Pratik Bilgiler

İngilizce Dil Kursu Nedir? Dil Düzeyi Göstergeleri

Reklamlar

İngilizce dil kursu, İngilizce konuşulan milletlerle iletişim kurmak için öğrenilmesi gereken bir dildir. İki toplum birbirleriyle anlaşabilmek için ortak bir dile ihtiyaç duyulmaktadır. İngilizce de çoğu ülkelerde kullanılan ortak bir dil haline gelmiştir. İşte bu yüzden bilinmesi gereken bir dil olmaktadır. İngilizce dil kursu da bu yüzden gereklidir. Şimdi gelin İngilizce dil kursu nedir ve dil düzeyi göstergeleri nelerdir detaylarıyla inceleyelim.

İngilizce Dil Kursu Nedir?

İngilizce dil kursu, kendi dilimizin dışında çoğu ülkelerde konuşulan ve birçok ülkeler tarafından ortak dil olarak bilinmektedir. Bu kadar yaygın olması da bilinmesi gereken bir dil haline getirmiştir. İşte tam da bu arada İngilizce dil kursları devreye girmektedir. İngilizce dil kursu seviyenizi tespit ederek eksik olan dil bilginizi tamamlamanız için eğitim verilen kurumlardır. Türk veya yabancı hocalar eşliğinde verilen eğitimler ve çeşitli aktivitelerle İngilizce dil kursu verilmektedir.

Dil Düzeyi Göstergeleri
Dil Düzeyi Göstergeleri

Dil Düzeyi Göstergeleri

Dil düzeyi göstergeleri Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye olarak tanımlanmaktadır. Bu seviyeler iyi derecede İngilizce öğrenme metotları olarak sürdürülmektedir.

Reklamlar

A1 <A2 <B1 <B2 <C1 <C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade etmektedir. Bu seviyelerin tanımları aşağıdaki gibi listelenmiştir.

  • A1: Başlangıç seviyesi olarak adlandırılmaktadır. Söylenilen kelimelerin çok daha yavaş şekilde tekrarlanması ve basit bir şekilde iletişim kurulması hedeflenmektedir. Herhangi bir konuşmada acil ihtiyaçta veya günlük yaşantıda basit sorular sorulabilir ve sorulan soruları cevaplayabilir seviyeye gelmek amaçlanır.
  • A2: Temel seviye olarak bilinen A2 seviyesinde basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerçekleştirilir ve bu seviyede iletişim kurabilirsiniz. Kısa sohbetler içerisinde bulunabilirsiniz.
  • B1: Orta seviyeye yaklaştığınızı gösteren B1 seviyesinde karşılaşacağınız birçok durumla başa çıkabileceğinizi göstermektedir. Günlük hayat ya da ilgi alanınıza giren konular hakkında da herhangi bir hazırlığa gerek olmadan konuşabilecek seviyede olacaksınız.
  • B2: İngilizce öğrenmekte yolu yarıladığınız gösteren B2 seviyesidir. Öğrendiğiniz dili ana dili gibi konuşanlarla bile anlaşabilecek kadar akıcı ve doğal iletişim kurabilirsiniz artık. Kendinizi savunabilir ve münakaşalara, tartışmalara yer verebilirsiniz.
  • C1: Orta seviyenin üstü olan C1 seviyesi ile kendinizi akıcı ve doğal bir şekilde ifade edebilir seviyeye gelmişsinizdir. Artık dilinizi sosyal ve mesleki amaçlar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Görüş ve fikirlerinizi anlatabilir, diğer konuşanları doğru bir şekilde anlayıp birbirleriyle ilişkilendirebilirsiniz.
  • C2: İleri seviye göstergesi olan C2 seviyesi ile artık hiç zorlanmadan her türlü konuşmaya içerisine girebilirsiniz. Kendinizi akıcı bir şekilde ifade edebilir, deyimler kullanabilir, anlamlardaki ince ayrıntılara yer verebilirsiniz.

Bu seviyelerin her biri 80 ana ders saatlik eğitimlerden oluşmaktadır. Her seviyede 64 adet aktivite dersler bulunarak iyi derecede İngilizce öğrenmek ve başarıya ulaşmanız için gerekli bütün bilgiler aktarılmaktadır. Tabi bu aktiviteler her İngilizce dil kurslarında farklılık gösterse de seviyeler her yerde aynıdır.

İş İngilizcesi Kursu
İş İngilizcesi Kursu

İş İngilizcesi Kursu

İş İngilizcesi Kursu, iş hayatında etkin bir İngilizce kullanımına ihtiyaç duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere yönelik bir kurstur. Tüm sektörlerde faaliyet gösteren her şirket az çok uluslararası bir bağlantı içerisine girmek içerisindedir. Uluslararası büyüme hedefleyen ve bu büyümede ortak dil olan İngilizce ’yi iyi bilen çalışanlar bir adım daha önde olarak bulundukları için kuruma ekstra katkı sağlamaktadırlar. Yapılan yazışmalar, konferanslar, toplantılar artık İngilizce yapıldığı için herkesin doğru bir şekilde anlıyor, konuşuyor olması beklenmektedir. İş İngilizcesi kursu; günlük iş hayatında ihtiyacınız olan İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi ve becerilerinizi farklı seviyelerde arttırıp ileri düzey eğitim modelleriyle öğretmeyi hedeflemektedir.

İş İngilizcesi kursu programın temel amacı ise, öğrencilerimizin konuşma yetilerini en üst seviyelere taşıyarak pratik İş İngilizcesi eğitimi vermektir. İş İngilizcesi seviyesine ulaşabilmek için minimum Intermediate seviye bir İngilizceye sahip olmak gerekmektedir. En azından İngilizce ’de belirli bir seviyeye ulaşmış olmak gerekir ki iş İngilizcesini anlamakta güçlük çekilmesin ve eklenen yeni kelimeler, dilin gelişmesine katkıda bulunsun.

Reklamlar

İş İngilizcesi kursuna başlamadan önce seviye tespit sınavı yapılarak bulunduğunuz seviye ölçülür. Ve eğitim modeli buna göre şekil almaktadır. İş hayatınızda ihtiyacınız olan bütün her şeye hâkim olabilmeniz için sistematik bir şekilde eğitim verilerek ilerleme yapılmaktadır. İş hayatınızdaki dil eğitimizde istediğiniz başarıyı elde etmeniz için sizler de iş İngilizcesi kursuna katılabilir bu çalışmanın birer parçası olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere İngilizce dil kursu nedir? Dil düzeyi göstergeleri ve iş İngilizcesi kursu hakkında detaylı bilgilendirmede bulunduk. Varsa yorumlarınızı ve sorularınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir: Stilistlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx