Dizi Haberleri

Orjinal Disney ilk Türk dizisi Kaçış konusu nedir? Kaçış dizisi inceleme yorumlar nelerdir?

Kaçış dizisi oyuncu cast kimlerdir?

Reklamlar

Disney Türkiye’ye giriş yapmasının hemen ardından yapımcılığını üstlendiği Kaçış dizisini yayınlamaya başladı. Son bölümü 3 Ağustos’ta yayınlanan dizinin aksiyon dolu bir kaçış hikayesi ile bizleri ortadoğu’nun silahlarla dolu radikal örgütlerin mücadelelerine götürüyor.

Kaçış dizisi konusu nedir?

Disney ilk Türk dizisi olan Kaçış dizisi konusu radikal dinci bir örgütten kaçış hikayesi üzerinden kurulmuş. Kaçış dizisinin baş karakteri Mehmet Yücel bir foto muhabiridir. Mehmet Yücel’in de bulunduğu 4 Foto-muhabir ve gazeteci Radikal örgütlerle mücadele edilen Ortadoğu’ya bir Ezidi köyüne haber için yolculuk ederler. O gün gerçekleşen köy baskınında Mehmet dışında diğerleri yakalanır. Mehmet farklı bir kimlikle radikal örgütün içine girmeyi başarır. Elbette amacı diğerleri ile birlikte sağ salim Radikal örgütün elinden kaçmayı başarmak olacaktır.

Kaçış dizisi inceleme yorumlar nelerdir?
Kaçış dizisi inceleme yorumlar nelerdir?

Kaçış dizisi inceleme yorumlar nelerdir?

Kaçış dizisi gerçek bir yaşam hikayesinden alınmıyor. Başrolde oynayan Engin Akyürek’in bir hikayesini Ali Doğançay senaryo haline getirmiş. Yönetmen koltuğunda ise Yağız Alp Akaydın var. Başroldeki diğer oyuncu ise İrem Helvacıoğlu.

Reklamlar

Kaçış dizisinin ortadoğu atmosferi Gaziantep’in sınır köylerinde kurulan dizi setlerinde sağlanmış. Yapımcılar Ortadoğu’nun mimarisine yakın bir atmosferi yakalamayı başarmış görünüyor.

Kaçış dizisi başarılı diyebileceğimiz diğer yönü ise aksiyon temposu yavaş yavaş yükseliyor olması ve hız kesmemesi. Başlarda gerilim üzerinden kurulan hikaye yavaş yavaş tempo kazanıyor. Hikaye bir noktadan sonra aksiyon gerilim üzerinden devam ediyor. Meraklıları için başarılı diyebiliriz.

Kaçış dizisi bazı bilindik konulara derinlemesine inilmeden veriyor. Radikal örgütlerin kadınlara olan davranışları kötü olduğunu hiç detay vermeden aktarmış. Bu durum dizinin eksikliklerinden biri olarak sayılabilir. Çocukların intihar bombacısı olarak kullanılması gibi çeşitli konulara da değinilmiş. Engin Akyürek’in oyunculuğu sayesinde durumun vehametini anlıyor olunması bilinçli yapılmış bir durum olmalı.

Kaçış dizisinin Radikal din örgütlerin amaçlarını vermiyor olmaları kadınlara çocuklara ve amaçlarına ulaşmak için ne kadar acımasız olabileceklerine dair detaylardan özellikle kaçınmış olmaları anlaşılabilir sebepleri olsa bile diziyi sadece aksiyon macera biraz gerilim yüklemiş. Engin Akyürek’in oyunculuğundaki ağlamaklı gözleri olmasa durumun vehameti o kadar da hissedilebilir miydi?

Reklamlar

Ortadoğu yüzyıllar boyu çeşitli medeniyetlerin beşiği olmuş bir coğrafya. Bu özellik müzik alanında da bir çok türkü ve eserlerin de beşiği olmasına da sebep olmuş. Dizinin müzik konusunda da eksik olduğunu aşikar. Ortadoğu’nun türkü ve ağıtları aksiyonu kesmeyecek şekilde daha çok kullanılabilirdi.

Kaçış dizisi genel olarak yorumculardan pek olumlu yorum almış gibi görünmüyor.

Yurtdışı dizi ve film sitelerinde henüz keşfedilmemiş Kaçış dizisi imdb puanlaması 6,1 olarak görünüyor. Yaklaşık 1400 kişinin oylama yapmış olması ilginin çok yüksek olmadığını buna rağmen puanlamanın ortalamadan düşük olmaması aslında iyi bir gösterge.

Kaçış dizisi inceleme yorumlar nelerdir?
Kaçış dizisi inceleme yorumlar nelerdir?

Kaçış dizisi izlenir mi?

Kaçış dizisi; Ortadoğu kültürüne meraklılarının aksiyon gerilim yüklü hikaye  dizi ve filmleri seven kişilerin ilgisini çekebilir.

Kaçış dizisi oyuncuları kimlerdir?

  • Engin Akyürek: Mehmet Yücel rolünde. 1981 Ankara doğumlu. Türkiye’nin yıldızları adında zamanın en popüler yarışma programından birinci oldu. Beren Saat’i de Türkiye Televizyonlarına tanıtan yarışma programı birçok dizi ve film oyuncuların ilk görüldüğü sahne olarak dikkate çekiyordu. Ardından Engin Akyürek Yabancı Damat dizisinde televizyon ekranlarında yerini aldı. Karayılan, Bir bulut olsam, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kara Para Aşk, Ölene Kadar, Sefirin Kızı dizilerinde önemli rollerde yer aldı. Sinema kariyeri ise oldukça iyi bir film olan Zeki Demirkubuz’un Kader filmi ile giriş yapmış. Bi küçük Eylül Meselesinde Tekin Bulutu canlandıran Engin Akyürek’in Emmy ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödül adaylıkları var. Seul Drama ödüllerine en iyi erkek oyuncu ödülü ise uluslararası ödülleri arasında görülüyor.
  • İrem Helvacıoğlu: Zeynep Karaca rolünde. 1990 Almanya doğumlu. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimini tamamlamış. Behzat Ç dizisi ile Televizyon ekranlarında oyuncu olarak görülmeye başlıyor. Muhteşem Yüzyıl Kurtlar Vadisi Pusu Güneşin Kızları gibi dizilerde yardımcı oyuncu rollerde yer alıyor. Sen Anlat Karadeniz Seni çok bekledim, Başbelası gibi çeşitli dizilerde ise başrol oyuncusu olarak izlemeye başlıyoruz. Ulusal bazda verilen çeşitli ödüllerinde sahibi olan İrem Helvacıoğlu, Aşkın dili, Organik Aşk Hikayesi, Babası, Kızım ve Ben, Eflatun filmlerinin kadrosunda yer almaktadır.

İlginizi çekebilir: Star Wars: Andor konusu ne?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx