Saç Modelleri

Merve Özkaynak Pet Şişeyle Dalgalı Saçlar | Şehir Efsanelerini Deniyorum

Merve Özkaynak Pet Şişe ile Dalgalı Saç Yapımı

Reklamlar

Merve Özkaynak, son yıllarda çok popüler olan ve sosyal medya dünyasında fenomen olan güzellik hilesi deniyor. Merve Özkaynak, pet şişeyle nasıl dalgalar saçlar yaptığını bir videosunda anlatıyor. Bu videoyu sizler için yazdık.

Herkese merhaba, ben Merve. Kanalıma hoş geldiniz. Bugün çok uzun zamandır üzerinde uğraştığım bir videoyla karşınızdayım. Biliyorsunuz, Instagram’a girdiğimiz zaman keşfette ya da Youtube’da enteresan uygulamalar görüyoruz. Birazcık daha kendin yap diye uygulamalar ya da farklı uygulamalar… Saçları bir anda lüle yapıyor falan… Bunlar acaba şehir efsanesi mi yoksa gerçek mi diye araştırmak istedim. Bu videoda da üç farklı ucuz, orta, pahalı saçlarınızı bukle yapacak, bukle makinelerini deneyeceğiz. Aslında bu ilk denemem değil. Bugün üçüncü kez kamera karşısına oturuyorum. 

Bakalım neler olacak bugün? Olacak mı ya sizce? Olmayacak gibi. Hiç olmadı yani bu ne ? Hiç olmadı bu… Elektriklendirdi bir de saçımı bir daha yapıyoruz. Yalan mı yani şu anda? Kesinlikle işe yaramıyor. Çok korktum. Bu mu yani? Bu kadar parayı bunun için mi verdim? Aa! Şaka olmalı bu. Ben çok kızgınım ve plastik kokuyor. Çok kızgınım. 

Reklamlar
Merve Özkaynak
Merve Özkaynak

Bildiğimiz pet şişe, minicik bir alan kestik oradan. Saçı içine koyuyorum. Fön makinesini delikten sokuyorum. Bakar mısınız? Yine en iyi döndüren bu. Bir daha şimdi deneyeceğim. Olmadı. Gördüğünüz gibi o kadar uğraşmaya bu kadar lüle yapıyor saçınızı. Açtığınızda da böyle gezemezsiniz. Açtığınızda da görüntü bu yani. Bence benim saçımda olmuyor. Bu dünden beri uğraştığım inat ettiğim bir şey.

Bence kesinlikle olmuyor. Sonuç bu, açtığınız zaman dağılıyor zaten. Evet, bunda da sonuç bu. Evet biraz kıvırıyor, gördüğünüz gibi. Düne göre daha da çok kıvırdı. Daha kalın bukle ama yine bunda da saçımızı parmaklarımızla açtığımız zaman sonuç bu. Hiçbir şey değişmiyor hayatımızda. Sonuç bu. Bugün üçüncü kez kamera karşısına oturuyorum dedim, gerçekten doğru. Bu videoyu zaten görüntülerde de gördüğünüz gibi tam üç kez çektim ama böyle inatla bir sonuç almak istedim.

Bir tanesinde çok güzel bir sonuç aldım. Başarılı oldum, ilmini çözdüm. Bu tarz aletlerin ilmini çözmek lazım. Hemen vazgeçmemek lazım, şimdi diğerlerini de deneyeceğim ve benim gibi bunları deneyenleri de videonun yorum kısmına yorum isteyeceğim. Şimdi öncelikle elimizde ne var? Babyliss’in maşası var. Saç şekillendiricisi, maşa diyorum ben bazen yanlışlıkla aslında değil. Babyliss Pro Stylist Tools, kutusu şurada. Perfect Curl diye geçiyor. Bu aletin fiyat skalasını gördüğüm zaman gerçekten dudağım uçukladı.

Ben tabii o kadar pahalı olanını almadım. 1000 ila 1200 liralar… 1500 liralara kadar çıkıyor. Ben çok daha uygununu aldım. 100 küsür liraya aldım bunu hatta bir şey itiraf edeceğim. Orijinal olup olmadığından emin değilim çünkü aynı ürün, 600 liraya da satılıyor. N11, Gittigidiyor’da ya da çok farklı yerlerde o yüzden bakın fiyatlara. Alacaksınız sonucunu da görün, ona göre karar verin. Hemen ilk satıcıdan almayın. Bakın araştırın, orijinal mi değil mi ? diye. Şimdi ikinci alete gelelim. Bu da her yerde N11’de, Gittigidiyor gibi yerlerde satılan bir şey, 20 lira bunun fiyatı. Bunun da bir sürü videosu var. 

Reklamlar

En önemlisine gelelim. 1 lira, 1 lira diyelim buna. Bir pet şişe, pet şişeyle aslında bu videoyu çekmemdeki asıl amaç buydu. Pet şişenin işe yarayıp yaramadığıydı. Güzel sonuç alanlar var ama hiç sonuç alamayanlar da var. Benim üçüncü denemem olacak bugün, hep beraber görelim.

Pahalı ile başlayalım, tersten gidelim. Şimdi arkadaşlar pahalıyı iki sefer denedim. Öncelikle bu alet kesinlikle nemli saç istiyor. Çok yıkanmış daha yepyeni yıkanmış, iki şampuanla yıkarsınız saçınız elektriklenir ya asla öyle saç istemiyor. Kuruturken düzleştire düzleştire kurutmamanız gerekiyor. Saçınızı düzleştirerek kurutursanız da sonuç alamazsınız. Mutlaka nemli, nemliden kastım ıslak olarak nemli değil. Nasıl desem? Serumlu. Serumlu ya da kremli saç istiyor, pis saça da uygulayabilirsiniz aslında. En güzel pis saç için çözüm veriyor, yağlanmış saçlarda çok güzel bir sonuç veriyor ama hiç kimse yağlanmış bir saçta yapmak istemez.

Dediğim gibi buna kuru saç yok, çok kalın teller almak yok, zaten sıkışıyor alete, dii dii diye uyarı veriyor. O yüzden, benim saçım iki günlük bir saç. Güzelce bir tarıyorum. Bakın örneğini gösterdim size, kalın aldığınız zaman uyarı veriyor. Birazcık daha bırakalım. Bir, iki, üç, dört, beş. Evet, gördüğünüz gibi beş kere bekliyorsunuz. Beşinci de dit dit yapıyor, çıkartıyorsunuz saçınızı içinden. İki gün boyunca yaptığım hatalar şunlar oldu, ilkinde -krem rengi kazakla gördüğünüz gün beni- saçlarım çok temizdi, elektriklenmişti ve kuruturken de biraz düzleştirerek kurutmuştum ve dolayısıyla hiç tutmadı. İkinci gün olan hatam, saçları biraz kalın almak oldu ve sprey sıkarak daha kalıcılığını arttırırım diye düşündüm. Hiç sprey gibi bir ürün kullanmayın öncesinde…

Sadece temiz ve nemli bir saç, nemliden kastım, yumuşaklık anlamında olan nemli, böyle bir lüle yapıyor baya düğün lülesi yapıyor yani… İsterseniz şöyle sonra açtığınız zaman işte kırık fön oluyor. Tabii tek lülede çok güzel gözükmüyor olabilir. Şunu şöyle bir indireyim ama bunun bütün saçlarınızda olduğunu düşünün. Hafif elinize yağ alıp açtığınız zaman gerçekten hiç uğraşmadan -normal maşa yapmakla uğraşmadan- bunu bu şekilde kullanabilirsiniz. Bence sonuç üçüncü denemeden sonra -ilmini çözdükten sonra- okey. Yüz küsur lira verdim buna.

Tam aldığım yerin size linkini veya fiyatını veririm. Kesinlikle ve kesinlikle değer. Seyahate falan yanınızda götürürsünüz, çok rahat edersiniz. Tek handikabı biraz kolunuz yoruluyor. Beş tane dit beklemek falan. Biraz sıkıcı, ince tutamlar almak biraz sıkıcı ama bence okey. Bu böyle, sonuç trink, oldu! Evet, sıra geldi orta fiyatlı aletimize. Bunu da gördüğüm zaman yine çok etkilenmiştim videolarından… Aynı şekilde -pet şişede olduğu gibi- iyi sonuç alanlar olduğu gibi hiç sonuç alamayanlar var. 

Merve Özkaynak Video
Merve Özkaynak Video

Çok enteresan bir alet bu. Yine bu da incelediğim, videolarını izlediğim kadarıyla doğal saçlarda gerçekten çok işe yarıyor. Doğaldan kastım, boyasız, yumuşak. Zaten hep yapanlar da, kızlarının saçına yapıyor. Çok tatlı, kendinden sapsarı hiç boyalı olmayan saçlarda bence harika sonuç veriyor. Ben bunu iki gün boyunca denedim. Bana mantıksız gelen şeyi şu, birincisi yaparken herkes altındaki deliği kapatıyor, saç oradan çıkmasın diye. Madem öyle neden altına delik yapıyorsunuz ? Çünkü gerçekten İkisinin dönme performansını karşılaştırdığım zaman, bunda hiç delik olmadığı için saç çok güzel dönüyor içerisinde. Bunda dönmüyor, sürekli alttan çıkıyor ne yaparsam yapayım, istediğim şeyi elde edemedim. Şimdi tekrar deneyeceğiz. Büyük bir tutamı alıyoruz. 

Evet… Üç günlük denemem sonucunda gördüğüm şey, -bu alet kadar net bir lüle elde edemiyorsunuz- ama gördüğünüz gibi çok doğal. Birazcık daha sanki dışa dışa fön çekilmiş gibi. Ben bunu açma taraftarı değilim çünkü açtığınız zaman yamuk yumuk oluyor. Lüleleri kendi haline bırakıp, inmesini beklemek en güzeli oluyor. Hatta ötekinin lülesi duruyor mu ? Duruyor.

Bu baya bir kırık fön iken, -ikisini karşılaştıralım- en güzeli böyle olacak. Bu baya kuaförlerin kırık fön dedikleri, bu birazcık daha dışa dışa ya da içe içe fön gibi duruyor. Açmanızı tavsiye etmem. Açtığınız zaman yamuk yumuk olacak. Böyle bıraktığınız zaman, bütün saçınıza yaptığınızı düşünün. O zaten kendi kendine indiğinde çok daha güzel duracak. Benim size tavsiyem, gerçekten üç gündür inat ettim işe yarayacak bu diye. Bunda da sonuç bu. Sonuçta bir tanesi 20 lira. Denemeye değer.

Bir tanesi de 600 liralara hiç çıkmadan yine benim aldığım fiyata da bulabilirsiniz ama kesinlikle tabii ben Babyliss’i kullanırım hakikaten. Bu arada söyleyeyim, yönünü dışarıya doğru da yapabilirsiniz bunun. Ben hemen böyle yaptım, koydum ama bak biraz açtığım zaman böyle oluyor. Çok az dokununca böyle oluyor. Diğer taraftan tutarsanız yönünü, içe değil dışa doğru olmuş olur lüleleriniz. Şöyle tuttuğunuz zaman yani. Yönünü kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Şimdi gelelim asıl efsaneye, şehir efsanesi mi değil mi? Bakalım, bu lüleleri gördünüz topluyorum artık.  Şöyle bir pencere açıyorsunuz pet şişesinin boyuna doğru, tam şurasına. Altı falan kapalı. Ne uğraştım, ne uğraştım!

Bunda da edindiğim bir şey, ben şöyle yapıyordum çünkü birçok kişi öyle gösteriyordu.  Ben böyle içine sokuyordum. Sokarak yapıyordum, bazıları sokmayarak uzaktan veriyor fön makinesindeki havayı. Bir de öyle deneyelim bakalım şimdi. Nasıl yaptığımı göstereyim önce.  O yüzden eridi zaten şişe… Bunda da sonuç yine kötü değil aslında. Biraz düzelteyim. Lülesi kesinlikle kötü değil sadece tek sıkıntı bunda şu, benim elimdeki kuaför fönü arkadaşlar. Dolayısıyla çok kuvvetli. Görüyorsunuz gerçekten turbo. Işıkların üzerindeki yumuşatıcısını bile şey yapıyor. Bakın bunda da böyle oluyor. Çok güçlü bir fön olduğu için benimki biraz oradan oraya çarpıştırdı saçı.

Biraz daha normal, evde kullandığımız fönlerle yaptığımız zaman bu kadar fazla birbirine karıştırmayacak. Oluyor, olmuyor değil ama yine söylüyorum. Bence bunun verdiği etkiyle diğer ikisinin verdiği etki tamamiyle farklı. Şu ikisini aynı kefeye koyabilirsiniz. Ne var ki, bakın yine eridi. Azıcık yaklaştırdım pet şişenin ağzına hemen eridi. Bununla uğraşmak ister misiniz bilmiyorum ama bu da o kadar pahalı bir şey değil, yirmi lira.

Böyle bir etki istiyorsanız yirmi lira verip deneyebilirsiniz ama bu ikisinin etkisi kesinlikle aynı değil. Şurayı da bir açalım. Burayı da açalım. Son olarak şurayı açmıştım zaten elimle. Bu dedim ya, içe dışa fön gibi oluyor diye. İçe dışa fön gibi, bu aynen duruyor lülesi düğün lülesi. Bunu da şöyle açalım. Tabii açtığınız zaman hafifleyecektir. Bu da yine, birazcık daha şöyle düzeltip aynen o şekilde, böyle boru boru bırakabilirsiniz. Evet tekrar bakıyorum şöyle lülelere… 

Bu pet şişeydi, en arkadaki. Hemen şöyle göstereyim. Şu pet şişeydi. Bu açtık dalgasını, pembe 20-25 lira olanıydı. Bu da saç, bukle şekillendiricimizdi. Bukle yapıcımız Babyliss aletiydi. Evet, bugüne kadar hiçbir video için bu kadar inat etmemiştim ama sonunda istediğim sonucu elde ettim ve en azından benim gibi saç tipine sahip insanlarda ne ile kaşılaşacağınızı görmüş oldunuz az çok… Başka bunlarla ilgili ne söyleyebileceğimi düşünüyorum. Benim en çok sevdiğim ne derseniz, tabii pratikliği anlamında Babyliss’i sevdim ama kesinlikle 600 lira, 1000 lira, 1500 lira vermezdim bu alete. Uygun olduğu için alıp denemek istedim. En azından verdiğim parayı şu an hak etmiş oldu. Seyahate götürürüm.

Video öncesi pratik bir şekilde dalga yapmak istersem yaparım. Diğerleriyle bu kadar uğraşır mıyım ? Hiç sanmıyorum, alacak olsam pet şişe yerine de bunu alırdım en azından erime derdi yok diye. Ama dediğim gibi, yorumlarınızı bekliyorum. Pet şişeyi deneyen, bunu deneyen ya da Babyliss’i deneyenler varsa yorum olarak yazarsanız çok sevinirim. Bundan böyle bu şehir efsanesi mi, değil mi -hatırlar mısınız, bir zamanlar şey vardı Mythbusters vardı- böyle efsaneleri deniyorlardı,  gerçek mi değil mi diye? Bence özellikle Instagram keşfette karşımıza çıkan şeyler efsane mi değil mi deneyeceğim. Bu da benim yeni formatım olsun. Bu da ilk videosu olsun.

Varsa sizin de bu gerçek mi diye düşündüğünüz şeyler varsa onları bana atın, onları da deneyelim. Böyle keyifli ekstra bir formatımız daha olsun. Yeniden izlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Çok garip bu şekilde  videoyu kapatmam ama hani sonuna kadar görün diye toplamıyorum saçlarımı. Kanalıma abone değilseniz şuraya tıklayarak abone olmayı ve oradaki minik zil işaretine basarak bildirimlerinizi açmayı unutmayın. Bu videoyu beğendiyseniz ekrana yine sizin hoşunuza gidebileceğini düşündüğüm başka videolar da koyacağım, onları da izlerseniz çok sevinirim. Tekrar izlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Yeni videolarda görüşmek üzere diyorum ve hepinizi öpüyorum, hoşça kalın!

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

PET ŞİŞEYLE DALGALI SAÇLAR 🤯🙇🏻‍♀ | ŞEHİR EFSANELERİNİ DENİYORUM Merve Özkaynak Videosu

Merve Özkaynak’ın videosunu yazdığımız yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Saçları Nemlendiren Doğal Yağlar adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx