Saç Bakımı

Shotlex Keratin Ne İşe Yarar? Shotlex Keratin ile Saç Bakımı

Reklamlar

Shotlex Keratin genel olarak saç bakımında kullanılan bir kremdir. Bu ürünün içinde bulunan keratin maddesi sayesinde saçlarınız yoğun bir şekilde beslenir, onarılır ve gür hale gelir. Çünkü keratin maddesi temelde vücudumuzda bulunan saçları, cildi ve tırnakları oluşturan bir protein tipidir. 

Keratin aynı zamanda çeşitli iç organlar ve bezlerde de vardır. Bu protein, vücudu hasarlara, çizilme, yırtılma ve yıkıcı etkenlere karşı korur. Keratin proteini, saçların köklerini beslediği için saçları güçlendirir, parlak ve sağlıklı hale getirir. Peki Shotlex Keratin ürününün saçlara sağladığı çok yönlü faydalar nelerdir? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Keratin Saça Faydaları

Keratin saç bakımı, kıvırcık, kolay taranmayan ve kolayca şekil almayan saçlar için popüler bir cevaptır. Keratin saç bakımı saçları daha pürüzsüz ve yumuşak hale getirir. Fakat kullanmadan önce tam olarak ne olacağını bilmek her zaman iyi bir fikirdir. Okumaya devam edin ve keratinin saçlara olan faydalarını daha derinlemesine anlayın.

Reklamlar

Keratin, lifli yapısal proteinler ailesinin bir üyesidir. Bu protein genel olarak saç, tırnaklar ve cildinizin dış katmanını oluşturan temel yapısal malzemedir. Keratin saçı güçlü ve parlak hale getirir. Ancak protein kıvırcık ve dokulu saçlarda daha zayıftır bu da saçlarda kuruluk ve kabarmaya neden olur.

Keratin bakımı, genel olarak saç tellerinin pürüzsüz ve parlak hale gelmesi için proteinle kaplanması işlemidir. Farklı tipte keratin bakım ürünleri olsa da, temel düzeyde, hepsi saç folikülüne derinlemesine bakım yapmayı ve saçları daha sağlıklı hale getirmek için gözenekli bölgelere keratin enjekte etmeyi içerir.

Shotlex Keratin Nedir?

Saçlara komple keratin bakımı sunan Shotlex keratin genel olarak saçların düzleşmesini, pürüzsüz hale gelmesini ve saçların yumuşak olmasını sağlar. Profesyonel keratin tedavisi yerine evde kendiniz keratin tedavisi ve bakımı uygulamak isterseniz bu ürünü kullanabilirsiniz. 

Bu keratin bakımı sonucunda kıvırcık ya da dalgalı saçlarınız düz hale gelir. Genel olarak altı aya kadar saçlarda kabarma ve dalgalar yok olur. Saçlarınız daha kolay taranır hale gelir. Saçlar daha kolay şekil alır ve düzleşir.

Reklamlar

Eğer evde keratin bakımı yapmak isterseniz, bu bakım ürününü saç diplerinde kullanarak saçlar için silikon gibi bir bariyer tabakası oluşturabilirsiniz. Ardından saç düzleştirme cihazıyla, saç tellerinizi presleyerek saçlarınızı düz hale getirmeniz mümkündür.

Bu keratin bakım ürünü, saçlarda kaybedilen keratin proteinini geri yükler. Böylece saç kırıkları onarılır, saçlar daha güçlü hale gelir ve pürüzsüz saçlara sahip olursunuz.

Shotlex Keratin Nasıl Kullanılır?
Shotlex Keratin Nasıl Kullanılır?

Shotlex Keratin Nasıl Kullanılır?

Bu bakım ürününün Shotlex Keratin Şampuan ve Shotlex Keratin Maske olmak üzere iki farklı türü vardır. Shotlex Keratin Şampuan, günlük olarak kullanılabilen bir üründür. Bu şampuan, saçlara zararlı olan tuzları içermez. Üstelik saçlara doğal ışıltısını ve nem dengesini geri kazandırır. 

Bu şampuanı, nemli saçlarınıza iki kez uygulayın ve daha sonra parmak uçlarınızla saç diplerine ve saç tellerine masaj yaparak köpürtün. Ardından ılık suyla saçlarınızı durulayın.

Shotlex Keratin Maskesini ise duştan çıktıktan sonra uygulamanız gerekir. Öncelikle saçlarınızı duştan sonra havluyla hafif nemli kalacak biçimde kurutun. Ardından nemli saç boylarına ve saç uçlarına bu keratin maskesini masaj yaparak sürün. Bu saç maskesini, 15 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Ardından saçları ılık suyla yıkayın. Bir sonraki adımda havlu ile saçlarınızı yine nemli kalacak şekilde kurulayın. Sonra saçlarınızı, bir fön fırçası yardımıyla yukarıdan aşağı doğru fönleyerek kurutun. Son olarak, saçlarınızı yüksek ayarda saç düzleştirme cihazıyla presleyerek düzleştirin. Böylece keratin proteini saç tellerine tutunur ve yüksek ısı ile saçlara kilitlenir.

Shotlex Keratin Saça Faydaları

Bu keratin bakımının saçlarına çok iyi geldiğini söyleyen gerçekten yüzlerce kullanıcı var. Saçlarınız kuru ve hasarlıysa, uzun süre ve düzenli kullanım sonucunda daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Bu keratinli saç bakım ürünü, saç tellerini yapılandırmak adına saç hücrelerini yumuşatır. Saç kütikülü ise keratin proteini emer. Böylece saçlar daha canlı, daha hacimli ve ışıltılı hale gelir.

Keratin bakımının en önemli faydalarından birisi de kıvırcık, kabarık, kolayca elektriklenen saçları pürüzsüz ve düz hale getirmesidir. Bu keratin bakım ürünü sayesinde saçlarınız daha kolay şekil alabilir. Daha kolay şekil aldığı için daha havalı ve daha ışıltılı görünür. 

Saçlarınızda oluşan hasarları ve saç kırıklarını onarmak için bu keratin bakım ürünü çok idealdir. Bu saç bakım ürünü, saçlarınızı derinlemesine onardığı ve dış etkenlerden koruduğu için sık sık kullanılmalıdır. 

İlginizi çekebilir: Bio Keratin Gold Ne İşe Yarar?

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx