Beslenme

Ceviz Suyu ile Zayıflama

Reklamlar

Mutlaka ceviz suyunun faydalarını duymuşsunuzdur. Bu yazımızda da ceviz suyu ile zayıflama nasıl olur ceviz suyunun zayıflama üzerindeki etkileri konusunda faydalı bilgiler edinebileceksiniz.

Ceviz çok faydalı bir meyvedir. Daha çok Asya ve Avrupa ülkelerinde bilinmektedir. İçinde çok vitamin bulundurur ve lifli bir meyvedir. Cevizin içinde omega3, omega4 ve omega6, çinko ve potasyum bulunmaktadır. Bu nedenle tüketildiğinde vücudun dengesini düzenlemektedir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve zinde kalmasına yardımcı olur. Bundan dolayı da diyet içinde yenirse oluşabilecek halsizliğin önüne geçecektir.

Ceviz suyu ile zayıflama çok duyulan yöntemlerden birisidir. Ve basit bir şekilde bu yöntem uygulanabilmektedir. Ceviz suyu hazırlanıp sabahları ve akşamları aç karnınıza öğünlerden önce içmeniz gerekir. Ara öğünlerde de ceviz suyu içilebilir. Özellikle sabahları aç karnına içilen ceviz suyu kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Reklamlar
Ceviz Suyu ile Nasıl Zayıflanır?

Ceviz ve Ceviz Suyunun Faydaları

 • Yüksek tansiyon sorununuz varsa ceviz suyu ile düşürerek normal seviyeye gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Damar tıkanıklıklarına iyi gelir tıkalı damarları açar ve kan dolaşımını rahatlatır.
 • Düzenli olarak ceviz veya ceviz suyu tüketildiğinde depresyonu azaltır huzurlu hissetmenize yardımcı olur.
 • Cevizin içinde bulunan glutatyon ve omega-3 sayesinde karaciğerin temizlenmesinde çok etkilidir. Karaciğer dostudur. Vücudun arınmasına yardımcı olur.
 • Günlük hayatınızı etkileyebilen cilt hastalıkları sedef, egzama ve mantara iyi gelmektedir.
 • Cevizin içinde C ve E vitaminleri vardır. Bundan dolayı ciltte sivilce ve siyah noktanın meydana gelmemesine yardımcı olur. Cildin nem dengesini sağlar ve yaşlanmayı geciktirir. Cilt dostudur.
 • Ceviz saçlarımız içinde çok faydalıdır saç dökülmesini engeller. Diş ve tırnakların güçlenmesini sağlar.
 • Cevizin içinde bulunan kalsiyum, potasyum, çinko, bakır ve demir bulunmaktadır. Bundan dolayı da bağışıklık sistemini güçlenmesine etki eder. Hastalıklarla başa çıkmayı kolaylaştırır.
 • Cevizde melatonin vardır. Bundan dolayı da uykusuzluğu ve uyku sorunlarını çözmeye yardımcı olur. Düzenli bir şekilde uygulandığında daha kaliteli bir uyku sağlar. Böylece sabahları dinç uyanmaya yardımcı olur.
 • Tiroid bezinin dengeli çalışmasını sağlar yani ne fazla ne de az olması gerektiği gibi çalışmasını sağlar.

Ceviz Suyunun Diyet Yapanlar İçin Faydaları Nelerdir?

 • Ceviz suyunu zayıflama için kullandığınızda bağışıklık sisteminiz desteklenir. Diyet süresinde meydana gelebilen güçsüzlük ve hastalıklara karşı etkilidir.
 • Ceviz suyu içindeki mineraller ile gün içinde zinde kalmayı sağlar. Bundan dolayı diyet yaparken halsizlik ve güçten düşme gibi sorunlar yaşanmaz.
 • Ceviz lif bakımından zengin olduğu için düzenli olarak tüketilirse kabızlığın önüne geçer. Sindirim sistemi düzenli çalışır ve daha kolay kilo vermeye yardımcıdır.
 • Ceviz mide ve bağırsakta gaz birikmesinin önüne geçer. Böylece bağırsaklar çalışır. Ve sonuç olarak gergin, şişmiş karın bölgeniz düzleşmeye başlar. Vücudunuzdan ödem atılmasını sağlar.
 • Ceviz suyunun çok bilinen faydalarından birisi de kötü kolesterolü düşürmesidir. İyi kolesterolü yükseltip kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Diyet yaparken sağlığınızın korunmasına etki sağlar.
 • Bölgesel yağların yakılmasını kolaylaştırmaktadır. Özellikle göbek, basen gibi yağlı ve erimesi zor olan bölgelerde etkilidir.
 • Cevizin diyetlerde etkili olmasının bir diğer nedeni de uzun süre tokluk hissi sağlamasıdır. Bundan dolayı da diyet sırasında hazırlanan programa uymak daha kolay hale gelmektedir. Tatlı tüketiminin önüne geçmede daha başarılı olunur.
Ceviz Suyunun Diyet Yapanlar İçin Faydaları Nelerdir
Ceviz Suyunun Diyet Yapanlar İçin Faydaları Nelerdir

Ceviz Suyunun Zayıflamaya Etkisi

Ceviz suyu kilo verme konusunda çok etkilidir. Çünkü göbek ve basen bölgesindeki fazlalıkların yakılmasını kolaylaştırmaktadır.

Yüksek miktarda protein ve mineral içerdiği için kilo kaybının kontrollü olmasını sağlayacaktır. Ve sağlığınızı korur.

Tokluk hissi vererek diyet programına uymanızı kolaylaştırır. Ve tatlı ihtiyacınızı azaltarak daha dinç ve enerjik hissetmenizi sağlar.

Vücudunuzdan zararlı maddelerin atılmasını sağlayarak ödemlerin yok edilmesini sağlar. Diyet yaparken vücudunuzun toksik maddelerden de kurtulmasına yardım eder.

Reklamlar

Cevizi suyu metabolizmayı hızlandırdığı için daha hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

Ceviz suyunu hazırlamak çok kolaydır. Gerekli olan malzemeler 2-3 tane ceviz ve bir bardak su. Yapmanız gereken geceden bir bardak suyun içine iki üç cevizi koymaktır. Cevizler suyun içinde sabaha kadar bekletilerek içindeki vitamin ve minerallerin suya geçmesi sağlanır. Ve ceviz suyu sabah aç karnına içilir. Sonra da içindeki cevizleri de afiyetle yiyebilirsiniz.

Ceviz Suyu Nasıl Tüketilmelidir?

Ceviz suyu geceden bekletildikten sonra sabah aç karnına içilmelidir. Ve cevizleri de yemelisiniz. Kahvaltı yapmadan yarım saat beklerseniz daha etkili olacaktır. Ve diyetle birlikte bu yöntem uygulanırsa haftada 1 kilo verilmesine yardımcı olacaktır. Ceviz bu şekilde tüketildiğinde diyeti oldukça kolaylaştırır. Fakat gün bir günde 4-5 cevizden fazla yenmemelidir. Fazlası tüketilirse kalorisi yüksek olduğu için gereksiz kalori almanıza neden olur. Ceviz suyunu istediğiniz kiloya kadar tüketmenizin bir sakıncası yoktur.

Ceviz Suyu ile Zayıflama Sağlıklı Mı?

Ceviz çok fazla vitamin ve mineral içerdiği için ceviz suyu da sağlık için çok faydalıdır. Bundan dolayı belirtilen ölçülerde kullanıldığında zararı yoktur. Fakat bir günde çok fazla ceviz tüketmemek gerekmektedir. Özellikle cevize karşı alerjisi olan kişiler kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar. Ve tiroid ve kolesterol rahatsızlığı olan kişilerinde doktoruna kesinlikle danışması gerekmektedir.

Ceviz Suyu ile Zayıflama Sağlıklı Mı
Ceviz Suyu ile Zayıflama Sağlıklı Mı

Ceviz Suyunu Kimler Kullanmamalı?

 • Herhangi bir kronik hastalığı olanlar
 • Kalp ve damar hastası kişiler,
 • Böbrek hastalığı olanlar,
 • Tiroid hastalığı olanlar kullanmadan kesinlikle doktorlarına danışmalıdır.

Ceviz ve Ceviz Suyu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ceviz suyunu devamlı tüketirseniz belli bir zaman sonra vücudunuzda etkisi azalır. Bundan dolayı ara vererek bu kürü uygulamanız daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Cevizin kalorisi çok düşük değildir. Bir ceviz ortalama 45 kaloridir. Bundan dolayı zayıflamak isteyenlerin günde 3 cevizden fazlasını tüketmemesi önemlidir.

Cevizin içinde doymamış yağ asitleri vardır. Bundan dolayı kilo verme sırasında yaşanan halsizlik, yorgunluk gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Bağışıklık ve sindirim sistemi açısından çinko, selenyum, magnezyum gibi mineralleri destekleyici etki göstermektedir.

Hamilelerin ve çocuklarında ceviz tüketmesi oldukça faydalıdır. Ceviz beyin gelişiminde etkilidir. Ve yaşlı, genç, çocuk herkes tüketebilir.

Cevize alerjisi olan kişiler ishal sorunu olanlar, mide ve tansiyon hastası olanlar kullanmadan önce doktorlarına da danışmalıdır.

Cevizin bir diğer faydası da kadınların adet dönemlerindeki ağrıları ve sancıları azaltmasıdır. Ve ceviz tiroit hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır. Kansere karşı koruyucudur. Bundan dolayı tüm vücut sistemi için faydalıdır. Fakat her şeyde olduğu gibi fazla kullanımı sıkıntı yaratmaktadır. Tavsiye edilen miktarda kullanarak hem sağlıklı hem de fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yazımızda cevizin ve ceviz suyunun faydalarından bahsettik. Ceviz suyu ile zayıflama konusunu ele aldık. Bu yazımızı beğendiyseniz Sütlü Yeşil Çay diyeti isimli yazımıza da göz atınız. Sağlıklı günler dileriz.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin/

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx