Saç Bakımı

Saç Toneri Nedir? Saç Toneri Nasıl Kullanılır?

Saç Toneri Hakkında Bilgiler

Reklamlar

Saç toneri, yeni çıkan saç bakım ürünlerinden birisidir. Piyasada bulunan pek çok farklı saç boyama ürünüyle, gerçekte neye ihtiyacınız olduğunu bilmek imkansız olabilir. Boyalı saçları olan kişiler, boyamanın ya çift ya da tek bir işlemi içerdiğini bilirler (gerekirse aydınlatma ya da ağartma, ardından gerçek pigment), ancak kuaför ziyaretleri arasında, sağlıklı bir yaşam sürdürmeye yardımcı olmak için çeşitli profesyonel ve evde seçenekler vardır. görünümlü renk. Saç toneri, tam olarak göründüğü gibi yapar. Saçlardaki turuncu rengi ve pirinç rengini kontrol etmek ve saçın sağlıklı görünmesini sağlamak için renginizi tonlar. Yine de, nasıl çalıştığı konusunda hala kafa karışıklığı var. Bu yüzden, konuya açıklık getirmek de fayda var.

Bu yazımızda saç toneri nedir, saç toneri ne i̇şe yarar, saç toneri nasıl kullanılır, saç toneri markaları nelerdir, saç toneri nasıl yapılır, saç toneri yapımı evde nasıl olur gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Saç Toneri Nedir?
Saç Toneri Nedir?

Saç Toneri Nedir?

Saç toneri ya da saç toniği, saçınız için son kat olarak tanımlanıyor. Genellikle jel veya parlaklık benzeri bir formülle gelir ve saçınızdaki belirli tonları vurgulamak veya önemini azaltmak ve ayrıca parlaklık katmak için çalışır. Saç tonerleri belirli bir ürün değildir. Yani, genellikle dışarı çıkıp sadece bir “toner” satın alamazsınız. Yarı kalıcı renkler, parlatıcılar ve renkli şampuanlar ve saç kremlerinin tümü toner olarak kabul edilebilir, çünkü hepsi saçınızın tonunu ayarlayan pigmentler içerir. Genel olarak, tonerlerle verilen pigment yaklaşık üç ila dört hafta dayanabilir.

Reklamlar

Farklı toner türleri nelerdir?

Yarı kalıcı renkler, yani parlatıcılar, saçı açmadan renk biriktirir. Parlatıcılar genel olarak yaklaşık altı ila sekiz hafta sürer ve uzama süreci yoktur, sadece saçtan kaybolurlar. Parlatıcılar, saç rengini daha sık değiştiren veya kalıcı renk taahhüdü olmadan yeni bir şey denemek isteyen müşteriler için işe yarar.

Mor ve mavi toner ürünleri – yaygın olarak kullanılan mor şampuanlar ve saç kremleri gibi – saçlardaki pirinç tonu ortadan kaldırmaya çalışır. Mor toner ürünleri sarışınlar için mükemmeldir çünkü mor,  sarı tonları azaltır ve sarı saçların hoş görünmesini sağlamak için pirinç tonlarını ortadan kaldırır, mavi toner ürünleri esmerler için mükemmeldir çünkü mavi, turuncu tonları ortadan kaldırır ve saçtaki parlaklığı artırır.

İnsanların birçok nedenden ötürü toner parlamalarına ihtiyacı var ancak en popüler olanı ya saçlarında sevdikleri tonları korumak ya da sıcak ya da soğuk tonları ayarlamak. Tonerler ayrıca parlaklık eklemek, saçın yumuşaklığını artırmak veya bölünmüş uçların görünümünü azaltmak için de kullanılabilir. Tonerler canlı veya mat görünen saçlara hayat verebileceğini ve mevcut rengi daha canlı hale getirebilir.

Tonerler, çeşitli faydaları olan harika bir çok kullanımlık ürünlerdir. Elbette, tonu tazeler ve geliştirir, ancak aynı zamanda saç rengine boyut katar ve renk bozulmasını ortadan kaldırır. Tonerler ayrıca saç tellerinin etrafında koruyucu bir bariyer oluşturarak saçı güçlendirir ve saç köklerini doldurarak saçın gözenekliliğini dengeler. Son olarak, tonerler saç kütikülünü daha dolgun hale getirmek için dolgunlaştırarak saça hacim ve parlaklık katarken, aynı zamanda yansıma ve parlaklık yaratmak için kütikülü kapatır.

Reklamlar

Büyük bir renk çalışmasına ihtiyacınız varsa, her zaman bir profesyonele gitmelisiniz. Evde herhangi bir renkli ürünle saç rengi ailenizden bir ürünü karıştırarak, renginizi gerçekten bozabilirsiniz. Bununla birlikte, dikkatli olduğunuz sürece evde toner işlemini yapabilirsiniz.

Toneri, saç boyunca emülsiyon haline getirmek için biraz şampuan eklemeniz gerekir ve talimatları izlerseniz toner evde kullanımı güvenlidir. Boynunuzun ense kısmında küçük bir gizli saç parçasıyla küçük bir yama testi yapmanız gerekir.

Saç Toneri Nedir ?

Saç Toneri Ne İşe Yarar?

Sarışın olmak ister misin? Doğru toneri aldığınızdan emin olun. Muhtemelen saçınızı aydınlatmak için toner kullanmanız gerektiğini zaten biliyorsunuzdur. Sarımsı sarı veya pirinç rengi turuncu yerine doğal görünümlü bir sarışın elde etmek için bir saç toniği uygulamanız gerekir. Nasıl çalışıyor diye soruyorsunuz? İşte detaylar…

Saçınız doğal olarak çok açık sarı olmadıkça içinde kırmızı ve turuncu pigment tonları vardır. Saçınızı aydınlattığınızda, ağartıcı rengi uzaklaştırmak için bu pigmentlerin her biri üzerinde çalışmak zorundadır. Ağartıcıyı ne kadar süre içinde bıraktığına bağlı olarak, saçın hala pürüzlü pirinç alt tonlarına sahip olabilir. Saç toniği burada devreye girer.

Saç toniği, saçınızın alt tonunu değiştirmeye çalışır. Saçınızın rengini tamamen değiştirmez, ancak doğal sarı veya açık saçlarınızın gölgesini değiştirmenize yardımcı olur. Özetle, saç toneri ürünleri, daha parlak, daha sağlıklı ve daha doğal görünen bir gölge elde etmenize yardımcı olmak için istenmeyen sıcak veya pirinç tonlarını nötralize eder.

Narin tellerinize her uyguladığınızda, istenmeyen alt tonları nötralize etmek için mükemmel bir tonere ihtiyacınız olacak. Tonerler parlak sarı veya altın rengi saçları daha doğal görünümlü tozlu, küllü veya platin sarışına dönüştürebilir. Toner işlemi korkunç derecede yanlış giderse ve şimdi pirinç rengi turuncu saçlarla dolaşıyorsanız, bunlar bir cankurtaran olabilir.

Gölgeyi değiştirmek için vurgular veya kökler gibi hedeflenen alanlara saç toniği bile uygulayabilirsiniz. İşin püf noktası, istediğiniz rengi elde etmek için doğru toneri seçmektir.

Saç Toneri Nasıl Kullanılır?

Hangi tür ve renkli toneri kullanacağınızı öğrendikten sonra, saçınızı tonlamak oldukça kolaydır. İşte ağartılmış saçları nasıl tonlayacağınız ve doğal görünmesini nasıl koruyacağınız…

Toneri bir oksidan ile 1: 2 oranında karıştırın. İstenmeyen alt tonlara sahip alanlara odaklanarak, karışımı saçınıza uygulamak için bir aplikatör fırçası kullanın. Toneri, saçlarınızda kırk beş dakikaya kadar bekletin ardından durulayın, nemlendirici bir şampuanla yıkayın ve derinlemesine durulayın. Boyalı saçlar zamanla solar ve ağartıcı sarı saçlar oksitlendikçe pirinç tonları oluşur. Doğal, sağlıklı görünen sarışını korumak için renginizi altı ila sekiz haftada bir tonerle yenileyin.

Parlak sarı veya altın rengi alt tonlara sahip doğal sarışınlar ve ağartıcı sarışınlar, genellikle basit bir mor şampuanla istenmeyen sıcak tonları tonlandırabilir. Mor, daha serin, daha doğal görünen bir sarışın için sıcak, pirinç tonlarını nötralize eder.

Ancak daha dramatik bir renk değişiminden geçiyorsanız, tek başına mor şampuanlar yeterli olmayabilir. Özellikle ağartma işlemi pirinç rengi turuncu saçlarla sonuçlandıysa, daha güçlü, amonyak bazlı bir tonere ihtiyacınız olabilir. İşin püf noktası, arzu ettiğiniz muhteşem sarı tonu elde etmek için doğru renkli toneri seçmektir.

Saç Toneri Markaları

Saç boyasının kendine has zorlukları vardır. Renkler başlangıçta çarpıcı görünür ancak yavaş yavaş kaybolur ve pürüzlü hale gelir. İşte burada saç tonerleri devreye girer. Saç tonerleri saç renginin korunmasına, renk solmasının önlenmesine ve pirinç gibi, istenmeyen sarı ve turuncu tonların nötralize edilmesine yardımcı olur. Bu yazıda, değerlendirmeniz için en iyi saç tonerlerini listeledik. 

R+Co Sunset Blvd Daily Blonde Shampoo

R + Co Sunset Blvd Daily Blonde Şampuan, sarı ve gri saçlardaki pirinç tonlarının giderilmesine yardımcı olur. Boya uygulanmış, az nemlendirilmiş ve kaba saçlar için uygundur. Doğal mineral pigmentler, hindistan cevizi temizleyici, pantenol türevi, ayçiçeği filizi özü ve sarı ve gri saçları aydınlatan saf inci özleri ile formüle edilmiştir. Hindistan cevizi temizleyici zengin ve kremsidir ve doğal yağları çıkarmadan saç ve saç derisindeki kirleri nazikçe temizler. Pantenol türevi, saça vücut, parlaklık ve yönetilebilirlik kazandıran bir bakım elementidir. Ayçiçeği filizi özü yumuşatıcı görevi görür, saçtaki nemi sarar ve onu UV ışınlarından korur. Saf inci özü canlandırır, nemlendirir ve saça parlaklık verir. Bu toner, saçı tazelerken hasarı onarmaya ve nem kaybını azaltmaya yardımcı olur.

Bu ürün saçlarda kalıntı bırakmaz. Bu şampuanın içinde saçlara zarar veren paraben, sülfat, petrolatum, mineral yağlar ve gluten içermez. Bu ürün cruelty-free ve vegandır. 

Redken Color Extend Brownlights Blue Toning Conditioner

Redken Color Extend Brownlights Blue Toning Conditioner, doğal, vurgulu ve boyalı kahverengi saçlar içindir. Bu renk biriktiren ve sülfat içermeyen mavi saç kremi, kahverengi saçların rengini düzeltir ve pirinç tonlarını önler. Saçı nazikçe nemlendirir ve soğuk kahverengi tonların ömrünü uzatır. Redken ayrıca bu tonlandırıcı saç kremi ile eşleştirilecek mavi tonlu bir şampuanla birlikte gelir.

Bu saç kremi, saçları açar, hoş bir kokusu vardır ve saçlara parlaklık ekler. Saçı nemlendirir, hafif ve yağlı olmayan formüle sahiptir. Saçları yumuşatır, saçlardaki kabarmayı kontrol eder ve hasarlı uçları onarır.

Keracolor Silver Clenditioner

Keracolor Silver Clenditioner, her yıkamada rengi aşılayan, düşük köpüklü bir yumuşatıcı temizleyicidir. Köpürmez, anında renk katar ve canlılığı korur. Saç rengini iyileştirir ve solmasını engeller. Bu keratin bazlı yumuşatıcı temizleyici saçın gücünü, parlaklığını ve yumuşaklığını artırır. Saç ve saç derisindeki kiri ve döküntüleri temizlerken, saça zengin bir renk kazandırır. Bu ürünün içinde saçlara zarar veren paraben, sülfat, petrolatum, mineral yağlar ve gluten içermez. Bu ürün cruelty-free ve vegandır. 

Wella Color Charm Permanent Liquid Hair Toner

Wella Color Charm  Permanent Liquid Hair Toner, saçları aydınlattıktan sonra istenmeyen, sıcak tonları ve pirinç tonlarını kaldırır. Bu sıvı toner, kullanımı kolay bir şişede gelir. Saçı ıslatan, nüfuz eden ve saça iyice kaynayan sıvı teknolojisi ile yapılmıştır. Saçı canlı ve solmaya karşı dirençli hale getirir. Doğal sarı veya beyazlatılmış saçlar için uygundur. Platin ve bej gibi tasarımcı tonlarının elde edilmesine yardımcı olur. Saçlara parlaklık ekler, yumuşatır ve saç rengini aydınlatır.

Bold Uniq Purple Shampoo

Bold Uniq Purple Şampuan, sarı tonlardaki sert tonları etkisiz hale getirir. Saç tellerini yumuşatan B5 vitamini türevi içerir. Doğal ve boyalı sarı saçlara parlaklık katar. Mor tonlar, soğuk tonları artırarak buzlu sarışın, gümüş, beyaz ve küllü tonları geliştirir. UV radyasyonu nedeniyle saç renginin solmasını engeller.

Bu şampuanın hoş bir kokusu vardır ve saçların ışıltılı hale gelmesini sağlar. Bu ürünün içinde saçlara zarar veren paraben, sülfat, petrolatum, mineral yağlar ve gluten içermez. Bu ürün cruelty-free ve vegandır. 

La Riche Directions White Toner

La Riche Directions White Toner, hiç işlem görmemiş saçlar için en uygun olan özel bir tonerdir. Saçı yumuşatarak saç renginin daha iyi nüfuz etmesini sağlar. PH dengeli bir şampuanla yıkanmış havluyla kurutulmuş saçlara uygulanmalıdır. Pirinç sarı tonları dengelemeye yardımcı olmak için bir leylak tonuna sahiptir. Bu yumuşatıcı saç toniği saçı yumuşatır, açar ve rengini düzeltir. Ayrıca saçlar kolayca şekil alır. 

MATRIX Total Results So Silver Color Depositing Purple Shampoo

The Matrix Total Results So Silver, sarı tonları nötralize eden ve sarı ve gri saçlardaki sarı tonları düzelten mor renk veren bir şampuandır. Saçı soymadan, kurutmadan veya matlaştırmadan soğuk sarı renginin korunmasına yardımcı olur. Sarışınlar üzerindeki vurguları aydınlatır. Aynı zamanda boyalı ve doğal saçlara parlaklık katar ve gümüş tonlarını güçlendirir. Bu ürün, saçlardaki kırmızı tonları ve elektriklenmeyi ortadan kaldırır. Saçların sağlıkla parlamasını sağlar.

Punky Coolicious Purple Toner

Pucky Coolicious Purple Toner, 3’ü 1 arada şampuan, saç kremi ve tonerdir. Pirinç tonlarını giderir, donuk ve cansız saçları beş dakika içinde canlandırır. Beyazlatılmış, platin ve gümüş saçları aydınlatır ve canlılık katar. Toner saçı nazikçe temizler, kirleri ve kirleri giderir. 

Saçınızın rengini düzeltmek için saç kremi, şampuan ve rengin etkilerini birleştiren devrim niteliğindeki teknolojiyi kullanır. Saç renginin yoğunluğunu korur ve tazeler. Bu toner, A, C ve E vitaminleri, testere palmetto ve zencefil kökü içeren bir yumuşatıcı ve güçlendirici karışım içerir. Ayrıca saçı şekillendirmek için hidrolize soya proteini içerir. Tonik, saç rengini daha uzun süre korumak için saç çevresinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Saçı nemlendirir, şekillendirir, güçlendirir ve korurken, tazeliğini ve rengini düzeltir.

Blondwood Purple Toning Mask

Blondwood Purple Toning Mask, sarı saçtan istenmeyen pirinç rengi sarımsı tonları etkisiz hale getirmek için birinci sınıf bir formül kullanır. Bu toner, kütikülü kapatır ve saçtaki nemi tutar. Saç rengini düzeltmek için saçı geçici saç boyası molekülleriyle karıştırır. Bu toner, kırılganlığı önleyen, saçı canlandıran ve renkle işlenmiş hasarlardan kurtulmasına yardımcı olan birinci sınıf bir formül kullanır. Saçı köklerden uca kadar derinlemesine besleyen doğal argan ve avokado yağlarının nemlendirici karışımı ile formüle edilmiştir. Saçı hasardan ve kırık uçlardan koruyan keratin ve saçın parlaklığını artıran ipek proteini içerir. Bu ürünün içinde saçlara zarar veren paraben, sülfat, petrolatum, silikon, sodyum klorür, mineral yağlar ve gluten içermez. Bu ürün cruelty-free ve vegandır. 

Schwarzkopf Professional Blond Me Blonde Toning

Schwarzkopf Professional Blond Me Blonde Toning, sarı saçları taze ve canlı hale getirmek için destek polimerleri kullanır. Pirinç tonlarını ortadan kaldırır ve rengin solmasını engeller. Bu BlondeMe toner, farklı sarı tonları için dokuz farklı renkte gelir. Toner, saça nüfuz eden ve bağlarını koruyan süksinik asit içeren Schwarzkopf’un Entegre Bağ Güçlendirme Teknolojisi ile formüle edilmiştir. Sarı saçı güçlendirir ve saç elastikiyetini artırarak saç kırılma olasılığını azaltır.

Wella Blonder Permanent Liquid Toner

Wella Blonder Permanent Liquid Toner, özelleştirilebilir pirinç tonlarını yok eden beş yeni kalıcı sıvı tonerden oluşan bir koleksiyondur. Bu çok yönlü ve progresif olmayan renkli toner, renk birikintilerini azaltmadan sert ve istenmeyen sarı tonları ortadan kaldırır. Saçı parlak hale getirir ve balyaj gibi renk tedavileri için çalışır ve tam renkli stillere vurgu yapar.

Honeymask Purple Dream Purple Hair Mask

Honeymask Purple Dream Saç Maskesi, sarı saçlardan istenmeyen sıcak pirinç tonlarını etkisiz hale getirir. Soğuk tonlu, sarı saçları parlatır ve boyalı saçları aşırı tonlarken rengini korur. Saçı doyurur ve içeriden nemlendirir, kuruluğu azaltır ve yıpranmış saçları yeniler. Saçı yumuşak, parlak ve sağlıklı kılar. Durulanmayan saç kremi olarak da kullanılabilir ve renkli veya kimyasal olarak işlenmiş ve kuru saçlar için mükemmeldir. Saçı derinlemesine nemlendirir ve nemlendirir. Aloe vera, manuka balı, jojoba tohumu yağı ve bergamot yağı gibi doğal içeriklerle formüle edilmiştir ve saçlardaki pH’ı dengeler. Bu ürünün içinde saçlara zarar veren paraben, sülfat, petrolatum, silikon, alkol, sodyum klorür, mineral yağlar ve gluten içermez. Bu ürün cruelty-free ve vegandır. 

Blond Brilliance Cool Blond Lathering Toner

Blond Brilliance Cool Blonds Saç Toneri, saçı renklendirmek için iki aşamalı bir saç tonlama işlemidir. Hindistan cevizi yağı ve acai özü sayesinde saçları beslerken ve güçlendirirken topikal tonlama sağlar. Bu toner bir sonraki yıkamaya kadar saçta kalır. Bu ürün, saçları aydınlatır, saçların renklerinin bozulmasını önler.

Vitamins Hair Cosmetics Keratin Purple Shampoo

Bu mor şampuan, sarı ve turuncu pirinç tonlarını sarı saçlardan temizleyen renk düzeltici bir şampuandır. Bu nazik ama yoğun nemlendirici ve parlatıcı şampuan, sarı, boyalı esmer, kahverengi, gümüş ve platin saçlardaki pirinç tonlarını nötralize eder. Saçı nemlendiren ve parlaklık, güç ve nem tutma özelliğini artıran bir keratin proteini ve argan yağı karışımı ile formüle edilmiştir. Bu bileşenler ayrıca kimyasal olarak işlenmiş saçları hasardan korur. Şampuan ayrıca saç renginin solmasını önlemek için UV filtreleri içerir. Yağlı, dokulu, kimyasal işlem görmüş, kuru ve normal saçlar için çok uygundur. Aynı zamanda kıvrılma kontrolü sağlar ve ayrık uçları ve kırık telleri gençleştirir. Biberiye ve portakal kokulu bu ürün saçları yumuşatır, saç kırıklarını onarır ve saçları parlatır. Bu ürünün içinde saçlara zarar veren paraben, SLS, sülfat, petrolatum, silikon, alkol, sodyum klorür, mineral yağlar ve gluten içermez. Bu ürün cruelty-free ve vegandır. 

Sarah K So Blonde Platinum Hair Toner Mask

Sarah K So Blonde Platinum Saç Toneri Maskesi, hasar görmüş saçlar için bir saç ağartma tedavisidir. Pirinç tonlarını ortadan kaldırarak sarı saçların rengini düzeltir. Bu mor toner, saçı parlak ve parlak hale getirmek için her bir saç telini kaldırır ve aydınlatır. Aynı zamanda hasarlı uçları onaran, saçı çözen ve yumuşaklığı, parlaklığı ve vücudu geri kazandıran shea yağı içerir. Portakal, narenciye kokusu vardır ve boyalı saçlar için çok uygundur. Bu ürün genel olarak saçların sağlıklı hale gelmesini sağlar. Karışık saç tellerini açar, saçları güçlendirir ve aydınlatır.

Saç Toneri Nedir yazımızı beğendiyseniz ayrıca Saç Toneri Nasıl Yapılır yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Youtube kanalına abone ol
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx