GenelHaber

Bergen’in Katili Halis Serbest Hala Cezaevinde mi? Halis Serbest Kimdir?

Reklamlar

Bergen’in Katili Halis Serbest Hala Cezaevinde mi? Halis Serbest Kimdir? Halis Serbest’in kim olduğu sorusu araştırmaya konu olmaya devam ediyor. Bergen’i suratından vuran Halis Serbest, 1989’da Bergen’i 6 kurşunla öldürdü. Ünlü şarkıcı Bergen’in ölümüne neden olan şahıs Halis Serbest kimdir?

Halis Serbest Kimdir?

30 yaşında şarkıcı Bergen’e anlatılmaz acılar yaşatan ve onu 6 kurşunla öldüren Halis Serbest Adana’da tekstil işiyle uğraştığı biliniyor. Adana’da hayatına devam eden Halis Serbest, 2021’de Kozan ilçesinde 1.si 16, 2’si 17 yaşında 4 çocuğu taciz ettiği iddiasıyla yakalandı.

3 aile hakkında şikayetçi olan Halis Serbest, çıkarıldığı mahkeme tarafından cezaevine gönderildi.

Reklamlar

Bergen, iş için gitmiş olduğu Adana’da Halis Serbest ile tanışmıştır. İkili kısa süre sonra aşık oldu ve 1982’de evlendi. Halis Serbest, o dönem kumarhanelerde şarkıcılık yapan Bergen’e ailesine uygun olmadığı gerekçesiyle mesleğini bırakmasını söylemiş ve Bergen bu isteği kabul etmişti. Ancak Bergen sahneye dönmek isteyince Halis Serbest, Bergen’den boşanmak istediğini söyledi.

Bergen’in sahneye dönmesinin ardından 1982’de İzmir’de sahne aldığı eşi Halis Serbest yüzünün provokasyonu sonucu iki gözünü kaybeden şarkıcı, vücudunun büyük bir bölümünde hasar gören Bergen’in sol gözü daha sonra toparlanarak eski haline kavuşmuştur. Bergen ise saçını sağ gözünün üzerinde tutuyor ya da yüzündeki yaraları kapatmak için sürekli gözlük takıyordu.

30 yaşında şarkıcı Bergen’e anlatılmaz acılar yaşatan ve onu 6 kurşunla öldüren Halis Serbest Almanya’da yakalandı. 12 Mart 1992’de çıkarıldığı mahkemede 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına rağmen zaman aşımı ve süresi gibi “hafifletici sebepler” nedeniyle 7 ay hapis cezası ile serbest bırakıldı.

Bergen’in sahneye dönmesinin ardından 1982’de İzmir’de eşi Halis Serbest kışkırtmasıyla sahneye çıktığı sırada yüzüne savrulan şarkıcı Bergen, bu olay sonucunda iki gözünü de kaybetti. Bergen’in vücudunun büyük bir kısmına zarar veren sol gözü daha sonra tekrar görmeye başladı.

Reklamlar

Sağ gözündeki ve yüzündeki izleri gizlemek isteyen Bergen, sürekli sağ gözünü kapatıyor ya da sürekli gözlük takıyordu. Bu olaydan sonra iki ay firari olarak yaşayan Halis Serbest, daha sonra yakalanarak hapse atıldı.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Munise Demircioğlu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx