Dizi Haberleri

Ben Gri dizisi konusu nedir? Ben Gri dizisi Ne anlatıyor? Ben Gri Dizi incelemesi?

Ben Gri izlenmeli mi? Ben Gri dizisi Oyuncu Kadrosu nedir?

Reklamlar

Ben Gri dizisi Disney Plusta yayınlanmaya başladı.

Başarılı ekranların aranan oyuncusu Timuçin Esen Disney Plus yapımı olan Ben Gri ile dizi severlerin karşısına geri dönüyor. Peki Ben Gri dizisi ne anlatıyor, Ben gri konusu nedir, Ben gri dizisi incelemesi, ben gri dizisi izlenmeli mi ve ben gri dizisinin oyuncu kadrosu nedir konularını bulabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Ben Gri dizisi konusu nedir? Ben Gri dizisi ne anlatıyor?

Disney Plus Aralık ayında Türkiye’de 6.ayını doldurmuş olacak. Bu süre içerisinde Kaçış ve Dünyayla Benim aramda dizilerinin ardından Ben Gri dizisi ile karşımıza çıkıyor.

Ben Gri dizisi, ünlü başarılı ve zengin bir avukatın kadın hakları konusunda yaşadığı deneyimler üzerinden içsel bir sorgulamaya girişini hikaye edinilmiş. Psikolojik gerilim ve dram türlerinin bir karması olan dizide Fuat, karmaşık bir olayı çözmeye çalışırken aslında kendi içinde var olan bir sorunlar bütünüyle de yüzleşiyor.

Reklamlar
Ben Gri dizisi incelemesi
Ben Gri dizisi incelemesi

Ben Gri dizisi incelemesi

Ben Gri dizisinde Timuçin Esen’in canlandırdığı Fuat karakteri üzerinden hikaye anlatımı yapılıyor. Fuat ünlü başarılı ve maddi olarak da zengin bir avukat olarak karşımıza çıkıyor. Kızı ve karısı ile birlikte güzel bir hayat yaşamaktadır. Kızı yeni bir yaşa girdiği gün ile başlıyoruz. Dizinin ilk bölümünden ilk sahneden anlaşıldığı üzere, Fuat’ın kadın hakları üzerinden kadınların ayaklanmasına dair bir karşıt duruşu vardır. Hak adalet kavramları üzerine yaptığı savunmalarda kadınlara uygulanan şiddet ve baskıya ne kadar karşı çıksa da aslında tartışma sırasında kendisi de uyguladığını görüyoruz.

Erkek üstünlüğünü tartışmada kullanmak anlamına gelen Manspalling’i ustaca tartışma sırasında kullandığını görüyor, tartışmanın sadece küçük bir parçası olsa ve ne olduğunu anlamasak da huzursuz oluyoruz. Bir TV tartışmasından bir kadın konuşmacı ile yaptığı tartışmaya bakıldığında kelimelerle iyi oynadığı hatta kelimeler üzerinden karşı tarafı cahillik ithamı ile baskı altına almakda da başarılı olduğu görülen Fuat’ın sorunlu karakterine dair ipuçlarını görüyoruz.

Her ne kadar sorunlu ifadesi kullanılmış olsak da, Fuat karakteri aslında gaddar biri de değildir. Bir kadının yardımına cesurca koşuyor olmasını daha ilk bölümün ortalarında görüyoruz. İşte Grilik burada ortaya çıkıyor.

Doğruların içinde yanlışlar, gerçeklerin yanında yalanlar, iyiliğin hemen içine gömülmüş olan kötülükleri bir temsilini Fuat karakterinde görmeye başlıyoruz. Her karakterin başına geldiği gibi hayatında bir dönüm noktası ile içsel yüzleşmesi karşı karşıya kalan Fuat’ın bu yolda neler yaşadığına tanıklık edeceğiz.

Reklamlar

Dönüm noktası olan olayın kendisine açıklandığı sahnede, gerçeğe olan tepkisi duymaktan farketmekten yana olmaması dikkate çeken detaylardan biri olmuş. Kendisine yapılan olay hakkında her bilgiye karşı susturmak için duvara kapıya vuruyor olması, o sırada açıklama yapan kişinin susuyor sonra devam ediyor olması incelikli bir detay olmuş. İnsan gerçeğe karşı verdiği ilk tepki öfkedir. İnkar ve öfke geçtikten sonra çöküş başlar. Ardından hayat öyle devam etmez ve yüzleşmenin ardından gerçeği kabul etme bu sırada kötülük var ise onunla mücadele etmeye başlar. İşte Ben Gri’nin kurulmuş olduğu dizi Ruhu bu kadar incelikli olmuş.

Yağmur ve Durul Taylan Kardeşlerin yönetmen koltuğuna oturduğu Ben Gri dizisi kadınların yaşadığı sorunları erkek gözünden anlatılması ile başarılı olacağını daha ilk bölümden bizlere veriyor.

Dizi içinde ana karakterin kendi ile yüzleşmesine bir gizem macera türü de eklenmiş, bu dizinin anlatısını daha da güçlendirmiş.

Görüntü yönetmenliğine bakacak olursak şimdiye kadar yayınlanan bölümler içerisinde çok iş düşmemiş gibi görünüyor. Yani sinema dili olarak görüntü ve kamera için çok şaşırtacak bir numara görünmüyor. Hikayesi güçlü olan dizi sinematografik olarak çok yüksek bir seviyeye çıkmamış. Bunun da amacı odaklandığı meselede verilmek istenen mesaj olabilir. Mesajı iyi verebilmek için duru bir çekim tekniği ile hikaye anlatımı çok da itiraz edilecek bir durum değil.

Dizide kaçırılmaması gereken sahnelerden biri ise Gri rengi üzerine yapılan bir sohbet olarak karşımıza çıkıyor. Gri renginin yaşam içindeki önemini anlatımı etkileyici olmuş.

Ayrıca 2.bölümün başında bir ölüm haberine verilen tepki, Suç ve Ceza kavramı üzerinden bakıldığında mesleği hukuk olan bir ailenin tepkisi olarak bakıldığında yaşamın içindeki karmaşanın aslında insanın içinde yer aldığının ipucunu da almış oluyoruz.

Ben Gri Dizisinin oyuncu kadrosu
Ben Gri Dizisinin oyuncu kadrosu

Ben Gri Dizisinin oyuncu kadrosu

Timuçin Esen (Fuat)

Ben Gri dizisinde Fuat karakteri ile başrolde yer alan usta oyuncu Timuçin Esen son olarak Hekimoğlu isimli doktor dizisinde ve Müslüm isimli sinema filminde yer almıştı. 2 sezondur ekranlarda olmayan ve izleyicinin en çok beklediği oyuncular arasında üst sıralarda yer alan Timuçin Esen, 14 Ağustos 1973 Adana doğumludur. Ailesi Niğdeli olan Timuçin Esen oyuncu Bilge Türe ile evlidir ve 2 çocuk babasıdır. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Tiyatro bölümü mezunu olan Timuçin Esen tiyatro sahnelerinde oyunculuk eğitimini pekiştirdikten sonra Gönül İşleri, Bodrum Masalı ve Gülperi dizileri ile kariyeri de yükselişe geçmiştir. Timuçin Esen 1.89 m boyunda ve 76 kilodur.

Timuçin Esenin canlandırdığı Fuat karakteri, oldukça zeki ve tuttuğunu koparan bir avukattır. Kolay kolay vazgeçmeyen Fuat ortağı Arda ile neredeyse hiç bir dava kaybetmemiştir. Fuat’ın eşi Hülya ile de mutlu bir evliliği vardır.

Alican Yücesoy (Bora)

22 Ekim 1982 İstanbul doğumlu olan Alican Yücesoy. Son olarak Aslında Özgürsün, 9 Kere Leyla, Bir Başkadır ve Hükümsüz isimli dijital dizide yer alan Alican Yücesoy şimdi de Ben Gri dizisi oyuncuları arasında izleme fırsatı bulacağız. Ben Gri dizisinde Bora karakteri ile yer alan Alican Yücesoy son dönemde Kırmızı Oda ve Kördüğüm gibi dizilerde başarı ile rol almış olan Alican Yücesoy Haliç Üniversitesinde Tiyatro eğitimine sahiptir. 2003 de Melisa Sözen ile 1 yıl süren bir evlilik yapmış olan Alican Yücesoy’un son dönemde bir çok isimle adı duyulmuştur. Alican Yücesoy 1.78 m boyunda ve 76 kilodur.

Ebru Özkan (Hülya)

Ebru Özkan ile Timuçin Esen Hekimoğlu dizisinden sonra Ben Gri dizisinde de bir kez daha birlikte rol alıyor. Son olarak Hakim dizisinde yer almaya devam eden ancak dizinin önümüzdeki sezon devam etmeyecek olması sebebi bir süre ekranlarda göremediğimiz oyuncu, Ben Gri dizisi ile izleyicilerin karşısına geçiyor. Yaz sezonunda çekilen Ben Gri oyuncuları arasında yer alan olan Ebru Özkan oyuncu Ertan Saban’ın eşidir. Ebru Özkan 1978 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesinde Tiyatro eğitimi alan Ebru Özkan, Hanımın Çiftliği ve Paramparça dizileri ile tanınmıştır. Ebru Özkan 1.73 metre boyu ve 52 kilosu ile dikkat çekmektedir.

Buçe Buse Kahraman

Buçe Buse Kahraman Ben Gri dizisi oyuncusu kadrosunda yer alan genç yeteneklerden biri. Daha önce Uyanış Büyük Selçuklu ve Yasak Elma dizisinde yer alan  Buçe Buse KAHRAMAN 1996 da İstanbul doğumludur. 1,70 cm boyunda olan ve 54 kg olan Buçe Buse KAHRAMAN Dokuz Eylül Üniversitesinde tiyatro bölümü mezunları arasında yer alıyor.

İlayda Akdoğan

Özgür Çevik’in sevgilisi olarak magazin dünyasının tanıttığı İlayda Akdoğan 21 Temmuz 1998 İstanbul doğumludur.

İlginizi çekebilir: Avatar Suyun yolu incelemesi

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx