Saç BakımıSaç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kadınlara Çok Yakışan Kısa Saç Modelleri

Reklamlar

Kadınlar için canlı ve uzun saçlardan vazgeçmek her ne kadar zor gibi görünse de bazı durumlarda kısa saç modelleri etkili bir tercih yapılması halinde kadınları daha dişi ve kadınsı gösterebilmektedir. Özellikle bazı ünlüler ile ikon haline dönüşmüş kısa saç modelleri uzun saçın kullanım ve bakım zorluğunun aksine hem kolaylık sağlar hem de etkileyici bir görünüme sahip olunmasına yüksek düzeyde katkı sunar.

Kadınlara Çok Yakışan ve En Trend Kısa Saç Modelleri

En Trend 10 Kısa Saç Modeli

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen klasik, modern, asi ve kadınsı en trend 10 kısa saç modeli şu şekildedir:

Maskülen Tarz Kısa Saç
Maskülen Tarz Kısa Saç

Maskülen Tarz Kısa Saç Modeli

Hafif katlardan ve belirgin kat kat kesimden oluşan maskülen kısa saç modeli özellikle sivri bir çene yapısına sahip olan kadınlar için sarı renk ile muhteşem bir uyumun elde edilebilmesini sağlayacaktır. Kadınsı görünmek isteyenlere oldukça belirgin ve çekici bir görünüm kazandırabilen bu saç modelinin kullanımı da oldukça kolaydır. 

Reklamlar

Kulak Hizasında Kısa Saç Modeli

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen kısa saç modellerinden olan kulak hizasında kısa saç modeli birden fazla şekilde kullanılabilmesinden dolayı oldukça işlevseldir. Yine sarı saçların ön plana çıkması için eşsiz bir tercih olabilecek bu model de saçın farklı renklerde olabilmesi de mümkündür.

Asi Tarz Kısa Saç
Asi Tarz Kısa Saç

Asi Tarz Kısa Saç Modeli

Dağınık ve salaş tarzları seven kadınlar açısından bakımı ve kullanımı son derece kolay olan asi tarz kısa saç modeli ile siyah ya da sarı renklerin kullanılabilmesi oldukça makuldür. Erkeksi bir görünüme sahip olan bu modelden feminen görünmek isteyen kadınlar uzak durmalıdır.

Nostaljik Kısa Saç Modeli

Nostaljik kısa saç modeli ile 80’lerde yaşam sürmek ve buna uygun bir yaşam tarzı dizayn etmek eşsiz olacaktır. Bu saç modeli düz bir mahiyet sahip olmakla birlikte aynı zamanda son derece havalı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla havalı kısa saçlar için kadınlara tavsiye edilebilir.

Kısa Saç Modelleri 2024 kısa saç modelleri
Dağınık Kâkül Kısa Saç

Dağınık Kâkül Kısa Saç Modeli

Dağınık kaküllü saç modeli birden fazla alternatif ile uygulanabiliyor olmasının yanı sıra özellikle salaş tarz seven kadınlara en uygun saç modellerinden biridir. Aynı zamanda yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınların da yine en çok tercih ettiği kısa saç modellerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Reklamlar

Kadınsı Dizayn Kısa Saç Modeli

Yüzün çerçevelenmesi ve ön plana çıkmasına imkân tanıyan kadınsı dizayn kısa saç modeli ile sıradan görünümleri sıra dışı hale getirmek mümkündür. Bu modelin tercih edilmesinden sonra uygulama esnasında ve bakım konusunda özgür olmak son derece olasıdır. Her gün uyanıldığından yeni bir tarz denenebilir.

Hareketli Kısa Saç Modeli

Hareketli ve canlı saçlar sadece uzun olduğundan ön plana çıkmaz. Bir de hareketli kısa saç modeli denenmelidir. Boyun ile yüz hattı arasında kalacak kadar kısa olan bu model ile saç kesimi sırasında bolca kat talep edilerek havalı bir görünüm elde edilebilmektedir. Siyah ve sarı saçların bu model ile daha belirgin bir şekilde ön plana çıktığını söylemek yanlış olmamakla birlikte bir de kırmızı ruj ile kombin edilirse eşsiz bir görünüm elde edilebilir.

Deniz Dalgalı Kısa Saç
Deniz Dalgalı Kısa Saç

Deniz Dalgalı Kısa Saç Modeli

Kısa saçta dalga mı olur sorusuna orijinal bir yanıt olan deniz dalgalı kısa saç modeli ile asilik, kadınsılık ve orijinallik bir aradadır. Bu model ile saçların deniz dalgası mahiyetine sahip olacak şekilde dizayn edilmesi gerekiyor olmakla birlikte bakımı ise oldukça kolaydır. 

Arka Kısa Ön Uzun Kısa Saç Modeli

Günümüzde en çok tercih edilen modellerden biri olan arka kısa ön uzun kısa saç modeli ile büyüleyici bir görünüm elde etmek mümkün olmakla birlikte bu saç modelinin bazı riskleri olduğu da belirtilmelidir. Özellikle sarı saç ile kullanılması halinde aralara siyah balyaj attırılması neredeyse zorunludur.

Vintage Kısa Saç Modeli

Nostaljik bir başka saç modeli olan vintage kısa saç modeli ile düz ve yana yatırılmış saçların hareketten uzak görünüm elde etmesi mümkündür. Son derece cüretkâr bir kullanım gerektiren bu saç modeli oldukça riskli olduğundan her kadının ve her saç tarzının kullanımına uygun olmamaktadır. Dolayısıyla bu saç modeli tercih edilmeden önce tavsiye alınmalıdır.

Kısa Saç Modelleri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

En Güzel Resimli 10 Balyaj Modeli yazımızı da okuyabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx