Kumaş Türleri

Patiska Kumaş Hakkında Her Şey

Reklamlar

Bezayağı örgüsünden yapılan ve düşük gramaja sahip olan patiska kumaş, klasik bir dokuma cinsi olarak bilinmektedir. Hasse adıyla bilinmekte olan bu kumaş, iç çamaşırları ve çeyizlik ürünlerde kullanılmaktadır. Pamuk ya da yün karışımlarından yapılan kumaş, son dönemlerde pek çok insan tarafından tercih edilen kumaş türlerinden biridir.

Nitelikli pamuklardan eğrilmiş olan patiska kumaşın Mısır ve Amerika’da yetişen pamuklardan üretildiği bilinmektedir. 60-80 numaralı ipliklerden dokunan patiska kumaş farklı alanlarda kullanılmakta olup sahip olduğu avantajlardan ötürü tercih sebebi olmaktadır. Patiska kumaşların birçoğunda bir tarafa parlaklık kazandırılmaktadır. Kaliteli patiska kumaşlarda bu parlaklık bulunmaktadır.

Patiska kumaşın birçok özelliği bulunmakta olup bu özellikler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Reklamlar
  • Pek çok kumaş türünden çok daha hafiftir.
  • Yapısından ötürü nakış işlemeye oldukça uygundur.
  • Patiska kumaş kolay yıkanabildiği için özellikle çeyizlik ürünler bu kumaştan üretilir.
  • Sık dokulu bir yapısı vardır.
  • Terzilik işlemleri, kumaş üzerinde kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
  • Parça halinde boyanabilir.
  • Pek çok türü bulunan patiska kumaşın kalitelisi oldukça parlak yapılıdır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen özelliklerin her biri, patiska kumaşın tercih sebebi olmasını ve özellikle çeyizlik ürünlerde kullanılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Patiska Kumaş Sağlıklı mı?
Patiska Kumaş Sağlıklı mı?

Patiska Kumaş Sağlıklı mı?

Patiska kumaş sağlıklı mı sorusu, birçok insan tarafından sorulan ve cevabı merak edilen sorulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. İçerisinde elyaf bulunmayan patiska kumaşın sağlık açısından bir olumsuz barındırmadığını ve bu nedenle özellikle iç çamaşırı yapımında kullanıldığını ifade etmek olanaklıdır.

Sık dokulu bir yapısı bulunan ve kolay yıkanabilen patiska kumaşın sahip olduğu özellikler, bu kumaşın gönül rahatlığı ile farklı alanlarda kullanılmasını olanaklı hale getirmektedir. Cildi tahriş etmeyen kumaş, kıyafetlerde kullanılmakta olup bu sayede kıyafetlerin kullanım kolaylığına sahip olmasını mümkün hale getirmektedir. Terletme ve koku yapmayan kumaş, tekstil sektörünün en gözde kumaş türlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Patiska Kumaş Yorumları
Patiska Kumaş Yorumları

Patiska Kumaş Yorumları

Patiska kumaşın sahip olduğu özellikler ve avantajlar, bu kumaşın pek çok alanda kullanılmasını olanaklı hale getirmekte olup bu durum, kumaşın ön plana çıkmasını mümkün hale getirmektedir. Özellikle tekstil sektöründe kullanılan patiska kumaş, pek çok alanda tercih sebebi olmaktadır.

Reklamlar

Kullanım kolaylığına sahip olan ve sağlıklı özelliklerle kaplanmış olan patiska kumaş yorumları genel olarak olumludur. Parça halinde boyanabilmesi ve terletme ile koku yapmaması, kumaş genelinde olumlu yorumlar bulunmasını olanaklı hale getirmekte olup bu durum, kumaşın ön plana çıkmasını olanaklı hale getirmektedir.

Bilindiği üzere kumaş türleri birbirinden farklı olmakta ve her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler, kumaşın birçok insan tarafından tercih edilip edilmemesini belirlemektedir. Patiska kumaş, pek çok anlamda ayrıcalıklı bir kumaş olduğu için patiska kumaşla ilgili yorumların olumlu olduğunu ve pek çok alanda bu kumaşın tercih sebebi olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Tekstil sektöründe çok uzun zamandan beri kullanılan patiska kumaşın, çeyiz ürünlerinde de tercih sebebi olduğu ve pek çok çeyizin patiska kumaşla yapıldığı bilinmektedir. Sahip olduğu özellikler ve avantajlarından dolayı kumaşın tercih sebebi olduğunu ve ön plana çıktığını ifade etmek olanaklıdır. Patiska kumaşın içerisinde elyaf bulunmaması, bu kumaşın sağlıklı olmasını mümkün hale getirmektedir.

Bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx