Teknoloji

İnstagram’da Kapalı Hesapları Görme Uygulaması

Reklamlar

Günümüzün neredeyse en çok tercih edilen ve en çok kullanılan sosyal medya platformu instagramdır. Çoğu kullanıcı kendi takip ettiği hesaplar dışında gizli hesapları da takip etmeden içeriklerini görmek istiyor. Haliyle bu durum çoğu kullanıcıyı intagramda kapalı hesapları görme uygulaması arayışına sokmuştur. Bunun için birçok uygulama mevcut elbette.

İnstagram kapalı hesapları görme özelliği olduğunu iddia eden bu uygulamaları kullanmak tamamen kişinin kendi sorumluluğundadır. Bu tarz uygulamaları kullanacak olanlara tavsiyemiz şifrenizi hemen değiştirmeniz olacaktır. Zira hesabınız çalınabilir. Bu sorunla karşılaşmamak adına bunu kendi hesabınız yerine açacağınız bir fake hesap ile yapabilirsiniz. Size önerebileceğimiz başlıca uygulamalar ise şöyle;

Scout
Scout

İnstagram’da Kapalı Hesapları Görme Uygulaması

1. Scout

İnstagram da kapalı hesapları göstermede en iyi uygulamaların başında gelen Scout uygulamasıdır. İlk olarak uygulamayı Google Play Store ya da App Store‘dan telefonunuza indirin. Kullanıcı bilgilerinizi girip hesabını görmek istediğiniz kullanıcın da adını girin. Son kısımda hesabı göster bölümüne tıklayıp hesabı açın.

Reklamlar

2. Ghostegro

Bu uygulama ile hem tüm instagram hesaplarını görebilir hem de  profilinize kimlerin baktığını öğrenebilirsiniz. İlk olarak bu uygulamayı indirin. Ardından instagram hesaplarını görüntüleyip kullanıcı adlarını girdikten sonra tüm gizli hesaplar ortaya çıksın.

3. Ghosty

İlk olarak uygulamayı telefonunuza indirmekle işe başlayın. Sonra uygulamayı kurun ve açın. Son olarak hangi profili görmek istiyorsanız üzerine gelin ve dokunun.

Yukarıda yazmış olduğumuz bu uygulamalar sizin hesap bilgilerinizi istediği için güvenlik açısından risk teşkil etmektedir.  Uygulamaya güvenmiyorum diyenler için herhangi bir uygulama kullanmadan da yapabileceğiniz en basit yöntem yeni bir instagram hesabı açıp o hesaba ortak arkadaşlarınızı ekleyerek  gizli profilini görmek istediğiniz kişiye istek gönderin. Şansınız varsa, kişi sizin açmış olduğunuz fake hesabı kabul edecektir.  Bu şekilde doğal ve risksiz yoldan hesabı görüntüleyebilirsiniz.

Gizli/Kapalı Hesap
Gizli/Kapalı Hesap

Gizli/Kapalı Hesap Nedir?

Instagram ayarlar kısmından yapılan ve hesabınız sizi takip eden ve sizin takip ettiklerinizin göreceği bir özelliktir. Özelliğin amacı, istenmeyen kişiler tarafından takip edilmeden bilgi ve paylaşımlarınızı saklamaktır. Profilini gizli hesap olarak ayarlayan kullanıcıların profiline dair hiçbir bilgi arkadaşı olmayanlara gösterilmez.Şuan birçok instagram kullanıcısı istemediği kişilerin profiline erişimini engellemeyi bu özellik ile sağlamaktadır.

Reklamlar

Instagram profilinizi gizli hesap haline getirmek için, instagram da sağ üst köşede ki üç çizgi kısmına tılayıp ayarlar sekmesine girin, oradan da gizlilik kısmına tıklayın. Gizli hesap butonunu aktif hale getirin. Profiliniz bu adımları uyguladıktan sonra sizi takip etmeyen kişilere artık kapalı olacaktır. Sizi takip etmek isteyenler olursa bu instagram tarafından size bildirim olarak gelecektir.

Instagram Hesabıma Bakanları Görebilir Miyim?

Nasıl ki siz uygulamalar aracılığı ile gizli hesapları görmek istiyorsanız birileri de aynı şekilde sizin hesabınızı görmek isteyebilir. Normalde bu işlem için intagram hesabımızdan hikaye paylaşıp kimlerin baktığını kontrol edebiliyorduk. Ama bu yöntem artık pek işe yaramıyor. Ne yazık ki bir uygulama kullanarak profilinize bakanları görmek mümkün değil. Çünkü direkt olarak instagram ile bağlanılmadığından hikayenizi ya da profilinizi görüntüleyenleri göremezsiniz.

Instagram Kapalı Hesaplara Bakma Sitesi

Uygulamaların yanı sıra bu işlemi internet siteleri üzerinden de yapabilirsiniz.  Ama bu uygulamalar gibi sitelerde havuz mantığı ile çalışmaktadır. Yani bu uygulamaları kullanırsanız hesabınız kapalı ya da açık olsun, bir başka kişi de sizin profilinizdeki paylaşımlara bakabilir. Bu tür uygulamalar sürekli olarak App Store ve Google Play Store’dan kaldırıldığı için bu uygulamalara farklı web siteleri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Telefonda Virüs Temizleme Uygulamaları (Ücretsiz)

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx