ModaKumaş Türleri

Şönil Kumaş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Reklamlar

Dünya’da tercih edilebilecek çok sayıda farklı kumaş seçeneği bulunur. Hepsi farklı özelliklere ve kullanım alanlarına sahiptir. Böylece oldukça zengin bir yapıları vardır. Günümüzde mevcut bazı ürünler şöyledir;

 1. Şönil Kumaş
 2. Chino Kumaş
 3. Krep Kumaş
 4. Aertex Kumaş
 5. Şifon Kumaş
 6. Cambric Kumaş
 7. Kadife Kumaş
 8. Brokar Kumaş
 9. Tela Kumaş
 10. Baize Kumaş

Bunlardan bir tanesi olan Şönil Kumaş, dünyada yüzyıllardır kullanılan seçenekler arasındadır. Dolayısıyla gerek Dünya’da, gerekse Türkiye’de oldukça yaygındır. Ancak ismi yeni birçok kişi ne olduğunu, bunu kullanarak neler yapabileceğini de merak eder. Peki, bu kumaş türü nedir?

Şönil Kumaş Nedir?
Şönil Kumaş Nedir?

Şönil Kumaş Nedir?

Dünyada yüzyıllardır kullanılan çok sayıda kumaş vardır. Bu tür ürünler ne kadar kaliteli olduğunun da bir göstergesidir. Bunlar arasında olan Şönil,  Tekstil sektöründe 18. Yüzyıl, yani 1700’lü yıllardan bu yana kullanılmaya devam eder.

Reklamlar

Kullanışlı ve uzun ömürlü olup, birçok kişi tarafından tercih edilir. Peki, bu kumaş türü nerelerde kullanılabilir?

Şönil Kumaş Nerelerde Kullanılır?
Şönil Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Şönil Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Şönil Kumaş nerelerde kullanılır yapısı itibariyle farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bunu açıklamadan önce özelliklerinden de bahsetmek gerekir. Genel hatlarıyla Şönil şu niteliklere sahiptir;

 1. Diğer kumaşlarla fiyat açısından karşılaştırıldığında ekonomik olduğu görülür.
 2. Diğer kumaşlarla karşılaştırıldığında, imalatı daha kolaydır.
 3. Dökülme oranı diğer kumaşlarla karşılaştırıldığında düşüktür.
 4. Dolgun yüzeyle ön plana çıkar.
 5. Canlı ve parlak bir görünüme, kadifemsi yapıya sahiptir.

Kullanım alanları oldukça geniş olmakla beraber, sık bir şekilde halılar, kilimler, battaniyeler, yorganlar gibi yerlerde tercih edilir. Günümüzde birçok kişi dolaylı olarak bu kumaş türünü görmüştür. 

Ancak günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle beraber, yapım teknikleri de ilerlemiştir. Bunun etkisiyle giyim sektöründe de kullanıldığı görülür. Evlerde yapımı zor olabilecek de olsa, birçok mağazada bu kumaş türü görülebilir.

Reklamlar

Peki, Şönil Kumaş’tan üretilen koltuklar nasıl temizlenir? Bu birçok kişi için en büyük sorudur. Zira görünmeyen kazalar her zaman olabilir. Bu gibi durumlarda doğru ve hızlı müdahale etmek gerekir.

Şönil kumaş temizleme koltuk bakımından kuru temizleme uygulanmalıdır. Şönil dayanıklı olmakla beraber, havları hassas yapıya sahiptir. Makineye atarken hassasta, ılık su ve düşük sıcaklıkta temizlemesi yapılabilir. Elde ise yıkama ardından düz yere konur. Asılması tavsiye edilmez.

Şönil Kumaş Sağlıklı Mı?

Şönil Kumaş Sağlıklı Mı?

Şönil kumaş sağlıklı mı sorusu da kumaşın kalitesi ve güzelliği kadar önemlidir. Bu kapsamda gerekli hijyen ve sağlık kurallarına uyulduktan sonra rahat bir kullanım yapılabilir. Zira araştırıldığında çok sayıda kişinin, farkında olmadan Şönil kumaştan koltuk kullandığı fark edilebilir.
Yıkama esnasında gerekli önerilere riayet edilirse, daha uzun kullanmanız da mümkün olur. Eğer evinize yeni bir renk, farklılık getirmek istiyorsanız, Şönil kumaşlardan mobilyalar canlı ve parlak yapılarıyla yeni bir estetik katar.

Şönil Kumaş Yorumları

İnternette bir alım yapmadan önce çoğu insan yorumlarına da göz atar. Zira böylece olumlu-olumsuz her seçenek tespit edilebilir. Bu bakımdan Şönil Kumaş kullanıcı yorumları hem İngilizce, hem de Türkçe dillerde araştırılmalıdır. Zira global bir kullanım sahibidir. Böylece kişilerin hakkında neler dediği, tecrübeleri erişebilir, alıp-almama yönünde karar verebilirsiniz.

Bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx