Saç Bakımı

Keratin Botox Nedir?

Keratin Botox Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Keratin botox, saçların güçlü, sağlıklı ve parlak saçlar için keratin yüklemesi yapılması işlemidir. Sanıldığı gibi cilde iğnelerle yapılan botox gibi bir işlem değildir. Bu yazımızda keratin botox nedir, keratin botox fiyatı ne kadar, keratin botox faydaları nelerdir, keratin botox nasıl yapılır ve evde keratin botox yapımı nasıldır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Keratin Botox Nedir?
Keratin Botox Nedir?

Keratin Botox Nedir?

Ne düşündüğünüzü biliyorum, saç botoksu saç derisine iğne yapılarak gerçekleştirilir. Genellikle botoks kelimesi akla geldiğinde, kırışıklıklardan kurtulmak için yaygın bir tıbbi prosedür diye düşünürsünüz. İçiniz rahat olsun, bu işlemde iğne yok!

Saç botoksu ve keratin tedavileri, daha pürüzsüz, parlak ve sağlıklı saçlar elde etmek isteyenler için güzellik salonlarında ve bazı kaplıcalarda kullanılan en yaygın tedavi prosedürlerinden ikisidir. Bu yazımızda, saç botoksu yani keratin botoksu hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklamak için bu yararlı kılavuzu bir araya getirdik.

Reklamlar

Keratin botox işlemini cildiniz için düşündüğünüz gibi düşünün. Botulinum toksini veya BTX olarak da bilinen botox, bakteriyel toksin botulinden hazırlanan bir enjeksiyondur. Botox enjeksiyonları yalnızca tıbbi ve kozmetik tedavilerde ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermek için kullanılır ve bazı durumlarda migren tedavisi olarak kullanılır.

Gerçek botoks gibi bir enjeksiyon olmasa da keratin botoksunun asıl amacı saçınızın kabarmasını azaltırken daha pürüzsüz ve dolgun hale getirmektir. Saç botoksunu saçınız için nihai derin bakım tedavisi olarak düşünün.

Saçlarınız susuz kalmışsa, doğal olarak kıvırcık saçlara sahipseniz, saçlarınızı sık sık boyamışsanız, elektriklenme sorunu yaşıyorsanız veya nemli bir iklimde yaşıyorsanız saç botoksu tedavisi yaptırmak sizin için cankurtaran olabilir.

Keratin botoksu, tüm saç tipleri için koruyucu bir bariyer sağlayan Meadow’s Foam’dan elde edilen seramidlerle saçınızı besleyen kimyasal olmayan bir bakım tedavisidir. Yani kabarmayı azaltacak ve saçınızdaki herhangi bir hasarı onaracaktır. Sert kimyasallar içermeyen bir tedavi arıyorsanız, hem erkekler hem de kadınlar için mükemmel bir seçenektir.

Reklamlar

Keratin Botoxu Saç Dökülmesine Yardımcı Olur Mu?

Androjen hormonu DHT’nin saç dökülmesinin en önemli sebebi olduğu düşünülmüştür. Kanadalı Araştırmacılar tarafından 2010 yılında yapılan yakın tarihli bir çalışmada, botoksun katılımcıları arasında saç dökülmesi için uygun bir tedavi olduğu gösterildi.

Önde gelen Kanadalı araştırmacı Profesör Freund, saç derisine botoks alanlarını enjekte etmeye başladığında, yeniden büyümeye başladığını keşfetti. Çalışmanın sonunda kırk katılımcıdan altmış hafta boyunca saç sayılarının yüzde 18 arttığı sonucuna varıldı. Bu, oral ilaç Finasterid ile aynıdır ancak ilacın yan etkileri yoktur. Bu çalışmanın sonunda, genel yanıt oranı yüzde 75 ile saç dökülmesinin ortalama yüzde 39 oranında önemli ölçüde azaldığı gösterilmiştir.

Saç botoksu ya da keratin botoksu, kafa derinize enjeksiyon yapmadan cilt botulinum toksini ile benzer şekilde çalışır. Keratin botoksu, B5 vitamin, E vitamini, amino asit, glioksilik asit, kollajen kompleksi, bont-l peptid ve daha fazlası gibi besleyici aktif maddelerden oluşan bir kokteyl içerir. Saçlara ek faydalarına ek olarak, saç botoksundaki bu bileşenlerin saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Saç botoksunun yaşlanmayı geciktiren ve yaşlanmayı önleyen nitelikleri vardır. Bu nitelikleri aslında saçınız için bir nevi filtre görevi görür. Saçınızın doğal lifindeki boşlukları doldurmaya yardımcı olan keratin, saçların daha genç ve ışıltılı görünmesini sağlarlar.

Keratin Botox Fiyatı
Keratin Botox Fiyatı

Keratin Botox Fiyatı

Bu işlemin fiyatı 400 TL ile 1.000 TL arasında değişir.

Keratin Botox Faydaları

Keratin botoksu kimyasal içermeyen bir derinlemesine bakım tedavisidir. Saçın yüzeyini kaplar, saç kırıklarını doldurur ve kabarmayı yumuşatır. Adına rağmen saç botoksu aslında herhangi bir botoks (botulinum toksini) içermez. Sert kimyasallardan kaçınmak istiyorsanız bu tedavi iyi bir seçimdir. Isı veya stresin neden olduğu hasar görmüş ve kırılmış saç tellerini onarır. Havyar yağı, B5, E vitaminleri ve kolajen kompleksi gibi bileşenlerin bir kombinasyonunu kullanan bu tedavi saça nem katar.

Saç liflerindeki boşlukları doldurduğu için yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Sonuçlar anında daha fazla parlaklık, ekstra yumuşaklık ve kabarmanın azalmasını hemen fark etmelisiniz.

Saç botoksu hem kabarmayı azaltması hem de yüksek parlaklıkta pürüzsüz saçlar sağlaması gibi çeşitli avantajları vardır. Saç botoksunun temel amacı yıpranmış saçları ve saç derisini beslemek ve canlandırmaktır.

Keratin Botox Nasıl Yapılır?
Keratin Botox Nasıl Yapılır?

Keratin Botox Nasıl Yapılır?

Saç botoksu uygulaması için, kalıntılardan kurtulmak ve saç kütiküllerinizi açmak için saçlarınız arındırıcı bir şampuanla yıkanır. Bunu takiben keratin botoksu tedavisi uygulanarak yaklaşık kırk beş dakika bekletilir. Saçlarınız daha sonra düşük seviyeli veya sülfatsız bir şampuanla yıkanır, fön ile kurutulur ve düzleştiricilerle kapatılır. Tüm süreç yaklaşık bir buçuk ila iki saat sürer.

Şampuanlamadan sonra nemli saça keratin tedavisi uygulanır. Daha sonra fön ile kurutulur ve ürünü etkinleştirmek için bölümler düzleştirilir, ardından yıkanır ve yeniden şekillendirilerek size pürüzsüz parlak saçlar bırakır. Bu başvuru süreci bir ila üç saat sürmektedir.

Kanada’da 2010 yılında yapılan bir araştırma, saç botoksunun katılımcıları arasında saç dökülmesi için uygun bir tedavi olduğunu buldu. Katılanlarda saç sayısının yüzde 18 arttığını keşfetti. Saç dökülmesi ortalama yüzde 39 oranında önemli ölçüde azaldı. Saç botoksunun yaşlanma karşıtı özellikleri, saçınızın doğal liflerindeki boşlukların doldurulmasına yardımcı olarak daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Keratin botoksu, saçı içten dışa yenilemek için saç kütikülüne nüfuz eden vitaminler ve amino asitler gibi temel besinlerin bir kombinasyonudur. Saç telindeki boşluklar ve kırılmalar doldurulur ve kaybolan protein geri yüklenir.

Evde Keratin Botox Yapımı
Evde Keratin Botox Yapımı

Evde Keratin Botox Yapımı

Keratin botox işlemi, kimyasal işlemler, düzleştirme ve fön ile zarar görmüş saçlara canlılık kazandırmak için formüle edilmiş en son, invaziv olmayan, onarıcı tedavidir. Bu etkili tedavi, matlaşan ve yaşlanan saçlarınızı yeniden genç ve sağlıklı göstermeyi vaat ediyor.

Formül, gençleştirici gücünü güçlü antioksidanlar, proteinler ve ipek ve buğday proteinleri, havyar yağı, omega-3, amino asitler, kolajen kompleksi ve B5 vitaminleri dahil olmak üzere temel besinlerin bir karışımından üretir. Botox solüsyonu, yoğun nemlendirme sağlamak ve kayıp proteini yenilemek için saç şaftındaki çatlakları doldurur. Ayrıca kırık uçları onarır, kabarmayı azaltır ve saçınıza güzel bir parlaklık katar. Bakım, saç tellerini içten dışa doğru besler ve saça hacim vermeden pürüzsüzleştirici bir etki verir.

Keratin botox tedavisi, doku veya durum ne olursa olsun tüm saç tipleri için uygundur. Toplam tedavi süresi yaklaşık bir buçuk ila iki saattir ve etkileri birkaç hafta sürer.

İstenen sonuçları elde etmek için, size iyi bir başlangıç ​​yapması için deneyimli bir profesyonele danışmanız önerilir. Prosedüre daha aşina olana kadar güzellik salonunu ziyaret etmeye devam etmeniz önerilir. Tedaviyi evde uygulamak mümkündür, ancak uygun miktarda zaman ayırmanız gerekir. Talimatları izlediğinizden ve mümkünse başka bir çift elinizin olduğundan emin olun.

Aşağıda başvuru prosedürünün ortak adımları açıklanmıştır. Bazı ürünlerin, ürün uygulaması için gereken süre ve uygun saç düzleştiricinin sıcaklık ayarları ile ilgili kılavuzda küçük farklılıklar vardır.

Şampuanlama

Kalan kimyasalları gidermek için saçınızı iki kez arındırıcı bir şampuanla yıkayın ve saçın tamamen temiz ve tedaviye hazır olduğundan emin olun. İyice durulayın. Bu aşamada saç kremi kullanmayın.

Fönle saçları kurutma

Fazla suyu çıkarmak için saçınızı havluyla kurulayın. Saçlarınızı iyice tarayın. Saçınızı yaklaşık yüzde 80 kuru hale getirmek için saçınızı fön makinesi ile kurutun.

Botoks karışımının hazırlanması

Gerekli miktarda ürünü bir cam kavanoza çıkarın. Seçilen tedaviye ve elde etmek istediğiniz sonuca göre gerekli miktarda ılık su ekleyin. Homojen bir krem ​​oluşana kadar fırça ile karıştırın.

Uygulama

Saçları dört bölüme ayırın. Tedaviyi arkadan başlayarak kökten yarım santim uzakta renkli bir fırça ile uygulayın. Aşırı ürün uygulamayın. Ürünü eşit olarak dağıtmak için solüsyonu saçınıza tarayın. Her saç teline botoks karışımını iyice uygulayın. Tedaviyi yaklaşık kırk beş dakika saç üzerinde bırakın (çok kıvırcık saçlar için ekstra süre tanıyın). Bir duş başlığı takın ve saçınızı yaklaşık on beş dakika sıcak hava ile kurutun. Isı, karışımın saçın iç yapısına nüfuz etmesine yardımcı olur.

Yıkama

İşlemin %50 ila %80’ini yıkayın, kalan %20-50’yi takip edecek olan fön işlemine bırakın.

Düzleştirme

Saçınızı bir fırça ile fönleyin. Tedaviyi uygulamak ve mühürlemek için bir titanyum saç düzleştirici kullanın. Saç düzleştiricinin sıcaklığını 210 dereceye ayarlayın. İnce veya ağartılmış saçlar için ısıyı 180 dereceye düşürün.

Aynı gün saçınızı yıkayabilir ve saçınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Saç botoksu etkilerini korumak için, saçınızı her yıkadığınızda sülfatsız bir şampuan ve saç kremi kullanın. Ürüne ve saçınızın durumuna göre bu işlemi bir ila üç ayda bir tekrarlamanız gerekebilir.

İlginizi çekebilir: Topuz Saç Kimlere Yakışır

YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx