Teknoloji

En İyi Buharlı Pişiriciler

Reklamlar

Sağlıklı yaşam  son zamanların en dikkat edilmesi gereken konu haline gelmiştir. Zira pandemi dönemiyle insanlar sağlıklarına daha çok dikkat etmeye başlamış ve vücut dirençlerini koruyabilmek için bir takım alışkanlıklarını değiştirmeye başlamışlardır. Besinleri pişirilme şekli de bu alışkanlıklar arasında  büyük bir yer kaplar. Bol yağlar ile pişirilen ürünler ciddi sağlık problemleriyle karşılaşma olasılığını arttırır. Yiyeceklerin buharlı pişirilerek tüketilmesi sağlık için önemli bir faktördür. Bu durumda ise buharlı pişiriciler devreye girer. Uzmanlar yiyeceklerin besin değerini koruyabilmesi adına bu yöntemi tavsiye ederler. En iyi buharlı pişiriciler ise bu noktada adeta bireylerin eli kolu haline gelir. Buharlı pişiriciler özellikleri bakımından birbirlerinden ayrılır. En İyileri Hangileri?

Philips Avent Wasabi Buharlı Pişirici ve Blender SCF870/22
Philips Avent Wasabi Buharlı Pişirici ve Blender SCF870/22

Philips Avent Wasabi Buharlı Pişirici ve Blender SCF870/22

Piyasanın en iyi fonksiyonlarına sahip olan Philips Avent Wasabi Buharlı Pişirici ve Blender SCF870/22 en iyi buharlı pişiriciler arasında ilk sırayı alıyor. Aynı zamanda bu ürün ek gıda sürecine giren bebeklerin annelerine  büyük oranda kolaylıklar sağlıyor. Tek bir haznede ürünleri pişirebilmenin yanı sıra aynı hazne kullanılarak nefis pireler yapılmasına da olanak sağlar. Philips Avent Wasabi Buharlı Pişirici ve Blender SCF870/22 haznenin içerisinde buharın aşağıdan yukarıya doğru sürekli bir şekilde dolaşmasına olanak sağlayarak yiyeceklerin karıştırılmasına gerek kalmadan buharın her yere eşit dağılmasına yardımcı olur. Bir diğer özelliği ise yiyecekleri sürekli kontrol etme zorunluluğunu ortadan kaldırarak, yiyecekler piştiği zaman uyarı vererek bildirimde bulunur. Ayrıca güvenli koruma kilidine sahip olan bir üründür. 400 W güce sahip olmanın yanı sıra 800 gr karı 450 ml sıvı kapasitesine sahiptir. Ürün ağırlığı ise 2 kg’dır.

Goldmaster – Gm7439 Dietist Buharlı Pişirici

Goldmaster – Gm7439 dietist buharlı pişirici  gerek özel tasarımı gerekse pratik kullanılabilirliği sayesinde son derece güzel bir ürün. Üç farklı boyutlarda hazneye sahip olan ürün, toplamda 8.4 L kapasiteye sahip. Su seviye göstergesi paneline sahip olan ürün koyulması gereken suyun miktarını kişilerin kolaylıkla ayarlayabilmesi adına oldukça elverişlidir. Tek bir  hareketle açma kapama tuşları kullanılma özelliğine sahip olan bu ürünün aynı zamanda kolay muhafaza edilme özelliği de bulunur. Goldmaster – Gm7439 dietist buharlı pişirici en fazla 60 dakika olarak ayarlanabilen zamanlayıcıya sahiptir. 2 yıl garantisiyle satışa sunulmakta olan ürün  aynı zamanda yerli üretime sahip olmakla birlikte en iyi buharlı pişiriciler kategorisinde yer alabilecek bir üründür.

Reklamlar
WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup
WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup

WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup

Daha fazla sebze ve eti  buharda pişirebilme  olanağı sağlayan WMF 415090011 buharlı pişirici coup  kaliteli parçalardan üretilmesi sayesinde rakiplerine fark atmayı başaran bir üründür. İki farklı katı sayesinde ise kesinlikle yiyeceklerin lezzetinin ve buharının birbirlerine karışmadan tüm gıdaları rahatlıkla pişirme olanağı sunar. Cromargan materyalinden üretilen bu ürün sağlıklı ve uzun yıllar kullanım sağlama olanağına sahip. Sıcak tutma özelliği bulunan bu ürün yiyeceklerin 40 dakikaya kadar sıcaklık düzeyini koruma imkanı sunar. Toplam kapasitesi 2,15 litredir. 3 yıllık garanti ile satışa sunulan bu ürün 900 W gücündedir ve özellikleri sayesinde en iyi buharlı pişiriciler arasında yer alır.

Fakir– Tolero Buharlı Pişirici

Fakir Tolero buharlı pişiricisi toplamda 9.9 Litre kapasiteye sahiptir. Bu  ürün sayesinde sebzeden tutun pilav gibi  birçok  yemeğin yapımında kolaylık sağlama amacıyla kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Birinden ayrı 3 buharlı pişirme sepeti haricinde 1.2 Litre kapasitesine sahip pirinç kabını bünyesinde barındırır. 60 dakikalık zaman ayarına sahip olan ürün ile pişirilmek istenen gıdanın durumuna  ve istenilen diriliğe göre  manuel zamanlayıcı kullanılabilir. En iyi buharlı pişiriciler sınıfındadır.

Russell Hobbs – 19270-56 Buharlı Pişirici 
Russell Hobbs – 1927056 Buharlı Pişirici 

Russell Hobbs – 1927056 Buharlı Pişirici 

Gene 3 farklı pişirme sepeti bulunan bir ürün olan Russell Hobbs -19270-50 buharlı pişirici, balık, sebze ve hatta pirinç dahil olmak üzere farklı yiyeceklerin aynı anda pişirme olanağı sağlayarak,  zaman tasarrufu açısından oldukça kullanışlı özelliklere sahip. Toplamda 9 Litre kapasiteli üç sepete sahip olmakla birlikte buna ek olarak 1 Litre kapasiteli pirinç kabı da ürünle beraber sunulur. 800 Watt’lık güce sahiptir. 60 dakikalık zaman ayarlayıcısına sahip olmanın yanı sıra  pişirme sırasında su ihtiyacına karşı  yan su girişi eklenmiştir. Fonksiyonel özellikleri ve kapasitesi sayesinde en iyi buharlı pişiriciler arasında olan gözde ürünlerden bir tanesidir.

Tefal – Steam Cooker Inox 

Tefal-Steam Cooker Inox buharlı pişirici tam olarak 6 farklı pişirme programını bünyesinde barındırır. Bunun haricinde ise  program seçmek istenmediği durumda manual olarak zamanı ayarlayabilmek mümkündür. Dondurulmuş gıda moduna da sahip olan bu ürün pişirilmek istenen donmuş ürünün çözülmesini beklemeye gerek kalmadan direk pişirme imkanı sunar. 3 ayrı haznesi ve toplamda 10 litre pişirme kapasiteye sahip olan ürün, pilav pişirme haznesi bulunan mini kek aksesuarlarıyla beraber satılır. Elektronik  olan parçası hariç tüm parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliğe sahiptir ve bu açıdan da kullanım kolaylığı sağlar.  Patentli Ultracompact teknolojisiyle üretilmiştir. En iyi buharlı pişiriciler arasındadır.

Reklamlar
Fakir Guvech Çok Programlı Pişirici
Fakir Guvech Çok Programlı Pişirici

Fakir Guvech Çok Programlı Pişirici

Fakir markasına ait Guvech ürünü bünyesinde çok fonksiyonlu özellik barındıran  pişiriciler arasında en iyi olanıdır demek mümkün. Hatta  sebzelerin sadece buharda pişirilmesine olanak sağlamayla kalmıyor, bunun yanı sıra üründe bulunan  20 farklı program sayesinde  birçok yemeği farklı şekillerde  yapma imkanı sunuyor. Toplam hazne kapasitesi 5 litredir. Birçok sebze yemekleri pişirmenin yanı sıra pilav yapmada da kullanılır. 24 saat yiyeceklerin sıcaklığını koruyabilmesine olanak sağlar. Geniş bir LCD ekranına sahip ve kolay kullanım için oldukça ideal. Yapışmaz seramik çift kaplama ile sağlıklı yiyecekler hazırlamak için tercih edilmesi gereken bir ürün. En iyi buharlı pişiriciler listesinde kesinlikle yer alması gereken ürünlerden biridir.

Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici 

Fiyat performans açısından karşılaştırıldığında rakiplerinden öne geçebilecek bir üründür. Şık bir görünüme sahip olan bu ürün mutfaklarda kirli bir görüntü oluşturmaz tam aksine estetik görünümü ile dikkat çeker. 10 farklı programla gelen bu ürün toplamda 5,5 litre kapasiteye sahip. Birçok yemekte muhteşem sonuçlar almayı sağlamanın yanı sıra aynı zamanda yoğurt yapımında da kullanılabilir. Ürün, basınçlı pişirme özelliği sayesinde düdüklü görevini de üstlenir. 1100 Walt güç kapasitesine sahip olan ürünüm içeriğinde tandır aparatı da bulunur. Buharlı pilav pişirme programı sayesinde lezzetli pilavlar hep sizinle olacak. En iyi buharlı pişiriciler arasındadır.

Bosch – Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici 

Ürünün çalışma gücü 1200 w. 50 ayrı programa sahip olmasından ötürü yemek yapmayı bir hayli  kolaylaştıracak nitelikte. Birçok özelliği de en iyi buharlı pişiriciler arasında olmasını sağlıyor. Sert ve yumuşak gıdalar için kullanılabilen iki farklı basınç ayarı sayesinde  ihtiyaç dahilinde olan buharı vermekte olan  ürün, ileri zamanlarda da  çalıştırmak istendiği takdirde zamanlayıcı ile ayarlanarak kullanım sağlanabilir. Ürünle birlikte gelmekte olan çift katlı buhar sepeti, spatula, fritöz sepeti  ve kaşığı bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliktedir.

İlginizi çekebilir: En İyi 11 Tornavida Markası

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx