Saç Bakımı

Aspirin ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Bu yazımızda sizlere aspirin ile saç bakımı nasıl yapılır, aspirin saça faydaları, aspirin saça nasıl uygulanır, aspirin saç uzatır mı, aspirin saç dökülmesine iyi gelir mi, saç çıkarır mı gibi konuyla alakalı en çok aratılan konuları paylaşacağız.

Aspirin çok fazla kullanılır çok kullanılan bir ağrı kesicidir. Aspirinin kan sulandırdığı bilinir. Herkesin evinde aspirin bulunur. Aspirinin kalp krizi riskini kan sulandırdığı için azaltır. Anti bakteriyal özelliğinden dolayı cildimiz için de aspirin kullanabiliriz. Bu özelliğe sahip olduğu için sivilceleri tedavi eder. Cildimizdeki ölü hücrelerin giderilmesinde yardımcıdır.  İçeriğindeki vitaminlerden dolayı saç bakımı içinde vazgeçilmezdir.

Aspirin cilde olduğu gibi saçımız için de çok faydalıdır. Saç diplerini tedavi eder. Çünkü saçları çok iyi şekilde temizler ve iyileştirir. Saç derisinde kaşıntı ve yanmayla ortaya çıkan kırmızı lekelerin çözümünde etkilidir. Aspirin saç derisini temizlediği kepek, egzama gibi sorunların önüne geçtiği gibi saç köklerinizi de kuvvetlendirerek saç dökülmesi sorununuza da çözüm olacaktır.

Reklamlar
Aspirin ile Saç Bakımı
Aspirin ile Saç Bakımı

Aspirinin Saça Olan Faydaları

Aspirin günlük hayatta ağrı kesici olarak kullanılmasının yanı sıra pek çok farklı faydaları da olan bir mucizedir. Şimdi aspirinin saça olan faydalarından bahsedeceğiz.

Aspirin Saç Dökülmesine İyi Geliyor

Vücudumuzda bazı dokularda hasar meydana gelerek bazı hormonlar fazla üretiliyorsa saç dökülmesi sorunlarıyla karşılaşabiliriz. BU üretimini azaltan bir ilaç olan aspirin bu konuda çok faydalıdır. Aspirin kullanarak saç dökülmesini önleyebilirsiniz, saçlarımızın daha sağlıklı ve gür olmasını sağlar.

Aspirin Saçtaki Kepek Oluşumunun Önüne Geçiyor

Kepek oluşumunun çeşitli sebepleri vardır. Çok fazla şampuan kullanımı kepek oluşumunu arttırabilir. Aynı zamanda egzama da kepek oluşmasını sağlıyor. Aspirinin içindeki vitaminler sayesinde saç derisini canlandırdığı için daha güçlü olmasını sağlar.

Kepek Oluşumunu Engelleyen Aaspirin Maskesi

1 tane dövülmüş Aspirini şampuanınızın içine ekleyin. Saçınızda 5 dakika bu maskeyi bekletin. Sonrasında saçınızı yıkamanız yeterlidir. Fakat aspirin ile maske uyguladığınız sıralarda kepeğe karşı etkili şampuanları kullanmayın.

Reklamlar

Aspirin Saçlarınızın Parlamasını Sağlıyor

Aspirin yapısındaki bazı maddeler sayesinde saçlardaki kırıkları en aza indirir, saçlarınızın pırıl pırıl ve parlak görülmesini sağlar.

Aspirin Saçınızın Rengini Koruyor

Havuz ve deniz saç rengimizin değişmesine neden olur. Özellikle havuzdaki klor, boyalı olan saçların renklerinde değişmeler meydana getirebilir. Güneş de aynı şekilde saça zarar verebilir. Klorun ve güneşin verdiği zararı azaltmak için Aspirin kullanabilirsiniz. Aspirin maskesi saçların renklerindeki bozulmayı engelliyor. Kuru ve yıpranmış saçların daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Aspirin ile Saç Bakımı
Aspirin ile Saç Bakımı

Aspirin Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler, evde bu sorunu önlemek için çözüm aramakta ve aspirin saç dökülmesine iyi gelir mi diye düşünmektedir. Aspirin ilacı, ezilerek toz haline getirilmesi durumunda saç için kullanılabilmekte ve saç dökülmesine oldukça iyi gelmektedir. Saç dökülmesine iyi gelmesinin yanı sıra yeni kök ve saç oluşumunu da desteklediği bilinmektedir.

Aspirin ilacının içerisinde bulunan etken madde, saçlar için oldukça faydalıdır. Bir şişe şampuanın içerisine toz halde ekleyeceğiniz Aspirin, kısa bir süre içerisinde saçlarınızın çok daha gür bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Aspirin ve şampuan karışımını kullandığınız süreçte saçlarınıza ne kadar az ısıl ve kimyasal işlem uygularsanız, bir o kadar kısa bir sürede sonuç alabilirsiniz.

Aspirin ve Karbonat İle Saç Bakım Maskesi Tarifi

Herkesin en az ayda bir kere saçlarına bakım yapması gerekir. Kadınların olduğu gibi erkeklerinde saçlarına bakım yapması önemlidir. Ve bu bakım için maliyetsiz ve evde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. Evinizdeki doğal ürünlerle kolay bir şekilde maske hazırlayabilirsiniz. Karbonat ve Aspirin saç dökülmesi sorununa çözüm olacaktır.

30 tane Aspirin, sıcak su ve 2 tatlı kaşığı karbonat gerekli olan malzemelerdir. Sıcak suyun için aspirinler eklenir ve eriyene kadar karıştırılır. Aspirinler eridikten sonra 2 tatlı kaşığı karbonat da ilave edilir. Karışımın ılık hale gelene kadar beklenir. Temiz saça bu karışım uygulanır. Bu aşamada saçınız yaş olmalıdır. Saç dipleriniz masaj yaparak uygulayın. Saçınızda 15 dakika kaldıktan sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Bu maske saçınızın, daha canlı olmasını sağlayarak sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Bakınız: Aspirin ile Sivilce Tedavisi

Aspirin Saç Çıkarır mı?
Aspirin Saç Çıkarır mı?

Aspirin Saç Çıkarır mı?

Aspirin saçlarınızın daha gür olmasını ve parlamasını sağlar. Saç dökülmesi sorununa yardımcı olur ve yeni çıkan saçlarınızın daha kalın telli ve sağlıklı olmasını sağlar.

Aspirin saç çıkarır mı sorusu, saç dökülme sorunu yaşayan çoğu insanın araştırdığı konulardan bir tanesidir. Aspirin, saçlar için sıkça kullanılan bir ilaçtır. Oral yolla kullanıldığı zaman ağrı kesici özelliği bulunan bu ilaç, toz şekline getirildiği zaman saç bakım maskesi yapımında veya şampuan ile karıştırılarak kullanıma uygundur. Bu farklı kullanımlar için yalnızca 1 veya 2 aspirin tablet yeterlidir.

Aspirin, içerisindeki etken maddeler sayesinde yeni saçların oluşumunu desteklemektedir. Bu sayede saçları için aspirin kullanan bireyler, hem saç dökülme sorununun önüne geçmekte hem de yeni köklerin oluşumuna destek olmaktadır. Tüm bunlar sayesinde saçlar gürleşmekte ve ileriki dönemlerde yaşanabilecek kellik sorununun önüne geçilebilmektedir.

Aspirin İle Saç Nasıl Yıkanır?

1 tane dövülmüş aspirini avucunuza aldığınız şampuanın içine ekleyin. Özellikle saç diplerinize, güzelce saçlarınıza uygulayın. Saçınızda 5 dakika bekletin.  Sonra saçınızı güzelce yıkayabilirsiniz.

Aspirinli Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Aspirinin faydalarından kolay yararlanabilirsiniz saçınızı yıkarken bakım yapabilirsiniz. Hazırlaması çok pratiktir. Gerekli olan malzemeler ise 3 şerit aspirin ile birlikte şampuandır. İlk olarak asprinleri döverek yoz haline getirmelisiniz. Şampuanınızın içine aspirini karıştırın. Saçınız ıslattıktan sonra tüm saçınıza aspirinli şampuanınızı sürerek beş dakika kadar bekletin. Artık saçınızı yıkayabilirsiniz. Daha bakımlı ve sağlıklı saçlara ulaşmak bu kadar kolaydır. Son olarak isterseniz saç nemlendirici losyonunuz varsa kullanabilirsiniz.

Aspirin ile Saç Bakımı
Aspirin ile Saç Bakımı

Aspirin Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarında dökülme ve kepeklenme sorunu olan bireyler, Aspirin saça nasıl uygulanır sorusuna yanıt aramaktadır. Aspirin, ağrı kesici özelliği olan bir ilaçtır, ancak toz haline getirildiği takdirde saçlar için de kullanılabilmektedir. Aspirini hem saç maskesi olarak hazırlayabilir, hem de saçlarınız için kullandığınız şampuanın içerisine karıştırarak günlük kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kepeklenme ve dökülme sorunu için 2 tablet aspirin ilacını iyice ezmeli ve toz haline getirmelisiniz. Daha sonrasında ise toz haline getirdiğiniz aspirini şampuan şişenizin içerisine eklemeli ve iyice çalkalamalısınız. Bu adımdan sonra da saçlarınızı düzenli olarak bu şampuan karışımı ile yıkayabilir ve kısa bir süre içerisinde iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Aspirin Kullanarak Saç Losyonu Nasıl Elde Edilir?

Aspirin ile saç bakımınızı yapıp kolay bir şekilde losyon elde edebilirsiniz. Bu losyon saçınızın renk tonunu korurken, saçınızı dışardan gelen kötü etkenlerden korur.  Eğer saçlarınızı boyattınız ama eski orijinal saçınıza dönmek istiyorsanız, bu losyonu kullanmanızı öneririz. 8 şerit aspirin ile Yarım litre su kullanmalıyız. Aspirini döverek toz haline getirdikten sonra su ile karıştırın. Karışımı kolay saçınıza sıkabileceğiniz bir şişeye aktarın. Saçınızın tamamına sıkabilirsiniz. Bu işlemi her gece uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız. Aspirin tozları dibe çökecektir. Her kullanımdan önce mutlaka çalkalamalısınız.

Aspirinli Saç Uzatma Maskesi Tarifi
Aspirinli Saç Uzatma Maskesi Tarifi

Aspirinli Saç Uzatma Maskesi Tarifi

Saçınızı uzatmak için maske yapımında 4 -5 adet aspirin, 2 çorba kaşığı hint yağı 2 çorba kaşığı susam yağı ya da badem yağı gereklidir.

Karışımları maske haline getirmek için önce aspirinler toz haline gelene kadar dövülür. Sonra hintyağını ve susam ya da badem yağı ile birlikte karıştırın. Aspirin tozunu da ekleyin. Aspirin ve yağı tamamen karıştırın. Karışımı temiz olan saçınıza uygulamanız gerekiyor. Temiz saç uygularsanız saç derinize iyice etki edeceği için en iyi sonucu alırsınız. Karışımı saç köklerinize yavaşça masaj yaparak yedirin. Maskeyi saçınızda 20 dakika kadar bekletin. Sonra saçınızı şampuanlayın. Maskeyi haftada 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

Aspirinli Saç Maskesi Tarifi (Suna Dumankaya’nın Tarifi)

Maskemiz için 2 çay kaşığı tatlı badem yağı, 4 aspirinin toz hali, 2 çay kaşığı toz bira mayası, 1 çay bardağı kekik yağı. Maskemizin Hazırlanışı için tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırdıktan sonra tıpkı boya sürer gibi karışımı saç diplerinize yedirerek, sürün.

Maske saçta 2 saat tuttuktan sonra normal yıkanabilir. Bu maskenin haftada 1 yapılması saç dökülmesini gözle görülür ölçüde azaltacaktır. Ayrıca saç telleriniz eskisine göre daha güçlü ve kalın hale gelecektir.

Aspirin ile Saç Bakımı
Aspirin ile Saç Bakımı

Saç Bakımında Aspirinin Kullanımında Bilmeniz Gerekenler

Aspirin içeren maskeler saçınızın tipine, kişisel rutininize göre farklılıklar gösterebilir. Düzenli olarak maske uygulamak en faydalı sonucu elde etmek için en önemli faktördür.

Aspirin içeren bakım ürünlerini kullanırken su tüketiminizi arttırın. Ayrıca biyotin, E vitamini protein yönü zengin olan gıdaları da beslenme listenizden eksik etmeyin.

Aspirine karşı alerjiniz var mı bunu bilmeden bu aspirin bakımlarını yapmayın. Alerjik reaksiyonunuz var mı diye saç derinizde küçük bir alanda deneyip biraz bekleyin. Bir kızarma ya da kaşıntı olursa bu maskeleri kullanmayın.

Aspirinin bu faydalarını bilmeden önce saçlarınız için aspirin kullanmak aklınıza gelmezdi değil mi? Aspirinin yararlarını biliyorsunuz bu bakım maskelerini denemeyi ihmal etmeyin. Faydalarını yakın bir zaman içinde göreceksiniz. Saçlarınız eskisinden daha parlak, temiz, ipeksi ve sağlıklı olacaktır.

Bu yazımızda sizlere aspirin ile saç bakımı nasıl yapılır, aspirin saça faydaları, aspirin saça nasıl uygulanır, aspirin saç uzatır mı, aspirin saç dökülmesine iyi gelir mi, saç çıkarır mı gibi konuyla alakalı en çok aratılan konuları paylaştık. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilecek içerik: Avokado ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx