Moda

İskarpin Ayakkabı Nedir?

Reklamlar

19. yüzyılın sonlarında Türkçeye Avrupa tarzı ayakkabı anlamında giren iskarpin ayakkabı nedir? İskarpin genellikle deri ya da suni deriden yapılan tabanı kauçuk olan konçsuz, klasik ve topuklu ayakkabı türüne verilen isimdir.

İtalyanca’dan dilimize geçen iskarpin hafif ayakkabı anlamında kullanılır. Ancak zaman içerisinde genellikle klasik ayakkabılarda kullanılan iskarpin 3 farklı tarzda seçenek sunar. Günlük, klasik ve bot tasarım şeklinde ürünler her mevsim giyin me olanağına sahiptir.

Her Yerde Ve Her Zaman Giyilen Ayakkabı

İskarpin ayakkabı her mevsim giyinmesinin dışında aynı zamanda deri kalitesi ve esnek yapısı gibi çeşitli avantajları sayesinde tercih edilir. Kalıbının rahat olması uzun süre kullanma imkanı sağlar görsel anlamda ise genellikle takımların tamamlayıcısı olurken kadınlar için de şık ve abiye elbiselerde bütünleyici olarak tercih edilir.

Reklamlar

Hem kadınların hem de erkeklerin tercih ederek kullandığı ayakkabı modeli çeşitli renklerde ve kişiye özel tasarımlar ile sunulurken karizmatik ve parlak görünümüyle dikkat çeker. İskarpin ne demek sorusuna her yerde ve her zaman giyilebilecek ayakkabı şeklinde cevap vermek mümkün.

İskarpin Ayakkabıların Özelliği
İskarpin Ayakkabıların Özelliği

İskarpin Ayakkabıların Özelliği

Üretiminde kaliteli malzemelerin kullanıldığı iskarpin ayakkabıların en önemli özelliği kişiye özel tasarımıdır. Kişisel üretiminin söz konusu olduğu ayakkabı modelinde zevklere hitap eden tasarım dışında her zevke uygun renk seçenekleri de kullanılmaktadır.

  • İskarpin ayakkabı klasik ayakkabı modeli olarak bilinir.
  • 3 farklı stil ile satılır.
  • Bot günlük ve klasik stilleridir.
  • Her mevsime ve ortama uygundur.
  • Deri kalitesi ve kalıbı özeldir.
  • Şık davetlerde zarif görünümü sağlar.
  • İş ortamında ve günlük kullanımda tercih edilir.
  • Malzemesini kaliteli olması ve tasarımı ile vazgeçilmez modeldir.

Şık Tasarımlara İmza Atan Ayakkabı

İskarpin ayakkabı nedir sorusunu cevaplayabilmek için kısaca şu ifadeleri kullanmak doğru olur. Deri ya da deri olarak görünen malzemenin tasarımı ile tabanında kauçuk malzemenin kullanıldığı klasik model olarak tanımlamak gerekir.

Hem modeli hem de malzeme yapısı ile şık tasarımlara imza atan iskarpin ayakkabı günümüzde artık değişik çeşitlere göre tercih edilme avantajı sunar. Gerek bot ve çizme tasarımları gerek klasik modelleri gerekse günlük olarak tercih edilecek seçenekler arasından herkes kendine uygun olanı seçebilir.

Reklamlar

Giyim Tarzları İle Mükemmel Kombin

Birçok farklı rengi bulunan iskarpin ayakkabı değişik modellerle uyum sağlamakta ve böylelikle farklı giyim tarzları ile mükemmel bir kombin oluşturmaktadır. Kullanılan derinin kalitesi, model ve tasarıma bağlı olarak iskarpin ayakkabı fiyatları farklılık gösterir.

Ürünün markası ve kalıp gibi çeşitli etkenler de fiyatta değişkenliğe neden olsa da her bütçeyi ve ihtiyaca uygun seçenek mutlaka vardır. Gerek bakımı gerekse tamiri oldukça basit olan iskarpin ayakkabı üzerindeki toz ve kir nemli bir bezle kolaylıkla temizlenmektedir. Herhangi bir hasar oluşması durumunda pamuklu bir çubuk ile hasarlı bölge kolaylıkla temizlenir ve tamir edilir.

Banu Horoz

Hem alaylı hem okullu, edebiyat fakültesinden kelam aşığı olarak mezun olmuş kadın yazar. Dünya üzerindeki her şey kelimelerle resmedilebilir .

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx