Pratik Bilgiler

Saç Kurutma Makinesinin Farklı Kullanım Alanları

Reklamlar

Kışlarında banyo yaptıktan sonra saç kurutma makinesini kullanırız. Saç kurutma makinesinin farklı kullanım alanları nelerdir sizlerle ele aldık. Kış aylarında sinüzite, hastalığa bire bir, yazları klima çarpmalarının ilacı, nemlenip bozulan saçların dostudur. Peki saç kurutma makinesinin diğer kullanım alanları nelerdir?

Gelin birlikte saç kurutma makinesinin farklı kullanım alanlarına göz atalım. Saç kurutma makinesi lekeleri çıkarmadan ütü yapmaya kadar birçok yerde kullanılabilir.

Saç Kurutma Makinesinin Kullanım Alanları

Duvardaki boya lekelerini yok eder

Çocuk büyütürken her an takipte olsanız bile gözünüzden kaçırdığınız anda duvarınıza şaheserler çizilmiş olabilir. İşte bu durumda duvarları nasıl temizleyeceğinizi kara kara düşünüyorsanız saç kurutma makinesi imdadınıza yetişecektir. Duvardaki boya lekelerini çıkarmak için yapmanız gereken saç kurutma makinesinin sıcak ayarına getirip bir süre duvara tutmaktır. Ardından bir bezle silebilirsiniz.

Reklamlar
Yara bandını kolayca çıkarın
Yara bandını kolayca çıkarın

Yara bandını kolayca çıkarın

Yara bandını direk çıkarırsanız bant ile birlikte küçük tüylerde kopacağı için canınızı acıtır. Bu durumda saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken saç kurutma makinesini yara bandının üzerine tutmaktır. Sonrasında kolayca çıkacağını göreceksiniz.

Ütü yapmak için kullanın

Tatil sırasında çamaşırlarınız kırıştığında yanınızda ütü yoksa saç kurutma makinesi kullanmayı deneyin. Kırışmış olan kıyafetinizi asıp üzerine bir sprey şişesi ile su püskürtün. Sonra saç kurutma makinesi ile kıyafetinizi kurutun. Kıyafetteki su kururken, kırışıklıklar da açılacaktır.

Etiketleri çıkarmak için kullanın

Yeni almış olduğunuz ürünlerin üzerinde olan etiketlerin iz kalmadan çıkmasını istiyorsanız saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken etiketin üzerine saç kurutma makinesi tutmaktır. Böylece etiket kolay bir şekilde çıkacak ve ürünün üzerinde yapışkan izi kalmayacak, bir de yapışkan temizlemekle uğraşmayacaksınız.

Mum izlerini temizleyin
Mum izlerini temizleyin

Mum izlerini temizleyin

Herhangi bir yere akıp kuruyan mumları temizlemek için saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken saç kurutma makinesini eriyen mumların üzerine tutmak ve eritmektir. Eriyen mumları bez ile silip. Böylece iz kalmadan mum lekelerinden kurtulacaksınız.

Reklamlar

Ahşaptaki su lekelerini yok edin

Evinizdeki ahşap ürünlerde olan su lekelerini yok etmek için saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz. İlk olarak lekeli bölgeye saç kurutma makinesini soğuk olarak sonra da sıcak olarak lekenin üzerine tutabilirsiniz.

Ayakkabıları genişletmek için kullanın

Yeni alınan ayakkabılar ayağınızı sıkabilir bu durumda ilk olarak kalın bir çorapla ayakkabıyı giymelisiniz. Sonra da genişlemesi için saç kurutma makinesini ayakkabıya tutun. Sıcaklık ayakkabının genişlemesine yardımcı olacaktır.

Ayakkabılarınızı parlatmak için kullanın

Ayakkabıları evde boyadığınızda mat bir görüntü oluyorsa, siz ayakkabınızın parlamasını istiyorsanız saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ayakkabınızı boyadıktan sonra kısa bir süre saç kurutma makinesi tutmaktır.

Kendi helezon kablonuzu yapmak için kullanın
Kendi helezon kablonuzu yapmak için kullanın

Kendi helezon kablonuzu yapmak için kullanın

Çok fazla uzun olan kablolarınız kısaltıp kolayca taşımak istiyorsanız, kablolarınızı saç kurutma makinesi ile helezon haline getirebilirsiniz.

Saç kurutma makinesi ile helezon kablo elde etmek için gerekli malzemeler kablo, kalem ve saç kurutma makinesidir. Yapmanız gereken kabloyu kaleme sarıp, kuvvetli bir bant ile yapıştırmaktır. Bu şekilde hazırladığınız kabloya saç kurutma makinesini 2-3 dakika kadar ısıtın. Sonra kablonuzu 5 dakika kadar buzdolabında bekletin. Bekledikten sonra bantları söküp, kalemi kablonun içinden çıkardığınız helezon kablonuz hazır. Ancak bu işlemi yaparken kabloyu eriyecek kadar çok ısıtmamaya dikkat edin.

Saç kurutma makinesi sesini bebeğinizi uyutmak için kullanın

Yeni doğan bebekler dış dünyaya alışma sürecinde uyurken bazı desteklere ihtiyaç duyarlar. Anne karnındaki sese benzeyen saç kurutma makinesi sesi, elektrikli süpürge sesi gibi sesler bebeğinizi rahatlatıp kolayca uykuya dalmasını sağlar. Özellikle bebekler 3-4 aya gelene kadar saç kurutma makinesi sesiyle rahatlayabilir.

Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx