Dizi Haberleri

Yargı Dizisi Oyuncuları ve İsimleri? Yargı Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Reklamlar

İlk bölümü ile ekranlara gelen yargı dizisi çok sevilmiştir. Çok izlenen yargı dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu merak edilmektedir. Yargı dizisinin başrollerini Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz paylaşmaktadır. Dizi bu karakterin hikayesini ele almaktadır. Kaan Urgancıoğlu Ilgaz karakterine can verirken, Ceylin karakterini de Pınar Deniz canlandırmaktadır.

Yargı Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanmaktadır?

Yargı dizisi Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dizinin kadrosunda Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz ve Hüseyin Avni Danyal gibi başarılı oyuncular yer almaktadır.

Yargı Dizisi Yönetmeni Kimdir?

Dizinin yönetmenliğini Ali Bilgin yaparken senaryosu ise Sema Ergenekon tarafından kaleme alınıyor.

Reklamlar

Yargı Dizisi Oyuncuları Kimler?

Kaan Urgancıoğlu (Ilgaz), Pınar Deniz (Ceylin), Hüseyin Avni Danyal (Metin), Uğur Polat (Yekta), Mehmet Yılmaz Ak (Pars), Ali Seçkiner Alıcı (Zafer), Arda Anarat (Çınar), Ece Yüksel (İnci), Zeyno Eracar (Gül), Uğur Arslan (Eren), Onur Durmaz (Engin), Başak Gümülcinelioğlu (Neva), Pınar Çağlar Gençtürk (Aylin), Onur Özaydın (Osman), Özlem Çakar (Makbule), Zeynep Atılgan (Parla), Beren Nur Karadiş (Defne)

Yargı’ ilk bölümüyle ‘en çok izlenen dizi’ oldu

Yargı dizisi 19 Eylül Pazar günü Kanal D ekranlarına gelmiş ve en çok izlenen dizi olmuştur. Dizinin yapımı Ay Yapıma aitken başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz yer almaktadır. Pazar akşamının en çok izlenen dizisi olduğu için trend listelerine girmiştir.

Dizide zıt karakterlere sahip Savcı ile Avukat Ceylin’in cinayet vakasında yollarının kesişmesi konu alınmıştır. Savcı Ilgaz karakterini Kaan Urgancıoğlu canlandırırken, Avukat Ceylin karakterini Pınar Deniz canlandırmıştır. İlk bölümü ile izleyicinin beğenisini toplamıştır.

İlginizi Çekebilir: Gönül Dağı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Reklamlar

Yargı Dizisi Konusu Ne?

Bir cinayet vakasıyla yolları kesişen Ilgaz ve Ceylin, katili bulma yolunda birlikte hareket etmek zorunda kalacak ve bu durum ikisinin de hayatında geri dönüşsüz bir kırılma noktası yaratacaktır.

Savcı Ilgaz ile Avukat Ceylin’in yolları bir cinayet vakası ile kesişmektedir. Katili bulmak için birlikte hareket edecekler ve hayatlarında bir kırılma noktası yaşamalarına neden olacaktır. Bir cinayet vakasını konu alan Yargı dizisi Avukat Celin ve Savcı Ilgaz’ın ters köşe hikayelerini ele alacaktır. Dizi 19 Eylül Pazar akşamı ilk bölümü ile seyirciyle buluşmuştur. Savcı Ilgaz ile sınır tanımayan Avukat Ceylin’in sık sık tartıştıkları görünmüştür. Bu yüzden zıt karakterlerin nasıl bir ilişki içinde olacağı merak edilmektedir. Hikayeleri merakla izlenmektedir.

Yargı Dizisinin Oyuncuları ve Karakterleri

Kaan Urgancıoğlu (Ilgaz Kaya)

Yargı Kaan Urgancıoğlu
Yargı Kaan Urgancıoğlu

Yargı dizisinin başarılı Savcısı Ilgaz karakterine Kaan Urgancıoğlu can vermektedir. Kaan Urgancıoğlu mesleğinin en iyilerindendir. Çok dürüst, kurallara bağlı aranan bir savcıdır. Ilgaz dedesi Metin’in kendine öğrettiklerini layığı ile özümsemiş ve doğrudan şaşmamayı prensip haline getirmiştir. Ilgaz mesleği başındayken soğukkanlı, mesafeli, prensip sahibi olsa da ailesine karşı tutumu sevgi dolu, koruyucu kollayıcıdır. Çınar ile çok çabalasa da kardeşlik bağını kuramamıştır. Kız kardeşi Defne ile paylaştığı anlarda en saf ve duygulu halindedir. Kendi kuralcılığının aksine doğanın kuralsızlığına hayrandır ve gerçek bir doğa tutkunudur.

Pınar Deniz (Ceylin Erguvan)

Yargı Pınar Deniz
Yargı Pınar Deniz

Yargı dizisinin başrol oyuncularından Pınar Deniz Avukat Ceylin karakteri ile ekranlara gelmektedir. Ceylin hukuk okuduğu sıralarda babasının haksızlık sonucunda hapse girmesinden dolayı kural tanımaz ve sınırları zorlayan, doğruları ispat etmek için savaşan bir avukat olmuştur. Ceylin için doğru ve adalete giden her yol mubahtır. Doğruları ispat etmek için yapmayacağı şey yoktur. Babasının olmadığı zamanlarda ailesini ayakta tutmak için çok çaba sarf etmiştir. Ceylin babası Zafer’e ve kardeşi İnci’ye çok düşkündür.

Ece Yüksel (İnci Erguvan)

Yargı dizisinde Ceylin’in kardeşi İnci karakterini Ece Yüksel canlandırmaktadır. Ece üniversite ikinci sınıfta iç mimarlık bölümünde okumaktadır. Babası o küçükken hapse girdiği için babasını tanımadan büyümüştür. Bu eksiklikten dolayı çok yaralıdır. Ablası Ceylin’e çok düşkündür ve ablasını kendisine rol model alır ailesinde en çok ablasına güvenir.

Hüseyin Avni Danyal (Metin Kaya)

Dizide Ilgaz’ın babası Metin karakterine Hüseyin Avni Danyal can vermektedir. Metin emniyette cinayet büro amiri olarak görev yapmaktadır. Bundan dolayı da herkes tarafından dürüstlüğü, kurallara bağlılığı ile bilinmektedir. Bu çalışma prensipini büyük oğlu Ilgaz’a da aşılamıştır. Fakat sürekli başı belaya giren oğlu Çınar ile hiçbir zaman sevgi dolu bir ilişkisi olamamıştır. Ve birkaç yıl önce kaybettiği karısının ölümünden onu sorumlu tutmaktadır.

Mehmet Yılmaz Ak (Pars Seçkin)

Mehmet Yılmaz Ak Yargı dizisinde Ilgaz ile aynı yerde çalışan bir savcı Pars olarak ekranlara gelmektedir. Pars Ilgaz’ın yeni ayrıldığı nişanlısının abisidir. Ve çok eski senelerden beri Ilgaz ile aralarında bir rekabet vardır. Ilgaz kız kardeşinden ayrıldığı için ona çok öfkeli ve kızgındır tahammülü yoktur. Kendisinin herkesten üstün olduğunu düşünür bunu herkese hissettirir. Ve içten içe Ceylin’den hoşlanmaktadır.

Uğur Polat (Yekta Tilmen)

Yargı dizisinde Uğur Polat Yekta karakteri ile seyirciyle buluşmaktadır. Yekta; büyük bir hukuk firması olan Tilmen Hukuk’un kurucusudur. Yekta çalıştığı firmaların bütün kirli geçmişlerini temizlemesi ile bilinmektedir. Yekta gerekli para ödenirse dünyadaki bütün sorunların çözülebileceğine inanmaktadır. Oğlu Engin ile aralarında neredeyse doğduğu günden beri süren, kendi memnuniyetsizliğinden dolayı çatışmalı bir ilişkisi vardır.

Ali Seçkiner Alıcı (Zafer Erguvan)

Yargı dizisinde Ali Seçkiner, Zafer karakterini canlandırmaktadır. Yargı dizisinde Zafer Avukat Ceylin’in babasıdır. Zafer balıkçılık yaparak hayatını sürdürmektedir. 6 yıl haksız yere suçlanmış hapse girmiş sonrasında mesleği olan gemi kaptanlığından ayrılmak zorunda kalmıştır. Özgür kalalı bir sene olmuştur. İçinde mesleğini kaybetmenin verdiği gurur kırıklığı ve öfke vardır. Ama bu duyguları kimseye belli etmemeye çalışmaktadır. Avukat Ceylin en gözde çocuğudur.

Pınar Çağlar Gençtürk (Aylin Erguvan Yılmaz)

Yargı dizisinde Aylin, Ceylin’in ablasıdır. Aylin çocukluk döneminden sonra diğer kardeşlerine göre Gül’ün daha çok gözdesi olmuştur. Dört sene önce oğlunu kaybetmiştir. Oğlunu kaybettikten sonra bir türlü toparlanamamıştır. Ceylin ile aralarında kendisinin yarattığı çekişmenin neden olduğu gergin bir tansiyon vardır.

Bakınız: Kanunsuz Topraklar Oyuncuları

Arda Anarat (Çınar Kaya)

Dizide Ilgaz’ın kardeşi Çınar karakterini Arda Anarat canlandırmaktadır. Çınar evin sorunlu çocuğudur. Bir üniversitenin kantininde çalışmaktadır. Çınar bir süre önce adam yaralamak ve uyuşturucu satıcılığı suçlarından yargılanmıştır. Bu olaylar sonucunda annesi kalp krizinden ölmüştür. Babası Metin ile de aralarında hep sorunlu bir ilişki vardır. Abisi Ilgaz’ın kusursuz olduğu için bunu hep üzerinde baskı olarak görmektedir. Çınar evde kız kardeşi Defne ile çok iyi anlaşmaktadır.

Uğur Aslan (Eren Duman)

Yargı dizisinde Uğur Aslan Eren karakteri ile ekranlara gelmektedir. Eren, Ilgaz’ın en yakın arkadaşıdır. Emniyetin cinayet büro kısmında komiserdir. Başarılı gözü kara bir polistir. Mesleğinden dolayı networkü çok geniştir. Ağzı iyi laf yapar. Eğlenceli ve komik bir yapısı olduğu için de herkes tarafından çok sevilir. Ilgaz’ı kardeşi, Metin’i babası gibi görür. Eşi Esra ve kızları Eylül’e aşkla bağlıdır.

Onur Durmaz (Engin Tilmen)

Onur Durmaz Yargı dizisinde Ceylin’in en yakın arkadaşı Engin olarak ekranlara gelmektedir. Engin avukattır ve babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı Ceylin ile birlikte çalışmaktadır. Ceylin ile Engin birbirlerinin zor zamanlarında hep yan yana olmuşlar bundan dolayı çok bağlılardır. Engin babası Yekta ile hep zıtlaşmakta iyi anlaşamamaktadır.

Zeyno Eracar (Gül Erguvan)

Yargı dizisinde Zeyno Eracar Ceylin’in annesi Gül olarak ekranlarda yer almaktadır. Gül pasif bir karakter gibi görünse de aslında daha baskın bir karakterdir. Çevresindekilere istediklerini yaptırmak için hastaymış gibi davranmaktadır. Aylin en büyük çocuğudur ve aralarındaki ilişki diğer çocuklarına göre daha iyi ve yakındır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx