Moda

Moda Tasarım Çizimleri ve 6 Farklı Örnek

Reklamlar

Moda tasarım çizimleri, moda tasarımcılarının hayallerini ve vizyonlarını somut hale getirmesini sağlar. Moda tasarımcıları, tasarımlar geliştirirken ve benzersiz fikir ve stiller ifade etmeye çalışırken, standart moda çizim şablonlarıyla çalışmak çok sınırlayıcıdır. Bu yazımızda moda tasarım çizimlerinin nasıl yapılacağına dair tüm tüyoları sizinle paylaşacağız.

Yeni Ümit Eğitim Kurumlarının size sunduğu moda tasarım kursuna katılarak, moda tasarım çizimleri için pozlar seçin ve hareket ekleyin. Her açıdan tasarım giysiler belirleyin. Seçtiğiniz vücut şekliyle çalışın veya belirli müşteriler için tasarım yapın. Sizi daha iyi bir tasarımcı yapacak anatomi ve duruş hakkında bilgi edinin. Ayrıca yaratıcı vizyonunuzu iletmeye yardımcı olacak şekilde şekillendirilmiş figürler oluşturun. Böylece deneyimli bir moda tasarımcısı unvanı almaya hak kazanabilirsiniz.

Moda Tasarım Çizim Teknikleri Kitabı

  • Stilistlik ve Moda Tasarım Çizimleri-Nur Sezgin
  • Moda Tasarımı Çizim Dersleri-Caroline Tatham ve Julian Seaman
  • Moda Tasarımında Moda Çizimi-John Hopkins
  • Moda İllüstratörü Gibi Çizmek-Robyn Neild
  • Moda Tasarımcıları İçin Stilize Figürler ve Teknik Çözümleri – Stylized Figures And Techical Solutions For Fashion Designers-Nur Sezgin

Moda Tasarım Çizimleri Örnekleri Kolay

Halihazırda ne kadar çok çizim ve illüstrasyon deneyiminiz varsa o kadar iyidir, ancak pratik yapmaya devam ettiğiniz sürece gelişeceksiniz. Aşağıda özetlenen teknikler hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır.

Reklamlar
Karakalem ile çizim
Karakalem ile çizim

Yöntem 1: Karakalem Çizim Yöntemi

Bu yöntemde, hareket ve genel yapıya odaklanarak bir referans resmin hafif ve hızlı eskizlerini yapmak için kurşun kalemle çalışırsınız. Ardından, çiziminizin bir dizi yinelemeli karakalem çizim yaparsınız ve her yinelemede şablonun orantı ve hareket gibi yönlerini düzeltir ve geliştirirsiniz. Şablon tasarımdan memnun kaldığınızda, sonraki işlemlerinizde şablona giysiler ve tasarımlar eklemeye başlayabilirsiniz.

Marker Kalem ile Çizim Yapma
Marker Kalem ile Çizim Yapma

Yöntem 2: Marker Kalem ile Çizim Yapma

Bu yöntemde ayrıca bir referans resimle çalışırsınız, ancak kalın bir marker kalem veya fosforlu kalemle başlarsınız ve ana ton ve renk alanlarını hafif ve hızlı bir şekilde yakalamaya çalışırsınız. Ardından, ana silueti ve anatomiyi ortaya çıkarmak için bir kalemle çizgiler eklemeye başlayın. Ton çiziminin ana şekillerini takip etmelisiniz, ancak sorunları çözmeye ve düzeltmeye çalışmalısınız. Ardından, şablonu geliştirmeye devam etmek için kalem ayrıntısı ve daha fazla ton eklemeye devam edin.

Yöntem 3: Gevşetmek için Çizim Egzersizleri

Birçok insan çizim yeteneklerinden şüphe eder veya deneyimli bir sanatçının görebileceği şekilde referans resmi nasıl “göreceğini” bilmez. Bu alıştırmalar eğlencelidir ve eğer düzenli olarak çalışırsanız, sanatsal gözünüzü ve kalem kullanma becerinizi geliştirmenize yardımcı olurlar. Önemli olan kendinizi sorgulamadan hızlı bir şekilde çalışmak ve mükemmel görüntülerden ziyade gevşek ve deneysel eskizler yapmaya çalışmaktır.

Sürekli bir çizgi ile çizim yapabilirsiniz. Tonlayarak çizim, negatif boşlukla çizim ve aynı anda iki elle çizim tekniklerini kullanabilirsiniz. Bu eğitimlerden ilham aldıysanız, kalemlerinizi çıkarın ve kendiniz deneyin. Bunun için A3 Aydınger kağıdı, Promarker Skin Tones Markers, yumuşak kalemler (2B veya 4B) ve bir dizi farklı resme ihtiyacınız var.

Reklamlar

Moda Tasarım Kursu İçin: https://www.stilistlik.org/

Moda Tasarım Çizimleri Tesettür

Moda tasarım çizimleri tesettür elbiseler ve kıyafetleri çizmek için aynı çizim tekniklerini kullanabilirsiniz.

Moda Tasarım Çizimleri Elbise
Moda Tasarım Çizimleri Elbise

Moda Tasarım Çizimleri Elbise

Temel, düz bir moda taslağı çizerken aşağıdaki adımlar oldukça basittir.

Şekil, giysinizin silüeti olarak da adlandırılır. Kendinize sorun, elbise vücuda oturacak mı yoksa bol ve geniş mi olacak?

Tasarım detayları olmadan bir giysi var olamaz. Tasarım detayları hem fonksiyonel hem de dekoratif dikişleri, pile ve fırfır gibi hacimleri, düğmeler ve fermuarlar gibi sabitlemeleri ve yaka, yaka ve ceplerden nakış gibi dikiş detaylarına kadar diğer detayları ifade eder. Bu ayrıntıları ekleyerek izleyicinin nihai ürünün nasıl görüneceğini daha iyi anlamasını sağlarsınız.

Gereksiz tüm çizgileri silerek çizimi iyileştirin. Tasarımınızı bir moda çizimi ile başarılı bir şekilde iletmek için önce dili nasıl konuşacağınızı öğrenmeniz gerekir. Dokuz başlı bir figürün nasıl oluşturulacağını, giysi tasarımınızı figürün üzerine çizmeyi ve bu tasarımı belirli bir tekstil, doku ve baskıyı tasvir edecek şekilde oluşturmayı öğrenmeyi içerir.

Moda tasarım çizimleri yolculuğunuza başlamak için bir eskiz defterine yatırım yapmak önemlidir. Bir eskiz defteri, tasarımcının ilham koleksiyonuna, düşünce süreçlerine ve fikir üretme ve geliştirmeyi sergilemesine ilişkin bir fikir verdiği için bir tasarımcı için çok önemlidir. Ayrıca yaratıcılığı artırmak ve tasarımcıların fikir geliştirmelerine ve kendi giyim koleksiyonunuzu hazırlamak istiyorsanız özellikle önemli olan yenilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için idealdir.

Moda tasarım çizimleri yapmak için eskiz defteri, kalem, kalemtıraş, silgi, kalemler, renkli kalemler ve marker kalemler gerekir.

İlginizi Çekebilir: Modelist Maaşları Ne Kadar?

Adım 1: Anahattı çizin

İlk olarak, moda figürünüzün ana hatlarını hafifçe çizmeniz gerekir. Bunu, sıfırdan bir figür çizerek veya bir moda figürü şablonu kullanarak yapabilirsiniz.

Kabaca aynı şekil ve boyutta olan dokuz yuvarlak çizin. Onları birden dokuza kadar numaralandırın. Ayaklar için sayfanızın altında biraz boşluk bırakın. Her yuvarlak arasına yatay çizgiler çizin. 1,5 ve 4,25 yuvarlakları arasına kesikli bir çizgi çizin. Anatomiyi belirleyin. Denge çizginizi çizin. Bu, yatay kılavuzlara dik olan dikey bir çizgidir. Modelin kafası için bir oval çizin. Omuzlar için kabaca iki baş genişliğinde yatay bir çizgi çizin. Kalçalar için kabaca bir buçuk ila iki baş genişliğinde yatay bir çizgi çizin. Bel için kabaca bir baş genişliğinde yatay bir çizgi çizin. Omuzları, beli ve kalçaları bağlayın. Kollar için bir çizgi çizin. Belden ayak bileği çizgisine kadar dikey çizgiler çizin. Boyun için bir silindir çizin. Boynu omuzlara bağlayın. Dizler için küçük ovaller çizin. Ayak bilekleri için küçük ovaller çizin. Bu ovaller, dizler için olan ovallerden biraz daha küçük olmalıdır.

Kolları oluşturmak için omuzlar, pazı ve alt kol için ovaller çizin. Üst ve alt bacak için ovaller çizin. Ayaklar için üçgenler çizin. Boyuna şekil ekleyin ve ovalleri kılavuz olarak kullanarak kolların dış hatlarını çizin. Ovalleri kılavuz olarak kullanarak bacaklara şekil verin. Boyun çizgisi, göğüs çizgisi ve iç çamaşırı çizgisi ekleyin. Prenses stili çizgisi ekleyin. Şekli iyileştirin. Her zaman hatırlayın, bir tarafta yaptığınızı diğer tarafta tekrarlamanız gerekir. Yalnızca bir tarafı çizdiyseniz, onu denge çizgisi üzerinde katlayarak ve üzerinden geçerek diğer tarafa kopyalayın.

Adım 2: Figürü giydirin

Artık tasarımlarınızda figürünüzü süsleyen eğlenceli kısımdan başlayabilirsiniz. Vücut üzerinde istediğiniz silüetin bir taslağını oluşturarak başlayın. Önemli ipucu, kendinizi yaratıcı bir koşuşturma içinde bulursanız, siluet, tekstil ve renk için bir ilham kaynağı olarak en son moda trendlerini takip etmek her zaman iyi bir fikirdir.

3. Adım: Tasarım ayrıntılarını ekleyin

Düz eskize benzer şekilde, moda figürünüze tasarım detayları eklemek, tasarımınızı basit bir şekilden bir sanat eserine dönüştürecektir. İnsanlar yumuşak vücutlara sahip olduklarından, giysinin vücudun üzerinde ve çevresinde nasıl örtüldüğünü belirtmek önemlidir. Kırışıklıklar ve hacim gibi sıkıştırma kıvrımları, illüstrasyonda bir hareket hissi yaratır.

Figür üzerine çizilen giysi detaylı veya basit olabilir, bu da izleyiciyi hayal gücünü kullanarak eksik detayları tamamlamaya zorlar. İster ayrıntılı ister minimalist olsun, her bir öğeyle benzersiz tarzınızı ifade eden illüstrasyonlar oluşturmaya odaklanın. Giysi tasarımınızın figürünüzde nasıl göründüğünden memnun olduğunuzda, tüm gereksiz işlem hatlarını silerek nihai figürünüzü ince bir çizgi çizebilirsiniz.

Adım 4: Oluşturma

Çiziminiz giysinizin siluetini ve tasarım ayrıntılarını doğru bir şekilde gösterdiğinde, işleme, tasarımınızı benzersiz kılan kumaş, baskı ve renk seçenekleri hakkında bilgi aktarmanın yoludur. Bu aşamada gölge eklemek, tasarımınızı giyen üç boyutlu bir kişiyi taklit etmek için önemlidir; bu daha da fazla hareket yaratır.

Tasarlamak için, tasarımcılar ya boya gibi bir tür ortamda ya da renkli kalemler, markerlar ve daha fazlasını içeren ortamların bir kombinasyonunda uzmanlaşırlar. Rengi doğru bir şekilde eşleştirmek, doku ve baskıları yakalamak ve önemli tasarım ayrıntılarını görüntülemek için farklı ortamları denemek için zaman ayırmak, etkili ve görsel olarak çekici bir illüstrasyon üretecektir.

Adım 5: Eşsiz stilinizi belirleyin

Yeni başlayan biri olarak, diğer illüstratörlerin çalışmalarını incelemek önemlidir, ancak sonunda kendi imzanız olan eşsiz stilinizi geliştireceksiniz. Bunu yapmak için, farklı çizim teknikleri ve oluşturma ortamları ile denemeler yapmak için biraz zaman harcamaya istekli olmanız gerekir.

Tarzınızı belirleyen çeşitli şeyler vardır. Boya kullanmayı, renkli kalemleri mi seversiniz yoksa siyah beyaza mı takılırsınız? Figürün yüzünü nasıl gösterirsiniz? Ne tür kıyafetler tasarlıyorsunuz? Tüm bu küçük ayrıntılar birlikte çalışarak size özgün bir görünüm kazandırıyor.

Bakınız: En Güzel 10 Balkon Dekorasyon Fikirleri

Moda Tasarım Manken Çizimi
Moda Tasarım Manken Çizimi

Moda Tasarım Manken Çizimi

Moda tasarımı bir moda çizimi ile başlar. Moda çizimleri bir tasarımın planıdır ve stil ve ayrıntı miktarı bakımından farklılık gösterebilir. Bir giysinin şeklini ve siluetini ana hatlarıyla belirtmek için genellikle düz bir eskiz kullanılır. Moda çizimleri, kumaş dökümü için doku, gölgeleme ve hareket çizgileri ile üç boyutlu moda figürleri de olabilir. Bir moda illüstrasyonu, renk ve aksesuarları içerebilen daha ayrıntılı bir moda çizimi türüdür ve moda figürü, baştan ayağa bir görünüm sergilemek için ayrıntılı bir yüze veya saç stiline sahip olabilir.

Moda çizimleri, bir tasarımın uzunluk ve uyum gibi teknik öğelerini bir modeliste iletmeye yardımcı olur. Moda çizimleri aynı zamanda bir tasarımın duygusal dilini gösteren bir ruh hali tahtası işlevi görebilir.

Moda tasarımcıları, farklı poz türleri veya çizim araçları aracılığıyla kendi tarzlarını iletmek için çizimleri kullanabilirler. Örneğin, moda tasarımcısı Karl Lagerfeld’in moda eskizleri, tasarımcının kurşun kalem ve pastel boya kullanması nedeniyle ayırt edicidir. Dolce & Gabbana atölyesi, giysilerdeki bireysel payetler gibi moda çizimlerinde süsleme ayrıntıları içerir.

Moda figürü çiziminde ilk adım bir moda tasarım eskizi oluşturmaktır. Bir moda tasarım eskizi, moda figürünün oranlarını özetleyen hızlı bir eskizdir. Bir moda tasarım eskizi neredeyse bir kağıt bebek gibidir. Bir şablondur ve giysi çizmek için bir kağıt parçasının altına yerleştirilebilir. İlk kez bir figür çizimi yapıyorsanız, moda tasarım eskizi önceden hazırlanmış bir moda eskiz şablonu üzerinde işlemeyi deneyin.

Kendi krokinizi veya moda figürü şablonunuzu oluşturmak için elinizi denemek isterseniz, ihtiyacınız olacak şeyler arasında 8.5×11 inç kağıt, sert bir kalem, bir cetvel ve bir silgi gerekir.

Bir moda figürünün vücut oranları insan vücudu ile orantılı değildir. Genel olarak, bir moda figürü “dokuz yuvarlak” uzunluğunun endüstri standardını takip eder. Bu, bir moda figürünün uzunluğunun çizimin kafasının boyutunun yaklaşık dokuz katı olduğu anlamına gelir. Bu uzun moda figürleri, özellikle elbiseler ve etekler olmak üzere giysileri sergilemeye yardımcı olur.

Moda Tasarım Çizimleri Nasıl Yapılır?

Bir moda çizimini tamamlamak için belirli adımları takip etmeniz gerekir.

Öncelikle kağıdın ortasına dikey bir çizgi çizin. Baştan ayağa uzanan bu çizgi, moda figürünün denge merkezi olacak.

Kağıdı dokuz eşit parçaya ayırın. Dokuz bölüm, moda figürünün başını, büstünü, belini, kalçalarını, uyluklarını, baldırlarını, ayak bileklerini ve ayaklarını içerecek. Dokuz bölümü ayırmak için her biri yaklaşık 2,5 santim ve sekizde bir olan yatay çizgiler çizebilirsiniz.

Pelvik bölgeyi çizin. Denge çizgisinin ortasına, moda figürünün pelvisi için bir kare çizin. Bu, farklı pozlar oluşturmak için farklı yönlere açılabilir.

Gövde ve omuzları çizin. Gövdeyi oluşturmak için pelvik karenin tepesinden yukarı doğru iki çizgi çizin. Çizgiler, beli oluşturmak için tekrar içe ve dışa doğru kıvrılır. Omuzlar yaklaşık olarak pelvis ile aynı genişlikte olmalıdır, ancak omuz hatları öne doğru yuvarlatılmış bir poz oluşturmak için açılı olabilir.

Boynu ve başı çizin. Boyun, omuz genişliğinin üçte biri ve başın uzunluğunun yarısı kadar olmalıdır. Vücutla orantılı olarak kafa için bir daire çizin.

Bacakları çizin. Figürün bacakları çizilen başın yaklaşık dört katı uzunluğunda olmalıdır. Bacaklar iki bölüme ayrılmıştır: uyluklar ve baldırlar. Uylukların üst kısmı kafa ile aynı uzunlukta olmalıdır. Çizgiyi dizinize kadar ve tekrar ayak bileğinize kadar daraltın, böylece ayak bilekleri başın yaklaşık dörtte biri kadar olsun.

Kolları çizin. Kolları dirseğe ve sonra tekrar bileğe doğru konik çizgilerle oluşturun. Kollar, figürün vücudunun yanında yer alabilir veya kalçalara yerleştirilebilir. Eller ve parmaklarla bitirin.

Ayakları çizin. Ayaklar yaklaşık olarak başın uzunluğu kadar olmalıdır.

Moda tasarımınızı oluşturun. Artık moda figürü çizildiğine göre, tasarım kreasyonlarınızı figürün üzerine inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Tasarımınızı gösterin. Kumaşın hareketini göstermek veya malzemenin giysi üzerinde toplandığı yeri vurgulamak için tasarımı gölgelendirin. Boyut eklemek için moda çizimini renklendirin. Kendi tarzınızı göstermek için kumaşa süslemeler ekleyin. Görünümü tamamlamak için yüz ayrıntılarını veya saç stilini ekleyin.

Kıyafet Tasarım Çizimleri Nasıl Yapılır?

Potansiyel bir projenin hızlı bir taslağını çizmek, renkli paneller ve orantılar gibi proje fikirlerini dikmek için harika bir yoldur ayrıca yapması eğlencelidir! Kendinizi yaratıcı hissediyorsanız ancak o dikiş makinesini çıkarmaya hazır değilseniz, moda çizimi kendinizi ifade etmenin ve tasarımlar geliştirmenin harika bir yoludur.

Moda endüstrisinin genel bir örneği olan “9 kafa” figürü üzerinde moda eskizlerini öğrenebilirsiniz. Bunu kolay bir şekilde yapmak için ve moda çizim şablonu oluşturmak için, kendinizin tam bir vücut fotoğrafını bulun. Bir pozda fotoğraf çekebilir veya uygun bir fotoğraf bulmak için benim yaptığım gibi sosyal medya hesaplarına bakabilirsiniz. İdeal olarak, tüm vücut ve vücuda oturan giysiler içinde olmalıdır, böylece fotoğrafın arka planında silüetinizi gerçekten görebilirsiniz. Figürünüzün etrafını takip edebilmek için, ya fotoğrafın çıktısını alabilir ya da anahattı çizmek için bilgisayar ekranınıza bir kağıt parçası yerleştirebilirsiniz.

Bir parça aydınger kağıdı kullanarak onu figürünüzün üzerine yerleştirin ve vücudunuzun ana hatlarını çizin. İşin püf noktası yüz, parmaklar ve ayaklar gibi küçük ayrıntılara takılıp kalmamaktır. Her zaman yüzün üzerine bir “T” çizin ve sadece eller ve ayakların eskizini çizin. Tüm gövdeyi çevreleyen düz bir çizgi yerine ana hatlar için konturları kullanın.

Ayrıca koltuk altı çizgilerinin yanı sıra figürünüzün merkezini de yakalayın. Poz veriyorsanız, merkez çizginiz eğri olabilir, bu yüzden bunu yansıtan bir çizgi çizin. Bel ve bacak hatlarınızı da belirleyin. Bu vücut işaretleri, doğru çoğaltma için figürünüze dikiş desenleri çizmenize yardımcı olur.

Figürden aydınger kağıdını çıkarın ve işte, kendi kişisel moda eskiz figürüne sahipsiniz! Bu noktada tekrar sert kağıda aktarabilir veya tekrar tekrar kullanmak üzere bilgisayarınıza tarayabilirsiniz. Artık gerçekten eğlenebilir ve figürünüzü hayal ettiğiniz herhangi bir şeyle süsleyebilirsiniz.

Moda tasarım çizimleri yaparken küçük çizgilerle çizin, uzun düz çizgilerden kaçının, kağıda çok bastırmayın. “Çizgilerin içini boyamak” konusunda endişelenmeyin Bölümleri renklendirmek için marker kullanıyorsanız, bölümün tamamını renklendirmeyin. Çizim yaparken mümkün olduğunca bileğinizi gevşetmeye çalışın. İyi eğlenceler!

Moda Tasarım Çizim Uygulamaları

Moda tasarım çizim uygulamalarını bu bölümde öğrenebilirsiniz.

Adobe Draw

Adobe Draw, iPad için beklenen Adobe kalitesine sahip ücretsiz bir vektör çizim uygulamasıdır. Çok keskin, net görüntüler oluşturur ve cesur, göz alıcı bir plan oluşturabilir. Adobe Draw uygulaması, yalnızca birkaç fırça seçeneğiyle çok basit bir düzene sahiptir. Kullanımı çok sezgiseldir ve çok temiz tasarımlar oluşturur.

Adobe Draw ile çalışmak çok basit ve görsel olarak çok temiz, bu da uygulamaya değil çizime odaklanmanızı sağlar. Birçok görüntü türünü içe ve dışa aktarabilir ve vektör görüntülerle çalışır, bu nedenle çok yakınlaştırıldığında bile son derece keskin kaliteye sahiptir. Katmanlar, çizimlere derinlik eklemek veya giysi parçalarını karıştırıp eşleştirerek oynamak için harikadır. Ücretsizdir veya Adobe Suite ile ücretli bir abonelik içerir.

Adobe Sketch

Adobe Sketch, iPad için başka bir ücretsiz uygulamadır ve Adobe Draw’a eşlik eden bir uygulama olarak görülebilir. Bu program daha az keskin, “eskiz” tarzı görseller oluşturur. Adobe Sketch arayüzünde kurşun kalem ve sulu boya çizim tasarımları yapabilirsiniz. Adobe Sketch, Adobe Draw’a çok benzer, ancak çok daha yumuşak bir görüntü oluşturmak için kurşun kalem ve sulu boya gibi araçlara sahiptir.

Bu uygulama, görüntülerin temizliği dışında Adobe Draw programıyla aynı avantajlara sahiptir. Bu bir vektör programı olmadığı için, kalite yakınlaştırma ile ölçeklenmez. Artı tarafta, bu uygulamanın, en iyi “kalem” fırçasına sahip olduğunu belirtelim. Apple Pencil’ın basınç duyarlılığına verdiği yanıt harikadır. Ayrıca kullanımı çok basittir. Bir görüntüyü içe aktarmak, bir eskiz katmanı eklemek ve çizime başlamak çok kolaydır.

Adobe Draw’da olduğu gibi, bu uygulamada da çok az fırça türü mevcut ve yine, My Body Model eskizlerini oluşturmak için az seçenek var. Ücretsizdir veya Adobe Suite ile ücretli bir abonelik içerir.

Autodesk SketchBook

SketchBook, boyamayı seveceğiniz güzel bir uygulama. Çok sayıda işlevsellik sağlayan harika bir hepsi bir arada uygulamadır. Moda illüstrasyonu uygulamalarından biri olan Autodesk Sketchbook’ta görüntülenen eskiz ve işlevsel yan panel örnekleri vardır. SketchBook, kullanımı basit yan panellerde tüm çizim araçlarına ve program seçeneklerine kolay erişim sunar.

SketchBook’ta çok sayıda harika kalem ve fırça bulunur, eğlenceli bir çizim deneyimi sağlar. Her şey ekranda, ancak dağınık veya bunaltıcı gelmiyor. Uygulamanın kullanımı çok sezgiseldir ve çizim yüzeyini çok fazla karıştırıyormuş gibi hissettirmez. Bu bir vektör çizim programı olmasa da, pikselleştirme diğer bazı uygulamalardaki kadar kötü değil, bu nedenle bazı ince detay çalışmaları için yakınlaştırmak biraz daha temiz.

Bu uygulama benim için ikinci uygulama gibi geliyor. Tasarımlarda renklendirme açısından neredeyse Procreate’de iyi, ancak Procreate’de daha fazla seçeneğiniz var. Görsel netlik açısından Adobe uygulamaları kadar temiz değil (çünkü vektörleri kullanmıyor). Galeri görünümü, düzenleme için Sketches App veya Notability kadar hoş değil.

Moda tasarım kursuna yeni başlayacaklar için kapsamlı olarak ele aldığımız Moda Tasarım Çizimleri ve moda çizimi yazımız hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum kutusuna yazabilirsiniz.

Ümit Uslu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx