Saç Bakımı

Bio Keratin Gold Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Bio Keratin Gold, saçlara komple bir bakım yapan bir saç bakım ürünüdür. Şu sıralar çok trend olan keratin bakımı için kullanılan bir saç bakım ürünüdür. Uyulacak birçok saç bakım trendi ve tekniği var ancak özellikle bahsetmek istediğimiz bir şey var ki bu keratin tedavileri. 

Eğer aşina değilseniz, keratin saç bakımı, sadece bir kez bile uyguladıktan sonra çok fazla parlak ve pürüzsüz bir dokuya sahip düz saçlar sunmayı vaat eden bir tedavidir. Oldukça şaşırtıcı, değil mi? Yine de, bir keratin bakımı yapmadan önce bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler vardır. Örneğin, kuru saçlardan dalgalı saçlara ve kıvırcık saçlara kadar farklı saç dokuları keratin tedavilerine farklı yanıt verebilir. Burada, saç için keratin hakkında bilmeniz gerekenleri ve Bio Keratin Gold saç bakım ürününün ne olduğu, keratin tedavilerinin ne olduğu ve tedavi sonrası saçınıza nasıl bakacağınız üzerine tüyoları sizlerle paylaştık.

Kerati̇n Nedi̇r?

Burada konuşmamız gereken ilk şey tam olarak keratinin ne olduğudur. Keratin, cildinizdeki ve saçlarınızdaki ana proteindir ve uzmanlara göre saçlarınızı, tırnaklarınızı ve cildinizin yüzey katmanını oluşturur. Yani vücutta doğal olarak bulunan bir proteindir.

Reklamlar

Kerati̇n Tedavi̇si̇ Nedi̇r?

Keratin tedavi formüllerinin farklı varyasyonları olsa da, temel dayanak şudur. Evde ya da profesyonel bir kuaförde saçınızın doğal dokusunu düzeltmek ve yeniden düzenlemek için kimyasallar ve ısı kombinasyonunu kullanacaktır. Bio Keratin Gold saç bakım ürünü saça uyguladıktan sonra, saçların aşırı kuru ve kırılgan olmasını önlemek için bir keratin protein saç kremi uygulanması gerekir. Sonuç, her şey yolunda giderse, daha düz, daha yumuşak görünümlü ve pürüzsüz saç telleridir. 

Hangi Saç Tipleri Keratin Bakımından Yararlanabilir? 

Keratin tedavi süreci saçları gevşetmek içindir bu nedenle genellikle dalgalı saçlarda ve kıvırcık saçlarda en iyi sonucu verir. Keratin tedavileri, sadece çok sık ve kıvırcık saçlar üzerinde çalışmayacaktır ancak bu tür saç tiplerinde doğal saç telleri yeniden düzenlenemeyecek kadar sıkıdır. Buradan çıkarılması gereken sonuç, bir keratin bakımına başlamadan önce, size özel saç tipiniz ve saç dokunuz için en iyi seçenekleri değerlendirebilecek bir uzman kuaför ile konuşmak önemlidir. Bu tür bir tedavi ve bakım saç tellerinin kimyasal yapısını etkilediğinden, süreci ve saçların özel yapısını nasıl etkileyebileceğini anlamak çok önemlidir. 

Bio Keratin Gold Nedir?
Bio Keratin Gold Nedir?

Bio Keratin Gold Nedir?

Saçların doğal yapısında bulunan keratin proteini, zamanla ve dış faktörlerin etkisi ile keratini kaybedebilir. Bu yüzden keratin bakımı esnasında, keratin saçlarınıza dışarıdan takviye edilir. Bu şekilde saçlar yumuşak, düz, pürüzsüz, ışıltılı ve dolgun bir şekle bürünür. Bu açıdan milyonlarca kadın ve erkeğin tercih ettiği bir üründür.

Bio Keratin Gold saç bakım ürünü, genel olarak saç derisinde meydana gelen keratin kayıplarını geri kazandırır ve saçlardaki gözenekli bölgeleri doldurarak çalışır. Böylece saçlarınızdaki yıpranma onarılır, saçlardaki kabarma ve elektriklenme giderilir. Ayrıca saç kırıkları tedavi edilir ve saçlardaki karışıklık giderilir. Keratin bakımı sayesinde saçlar yeniden onarılır ve yapılandırılır. Bu yüzden saçlardaki kaybolan keratin tekrar geri kazanılır. 

Reklamlar

Bio Keratin Gold Neye İyi Gelir?

Bio Keratin Gold saç bakım ürününün saçlara çok yönlü faydaları vardır. Saçların elektriklenmesini ve kabarmasını engelleyen bu ürün, nemli ve yağmurlu havalarda saçlarınızı korur. Saçlarınızı kökten uca onarır ve saç şeklinizi korumuş olursunuz.

Bu saç bakım ürünü saçların kolay ve sağlıklı bir şekilde biçimlenmesini sağlar. Üstelik keratin bakımının diğer faydası saçlarınızı kurutma süresini azaltabilirsiniz. Saçlarınıza fön çekerken ya da saçlarınızı düzleştirirken bu işlemleri hemen gerçekleştirebilirsiniz. Keratin saç bakımı kıvırcık ve zor taranan saçları düz hale getirir. Böylece saçlarınızı taramak ve stil kazandırmak çok kolay bir hale gelir. Yıpranmış, hasar görmüş ve saç kırıkları ile dolu saçları onaran keratin bakım, restoratif özellikler sergiler. Saçları tedavi eder, hacim ve sağlık kazandırır.

İlginizi çekebilir: Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?

Bio Keratin Gold Saç Bakımı

Bu keratin saç bakım ürününü saçlarınız için kullandıktan sonra mutlaka sülfatsız ve sodyumsuz bir şampuan kullanmanız gereklidir. Sodyumsuz ve sülfatsız bir şampuan kullanmanız, saçlarınızın daha iyi onarılmasını ve sağlık kazanmasını sağlar.

Bio Keratin Gold Nasıl Kullanılır?

Bu saç bakım ürününü kullanmadan önce saçlarınızı sodyumsuz ve sülfatsız, doğal içerikli bir şampuan ile yıkamalısınız. Bu bakımı yaparken saç kremi kesinlikle kullanmayın. Daha sonrasında saçlarınızı tamamen kurutmanız gereklidir. Daha sonra mutlaka yüzünüze maske takarak işe başlamalısınız. Aksi halde keratin ürününün çok güçlü kokusu sizi olumsuz etkileyebilir. Tamamen kurutulmuş saçlarınıza, bu keratin bakım ürününü saçların diplerinden uçlarına kadar uygulamanız gerekir. Fakat saçların tam dibinden sürmeye başlamamalısınız. 

Saç diplerinden biraz daha aşağısından uygulamanız önemlidir. Bu saç ürününü uyguladıktan sonra on beş dakika kadar bekleyin. Sonrasında saçlarınıza yüksek ısıyla fön çekin ve saç düzleştiricisiyle saçlarınıza ısıl işlem uygulayın. Bu şekilde keratin proteini, saç tellerine kilitlenir. Son olarak saçlarınızı tekrar sülfatsız ve sodyumsuz bir şampuanla yıkayın ve tekrar kurutun. Bu işlemlerin ardından keratin saç bakımı uygulaması bitmiş olur.

Bio Keratin Gold Saça Faydaları

Bio Keratin Gold ürünü saçlarınızın pürüzsüz, yumuşak ve düz olmasını sağlar. Elektriklenmesini ve kabarmasını önler üstelik çok kolay şekil almasını sağlar. Ayrıca yıpranmış saçları onarır. Gördüğünüz gibi bu saç bakım ürünü çok farklı şekillerde ve çok farklı amaçlar ile kullanılabilir. Bu açıdan saçlara komple bir bakım yapmış olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerik: Shotlex Keratin Ne İşe Yarar?

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx