Saç Bakımı

Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Evde Nasıl Elde Edilir?

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Açık karamel saç rengi, pek çok kadının hayranı olduğu bir renktir. Çoğu saç rengi ve türü için karamel saç rengi elde etmek mümkündür. Tam renk karamel saçlar ya da koyu renk saçlarda karamel ışıltılar veya açık karamel saç rengi arasından seçim yapabilirsiniz. Saçınızın rengine bağlı olarak, istenen sonuçları elde etmek için bir kuaför ziyareti gerekli olabilir. Doğal olarak kızıl saçlara sahipseniz, onu karamel rengine çevirmek biraz fazladan çalışma gerektirebilir.

Tamamı harika açık karamel saç rengi genellikle kısa ve orta saçlar için en iyi sonucu verir. Uzun saçları olanlar, bu çok altın kahverengi rengini aşırı güçlü bulabilir. Çok koyu uzun saçlı olanlar, saçlarına boyut ve ilgi katmak için ince ila orta genişlikte karamel vurguları ve ışıltıları tercih edebilirler. Daha açık saçlar, saçın en üst tabakasının altına yerleştirilen karamel ışıklarla iyi sonuç verir.

Karamel Saç Rengi (Evde) Nasıl Yapılır?

Kimlere Yakışır

Açık karamel saç rengi, genel olarak birçok ten rengine yakışabilen bir ton olarak bilinir. Ancak, farklı tonlar ve alt tonlar, belirli ten renkleri ile daha iyi uyum sağlayabilir. İşte açık karamel saç renginin farklı ten renklerine uyumu hakkında bazı öneriler:

Reklamlar
  1. Beyaz Ten: Beyaz tenli kişilere, içinde kızıllık bulunan açık karamel tonları özellikle yakışabilir. Bu tonlar, ciltle uyum sağlayarak doğal ve sıcak bir görünüm yaratabilir.
  2. Buğday ve Bronz Ten: Buğday ve bronz ten rengine sahip olanlar için altın sarı karamel tonları veya açık renkli karamel tonları ideal olabilir. Bu tonlar, sıcaklık ve parlaklık ekleyerek tenle güzel bir kontrast oluşturabilir.
  3. Esmer Ten: Esmer tenliler için kahve tonlu gölgeler ve yansımalar içeren karamel tonları çok çekici olabilir. Bu tonlar, saçlara derinlik katarak ve doğal bir sıcaklık sağlayarak esmer tenle uyumlu bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Herkesin cilt tonu benzersizdir, bu nedenle en iyi sonucu elde etmek için saç rengi uzmanına danışmak önemli olabilir. Ayrıca, ten renginizdeki değişikliklere ve kişisel tercihlerinize göre saç renginizi güncellemek de keyifli bir deneyim olabilir.

Açık Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Elde Edilir

Saçınızı evde boyamayı planlıyorsanız, karamel, açık altın rengi kahverengi veya koyu sarı olarak etiketlenmiş yüksek kaliteli bir saç boyası seçin. Bazı üreticiler bu renge karamel veya karamela denir. Boyayı ambalaj talimatlarına göre uygulayın ve durulayın. Evde kullanılan saç boyalarının çoğu, kutunun gösterdiğinden biraz daha koyu olma eğilimindedir. Çoğu karamel saç rengiyle, gerçekte aradığınız renkten daha açık bir renk tonu seçmek en iyisidir. Doğal renginiz çok açık veya çok koyu ise, uygun işlem süresini belirlemek için boyamadan önce bir saç tutamı testi yapmak faydalı olabilir. Bu, rengin çok pürüzlü veya çok koyulaşmamasına yardımcı olacaktır.

Çok koyu kahverengi veya siyah saçlı olanların karamel saç rengi elde etmek için bir kuaför salonuna gitmeleri gerekebilir. Aslında istediğiniz karamel tonuna bağlı olarak, boya uygulanmadan önce doğal renginizin bir kısmını oksidan ile açmanız gerekebilir. Bu, oksidan kullanımını gerektirdiğinden, rengi profesyonel bir stilistin yapması genellikle daha iyidir. Saçınız zaten boyanmışsa, hangi renk olursa olsun, bir kuaför ziyareti en iyisi olabilir. Genel olarak, halihazırda boyanmış saçlar, evde kullanılan bir saç boyama kitinde belirtilen renk çıkmayabilir. 

Doğal kızıl saç, genel olarak karamel rengine dönüşmesi en zor olanıdır. Her iki renk de iki farklı tonun çok sıcak versiyonları olduğu için kızıl saça daha fazla sıcaklık eklemek onu istenmeyen ve korkunç bir renge dönüştürebilir. Bu durumda, genellikle bir profesyonele gitmek en iyisidir. Çoğu durumda, bir karamel tonu elde etmenin en iyi yolu nötr veya hatta hafif küllü kahverengi veya koyu sarı bir rengin uygulanması olacaktır. Doğal rengin sıcaklığı, boyadaki soğuk tonları nötralize edecek ve çoğu zaman istenen rengi verecektir.

Reklamlar

İlginizi çekebilir: Saç Çıkaran Yağlar Nelerdir

Küllü Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Küllü karamel saç rengi, Koleston 11 1 Küllü Sarı, Koleston 12 1 Küllü Sarı ya da Koleston 12 11 Küllü Sarı tonlarından birisini kişisel tercihinize göre kullanabilirsiniz. Doğal ve ışıltılı görünen küllü karamel rengini elde etmek için saçlarınızın açık renkte olması gerekir. Eğer saçlarınız çok koyuysa, oksidan ile saç renginizi açmanız gerekir. Oksidan ile saçınızı açtıktan sonra küllü karamel saç rengini, saçlarınıza uygulamanız mümkün olur. 

Bal Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Ahhh, tatlı, güzel karamel saçlar… Kahverengi ve sarı rengin o baş döndürücü karışımı güneşte öpülmüş, kumsal gibi, çekici ve ışıltılıdır. Karamel rengi, açık kahverengi görünüm başımızı döndürdü. Podyumdan sokaklara, şu anda baktığımız her yer orası. Ama evde karamel saç rengini nasıl elde edebilirsiniz? Kendi büyüleyici karamel saçlarınızı nasıl elde edeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey burada. 

Karamel kremsi renkli bir his. Her görünüme derinlik ve boyut katan, güneşte öpülen tonların koyu sarı / açık kahverengi karışımıdır.

Karamel, bal gibi diğer sıcak sarı renklerden daha koyu bir sarışındır, ancak kül sarısı kadar hafif veya soğuk değildir. Şeker rengi tonları, yeşil ve mavi gözleri gerçekten öne çıkaran harika bir yüz çerçeveleme rengidir.

Bal Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır
Bal Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır

Koyu kahverengi karamel tonlarından altın kahverengiye, sıcak karamel ve bej sarışına kadar, karamel tonları, ombre, karamel rengi balyaj ve karamel ışıltıları gibi diğer trend tarzlar için kahverengi bir saç için şaşırtıcı bir şekilde çalışır. Yerinde, yetişkin bir görünüm için koyu renkli saçlar için karamel rengi sıcak ve zengin bir renktir.

Karamel, sıcak ten tonları için her zaman sıcak bir renktir bu nedenle soğuk cilt tonuna sahipseniz, sizi silik gösterebileceği için ondan kaçının. Bu, onu soğutamayacağınız anlamına gelmez. Daha nötr bir cilt tonunuz varsa, daha koyu karamel ışıltılar eklemek işe yarayabilir.

Sıcak cilt tonunuz varsa, saçınızda kırmızı veya altın alt tonlar var. Cilt tonunuz altın, ten rengi veya buğday tenli olacaktır. Bileğinizde yeşil damarlarınız var. Parlak veya zengin tonlara uyuyorsunuz. Muhtemelen çilleriniz var. Altın takılar size çok yakışıyor.

Soğuk cilt tonunuz varsa, cilt tonunuz pembe veya beyazdır. Mücevher ve pastel renkler tercih ediyorsunuz. Sarı renk size pek yakışmaz,  bileğinizde mavi damarlar vardır ve inciler ve gümüş takılar harika görünür.

Elbette! Karamel, kendinizi evinizde denemek için kolay bir renktir. Elde edeceğiniz renk sonuçlarının tamamı saçınızın şu anda ne renk olduğuna bağlıdır.

Saçınız açık kahverengiden koyuya doğru ise, doku ve sıcak bir karamel kahverengi renk eklemek için karamel tonlarını koyu veya esmer saçlarınızla karıştırmayı deneyin. Ombre ve balyaj görünümleri sizin için mükemmel olacak. Karamelin her yerine gitmek istiyorsanız, muhteşem altın efekti elde etmek için saçınızın önce sarı bir baz haline getirilmesi gerekebilir.

Saçınız açık sarı ve daha açıksa, saçınızı evde karamel boyamakta iyidir veya ince, zengin vurgular, ışık tonları veya ışıltılar ekleyebilirsiniz. Çok boyutlu mükemmellik için daha koyu tonlar ve daha açık tonlarla denemeler yapın.

En İyi Karamel Saç Boyaları Hangileri?

Saçınızı evde tatlandırmaya hazırsanız, işte zor kazandığınız paranın bugün satın alabileceği en iyi karamel kutu boyaları!

Schwarzkopf Colour Expert Omegaplex Hair Dye, Medium Caramel Blonde

L’Oreal Excellence, Natural Dark Caramel Blonde

Clairol Nice’n Easy Semi-Permanent Hair Dye, Light Caramel Brown

Garnier Nutrisse Brown Hair Dye Permanent, Golden Light Brown

L’Oreal Paris Excellence Age Perfect Dark Beige Blonde

Garnier Olia Golden Dark Blonde Hair Dye Permanent

En İyi Karamel Saç Boyaları Hangileri
En İyi Karamel Saç Boyaları Hangileri

Karamel saç, görünümünüzü aydınlatabilecek muhteşem, altın, güneşte öpülmüş tonlarla işaretlenmiştir. Karamel kahverengi saçları aynı özelliklere sahiptir, ancak bu altın ışıltılar, zengin bir görünüm oluşturmak için kahverengi bir bazla harmanlanmıştır. Evde karamel rengi ister misiniz? Oldu bilin! Hangi renklendirme ürününün size uygun olduğunu görmek için okumaya devam edin.

Saça uzun süre kalıcı bir renk ve ışıltılı bir parlaklık kazandıran L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color orta altın kahverengiyi deneyin. Ayrıca haftalarca solmaya meydan okur, bu da sık rötuşlar için endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir.

L’Oréal Paris Féria in Bronzed Brown, saça karşı nazik kalırken asla donuk veya düz görünmeyen muhteşem çok boyutlu renkler sunar.

L’Oréal Paris Excellence Créme Permanent Triple Protection Hair Color, açık altın-kahve tonları sadece güzel bir karamel tonu olmakla kalmaz, aynı zamanda bu boya da % 100 gri saç kaplaması sağlar. Ayrıca saçları renklendirirken hasardan koruyan bir Pro-Keratine kompleksi ile formüle edilmiştir.

Bu saç boyaları, tonlarca sıcaklığa sahip güzel açık ve orta kahverengi renk seçenekleridir. Sıcak aylar için mükemmeldir. Salon rotasına gitmekle ilgileniyorsanız, renk uzmanınıza sürekli olarak köklerinize dokunmak zorunda kalmadan saçınıza karamel rengi eklemenin az bakım gerektiren bir yolu olabilecek balyaj vurguları hakkında bilgi isteyin.

Işıltılı Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Evet, çoğu kuaför tekrar açıldı, ancak henüz içeri girme fikrinden pek memnun değilseniz, evde renginize rötuş yapmayı deneyebilirsiniz. Uygun saç boyama veya evde temel saç rengi kolay olmasa da, kendi saçınıza ışıltı atmakla karşılaştırılabilir. Profesyonellerin hepsi size geri dönene kadar denemenizi ve beklemenizi söyleyecektir ancak umutsuz zamanlar çaresiz önlemler gerektirir.

Bununla birlikte, kendi vurgulamalarınızı evde nasıl yapacağınız konusunda en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını almak için uzmanlarla konuştuk. Yine de bir hızlı ipucu daha, kuaförünüze veya gittiğiniz renk uzmanına ulaşmak isteyebilirsiniz. Başlamadan önce bilmeniz gerekenler… 

Işıltı atmak için yapılmış bir kit seçin

Ne tür bir evde ışıltı atma kiti seçerseniz seçin, standart saç boyanız değil, her zaman bir aydınlatıcı içerecektir. Tümüyle renk kitleri kaldırmaz, açmaz veya diğer kalıcı renkleri kaldırmaz, bu nedenle saç pigmentliyse, boyayla ışıltı atmak işe yaramaz. Ayrıca, tüm boyanın kremsi kıvamı, vurgular ve ışıltılar için kullanılan daha kalın açıcı ile aynı değildir. Tümüyle renk, bölümler arasında hareket ederek rengi gitmesini istemediğiniz alanlara aktarabilir ve bu da lekeli bir yüzeyle sonuçlanır.

Hangi renk tonunun kullanılacağına karar verirken, istediğiniz ışıltı rengi yerine başlangıç ​​noktanız için etiketlenmiş bir set seçin. Karamel ışıltılar yazan bir kutu alırsanız, kahverengi tabanı olan biri kırmızı saçlı birine göre tamamen farklı görünecektir. Bu nedenle, bunun yerine “kahverengi saçlar için” gibi şeyler yazan karamel ışıltı kitlerini arayın.

Işıltılı Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır
Işıltılı Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır

Saçı en sağlıklı halde tutmak için evde vurgulamalar yaparken “doğal vurgulanmış tonlar” beklentinizi korumanız gerekir. Evde kullanılan ışıltı kitlerinin çoğu, daha açık tonları elde etmek için kontrollü güce sahip aydınlatma maddeleri sunmaz. Bu yüzden, doğal saç renginizden iki tondan daha açık olmasını önermiyorum, aksi takdirde pirinç gibi, göze çarpmayan turuncu renkli vurgularla karşılaşabilirsiniz.

Doğru araçları kullanın

Saçınızı vurgulamak için alüminyum folyo kullanmanız gerekir. Alüminyum folyo ile profesyonellerin kullandığını gördüğünüz folyolar arasındaki tek fark, kuafördekilerin tipik olarak önceden kesilmiş olmasıdır, bu da renk uzmanının çalışmasını çok daha hızlı hale getirir. Aslında, güzellik malzemeleri mağazalarında satılan profesyonel folyolar var. Folyo, boyanan saçı olmayan saçtan ayırır.

Ancak evde folyo kullanıyorsanız uyaralım. Aynı zamanda bir ısı iletkenidir, bu nedenle saçı bir folyoya sardığınızda daha hızlı açılır. Salonların kullandığı süslü fırçalara erişiminiz yoksa, bir diş fırçası veya boya fırçası kullanabilirsiniz.. Kıllar doğru miktarda boyayı alacak ve uygulama sırasında her bölüme kolayca yayılacaktır.

Kıvırcık saça, ışıltılar mı uyguluyorsunuz? Eldiven giyin ve rengi parmaklarınızla bireysel buklelere uygulayın. Bu size yerleşim üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve daha doğal – çizgili değil – bir görünüm yaratır. Kıvırcık kızlar için, kıvrık dokuların daha sıkı olduğu saçın ortasından ve arkasından kaçınılmasını da önerir. Bunun yerine, ışıltıları yukarıda, yüz çerçevelemede ve her iki kulağın arkasındaki alt kısımlarda tutun.

Saçınızın ve giysilerinizin de hazırlandığından emin olun

İhtiyacınız olan her şeyin hazır olduğundan ve saçınızın da ideal durumda olduğundan emin olun. Kuru, yıkanmamış saçı boyayın, saçlarınızı yıkadıktan bir gün sonra idealdir. Ayrıca anahtar mı? Eski düğmeli bir gömlek veya fermuarlı bir kapüşonlu kıyafet giyin,  saçlarınızı yıkama zamanı geldiğinde başınızın üzerine hiçbir şey çekmek istemezsiniz. Diğer bazı ihtiyaçlar? Yakınlarda birkaç eski havlu (biri omzunuzun üzerinden asmak için, diğeri giderken elinizi silmek için) ve eldivenler bulundurduğunuzdan emin olun.

Önce bir saç tutamı testi yapın

Bir saç tutamı testi, tüm işleme başlamadan önce saçınızın bir parçası üzerinde istediğiniz açıklık derecesini elde etmek için gereken işlem süresini tam olarak belirlemenize yardımcı olur. İlk olarak, saçınızın küçük bir bölümüne az miktarda ışıltı uygulayacaksınız. On dakika sonra saçı silerek temizleyin ve istediğiniz açıklık düzeyine ulaşıp ulaşmadığınıza bakın. Değilse, aydınlatıcı krem ​​sürmeye devam edin ve rengi beğenene kadar her beş dakikada bir kontrol edin, ardından toplam işlem süresini yazın.

Doğru yolu çizin

Saçınızı normalde yaptığınız gibi ayırın, böylece hangi tellerin yüz çerçevelediğini açıkça görebilirsiniz (bir yan kısım, bir orta kısımdan farklı bir şekilde vurgulanacaktır). Ardından şu adımları izleyin. Kuru saçlarda, kremi saç derisinden yaklaşık birkaç santimetre uzakta tutarak karışımı iki buçuk santimlik kısımlara boyayın. Başınızın ortasına doğru ilerlerken, bölümleri kademeli olarak bir santim kadar inceltin. Alt katmanlara gelip geri döndüğünüzde rengi yarım santimlik parçalara uygulayın. En önemlisi, yerleştirme konusunda çok katı olmayın. En doğal görünen ışıltılar eşit aralıklı veya mükemmel şekilde simetrik değildir. Hatırlanması gereken bazı ipuçları…

Saç köklerinizden en az üç santim uzaktan başlayın. Düzgün bir uygulama için saçı düz ve gergin tutun. Çok fazla baskı uygulamayın, aksi takdirde renk alttaki saça geçecektir. Saçın bir kısmını öne doğru çekerken, içinden doğrudan göremeyeceğiniz kadar kalın olduğundan emin olun. Her bölümün, bir şövale gibi üstünü boyayabileceğiniz kadar kalın olmasını istiyorsunuz. Rengin güzel ve yoğun olmasını, kek kreması kıvamına daha yakın olmasını ve daha az ince bir losyon tabakasına benzemesini istiyorsunuz.

Saçlarınızı yıkayın

Saç tutamı testinde belirlenen süre boyunca boyayı açık bırakın (ilk yaptığınız parçalar da önce bitmiş olacaktır), ardından her bölümü iyice durulayın. Saçınızı güzelce şampuanlayın ve ardından bir saç kremi kullanın. En az beş dakika bekletin. Çoğu hafifletici gibi amonyak içeren bir renk kullandığınızda, saçınızın kütikülü açılır ve nem kaçabilir.

Tonik anahtardır

Saçınızı tonlamak, ışıltının rengini dengelemeye yardımcı olur. Yukarıdaki tüm adımlardan sonra, ışıltılarınız biraz kırmızıysa, daha nötr kahverengi yapmak için yeşil bir tonik arayın. Veya sarışın ışıltılarınız çok soğuksa, altın rengi bir tonik kullanmak biraz sıcaklık eklemenize yardımcı olur. Bu tonikler aynı zamanda saçlara mega parlaklık katar.

Saçlarınızı kurutun ve tekrar kontrol edin

Şimdi en iyi çabalarınızı eylemde görme zamanı. Saç rengini açma ve tonlama yapmamış olsanız bile önce saç çizgisini kurutun ve ayırın. Tamamen saçınızı kuruttuktan sonra, saçı düzeltmenize yardımcı olması için yuvarlak bir fırça veya düz bir fırça alın. Pürüzsüzleştirici bir başlık veya yoğunlaştırıcı kullanmak, saçı her şeyi net görebileceğiniz bir yere götürmenize de yardımcı olacaktır.

Herhangi bir sorunlu alan fark ederseniz, panik içinde kuaför ile iletişime geçmeden önce saçınızı tamamen kurutun ve düzeltin. İyi doğal ışıklandırmada başka bir fotoğraf sağlamak isteyeceksiniz ve fön, olayları net bir şekilde göstermenize yardımcı olacaktır. En kötü durum senaryosu, başa döneceksiniz, bir profesyoneli bekleyeceksiniz, sadece bu sefer renk düzeltmesi için olacak. Ancak, yukarıdaki adımları takip ederken son derece dikkatli ve ihtiyatlı iseniz, sadece hafif bir renkle geçebilirsiniz.

Altın Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır
Altın Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır

Karamel Saç Rengi Boya Numaraları

  • Wella koleston perfect: 8/07 karamel saç boyası
  • Loreal Paris casting creme: 732 karamel saç boyası
  • Loreal Excellence saç boyası: 6.32 karamel kahve saç boyası
  • Koleston natural kit: 7/3 karamel kumral saç boyası
  • Palette bitkisel: 7-5 açık karamel saç boyası

Altın Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Dore karamel saç rengi çok şık ve havalı görünür. Bir marketten kutu saç boyası almak, bir kuaför olmadan önce her zaman yaptığım bir şeydi. Eğer kuaföre gitmek istemiyorsanız hala tamamen kabul edilebilir ve bazen gerekli bir seçimdir. Ancak kendi saçınıza ışıltı atmak söz konusu olduğunda, riskler çok daha yüksektir.

Açık Karamel Saç Rengi için Evde saçınızı altın karamel saç rengi ışıltı atmanın en güvenli yolunu sunmasaydık işimizi yapmazdık, ancak gidebilecek her şey hakkında size adil bir uyarı vermeseydik işimizi de yapmazdık. Bu, her adımda dikkatli, bir göz ve el koordinasyonu gerektiren çok adımlı bir süreçtir. Yanlış bir hareket size yıllarca iyi saçlara mal olabilir. Örneğin saçınızı fazla işlemden geçirirseniz bu kırılmaya neden olur. Eğer az işlem yaparsanız, sarıdan çok turuncu bir ton oluşabilir. Saçlarınızı bir veya ikiden fazla renklendirmek için kesinlikle bunu evde denememelisiniz ve sadece evde mevcut ışıltıları rötuşlamak isteyenler için hala birçok risk var.

Bunu denemeye karar verdiyseniz, en azından mümkün olduğunca güvenli bir şekilde yapmanızı istiyoruz. Uzmanlar, evde tüm saçlarını iki tondan fazla açmak isteyenler için güvenli olmadığı konusunda hemfikir olduklarından, bu eğitim, mevcut vurgulara (veya sarışın ailede saç rengine) sahip olanların saçlarını nasıl rötuşlayabileceklerine odaklanacaktır. Sadece saç kısımlarının ve yüzü çevreleyen parçaları vurgulayarak renklendirin. Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, evde saçınızı vurgulamak için adım adım bir kılavuz bulun. Sadece dikkatli olun ve uyarılarımızı aklınızda bulundurun.

Saçlara fiziksel olarak ışıltı atmanın birçok yolu vardır. Kuaföre gittiğinizde, kuaförünüz bir fırça ile folyo kullanabilir, balyaj yapabilir veya folyo kullanmadan önce uçlarınızı geri tarar ve ardından sizi bir saat boyunca bir kurutucunun altına sokabilir. Evde bunların hiçbiri olmayacak.

Balyaj ve backcombing gibi teknikler, uçları hafifletmek ve ışıltı atmak içindir. Artı, bu tekniklerle, uçlarınıza hiç dokunmanıza gerek yok. Büyümenin pürüzsüz ve kesintisiz olması için balyaj vurguları yapabilirsiniz. Bu nedenle birkaç ay daha kökler dünyanın sonu olmayacak. Saçlarınız muhtemelen iyi görünüyor.

Bunu akılda tutarak oksidan ile saç açma işlemi için bir folyo tekniği kullanmayı öneriyor. Onu bırakacağınız zaman, renk uzmanınızın tavsiyesine bağlı olacaktır. Ancak nasıl renk aldığını görmek için folyoları her beş ila on dakikada bir kontrol edebilirsiniz (elbette çok az dokunarak).

Çikolata Karamel Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Açık Karamel Saç Rengi yerine Çikolata karamel rengi, evde boyamanın zor olduğu bir renktir. Bu yüzden kuaförde boyatmanız daha iyi olur. Buna alternatif olarak çikolata kahvesi saç renginize, karamel ışıltılar atabilirsiniz. Bu işlemi yukarıda anlattığımız gibi uygulayabilirsiniz.

Açık Karamel Ombre Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

İki tonlu ombré saç, en uzun süredir devam eden saç boyama trendlerinden biridir. Ombré, Fransızca’da “gölge” veya “ton” anlamına gelir. Bir tondan diğerine kademeli bir geçiş yani degrade geçiş oluşturmak için kullanılan renklendirme tekniğidir. Eğlenceli, yaratıcı ve az bakım gerektiren bir saç rengi fikridir. Aylarca saç köklerinizi tam anlamıyla unutabilirsiniz.

Klasik ombré, koyu renkli saç köklerinden daha açık uçlara doğru ince bir değişimdir. Saçınızın doğal olarak kahverengi veya siyah olması en kullanışlı seçenektir çünkü yalnızca uçların rengini açmanız gerekir.

Dip boyası ombré, renkler arasında daha radikal bir geçiş, örneğin pembe uçlu sarı saçlar, siyah saçlara kırmızı ombré veya mor uçları olan koyu saçlar olabilir.

Evde kendiniz ombre yapabilirsiniz! Uygun ombré saç ürünlerine sahip olmanız ve talimatları dikkatlice uygulamanız göründüğü kadar zor değildir. Size yardımcı olması için her zaman bir arkadaşınızı veya bir akrabanızı davet edebilirsiniz.

Smart Beauty Ombré Hair Home Kit, ombre görünümü oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Ürün, veganlar için uygun olduğu ve aynı zamanda uygun fiyatlı ve kullanımı kolay olduğu için Pure Beauty Ödülleri’ne aday gösterildi.

Daha yaratıcı bir şey mi düşünüyorsunuz? Pembe ombré saç, mavi ombré saç, karamel ombré saç, mor ve hatta kırmızı ombré saç yapabilirsiniz. Hepsi size kalmış! Evde pastel ombré oluşturmak için, Bleach Blonde dip-dye kitine ve seçtiğiniz bir renge ihtiyacınız olacak. Doğal bir ombre oluşturmak için sarı veya kahverengi tonlar ekleyin.

Ombré’nize nereden başlamak istediğinize karar verin. Uzun veya orta uzunlukta saçlarınız varsa çene çizginizin altından başlamayı düşünün. Kısa saçtaki ombré, uçlara uygulandığında harika görünüyor. Olumsuz saç ve saç derisi reaksiyonlarını önlemek için saç teli ve cilt hassasiyeti testleri yapın. Bu adımı küçümsemeyin. Güvenliğiniz ve sağlığınız her şeyden önce gelir.

Simetrik ombré için saçı dört bölüme ayırın. Her bölümü uçlardan yüz milimetre uzakta (veya seçtiğiniz uzunlukta) saç bantlarıyla bağlayarak dört at kuyruğu oluşturun.

Katmanlı ombré için, kulaktan kulağa yatay bir ayırma oluşturun. Saçınızın üst kısmını kaldırın ve başınızın tepesine klipsleyin.

Ombrénizin degrade bir görünüme izin vermeye başladığı alanın etrafındaki saçı geriye tarayın.

Ombré saç ürünlerini bir kasede karıştırın. Eldiven giyerek, karışımı uçlardan ombré’nizin başladığı noktaya kadar uygulayın. Tersi değil!

Simetrik ombré yapmak için, oksidan karışımını saç bantlarının altındaki her bölüme uygulama fırçası ile eşit şekilde uygulayın.

Katmanlı ombré yapmak için, soldan sağa doğru çalışarak ağartma ürününüzü yaklaşık 25 mm’lik alternatif bölümlere uygulayın ve işlem gören bölümler arasında 25 mm’lik bir doğal saç boşluğu bırakın. Diğer bölümler için aynı işlemi tekrarlayın.

Bir cep oluşturmak için mutfak folyosunu veya streç filmi her bölümün etrafına katlayın.

Karışımı kutu üzerinde önerilen süre boyunca saçınızda bırakın. Kırk beş dakika içinde işlemeyi durduran rengin aksine, ürün kuruyana kadar saçın rengini açmaya devam edeceği için zamanlama çok önemlidir. Süre dolduğunda folyoyu ya da streç filmi çıkarın.

Eldivenlerinizi takarak saçınızı su berraklaşana kadar ılık suyla durulayın. Ardından renkli saçlar için şampuan ve saç kremi kullanarak, saçınızı tekrar yıkayın.

Saçınızı kurutun ve şekillendirin.

Artık klasik bir ombré isteyenler bu noktada durabilir ve sonuçların tadını çıkarabilir!

Ombré’nize renk katmak istiyorsanız, zarar görmemesi için boyayı uygulamadan önce en az bir hafta beklemenizi öneririz. Hidrasyon için derin şartlandırma tedavilerini düşünebilirsiniz. Doğru zaman geldiğinde, pastel veya canlı saç renginizi seçin ve bu öğreticiyi tekrar kullanarak ağartılmış bölgenize uygulayın.

Uygulanan saç rengi sonunda solacaktır. Solmayı azaltmak için renkli saçlar için tasarlanmış iyi bir bakım şampuanı seçin. Asitli, meyveli, ikisi bir arada veya kepek önleyici şampuandan kaçının. Başka bir görünümü denemeye hazır olduğunuzda, kendinize gerçekten iyi bir berraklaştırıcı veya temizleyici şampuan bulun çünkü bu, Smart dip boyasının çıkarılmasına yardımcı olacaktır ve ardından tümüyle saç rengini uygulayın.

Karamel Saç Rengi Bakımı İçin Öneriler

Muhteşem karamel tonunuzu elde ettiğinizde, en iyi durumda kalmasını sağlamak için önlemler almanız gerekecek. Saç tellerinizi düzgün bir şekilde korumak için saç bakımı rutininizi yükseltmenin zamanı geldi. Renkle işlenmiş yelenizin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olmak için bu ipuçlarını izleyin.

Karamel Saç Rengi Bakımı İçin Öneriler
Karamel Saç Rengi Bakımı İçin Öneriler

Renkli̇ saçlar i̇çi̇n bi̇r si̇steme geçi̇n

Boyalı saçlar için doğru şampuanı ve saç kremini seçmek hayati önem taşır çünkü bazılarında yapay rengi saçınızdan çıkarabilecek maddeler vardır. L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Protecting Shampoo ve L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Protecting Conditioner deneyin. Bu ürünler özellikle boyalı saçlar için üretildiğinden saç renginizin solmasını önlemeye yardımcı olurken aynı zamanda parlaklık sağlar.

Saç maskesi̇ kullanın

Saçınıza derinlemesine bakım vererek biraz daha sevgi gösterin. Haftada bir veya iki kez, saç kremi yerine L’Oréal Paris Elvive Total Repair 5 Power Restore Multi Use Treatment’ı kullanın. Şampuanınızı bitirdiğinizde, saç maskesini uygulayın ve yıkamadan önce saçınızda üç ila beş dakika bekletin. Pürüzsüz, derinlemesine şekillendirilmiş harika saç telleri ile baş başa kalacaksınız. Daha da fazla hidrasyon istiyorsanız, bu bakım aynı zamanda bırakılan bir ürün olarak da kullanılabilir. Saçınıza ıslak veya kuru uygulayın ve her zamanki gibi şekillendirin.

Saçınızda pi̇ri̇nç tonları oluşursa mor şampuan kullanın

Sıcak, zengin saç renkleri inkar edilemez derecede çarpıcı olsa da, bir süre sonra biraz pirinç rengine dönmeleri alışılmadık bir durum değildir. İstenmeyen sarı veya turuncu tonlarını fark etmeye başlarsanız, haftada bir mor bir şampuan ve saç kremi alın. Boyalı Saçlar için L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Purple Shampoo ve Boyalı Saçlar için L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Purple Saç Kremi’ni öneririz. Bu ürünlerdeki mor pigmentler, pirinci nötralize etmeye ve boyama seansları arasında saç renginizin canlı görünmesine yardımcı olur.

Saçlarınızı parlatan bir tedavi kullanın 

Karamel saç renginize ulaştıktan birkaç hafta sonra, tonunuzun bütünlüğünü korumak için bir saç parlatıcısı alın. Eskiden kuaför ziyareti gerektiren bir tedavi, artık evinizin rahatlığında tek adımda yapılabilir. L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss, kendinize evde bir parlaklık uygulaması vermeyi kolaylaştırır. Saçın doğal rengini ve tonunu iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda ona ekstra bir parlaklık ve derinlemesine bakım sağlar. Karamel renkli saçlarınızı güzelleştirmek için zengin kumral tonlarını tercih edin.

Sıcaklığı azaltın

Uzun bir günün ardından fışkıran sıcak bir duşun hissettirdiği harika, yeni saç renginize en uygun seçenek değildir. Çok sıcak su sadece saçınızı kurutmakla kalmaz, aynı zamanda karamel rengi saç renginizin donuk görünmesine ve hatta solmaya başlamasına neden olabilir. Renkli saç tellerinizin sağlıklı ve parlak kalmasına yardımcı olmak için duş suyunun sıcaklığını biraz azaltın.

Sizler için karamel renk ve tonları ile ilgili detaylı bir içerik hazırladık. Eğer Açık Karamel Saç Rengi kimlere yakışır adlı yazımızı beğendiyseniz bir başka saç bakımı yazımız olan Evde saça nasıl ışıltı atılır? isimli yazımızı da okumanızı öneririz. Hepinize sağlıklı günler dileriz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx