Dizi Haberleri

Disney+ kataloğunda yer alan Dropout dizisi inceleme ve yorumları

Dropout dizisi konusu ne? Dropout dizisi cast kimlerdir?

Reklamlar

Disney+ kataloğunda yer alan Dropout dizisi, ABC news’de Rebecca Jarvis’in sunduğu bir podcastten esinlenilmiş. 3 mart 2022 tarihinde Hulu tarafından yayınlanan american mini dizisinde, bir biyoteknoloji şirketi olan Theranos  kuran Elizabeth Holmes in dolandırıcılık hikayesi anlatılıyor. Elizabeth Holmes’u ünlü oyuncu Amanda Seyfried canlandırıyor.

Dropout dizisinin konusu nedir?

Dropout Amerikada gerçekleşimi olan bir dolandırıcılık hikayesine dayanıyor. Bir Podcast üzerinden anlatılmış olan hikaye temel alınan dizi, ana karakter Elizabeth Holmes üzerinden anlatılıyor. Elizabeth Holmes’un ergenlik yaşlarından itibaren içinde bulunan hırsın anlatımından başlayan hikaye, sahtekarlık açığa çıkana kadar Dropout dizisinde anlatılmış.

Elizabeth Holmes, 2003 yılında henüz 19 yaşında Theranos adında bir biyoteknoloji şirketini kurdu. Holmes inanılmaz düzeyde küçültülmüş boyutta bir kan testi cihazı bulduğunu açıkladı. Bu alanda çeşitli testlerin geliştirilmesinde çalışmalar yaptı. 2015 yılında kadar Forbes şirketi, Elizabeth Holmes’i kendi gelirini elde etmiş en genç ve en zengin kadını olarak gösterdi. Holmes genç yaşında hırsı ve bilime olan merakı ile kısa zamanda milyar dolarlık şirket yaratmış oldu.

Reklamlar

Dropout dizisinde gerçekleşen olaylar ve yer alan karakterler gerçek hayat olay ve insanları anlatıyor. Girişimcilik ruhu ile başarıyı elde edebilmek ne kadar ileri gidilebilir hikayelerinden biri Dropout. Suçun ifşa olmasından sonra bütün şirket destekçileri bir arada kalabilecekler mi? Peki Elizabeth Holmes nasıl yakalandı? Elizabeth Holmes ile Sunny Balwani ne kadar ceza aldı? işte bütün bu soruların cevapları Dropout dizisinin sürükleyici temposu ile final bölümüne kadar adım adım açıklığa kavuşuyor.

Dropout dizisinin oyuncu cast kimlerdir?
Dropout dizisinin oyuncu cast kimlerdir?

Dropout dizisinin oyuncu cast kimlerdir?

Dropout dizisinde oyuncu castının büyük yıldızı Amanda Seyfried olarak görüyoruz. Amanda Seyfried canlandırdığı rol ile bir çok ödülde aday gösterildi. Bunlardan içlerinde Emmy’nin de yer aldığı 2 ödülün sahibi oldu. Aslında dizi çekimleri Holmes rolünü Kate McKinnon ile başladı. Daha sonra açıklanmayan bir sebep ile diziden ayrıldı. Yerine Amanda Seyfried ile anlaşma yapıldı.

Dropout dizisini bir diğer yıldızı lost dizisi ile dünyaya kendini tanıtmış olan Naveen Andrews. Naveen Andrews Elizabeth Holmes ile aynı üniversiteye gitmiş olan kendinden yaşça büyük Sunny Balwani’yi canlandırıyor. Daha önce bir yazılım şirketi kurmuş 40 milyon dolara satmış kafası rahat bir Pakistan göçmeninin canlandıran Naveen Andrews, can sıkıntısından ilgi duyduğu alanlarda çeşitli üniversitelerde eğitim görmeye başladığı sırada Elizabeth ile tanışıyor.

Dropout oyuncuları kimlerdir?

Amanda Seyfried kimdir?

Amanda Seyfried, 3 Aralık 1985 Amerika doğumlu. 11 yaşından itibaren modellik yapmaya başladı. 15  yaşından itibaren CBS dizilerinden biri olan As the world turns de oynamaya başladı. Hollywood’un aranan oyuncuları arasında olan Amanda Seyfried; anksiyete, obsesif kompulsif bozukluk, panic atak hastalıkları ile yıllarca mücadele etti. 2015 yılından itibaren tiyatro performanslarında yer almama sebebi olarak şiddetli sahne korkusu olarak açıkladı.

Reklamlar

2017 yılında Thomas Sadoski ile evlendi. 2 kız bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Ayrıca Amanda Seyfried, savaş bölgelerinde yaralanan çocuklara medikal desteklerde bulunan bir vakfın da yönetim kurulu üyesi.

Amanda Seyfried’in yer aldığı bazı filmler ise şöyle: Jennifer’s Body, Chloe, Letters to Julliet, in Time, Alpha Dog, Nine Lives, Mean Girls, Mamma Mia, Mamma Mia: Here we go again, Ted 2, Anon, Last Word, Lovelace, Fathers and Daughters, The Clapper ve Mank.

Amanda Seyfried’in yer aldığı bazı diziler ise; Veronica Mars, Big love, Wildfire, Justice, twin peaks, Family guy’ın Ellie’in seslendirmesi, Amarican Dad’te Amy’nin seslendirmesi, Cosmos:A Spacetime odyssey Marie Tharp’ın sesi, ve ödül aldığı son dizisi Dropout.

Naveen Andrews kimdir?
Naveen Andrews kimdir?

Naveen Andrews kimdir?

Naveen Andrews, 17 Ocak 1969 tarihinde Londra’da doğdu. Hindistandan göç eden psikolog bir anne ile iş insanı bir babanın oğlu. Lost dizisinin Sayid Jarrah canlandırması ile  dünya çapında üne kavuştu. Golden Globe ve Emmy ödülleri dahil bir çok ödülü bu rolü ile kazandı. Lost dizisinden önce rol aldığı önemli yapımlar arasında olan İngiliz hasta ile yine çeşitli ödüllerde aday gösterildi.

Naveen Andrews’ın yer aldığı çeşitli filmler şöyle: Kamasutra: A Tale of Love, The English Patient, True Love and Chaos, Mighty Joe Young, Rollerball, Easy, Bride and Prejudice, Animals, Diana

Naveen Andrews rol aldığı diğer televizyon dizileri: Lost, Once Upon a time in wonderland, Sense8, İnstinct, Sinbad

Dropout hangi platformda? Dropout dizisi izlenmeli mi?

Gerçek hayat, gerilimli geçen dolandırıcılık, sıfırdan zengin olmayı anlatan girişimcilik hikayelerini sevenlerin aradığı tarzda bir dizi olan Dropout dizisi Disney+ Türkiye kataloğunda Türkçe dublaj seçeneği ile yayınlanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Star Tv’nin yeni dizisi Yalı Çapkını konusu nedir?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx