Dizi Haberleri

Star Wars: Andor konusu ne? Star Wars: Andor inceleme ve yorumları nedir?

Star Wars: Andor oyuncu cast’ı nedir? Star Wars: Andor nerede yayınlanıyor?

Reklamlar

Disney Lucas filmden yayın ve yapım haklarının satın almasının ardından Star Wars yapımlarının çekimlerini artırmaya başladı. İlk etapta Roque One ile Star Wars evrenine sadık satışa öfkeli takipçilerin beğenisine sunuldu. Star Wars hayranlarının bir çoğu serinin yeni filmi yayınlanmadan önce George Lucas ve Disney’e tepkiliydi. Fakat yeni filmin yayınlanmasının ardından bu tepki oldukça azaldı. Roque One ana karakterlerinden biri olan Cassian Andor’a odaklanan Star Wars: Andor dizisi takipçiler tarafından heyecanla beklenen yapım oldu. Star Wars alemi Disney ile Mandalorian ve Obi Wan Kenobi dizileri ile dizi alemine geçiş yapmıştı. Mandalorian dizisinin hayranlarına gösterdiği Star Wars evreni oldukça beğeni toplamıştı.

Star Wars: Andor konusu ne?

Star Wars: Andor konu olarak; Cassian Andor’un öncülüğünde Galaktik imparatorluğuna karşı artan isyanın hikayesinin başlangıcını ve daha geniş bir şekilde hayranlarına anlatıyor. Roque One hikayesinden 5 yıl öncesini ekranlar önüne aktarılan Star Wars: Andor dizinin başrolünde yine Diego Luna var.

Star Wars: Andor dizisi inceleme ve yorumlar nelerdir?
Star Wars: Andor dizisi inceleme ve yorumlar nelerdir?

Star Wars: Andor dizisi inceleme ve yorumlar nelerdir?

Star Wars: Andor dizisi Tony Gilroy yaratıcı ekibin başında olan isim. Cassian Andor’un savaşçılığı kadar casus olma özelliği üzerinden hikaye üretilmiş. Star Wars: Andor ilk üç bölümü 21 Eylül tarihinde yayınlanmış durumda. 23 Kasım tarihine kadar her hafta bir bölüm şeklinde yayınlanmaya devam edecek. Dizi 12 bölümden oluşuyor. Roque One da geçen hikayeye bağlanacak şekilde hikaye anlatımı yapılacak.

Reklamlar

Eleştirmenlerin ve izleyenlerin yorumlar üzerinden ayrı ayrı puanlama yapan Rotten Tomatoes, Star Wars: Andor dizisi için eleştirmen notunu 81 olarak yayınladı. Eleştirmenlerin acımasız puanlamaları düşünüldüğünde 81 oldukça başarılı bir puan olarak dikkat çekiyor. Rotten Tomatoes’un izleyici puanlaması ise 90. İzleyicilerin çoğunun Star Wars evrenin beğendirilmesi zor olan sadık hayranları düşünüldüğünde beğenildiği ve beklenenin üstünde sevildiğini söyleyebiliriz.

Eleştirmenlerin puanlamalarını yayınlayana bir diğer site MetaCritic ise eleştirmenlerin ortalama notunu 74 olarak açıkladı. Metacritics’in gişeden bağımsız sanat tasarımına olan özeni dikkat ettiği düşünüldüğünde ortalamanın oldukça üstünde bir dizi ile karşı karşıyayız diyebiliriz.

Ayrıca dizi yayınlandığı ilk hafta tüm dünyada en çok izlenen dizi olmayı da başardı.

  • Diego Lunanın canlandırdığı Cassian Andor başlarda devrim karşıtı imparatorluğun coşkulu bir savunucusu olarak izleyeceğiz.
  • Kyle Soller ise Syril Karn’ı canlandırıyor. Syril Karn Pre-Mor otoritesinde Müfettiş yardımcı.  Ticaret ile uğraşan bir holdingin sorumlusu. Karn Pre-Mor’un güvenliğinde çalışmakta ve Andor’u bir cinayet şüphelisi olduğuna inanıyor. Onu yakalamak için çabalıyor.
  • Adria Arjona, Bix Caleen’i rolünde. Caleen Andor ile müttefiklerinden biri. bir tamirci ve karaborsa ürünlerin satışı ile uğraşıyor.
  • Brasso: Andor iş arkadaşı
  • Timm Karlo Caleen in erkek arkadaşı ayrıca aynı yerde çalışıyorlar.
Star Wars: Andor dizisi inceleme ve yorumlar nelerdir?
Star Wars: Andor dizisi inceleme ve yorumlar nelerdir?

Star Wars: Andor dizisi hangi platformda?

Star Wars: Andor dizisi türkçe dublaj seçeneği ile Disney+ platformunda 21 Eylül itibari ile yayınlanmaya başladı. 21 Eylül tarihinde ilk 3 bölümü yayınlanan Star Wars: Andor dizisi 23 Kasım tarihine kadar her hafta bir bölüm yayınlanacak. Yayınlandığı ilk iki haftasında büyük ilgi gören Star Wars: Andor dizisinin, her hafta çarşamba günü yeni bölümlerin yayınlanacağı açıklandı.

Reklamlar

Star Wars Andor oyuncu kadrosunda başrolde yer alan Diego Luna kimdir?

Diego Luna 1979 Meksika doğumlu aktör. Alfonso Cuaron’un beğenilen gilmi Y tu Mama Tambien oyuncu kadrosunda yer aldı. Open Range ve Milk filmlerinde kendisini gördük. Dirty Dancing: Havana Night ile kariyerine devam etti. The Terminal filminde Tom Hanks ile çalıştı. Berlinde geçen kısa hikayelerden oluşan Berlin: I love You filminde ekranlarda izleyicilerle tekrar buluştu. Narcos Mexico’nun ilk iki sezonunda Meksika uyuşturucu karteli lideri Gallardo rolünde kariyerine devam etti.

Diego Luna birçok filmde oynadığı oyunculuklar ile adaylıkları olduğu gibi, Venedik Film festvali MTV film ödülleri Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri İmagen Ödülü Emmy Platinos gibi ödüllerin sahibi oldu. Gael Garcia Bernal gibi Sanat filmlerinin aranan oyuncularından olan Diego Luna şimdilerde Star Wars evrenin asi savaşçısı Cassian Andor olarak izliyoruz.

İlginizi çekebilir: The Bear dizisi Disney+ da yayınlanmaya başladı! The Bear dizisi konusu nedir?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx