Saç BakımıSaç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Her Kadına Yakışabilecek Dalgalı Saç Modelleri

Reklamlar

Her saç modelinin kendine özgü bir dezavantajı ve avantajı bulunuyor olmakla birlikte dalgalı saçlar her zaman daha hacimli ve volümlü bir görünüm sunduğundan pek çok konuda avantaj elde edilmesini sağlar. Bakımı zor olan dalgalı saçlar bu zorluğa değecek ölçüde ihtişam kazanılmasına da katkı sağlamaktadır. Özellikle klasik bir görünüm tercih eden kadınlar için eşsiz bir nimet olan dalgalı saç modelleri ile ışıltı ile parlamak mümkündür.

Dalgalı Saçlar İçin En Etkili 10 Model

Her ortam ve şart da ışıltılı ve hoş olunmasına büyük etkiler sağlayacak dalgalı saçlar için en etkili 10 model: 

At Kuyruğu Detaylı Dalgalı Saç Modeli

At kuyruğu modelleri kadınlar için kurtarıcı bir model gibi görünüyor olsa da dalgalı saçlar ile at kuyruğu modelinin benzersiz bir uyum içerisinde olduğundan haberi olmayan yoktur demek yanlış olmayacaktır. Bu kapsamda at kuyruğu detaylı dalgalı saçlar hemen her ortamda ışıltı elde edilmesini sağlamakla birlikte özellikle kumral saçlar bunun için eşsiz bir olanaktadır.

Reklamlar

Pixie Kesim Dalgalı Saç Modeli

Bir miktar kabarık bir saç görünüm elde edilmesini sağlayan Pixie kesim dalgalı saç modeli ile kısacık saçlardan kadınsı bir görünüm elde etmek oldukça olasıdır. Dalgalı saç modelleri arasından en feminen görünenlerden biri olan bu model ile kısa saçlar aracılığıyla büyülü bir görünüm elde etmek mümkündür.

Kısa ve Geniş Dalgalı Saç Modeli

Omuz hizasında kesilmiş saçlar için oldukça uygun olan kısa ve geniş dalgalı saç modeli kaç ve saç hizasının geniş olduğu kadınlara benzersiz bir güzellik katar. Bu saç modeli ile sadece saçlar değil yüz ve yüz hatları da belirgin bir şekilde ön plana çıkacağından eşsiz bir uyumun yakalanması oldukça olasıdır.

Katlı Dalgalı Saç Modeli

Ense detayları ile dikkat çeken bu saç modeli oldukça modernize bir görünüm elde edilmesini sağlıyor olmasının yanı sıra katlı dalgalı saç modeli aracılığıyla seksi ve ışıltılı bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır. Açık renklerde makyaj tercih edilmesi tavsiye edilen bu modele sahip olabilmek için çeşitli kalınlıklarda bigudiler ya da fön makinesi işinizi görecektir.

İri Su Dalgalı Saç Modeli

Uzun saçlar için olduğu kadar kısa ve orta boyda saçlar için de kullanılabilen iri su dalgalı saç modeli uzun dalgalar ile eşsiz kıvrımların oluşmasını sağlayacaktır.

Reklamlar

Şelale Dalgalı Saç Modeli

Yüzün sıkılaştırılarak saçların ön tarafa atılabilmesine izin veren şelale dalgalı saç modeli ile eşsiz bir görünüm elde edilebilmektedir. Bu model kapsamında belirgin bir şekilde ön plana çıkan yüz hatları ve göz ile karşınızda bulunan herkesi etkilemeniz ve büyüleyici bir iz bırakmanız son derece olasıdır. Ayrıca dalgalı saç modelleri arasında seksilik konusunda en dikkat çekici olan bu model aracılığıyla davet, organizasyon ve etkinlik gibi geniş kitlelerin olduğu alanlarda tüm gözlerin üzerinizde olması da sağlanacaktır. 

Büyük Dalgalı Saç Modeli

Saç detaylarında devasa dalgalar bulunmasını isteyenler için arka arkaya seri bir dalga formu sağlayan büyük dalgalı saç modeli yapımı için maşa ve fön makinesi yeterlidir ya da bunu dışında büyük bigudiler kullanılarak saçların hareket kazanması sağlanabilir. Dalgalı Saç Modelleri arasında favorimiz büyük dalgalı saç modelidir.

Su Dalgası Fönlü Dalgalı Saç Modeli

Pek çok farklı formu bulunan su dalgası fönlü dalgalı saç modeli ile eşsiz bir görünüm kazanılabilir. Bu modelin yapımı ise oldukça basittir. Saçların üst kısmı taranarak başa yapıştırılır, kalan saçlardan birkaç tutam ayrılır ve saçlar iç içe gelecek şekilde kıvrılarak 10 dakika beklenir.

Klasik Uzun Bob Dalgalı Saç Modeli

Omuz hizasında saç kesimleri için eşsiz bir model olan klasik uzun bob dalgalı saç modeli saçların olduğundan daha hacimli görünebilmesini sağladığı gibi doğallık ile parıltıyı bir arada sunar. Bu model kapsamında saçın oldukça detaylı bir hareket görünümü oluşturması sağlanıyor olmakla birlikte her ortam ve durumda kullanılması mümkündür.

Omuz Hizasında Parmak Dalgalı Saç Modeli

Yüzün ve yüz hatlarının ön plana çıkarıldığı omuz hizasında parmak dalgalı saç modeli özellikle kızıl saçlara sahip olanların kullanımı için son derece uygundur. Maşa kullanılarak oluşturulabilecek bu saç modeli ile saç simetrik bir şekilde ikiye ayrılır ve yüz hatları ön plana çıkarılır.

Dalgalı Saç Modelleri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Abiye Saç Modelleri ve En Zarif 10 Saç Modeli yazımızı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Bizi pinterest te takip edebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx