Teknoloji

Piranha Akıllı Kumanda

Reklamlar

Piranha akıllı kumanda, teknolojinin gelişmesiyle birlikte son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biri olmuştur. Bu kumanda Smart TV Remote Control, Smart TV’nizde internette gezinmenizi kolaylaştıran bir uzaktan kumandadır. Smart TV’nizdeki uzaktan kumanda akıllı bir uzaktan kumanda değilse, uzaktan kumandanız TV’yi kızılötesi ile kontrol ettiği için kızılötesi kullanmak sakıncalı olacaktır.

Yani uzaktan kumanda ile TV üzerindeki alıcı ve verici birbirini göremediği sürece çalışmayacaktır. Bu, uzaktan kumandayı sık sık TV’ye doğrulttuğunuz anlamına gelir. Akıllı kontroller ise Bluetooth veya 2.4GHz kodlar üzerinden kablosuz olarak TV’ye bağlandıkları için rahat kullanım sağlayacaktır.

Piranha Akıllı Kumandanın Kullanım Yerleri

Piranha akıllı kumanda USB üzerinden bağlı olduğu için sadece TV’de değil; bilgisayarlarda, tabletlerde, android kutularda ve projektörlerde kullanabilirsiniz. Sesli kontrol fonksiyonu (Google Voice Assistant) ile internette konuşarak her şeyi arayabilirsiniz.

Reklamlar

Piranha Akıllı Kumanda İncelemesi

Piranha Akıllı Kumanda İncelemesi

Piranha akıllı kumanda hakkında olumlu geri bildirimler olduğu kadar olumsuz geri bildirimler de vardır. Ancak bu durum tamamen kumandanın kullanım amacının bilinmemesi ile ilgilidir. Bunun yanı sıra bu kumandanın en uygun fiyatlardan satılması da birçok avantajını beraberinde getirmektedir. Çok az sayıdaki bu kumandalar sıradan kumandalarla aynı fiyata satılıyor. Dolayısıyla hem uygun fiyatlı olması hem de çoklu kullanım amacı ile birçok kişi tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır.

Piranha Akıllı Kumanda İle TV’nin Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Etmek

Piranha akıllı kumanda kullanımında öncelikle TV’nin kullanımıyla ilgili çalışıp çalışmadığını gözlemlemeniz gerekir. Çünkü olumsuz yorum yapan kişilerin televizyonlarında çoğu zaman sıkıntı olabiliyor. Kullanım kılavuzu kitapçığını inceleyebilirsiniz. Dolayısıyla öncelikle kontrolleri gerçekleştirmeniz gerekir. Bunun için;

  • Uzaktan kumandayla ilgili bir sorun olup olmadığını belirlemek için TV’deki güç düğmesine basın. Güç düğmesini bulmak için TV ile birlikte verilen başvuru kılavuzuna bakın.
  • TV çalışmıyorsa, yeniden başlatmayı deneyin.
  • TV’yi tamamen sıfırlamanız (yeniden başlatmanız) gerekirse
  • Uzaktan kumandanın çalışıp çalışmadığını arıza var mı kontrol edin
  • Uzaktan kumandayı TV’nin ön tarafındaki uzaktan kumanda led sensörüne doğrultun.
  • Uzak sensörün çevresinde herhangi bir engel bulunmadığından emin olun.
  • Floresan ışıklar uzaktan kumandanın çalışmasını olumsuz etkileyebilir, tüm floresan ışıkları kapatmayı deneyin.
  • Her bir pilin yönünün pil bölmesindeki artı (+) ve eksi (-) işaretleriyle eşleştiğini kontrol edin.
  • Pil gücü düşük olabilir. Uzaktan kumanda kapağını çıkarın ve yeni pillerle değiştirin.
Piranha Akıllı Kumanda Özellikleri
Piranha Akıllı Kumanda Özellikleri

Piranha Akıllı Kumanda Özellikleri

Piranha akıllı kumanda markası, son dönemlerde trend olması ile birlikte üretim yeri Çin’dir. Dolayısıyla Çin’de üretilmekte olup, piyasada birçok ürün serisi bulunmaktadır. Birçok mağazada bulunan Piranha akıllı uzaktan kumanda, çeşitli akıllı TV’lerde kullanılabilen oldukça pratik bir üründür. Ancak, işaretçi işlevi, destekleyici bir yazılım gerektirir. Örneğin, LG’nin WebOS işletim sistemi, bu yazıcı işlevini kullanmanıza izin verecektir.

Diğer işletim sistemlerinde, yalnızca tarayıcıda kullanabileceksiniz. Kullanımı ve ayarlama kısmı çok basittir ve kurulum gerektirmez. Tek yapmanız gereken, ondan çıkardığınız USB cihazını TV’nin arkasına takmak. Birkaç tuşu bir araya getirip TV anahtarlarınızı bu Piranha akıllı kumanda ile kopyalamanız tek bir uzaktan kumandanın akıllı ve normal kullanımında işinizi kolaylaştıracaktır.

Reklamlar

Daha fazla içerik için bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx