir.

Bel çizgisini tanımlamak için renkleri ve çizgileri kullanın
Bel çizgisini tanımlamak için renkleri ve çizgileri kullanın

Bel çizgisini tanımlamak için renkleri ve çizgileri kullanın

Beliniz ne kadar büyük olursa olsun, onu daha iyi göstermenin her zaman bir yolu vardır. Küçük yatay şeritler veya parlak kemerler gibi belinizi göstermek için doğru yerlerde zıt renkler kullanabilirsiniz. Dikdörtgen bir vücut şekliniz varsa, ince bir bel görünümü oluşturmak için başka illüzyonlar kullanmak isteyebilirsiniz. Kalçalarınıza hacim katmak için peplum bluzları ve geniş etekleri seçin.

Daha küçük bir gövdeye sahipseniz, daha uzun üstleri seçin

Zıt giysiler giydiğinizde, vücudunuzda otomatik olarak yatay çizgiler yanılsaması yaratırsınız. Daha küçük bir gövdeye sahipseniz, kısa üstler veya yüksek belli pantolonlar giymek sizi daha kısa veya daha da büyük gösterebilir. Bu durumda göbek deliğinin altına inen üstleri mutlaka denemelisiniz. Bunlarla daha uzun görüneceksiniz ve silüetiniz daha uzun görünecek. Başka bir ipucu da gömleklerinizi sıkıştırmayı unutmayın.

Beğendiğiniz bölgeleri vurgulayarak daha büyük vücut bölümlerinizden dikkat dağıtıcı şeyler yaratın

Moda söz konusu olduğunda en büyük hile, kusurlarınızı gizlemek değil, en iyi özelliklerinizi öne çıkarmaktır. Güzel göğüslere sahipseniz onu gösteren üstler giyin. Kalçalarınız en güzel özelliğinizse, onları öne çıkaran pantolon ve etek giymekten korkmayın. Bunu bir kez yaptığınızda, kimsenin kötü bir şey fark etmesine imkan yok, bunu garanti ediyoruz!

İlginizi çekebilecek içerik: Zayıf Gösteren Renkler Erkek Önerileri

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx