Cilt Bakımı

Çağla Şıkel, Cilt Bakımı Rutinim – Kil Maskesi, Güzellik, Bakım

Çağla Şıkel Cilt Bakımı

Reklamlar

Çağla Şıkel, güzelliğiyle dillere destan bir mankendir. Son zamanlarda, Youtube kanalında açıkladığı güzellik sırlarıyla oldukça ilgi görüyor. Cildine çok özen gösteren ve çeşitli cilt bakımı rutinleri uygulayan Çağla Şıkel’in kanalında en çok izlenen videolardan birisinde kullandığı kil maskelerini paylaşıyor. Cildi temizleyen, güzelleştiren, nemlendiren, parlak ve ışıltılı hale getiren kil maskelerini bize tanıtan Çağla Şıkel’in videosunu sizler için yazdık.

Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Loreal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

L’Oréal Paris laboratuvarları üç saf kil seçimi yaparak bu maskeyi yarattı. Bu üç kil türünü, leke önleyici özellikleriyle bilinen deniz yosunu özü ile birleştirdi. Bu kil maskesi siyah noktaları açar ve cildi kurutmadan saf ve taze bırakır. Üç saf kilden oluşan güçlü bir karışımdır. Lekelere veya lekeye eğilimli cildin tamamına uygulanır. Cilt tazelenir, gözenekler küçülür ve lekeler azalır. Kremsi doku, gözeneklerin derinliklerini hedef alır, siyah noktaların tıkanmasını ve kusurları giderir, cildi kurutmadan saf ve taze bırakır.

Bu kil maskesini temiz cildinize uygulayın ve tamamen kuruyuncaya kadar bekletin. Ardından bir yumuşak bezi, ılık suya batırın ve yüzünüzü temizleyin. Daha sonra cildinizi bol suyla durulayın ve nemlendirici bir krem uygulayın.

Reklamlar
Saf Kil Peeling Maskesi
Saf Kil Peeling Maskesi

Loreal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

L’Oréal Paris® Saf Kil Eksfoliye Edici ve Pürüzsüzleştirici Kırmızı Yosun Maskesi, cildi pürüzsüzleştirmek ve pul pul dökmek için üç farklı saf kili, kırmızı alglerin temizleme özellikleriyle birleştirdi.

L’Oréal Paris® Saf Kil Eksfoliye Edici ve Pürüzsüzleştirici Kırmızı Yosun Maskesi, parlatıcı özellikleriyle bilinen kırmızı yosun özü ile zenginleştirilmiştir. İnce öğütülmüş kayısı tohumları, cildin doğal ışıltısını ortaya çıkarmak için donuk ve düzensiz cildi nazikçe soyar. Boncuklu ve kremsi doku cildi kurutmadan peeling yaparak aydınlatır.

Antioksidan bakımından zengin kırmızı algler, cildi güçlendirmeye yardımcı olan besleyici şekerler (galaktoz ve ksiloz) bakımından zengindir. Olağanüstü ince doğal volkanik partiküller ve kayısı çekirdeği tozu, daha taze, pürüzsüz, daha gözenekli görünen cildi ortaya çıkarmak için ölü cilt hücrelerini nazikçe çıkarmak için doğal olarak etkili bir peeling görevi görür.

Pürüzlü ve gözenekleri tıkanmış ciltler için ideal olan bu maske, cildi pürüzsüzleştirmek için doğal olarak elde edilen volkanik bir peeling ürünüdür.

Reklamlar

Bu maskeyi, kuru cildi temizlemek için göz ve dudak bölgesinden kaçınarak eşit bir tabaka halinde uygulayın. Bu maskeyi on ila on beş dakika bekletin ardından suyla alın. En iyi sonuçlar için haftada üç kez kullanın.

Hemen cilt dokusu zarif ve pürüzsüz görünür. Gözenekler gözle görülür şekilde en aza indirilmiştir. Ciltten ölü hücreler, kir ve yağ temizlenir. Kusurlar daha az görünür olduktan sonra kullanın. Cilt daha iyi nefes alabilirmiş gibi hisseder. Güzel bir ışıltıyla cilt sağlıklı görünür.

Saf Kil Eşitleyici Maske
Saf Kil Eşitleyici Maske

Loreal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske

Loreal Paris 3 Saf Kil ve Yuzu Limonlu Yüz Maskesi, evde anında sonuç vermesi için pürüzlü cildin berraklaşması ve pürüzsüzleşmesi için en iyisidir.

Loreal Paris 3 Saf Kil ve Yuzu Limonlu Yüz Maskesi, lüks bir cilt bakımı deneyimi sağlamak için formüle edilirken, güçlü saf killer ve yuzu limon düzensiz cilt tonunu netleştirir ve pürüzlü cildi pürüzsüz hale getirir.

Yüz maskesi anında ciltte temiz bir ışıltı bırakır, kir, toz ve yağ ciltten etkin bir şekilde çıkarılır, pürüzlülük daha pürüzsüz hissedilir ve cilt daha taze görünür. Bu yüz maskesini kullandıktan sonra cilt yüzeyi yenilenmiş ve zarif görünür, kusurlar azalır ve cilt daha düzgün, sağlıklı ve güzel görünür. Bu maskeyi, temiz cildinize uygulayın. On ila on beş dakika bekletin ardından bol suyla durulayın. Son olarak nemlendirici kremi cildinize uygulayın. En iyi cilt bakımı sonuçları için, bu maskeyi haftada üç kez kullanın. 

Loreal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske
Loreal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

Loreal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

Loreal Paris Okaliptüslü Saf Kil Yüz Maskesi, yağlı ve parlak ciltler için en iyisidir. Taze, hoşgörülü okaliptüs cilt bakımı formülümüz yatıştırıcı ve ferahlatıcı bir spa benzeri deneyim sağlarken güçlü saf killer, kirleri gidermek ve gözenekleri açmak için derinlere nüfuz eder.

Bu yüz maskesi, parlak ve yağlı cildinize hitap ederek berrak, matlaştırılmış ve tazelenmiş cildi ortaya çıkarır. Hemen cilt daha az parlak görünür ve fazla yağ azalır. Gözenekler aşırı kurumadan sıkı ve daha az görünür görünür.

Bu yüz maskesini kullandıktan sonra, cilt yeniden canlanmış ve tazelenmiş görünür. Cilt daha taze görünür ve cilt gözle görülür şekilde daha sağlıklı ve daha güzel görünür. 

Bu maskeyi, temiz cildinize uygulayın. On ila on beş dakika bekletin ardından bol suyla durulayın. Son olarak nemlendirici kremi cildinize uygulayın. En iyi cilt bakımı sonuçları için, bu maskeyi haftada üç kez kullanın. 

Loreal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi

L’Oreal Paris laboratuvarları ilk kez üç saf kili seçti ve bunları safsızlıkları çıkarmak için mıknatıs görevi gören odun kömürü ile birleştirdi. Kremsi doku, gözenekleri derinlemesine temizleyerek cildin yüzeyini detoksifiye eder, cildi kurutmadan berraklaştırır ve güzelleştirir.

Bu maskede kullanılan kaolin kili, ciltteki kirleri ve fazla sebumu emdiği bilinen oldukça etkili bir doğal kildir. Montmorillonit kili, mineraller açısından zengin, kusurları gidermeye yardımcı olduğu bilinen bir kildir. Ghassoul kili, cildi berraklaştırmaya yardımcı olduğu bilinen, mineraller açısından oldukça konsantre saf bir kildir.

Bu maske, cilt için on dakikalık etkili detokstur. Bu maske, ciltteki kirleri çıkarmak için üç saf kil ve siyah odun kömürünün güçlü bir karışımıdır. Gözenekleri derinlemesine temizleyen derinlemesine temizleyen bir cilt bakımı sunar. Tek bir maskeden sonra cildi daha saf ve daha temiz bırakır. 

Temiz ve kuru cilde, bu maskeyi parmaklarınızla veya temiz fondöten fırçası ile uygulayın. Gözlerden ve dudaklardan kaçının. Kil formülü, uygulamadan beş ila on dakika sonra cildi kurutmadan kurur. Bu maske tamamen kuruduktan sonra ılık suya batırılmış bir yumuşak bezle cildinizi silin. Ardından cildinizi bol ılık suyla durulayın. Son olarak yüzünüze nemlendirici krem uygulamanız gerekir. Gözle görülür şekilde dönüşmüş cilt ve daha sıkı görünen gözenekler için haftada üç kez bu maskeyi kullanın.

Çağla Şıkel | Cilt Bakımı Rutinim – Kil Maskesi | Güzellik – Bakım Nasıl Yapılır?

Benim cildim yağlı olmadığı için ben diğer maskeyi kullanacağım ama eğer yağlı bir cildiniz varsa Loreal Saf Kil Arındırıcı Maske Okaliptus içerikli maskesini kullanabilirsiniz. Ama ben şu anda Detoks maskesini kullanacağım. Maskeyi yapmadan önce makyajınızı temizleyin. Daha sonra bir yüz temizleme ürünü ile cildinizi temizleyin. Ardından bir dermaroller kullanarak, cildinizin gözeneklerini açın. 

Parmaklarınızla maskeyi cildinize uygulayın. On dakika sonra, bol ılık suya yumuşak bir bez daldırın ve cildinizi bu bezle silin ve bol ılık suyla durulayın. Normalde bu maskeyi haftada bir kez yapın diyorlar. Ama ben daha sık kullanıyorum. Üzerine isterseniz bir nemlendirici maske yapabilirsiniz ya da A vitamini ve B vitamini karışımı bir maske yapabilirsiniz. Alternatif olarak hyaluronik asit serumu uygulayabilirsiniz. Su ya da nemlendirici bir krem uygulayabilirsiniz. 

Çağla Şıkel | Cilt Bakımı Rutinim – Kil Maskesi | Güzellik – Bakım Videosu

Kil maskesi ve Diğer Maske Türleri İle İlgili İlginizi Çekebilecek Yazılar;

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx