Pratik Bilgiler

İş Seyahatini Verimli Geçirebilmek İçin 10 Pratik Bilgi

Reklamlar

İş seyahatini verimli geçirebilmek için 10 pratik bilgiyi sizler için ele aldık. Yeni iş anlaşması, çeşitli toplantı ve organizasyonlar ya da yapılacak anlaşmalar için iş seyahatleri yapabilirsiniz. İş seyahatleri genellikle yoğun ve zorlu geçer. Biraz daha rahat geçirebilmek için gerekli olan 10 pratik bilgiyi sizler için ele aldık.

İş Seyahatini Verimli Geçirebilmek İçin 8 Pratik Bilgi

1- Büyük Bagaj Almamaya Özen Gösterin

İş seyahatleri genellikle kısa sürelidir. Bu nedenle çok fazla eşya taşınmanız gerek yoktur. Ayrıca küçük bagaj olarak havaalanında geçireceğiniz vaktin de az olmasını sağlayabilirsiniz. Yani küçük bir çanta aldığınızda valiz sırası beklemenize gerek kalmayacak bu süreyi kısaltmış olacaksınız. Küçük bir çanta ve evrak çantası ile yola çıkarsanız işleriniz daha kolay hale gelecektir. Ve uçaktan indiğiniz gibi havaalanından çıkabilirsiniz.

Kıyafet Seçiminizi Dikkatli Yapın
Kıyafet Seçiminizi Dikkatli Yapın

2- Kıyafet Seçiminizi Dikkatli Yapın

Küçük çanta ile yola çıkınca da her eşyanızı yanınıza alamazsınız. Burada dikkat etmeniz gereken kıyafet seçiminizi dikkatli yapmak. Az parça eşya olacağınız için kombinlerinizi ihtiyacınıza göre yapıp yedek olarak da yanınıza tek renk pantolon ve ona uygun bir ceket alabilirsiniz. Bir diğer nokta da tek renk çoraplar tercih etmenizdir. Bunun faydası da çorabınızın tekinin kaybolması durumunda eşini bulma gibi dertlerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Ağır olan kıyafetlerinizi taşımak zor olacağı için ve daha çok yer kaplayacağı için mevsim şartları uygunsa kalın kıyafetleri giyip hafif olanları bavulunuza koymanız size kolaylık sağlayacaktır.

Reklamlar

3- Valizinizi İyi Organize Edin

İş Seyahati için valiz hazırlama: Bu maddelerin yanında eşyalarınızı küçük bir çantaya koyacağınız için sıkışık bir düzeniniz olacaktır. Bu nedenle de valizinizi iyi organize etmeniz önemli bir ayrıntıdır. Yolculuğunuz sırasında kullanacağınız kitap, evrak, dergi ve bilgisayar gibi gereçlerini kolay ulaşabileceğiniz yerlere koymaya özen gösteriniz.

4- Gideceğiniz Ülkenin Fiş/ Priz Bilgilerinin Kontrolünü Önceden Sağlayın

Gelişen teknoloji ile olmazsa olmaz haline gelen telefon, tablet ve bilgisayar gibi elektronik aletlerinizin aktif olarak çalışması önemlidir. Bunun için şarj aletlerinizi yanınıza almayı unutmayın ve her ülkenin fiş bilgileri aynı değildir. Bu nedenle de gideceğiniz ülkenin fiş bilgilerini önceden kontrol etmenizde fayda var.

Pratik USB Kabloları Alın
Pratik USB Kabloları Alın

5- Pratik USB Kabloları Alın

İş Seyahati için teknolojik aletleri hazırlama: Küçük bir çanta götüreceğiniz için kablolar çantanızda fazla yer kaplayabilir. Bu nedenle daha çok yanınıza usb uyumlu kablolar alırsanız, bu size pratiklik kazandıracaktır.

6- Konuşma ve İnternet Paketlerinizi Ayarlayın

Ayrıca yurt dışında size lazım olacak konuşma ve internet paketlerinizi ayarlamadan yolculuğa hazırlanmaya başlamamalısınız. Eğer yurtdışı paketlerinden almazsanız, ülkemize döndüğünüzde hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Kimse yüksek fatura tutarlarına maruz kalmak istemez değil mi?

Reklamlar

7- Havaalanında Doğru Sırada Beklediğinize Emin olun

İş seyahatinizde en önemli şeyin zamanınız olduğunu unutmayın. Bu nedenle havaalanında sırada beklerken direk kısa olan sırayı tercih etmeyin. Çünkü yaşlı çiftlerin, çocuklu ailelerin, bavulu çok olan kişilerin ve aktarmalı seyahat yapan kişilerin bulunduğu sıralar size zaman kaybettirir.

Bekleme Alanında Geçireceğiniz Zamana Rutin Belirleyin
Bekleme Alanında Geçireceğiniz Zamana Rutin Belirleyin

8- Bekleme Alanında Geçireceğiniz Zamana Rutin Belirleyin

Güvenlik kontrolleri sonrasında bekleme alanında geçireceğiniz zamanı değerlendirebilirsiniz. Yanınızda kolay ulaşabileceğiniz şeyleri okuyabilirsiniz. Bekleme zamanını değerlendirirken fazla dağılmamalısınız. Çünkü fazla dağılınca toplanmak yerleşmenizi geciktirip zorlaştıracaktır. Bir de uçağa binerken vakit kaybetmemek için rahat yerleşebilmeniz için koltuğunuzun nerede olduğunu ve hangi kapıdan binmeniz gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Bu ayrıntıya dikkat ederseniz acemi yolcuların yaratacağı gergin ortama maruz kalmadan koltuğunuza yerleşebilirsiniz.

9- Yemek ve Uyku Rutini Oluşturun

Seyahat ettiğiniz süre boyunca aktif ve güçlü olmak için kendinize uyku ve yemek rutini oluşturmalısınız. Özellikle gece uçuşları sırasında uçuştan önce yemek yerseniz yolculuk yaptığınız süre boyunca uyuyup dinlenebilirsiniz. Ve rahatça uyumak için de cam kenarından bir koltuk almanızı tavsiye ederiz.

10- Uçak Saatlerini İyi Ayarlayın

Şehirlerarası iş seyahati yapabileceğiniz gibi ülkeler arası hatta bazen okyanus aşırı bile seyahat edebilirsiniz. Bu durumlar için saat farkından mağdur olmamak için saatleri doğru ayarlamak son derece önemli bir ayrıntıdır.

İlginizi çekebilir: Saç Kurutma Makinesinin Farklı Kullanım Alanları

Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx