Saç BakımıSaç Modelleri

Evde Kolay Kahkül Kesme Yöntemleri

Evde Kolay Kahkül Kesme Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Evde kolay kahkül kesme, son zamanlarda trend haline geldi. Evde pandemiden dolayı büyük bir kapanma yaşadığımız için uzun zamandır kuaföre gidemedik. Güzellik trendlerini denemeye hevesliyseniz ve evde nasıl kolay kahkül kesileceğini öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Gerçekte, yine de, kendi kaküllerinizi kesmeyi düşünüyorsanız ve sıfır deneyiminiz varsa, bir şeyleri yeniden düşünmek için bir saniye ayırmalısınız. Mesela, gerçekten kahkül mü istiyorsun yoksa canın gerçekten çok sıkıldı mı? Eğer, uzun zamandır gerçekten, gerçekten bir kuaföre gitmek ve kahkül kestirmek için sabırsızlanıyorsanız, o zaman dikkat etseniz iyi olur. Çünkü, evet, kendi kahküllerinizi nasıl keseceğinizi öğrenebilirsiniz. Sadece doğru araçlara, biraz sabra ve takip etmesi kolay bir rehbere ihtiyacınız var. Bu yazımızda adım adım evde kolay kahkül kesme yöntemlerini anlatacağız.

Başlamadan önce saçınıza bakım yapın

Kahkül kesmeye başlamadan önce saçlarınızın mükemmel sağlıkta olmasını istersiniz. Saçınızın iyice yumuşamasını ve çok kolay bir şekilde tarayabilmenizi sağlamak için yumuşak bir şampuan ve bir saç yenileyici maskesi kullanmanız gerekir. Yani saçınızı kesecekseniz, kuafördeymiş gibi davranın.

Malzemelerinizi toplayın
Malzemelerinizi toplayın

Malzemelerinizi toplayın

İlk önce, bir makas olmadan kendi kaküllerinizi kesemezsiniz. Hayır, üzgünüm, istisna yok (evdeki makasınız gerçekten iyi olsa bile). Düzgün ve çok keskin bir kesim istiyorsanız, iyi bir makas sipariş edene kadar kesinlikle kahkül kesmeyi erteleyin. Equinox Professional Razor Edge Hair Cutting Scissors 6.5″ Barber Shears ve Coolala Stainless Steel Hair Cutting Scissors 6.5 Inch Hairdressing Razor Shears Professional Salon Barber Haircut Scissors hem sağlam hem de uygun fiyatlı seçeneklerdir. Hazır oradayken, bazı saç kesim pensleri (kesmeden önce saçlarınızın kahküllerini belirlemenize yardımcı olmak için) ve bir ince dişli tarak (süper hassas bir parça elde etmenize yardımcı olmak için) sipariş etmeniz gerekir.

Reklamlar

Saçınızı hazırlayın

Kakülleri kesmek için, saçınızın tamamen kuruması gerekir. Çünkü, saçlar ıslakken uzar, bu yüzden kahküllerinizi ıslakken keserseniz, muhtemelen onları çok kısa kesersiniz ve kuruyana kadar bunun farkına varamazsınız. Tamamen kuruyken saçınızı kesmek, kendinizi başarıya hazırlamanın en kolay yoludur. Daha da iyisi, devam edin ve saçınızı kesmeden önce, tam olarak yaptığınız gibi şekillendirin. Bu şekilde saçlarınız doğal olarak dalgalı veya kıvırcıksa kahküllerinizin nasıl duracağına dair doğru bir fikriniz olur. 

Tekniğinizi uygulayın
Tekniğinizi uygulayın

Evde Kolay Kahkül Kesme Tekniğinizi uygulayın

Saç stilistinizin uçlarınızı dikey olarak keserek, saç kesiminizi ne zaman bitirdiğini biliyor musunuz? Evet, bu kesim türüne genel olarak nokta kesimi denir ve pek çok farklı dokuya sahip kahkülleri kesmek için en iyi tekniktir. Bu tür bir kesim genel olarak doku oluşturmaya yardımcı olur ve çizgiyi yumuşatır, bu nedenle düz olmayan bir çizgiyi keserseniz, onu düz bir kesimde olduğu kadar göremezsiniz.

Pekala, kahkülleri kesmeye hazırsınız. Şimdi eğlenceli kısım geliyor. İleride, kıvırcık kahküller, perde kahküller, dalgalı kahküller ve daha fazlası için takip etmesi kolay türlerin nasıl yapılacağını sizler için anlattık. 

Yapmak isteyeceğiniz son şey, kahküllerinizi çok geniş kesmektir. Bir kaş kemerinden diğer kaş kemerine saçı ayırmaya başlayın ve bundan daha fazla genişlemeyin. Tüm saçlarınız öne çıkarıldıktan sonra, işaret ve orta parmağınızı kullanın (böylece saçlarınız arasında bir barış işareti yaparsınız), saçınızı burnun ucuna veya köprüsüne kaydırın ve tek bir yatay kesim yapın. Bir seferde yalnızca bir santim kesmeye başlamak için makası dikey olarak konumlandırın. Bu, düz bir çizgide kesmekten çok daha az zarar verir. 

Reklamlar

Perde kahkülleri nasıl kesilir?

Pekala, bir kuaförün ilk kez kaküllerini kesmesini beklemek için tavsiyemi resmen görmezden geldin. Saçlarınızda daha uzun katmanlarla başlamak ve gerektiği gibi kırpmak gibi, bunu oldukça kolaylaştırmak için birkaç hile var. Unutmayın, gerekirse kısaltmak her zaman kolaydır  bu nedenle daha uzun bir kesimle güvenli tarafta kalın.

Kıvırcık kahküller nasıl kesilir?

Kıvırcık kahküller kesmenin anahtarı? Bir saç kremi ile hazırlanıyor. Buklelerinizde yirmi dakika ultra nemlendirici bir şekilde bırakmanızı, durulamanızı ve sıfır bırakmayan ürünle havayla kurutmanız gerekiyor. Bu şekilde, kıvırcık kahkülleri kesmeden önce nasıl dinleneceği ve doğal olarak düşeceği hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Dalgalı kahküller nasıl kesilir?

Dalgalı kahküllerin en sevdiğimiz yanı, yüzünün her iki tarafında birkaç güzel, uzun katman bırakmasıdır. Yine, tamamen kuru saçları kesmeniz gerekir ve düz kesimlerden kaçınmanız gerekir.

Takma saçlarla kahkül stilleri

Kahkül kesmeye hazır olduğunuzu hissetmiyor musunuz? Endişelenmeyin, bu takma saçlardan kahkül yaratabilirsiniz. İsterseniz önce takma saçlarınıza kahkül kesmeyi deneyin ve nasıl göründüğüne bakın. Ardından beğenirseniz, gerçek saçlarınızda harika kahküller deneyebilirsiniz.

Emma Stone kahkülleri
Emma Stone kahkülleri

Emma Stone kahkülleri

Çoğu yüz şeklinde güzel ve daha yumuşak olma eğiliminde oldukları için kalın ve kısa kahküller yerine saçaklı kahküller tercih ediyor. Kahküllerinizi saçak biçiminde inceltmek istiyorsanız, bir makas ve bir saç inceltme makasıyla birlikte gelen bir saç kesme seti satın alın. Saç inceltme makaslarının dişleri veya tarakları vardır ve esasen saçları aralıklı keser. Saçı yatay olarak kestikten sonra, saç inceltme makaslarınızı alın ve uçlarını iki santim yukarı inceltin. 

Billie Eilish kahkülleri

Billie Eilish’in kahkülleri daha uzundur ve ortada bölünmüştür. Bu, kahkülleri denemek isteyenler için en iyisidir, ancak öne bakan bir kalın kesim veya saçak kesim yapmak istemeyenler için en iyisidir. Billie türü yandan ayrılmış kahküller için, önce ileri doğru tararsınız ve sonra saçınızı ortadan ayırırsınız. Bir taraftan tutun ve barış işareti numarasını kullanarak saçı elmacık kemiğinize indirin, ardından feather razor alın ve kalın ve kısa bir kesimden kaçınmak için saçı bir açıyla, bölümün dış kısmını saçtan biraz daha uzun bırakarak orta kısma en yakın olarak yumuşak bir şekilde kesin.

Evde Kolay Kahkül Kesme Yöntemleri adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Evde Saça Nasıl Işıltı Atılır? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx